Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 22408 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
ledvični pesek ?
03.10.2003 at 04:51:54
 
še vedno ne morem verjet

predn sm šu spat me je tko neki zapekl po uni cevki po keri se ščije ... sva šla u pojstjlo in sva še sexala ... in sm na konc ugotovu, da me peče še za odtenek bolj.
in sm zaspal ... u reiki položaju ... nakar se zbudim in me čist peče ... cela cevka, kolkr jo lohk začutm.
in me že minimalno boli use skupi ... grem kao neki scat, pa še mal sčekirat na net ... in sm neki kristale valu po roki in me je vedno bolj bolel ...

nism mogu štekat ...

in grem kao u pojstlo ... in me začne sekat, si dam roko na ledvico zadi, mal na reiki pomislm ... in me začne HEFTAT ...  K PRASCA ... zbudim matejo da enga treba klicat ... da premal energije, da ne vemo kwa je to ... rabmo vedet ... kličemo strička, striček pove kemija, virus al pa pesek - kamni ... mene čist boli ... in grem dol u kopalnco in se polivam z vročo vodo ... prosva valjda oba skoz fulll ... in me spusti ... mal ... in se usedem u vodo in je mi je že kr ok ... se mal uščijem ... in poleti vn kamenčk ... 2 mm zihr ... podolgovat ... mamo mu ... in zdej sm kulj ...

še zdej ne morm verjet ... vroča voda ... to bi stric mogu vedet (dežurni model in to)



kako zdej to ukinem ???



prekomerno uživanje kalcija, beljakovin
mleko mlečni izdelki




Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: ledvični pesek ?
Reply #1 - 03.10.2003 at 07:09:33
 
smo dal skoz pred dvajsetimi leti. Je bla prva diagnoza slepič, ker me je bolelo spredaj desno spodaj v trebuhu, šele čez kaka dva dni je prišel na vrsto desni del hrbta itd... Kamni pridejo tud od ta zelene solate - jih je več vrst in niso sam tist od mleka in mlečnih izdelkov. Če nimaš Breussa, lahko zvečer iz njega kak recept prepišem.
Srečno, in ne se sekirat. Sama že leta nimam več teh težav. Mam pa druge Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: ledvični pesek ?
Reply #2 - 03.10.2003 at 07:56:21
 
gape, tudi jaz sem doživel ta izbruh komenja iz dvocevke, pa ti čist verjamem, da ti zadeva ni ugajala...jaz sem celo 3 dni preživel v hospitalizaciji, kjer sem moral laufat gor in dol po štengat in pit pivo da se mi je zadeva odstranila iz trupla.Me je striček potolažil, da se naj ne sekiram ker se bo zadeva 95% ponovila...juhuu...kurc ga gleda..saj mu ne verjamem.
Ti pa priporočam da tu pa tam rukneš kak pir, ker full deluje prečiščevalno na ledvice.
Drži se Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: ledvični pesek ?
Reply #3 - 03.10.2003 at 08:25:07
 
Ziby2 wrote on 03.10.2003 at 07:56:21:
Ti pa priporočam da tu pa tam rukneš kak pir, ker full deluje prečiščevalno na ledvice.
Drži se Wink




osnava naj bi bila tekočnine (priporočljivo cca 3 litre na dan)


pa



na zdravje!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: ledvični pesek ?
Reply #4 - 03.10.2003 at 10:43:39
 
Shocked  Shocked Shocked Roll Eyes
ja boh!

Enciklopedija komplementarne medicine

Minerali v urinu lahko kristalizirajo v kamne, ki nastanejo v ledvicah ali sečnem mehurju ter včasih povzročajo hudo bolečino ali celo odpoved ledvic. Nastanek kamnov je lahko posledica okužbe, presnovnih in prehranskih motenj (na primer protia) ter nezadostnega pitja tekočin. Ultrazvočni valovi lahko večje kamne zdrobijo v manjše delce, ki se nato izločijo. V nekaterih primerih pa je treba kamne operativno odstraniti.

Opozorilo: če sumite, da imate ledvične kamne, obiščite zdravnika.

KOMPLEMENTARNO ZDRAVLJENJE
SPREMEMBE V NaČINU PREHRANE, PREHRANSKI DODATKI IN ZELIŠČNI PRIPRAVKI LAHKO USPEŠNO POMAGAJO PREPREČEVATI PONAVLJAJOČE SE NASTAJANJE KAMNOV. ZA NEKATERE SUBSTANCE VELJA, DA RAZTAPLJAJO ŽE OBSTOJEČE KAMNE.

NATUROPATIJA
Terapevt bo predpisal dieto z omejeno vsebnostjo sladkorja in soli, ki ju povezujejo s tvorbo kamnov. Bolnik naj bi popil vsaj 2-3 litre vode na dan in užival več zelene zelenjave: ta vsebuje magnezij, ki spodbuja absorpcijo kalcija, vlaknine pa pospešujejo izločanje odpadnih snovi. Večina kamnov je sestavljena iz kalcijevega oksalata. Zato naj se bolnik izogiba živil, ki vsebujejo oksalno kislino; to najdemo v rdeči psei, rabarbari, špinači, jagodah in čokoladi.Priporočajo pa beluše, ki vsebujejo aspargin, za katerega velja, da topi oksalatne kamne. Sok iz brusnic pri nekaterih pomaga znižati vsebnost kalcija v urinu.

ZAHODNO ZELIŠČARSTVO
Zdravljenje se osredotoča na razredčevanje urina z odvajalnimi zelišči. Mednje sodijo konjska melisa in škrlatna konjska griva <sori, to so pa Amsteline sanje, no, a so a niso? 8)>, regrat, smolec in preslica. Navadni slez in pirnica blažita vnetje sečnih poti. Kela, tradicionalna egipčanska zel za ledvične kamne sprošča mišice sečevodov in tako pomaga, da se kamni izločijo sami.
Opozorilo: kelo uporabljajte samo pod strokovnim nadzorom. Ne uživajte preslice več kot šest tednov.

TERAPIJE S HRANO
Nasvet terapevta bo odvisen od kemične sestave kamnov. Ledvični kamni so pogosto sestavljeni iz kalcija in oksalata. Da bi preprečili kristaliziranje teh elementov, svetujejo vitamin B6, magnezij in vitamin K. Vsebnost kalcija v urinu bodo morda znižali aminokislina lizin, vitamin A, nekateri encimi in citrat, sol, ki se veže s kalcijem.

DRUGE MOŽNOSTI
Kitajsko zeliščarstvo
Homeopatija

p.s pa na zdravje Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ledvični pesek ?
Reply #5 - 03.10.2003 at 16:55:32
 
gape wrote on 03.10.2003 at 04:51:54:
. in me začne HEFTAT ...  K PRASCA ...

Sad
Sam, da je šel ven.

Velik tekočine, so že drugi povedal.


Konjska griva ...  Lips Sealed

Ledvični kamni (Živeti modro, Sterle)
Nastanejo zaradi odlaganja anorganskih snovi. Dobro je, da popijemo 3 l vode dnevno... za to pa potrebujemo tudi več soli (ena kolegica, k ima težave z ledvicami, ji je zdravilka, ki deluje v Perli v N.G., naročila, da pije slano vodo - na l vode žlička soli - ni ogabno).

Tle je en negravžen recept... sori  Embarrassed Lips Sealed:
notranja kožica kurjih želodčkov, zmeljemo in razdelimo na 10 enakih delov, vsako jutro popijemo po 1 del z enim dcl kropa.
Zraven (jaz bi izpustila kurje želodčke... Cheesy) pijemo.. žajbljev čaj s peteršiljem in brezovimilisti...

Tudi svež limonin sok topi kamne!!

Točke zdravljenja:
Pritiskaš na :
- Desna roka na desni strani trebuha, leva na levi... s palci se dotikaš reber in v velikem loku krožiš nad sečevodom...
- masiraš točko tri prste nad notranjim delom gležnja.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ledvični pesek ?
Reply #6 - 03.10.2003 at 19:39:42
 
hvala za pomoč

ana ... nimam Breussa ... tko da ... welcome ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: ledvični pesek ?
Reply #7 - 03.10.2003 at 20:13:57
 
Louise Hay pravi tole:

"Ugotovila sem, da večina težav z mehurjem prihaja od tega, da smo jezni, običajno na svojega partnerja. Razjezi nas nekaj, kar je povezano z našo ženskostjo ali moškostjo.

Ledvice (težave): Kritika, razočaranje, neuspeh. Sramota. Reagirte kot majhen otrok.
Afirmacija: S pomočjo božanstva se v mojem življenju vse dogaja prav. Vsako doživetje prinaša le dobre stvari. Povsem varno je odrasti.

Mehur (težave): Zaskrbljenost. Oklepate se straih misli. Strah pred tem, da bi se nečemu odpovedali. Občutek, da ste 'odžagani'.
Afirmacija: Z lahkoto se odpovedujem staremu in pozdravljam novo v svojem življenju. Povsem varen sem.

Sečne infekcije: Jeza. POnavadi na nasprotni spol ali na ljubimca. Obtožujete druge.
Afirmacija: Osvobajam se vzorca v sebi, ki je ustvaril to stanje. Pripravljen sem se spremeniti. Rad se imam in cenim se.

O kamnih pa nič Tongue

Nameravam da se ti brez bolečin vse čimprej spuca na normalo. ...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: ledvični pesek ?
Reply #8 - 03.10.2003 at 21:26:16
 
mater, je Breuss skromen s podatki, ko jih tko mus rabimo za našega gapeta - samo toliko ima napisanega:

Ledvične in žolčne kolike

Pri ledvičnih in žolčnih kolikah naredimo kolikor je mogoče vroč obkladek iz njivske preslice in ga pustimo, da učinkuje cca. pol ure.. Če bolniku obkladek zelo dobro de, ga lahko pustimo tudi dalj časa. Čez 20 minut ima pacient že precej manjše bolečine.
Polno pest njivske preslice (ali še več) damo v vrečko in kuhamo 10-15 minut.


Drugač pa, Amstel, pred 20 leti sem sprobala posušene kurje mlinčke, niso nič ogabni, prah kot prah, kolk pomagajo, pa ne vem. Če kure kamne not meljejo, jih meljejo, ko je celotna zadeva (kura, pa njen mlin tud) še živa. Nrbit pa živost tle nima veze Roll Eyes
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ledvični pesek ?
Reply #9 - 03.10.2003 at 21:46:33
 
ana wrote on 03.10.2003 at 21:26:16:
Drugač pa, Amstel, pred 20 leti sem sprobala posušene kurje mlinčke, niso nič ogabni, prah kot prah, kolk pomagajo, pa ne vem. Če kure kamne not meljejo, jih meljejo, ko je celotna zadeva (kura, pa njen mlin tud) še živa. Nrbit pa živost tle nima veze Roll Eyes


A dej ga srat Cheesy... zakaj si pa to jeedla?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: ledvični pesek ?
Reply #10 - 03.10.2003 at 21:54:50
 
Amstel, mal viši gor piše, enake težave kot gape, s tem, da so mi dohtarji kot prvo diagnozo postavili vnet slepič. Šele kasneje so si premislil v ta pravo smer - ledvični pesek. So mi rekli sodelavci, glih prav, ko imaš pa namen bajto zidat. Bo pesek kar doma.  Grin

In mi je krstna botra, ko je pobijala svoje kure, njihove mlinčke (oz. notranjo kožico njihovih mlinčkov) posušila in podarila.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ledvični pesek ?
Reply #11 - 03.10.2003 at 22:05:32
 
Aja, je pol res  za to namenjeno... mi je tok smešno..
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: ledvični pesek ?
Reply #12 - 06.10.2003 at 08:14:40
 
zgleda, da so pri Dnevniku zvedel, kakšne težave ma gape, pa so v današnjem objavili en star recept za topljenje ledvičnih kamnov. Pa spet je česen zraven Grin

Prepis
Česnovo vino pri ledvičnih kamnih: ta recept je komajda znan. Mali "smrdljivec" lahko pospešuje izločanje ledvičnih kamnov. Recept je preprost: pol litra belega vina zavremo in mu dodamo štiri stroke česna. Nato zvarek pustimo, da štiri minute vre. Vso stvar precedimo in tekočino vlijemo v steklenico. Nato vsak dan na prazen želodec popijemo manjši kozarec take tekočine.

No, gape, na zdravje! Tongue
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ledvični pesek ?
Reply #13 - 06.10.2003 at 10:18:52
 
...
vino mi ni glih blizu ... si bom upedenu unga tanajblj sladkiga  Grin
česn pa kuitak rulesss
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: ledvični pesek ?
Reply #14 - 09.10.2003 at 11:32:07
 
Back to top
« Last Edit: 04.10.2004 at 09:17:33 by gape »  

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1