Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 
(Read 20538 times)
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: pricakovanja
Reply #90 - 08.08.2002 at 14:44:30
 
[color=Blue][/color]Ja formula večne, popolna Ljubezeni ima eno veliko pomanjkljivost J.D. Tisto, ki ti tako ustrajno povdarjaš. <sprejemanje stvari in človeka tekega kot je>. Saj če sprejmemo ljubezen tako kot je, je popolna. Le mi sami delamo iz nje nekaj nemogočega. V začetku zaljubljanja niti ne opazimo človekovih napak, pa tudi če jih, nas ne motijo. Prej se nam zdijo očarljive in zanimive in na njih sploh ne gledamo kot na napake. Potem pa nas z leti začenejo te drobne malenkosti kar motiti, dokler jih ne zasovražimo. Zanimivo, da se ljubezen kot čustvo pri nekaterih kar rado spreobrne v sovraštvo. Kako to? Nekoč so rekli, da se živali vzljubijo, če so dolgo skupaj, začno živeti v nekem sožitju. Ljudje se pa zasovražijo. Nas zato tako rado zapelje vedno v nova zaljubljanja, v iskanju novih oseb, ali pa nismo nikoli zadovoljni? Marsikateri pari ne razumejo skrivnosti vztrajanja v ljubezni. Ne vem zakaj ne osmišljajo vsaj tisto malo kar imajo, zakaj ne negujejo ljubezen kot vrt...saj vrtnar se tud ne sprašuje, zakaj so njegove rože tako lepe...neguje jih brez, da bi se spraševal zakaj? Isto je z ljubeznijo. Rajši bi o njej razpravljali, kakor jo živeli. O resnicah je mnogo laže razpravljati, kot po njih živeti.Brez topline, ki jo moramo razviti v svojih odnosih do peščice tistih, s katerimi smo osebno povezani, ne bomo nikoli zmožni  nekaj storiti za mnoge.  
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
DolpHiN
3
***
Offline

A wet kiss to you 2 :)

Posts: 112
Slovenija, maribor
Gender: male
Re: pricakovanja
Reply #91 - 08.08.2002 at 22:26:34
 
ljubezen ja... pa smo spet pri tem Smiley))

ej angel si opazila da se zadnje čase vsi topici nekam na temo ljubezen obračajo ??? hehe...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: pricakovanja
Reply #92 - 12.08.2002 at 20:14:47
 
Ja zanimivo. Večna, neizčrpna, skrivnostna tema...Ljubezen, popolna ljubezen, skladnost, pričakovanja...psihološka razlaga, sociološka razlaga, osebna razlaga...Seciranje ljubezni...
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: pricakovanja
Reply #93 - 12.08.2002 at 22:24:24
 
Ja Nagle, lepo si napisala, tako nekako sem dojemal ljubezen, pa kot sem povedal, sem svojo partnerico vedno zadušil z ljubeznijo, kar se je kmalu klavrno končalo, zame!
Ampak po eni strani pa vem nekaj, vsaka je še prišla nazaj, po nekaj mesecih ali po nekaj letih, celo mož ali otroci niso bili ovira, samo da jo vzamem nazaj, ampak moja politka je takšna, da ko dam, dam vse, če takrat zajebe ni več vrnitve nazaj, jebiga, dam raj priložnost drugi, ki pa bo mogoče znala cenit to.
In spet sem zam kot sem rekel, dam, daj, če ne daš, ne dam.
Brezpogojne ljubezni NI, je samo brezpogojno trpljenje zarad ljubezni.
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: pricakovanja
Reply #94 - 12.08.2002 at 22:31:03
 
Daj-dam? Meni je to tuje. Kot nekašna menjava čustev? In ko se zgodi, da ne dam? Kaj potem? Me prežvečiš in izpluneš proč?
Kako to misliš, da so hodile nazaj k tebi? Prositi? Ja kakšen mačo pa si? Boš napisal?
Nočka
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: pricakovanja
Reply #95 - 12.08.2002 at 22:35:40
 
Zadnje case opazujem malo svoj partnerski odnos in nekako vidim, kako nima z razlogom za cutenje ljubezni  veze nobena logika, ne pricakovanja, ne ideje o idealnem partnerju, tudi ne obstoj ali neobstoj skupnih planov, celo niti ujemanje ali ogledala.
Obcutek ljubezni do nekoga lahko obstaja brez vsake logicne razlage in je tolko skrivnostna stvar, da si ne znam razlozit ne od kod prihaja ne zakaj tocno je tukaj.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: pricakovanja
Reply #96 - 13.08.2002 at 07:52:34
 
Devi.. ta obcutek ljubezni, ki nma nobene logicne razlage oz. podlage poznam.
Le da ga pol podzavestno zapakiram nekam, ker recem, da ni namenjen pravi osebi.
Se mi je to ze zgodilo pred leti, ko sem hodil z eno deklico in ob eni priliki spoznal njeno frendico, ki ni bila nic posebnega, da bi se zacopal v nejno pojavo. Pac. Obcutek je bil tak, kot bi jo poznal celo vecnost in toplina ljubezni me je presinila vsakic, ko sem se zagledal v njene oci. Vendar je moj mozgan dal komando, da to ni to in da moramoja ljubezen biti namenjena tisti deklici, s katero sem hodil.

Je bila to napaka? Preizkus?
Ce bi delal po volji ljubezni, bi se osredotocil na tisto frendico in bog si ga vedi kako bi bilo danes. A tikaj so v "igri" se custva doticne deklice, s katero sem hodil in najbrz je mozgan terjal od mene zavesten umik in nadaljno predajo prvi deklici in ne tej, na novo spoznani.
Ne vem... bluzim... Smiley Sam vseen je pa hecen feeling.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: pricakovanja
Reply #97 - 13.08.2002 at 08:03:12
 
Angle, to ni tako preprosto, daj dam, jasno, da se zgodi, ko kdaj zaškripa, pa ne bom potem kr roke dvignu in reku eh ni nč od tebe grem.
Gre se bolj za to, da ti dam ljubezen in pričakujem nazaj ljubezen, če je ni oz. če ni taka kot pričakujem, adijo.
Tuki ni zgovorov, da še bo, ali pa da si ne upaš, ali da ne veš, si ali nisi, če nisi adijo, je še dost drugih.
Ja so nazaj hodile, še vedno bi kakšna rada pršla nazaj, ampak, no way. In nisem nek mačo, sem navaden povprečen  zdrav kmečki fant.
Devi, stvari v ljubezni so nepredvidljive oz. jih delamo nepredvidljive zato, da osrečimo partnerja, v zameno da nas on osreči.
In kot pravi John Doe, včasih spoznaš koga, ki ti je tok blizu, kot da se poznata 100 let, ampak velikokrat pride vmes kaj, kar ti nekako prepreči, da bi se zgodilo, kar bi se moralo, še sreča, da je takih ljudi več, z nekom se ujameš.
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: pricakovanja
Reply #98 - 13.08.2002 at 08:19:34
 
Blisk...mi poveš nekaj odkrito? Zanima me kljub vsemu-zakaj so hodile nazaj k tebi? Ni mi jasno...
Ostaniva pri pričakovanjih. Jaz osebno sem optimist, tudi, ko se mi kaj na moč zalomi, verjamem v nemogoče. Včasih tudi v čudeže in ni vrag...se kar zgode. Mogoče so misli tiste, ki me spodbujajo in ženejo naprej. Lahko se zjokam do nezavesti in utapljam v lastni nesreči, pa vseeno globoko v sebi pričakujem izhod. Hoditi nazaj k nekomu, ki me je prizadel ali pahnil stran od sebe, pa nisem nikoli znala, pa tudi storila nisem. Pa ne zaradi ponosa ali nečimernosti, obupa ali neizpolnjenih želja...enostavno je to skregano z mojo logiko. Zgodba, ki je enkrat končana je končana, ne maram agonije brez konca...Prositi nekoga usmiljenja je pa bedno, a ni? Boš napisal Blisk?
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: pricakovanja
Reply #99 - 13.08.2002 at 10:00:15
 
Mal si narobe razumela, nisem bil jst tisti, ki sem končal oz. jo prizadel, pač pa je blo ponavad tko, da so one odšle, ker pač nisem bil več zanimiv, ker me je imela in je dobila kar je hotela, pa je bilo treba it v lov na nekaj boljšega.
No na konc so pršle nazaj, zakaj ne vem, to bi morala vprašat njih, vendar nisem nobene vzel nazaj.
Ker kot praviš, zgodba je končana, začne se pisati nova.
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: pricakovanja
Reply #100 - 13.08.2002 at 11:20:26
 
John_Doe wrote on 13.08.2002 at 07:52:34:
Obcutek je bil tak, kot bi jo poznal celo vecnost in toplina ljubezni me je presinila vsakic, ko sem se zagledal v njene oci.


Sem se tudi sama sprasevala, ce ta vecnost, ko se zazres cloveku v oci in ti je jasno da poznas ze od prej, ne prihaja iz kakega prejsnjega zivljenja in potem ljubezen, ki jo cutis do cloveka, predstavlja samo staro navado....ker samo pri navadah ne rabimo vec nekih vzrokov in o neki navadi pri nekom ki si ga prvic videl, ne mores govorit, zato nekje nek razlog mora obstajat. Nisem pa prepricana, da je to res. Za vse svoje tipe v zivljenju sem cutila, da jih poznam ze od nekdaj in da je namenjeno da gremo nekaj casa po isti poti tudi tukaj. Se je pa vmes zgodilo, da sem srecala nekoga tik pred poroko in dobila nek prav cudaski obcutek, da bi moralo bit drugace in da bi se mogla jaz porocit z njim, pa to ni slo tako. Tako nisem vec sigurna v to, da je nujno, da z nekim clovekom, do katerega takoj nekaj posebnega zacutis, moras nekaj ustvarit glede na to, da obcutek ljubezni ze obstaja, saj bi to pomenilo, da si to ljubezen zacutil zaradi navade, zaradi namena, zaradi spet necesa drugega.
Mogoce je manj pomembno to, da si z nekom, za katerega cutis, da ga ljubis ze celo vecnost. In je pomembno, da z njim ustvaris novo vecnost, ljubezen, ki nima razloga.

Uh, kak sem nejasna, se sebe komaj razumem...se opravicujem, res, mi ne gre tole...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: pricakovanja
Reply #101 - 13.08.2002 at 12:35:49
 
Quote:
Zadnje case opazujem malo svoj partnerski odnos in nekako vidim, kako nima z razlogom za cutenje ljubezni  veze nobena logika, ne pricakovanja, ne ideje o idealnem partnerju, tudi ne obstoj ali neobstoj skupnih planov, celo niti ujemanje ali ogledala.


Devi

To je zato, ker so se v tebi zgodile spremembe.
Ne verjameš več v tiste vzorce in prepričanja, kot si prej.
Zato ni več tistega občutka gotovosti in ujemanja.

Ljubezen in občutki še vedno so, vendar tvoj um uporablja drugačno logiko in vzorce, ki še jih ne znaš povezati z občutki, kot si bila navajena prej. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: pricakovanja
Reply #102 - 13.08.2002 at 12:38:31
 
eh, jest te pa razumem - sem imela že enake filinge Grin Grin
pa sem prišla do ugotovitve, da tiste ljubezni, ki je nekoč bila v nekem prejšnjem življenju, ne moreš stlačit v okvire tukaj in sedaj. Nekako ne gre. V neke partnerske odnose, mislim. In uživam v tistem filingu neskončne ljubezni, ker je prav vznesen. Naj tako ostane.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: pricakovanja
Reply #103 - 13.08.2002 at 12:57:14
 
Na moč rada bi Robija nekaj vprašala.
Recimo mi lahko napišeš: <Če bi ti kdo, ki je nedvomno iskren in ima zdravo presojo, rekel:"Ljubim te!", kako bi v notranjosti reagiral? Ali si zmožen ljubezen sprejeti veselo? Ali se lahko predaš sreči, da si ljubljen, brez sumničenja, da je tvoja identiteta napačno razumljena in brez strahu, da boš pozneje zavržen? Se čutiš prav tako svobodnega, da si to ti, kar si, ob nekom, ki te ljubi, ali pa še posebaj paziš, da bi tega človeka ne razočaral in tako izgubil njegovo ljubezen?>
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: pricakovanja
Reply #104 - 13.08.2002 at 13:34:36
 
Robi wrote on 13.08.2002 at 12:35:49:
Ljubezen in občutki še vedno so, vendar tvoj um uporablja drugačno logiko in vzorce, ki še jih ne znaš povezati z občutki, kot si bila navajena prej. Smiley


To je najbrz to, Robi.
Mi je pa vsec, da je zdaj tako, kot je, da moja logika ne najde vec nekih razlogov. Tak ko pravi ana, res upam, da bo tako tudi ostalo.

Ampak kak hecen obcutek nastane, ko obstaja v tebi ena tolko nedefinirana stvar, da je sploh ne gre opisat  in kak pase, ko na nekaj kar naenkrat ne mores nic vec obesit, pravo olajsanje.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8