Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8
(Read 20530 times)
regla
1
*
Offline

"nothing exists outside
the moment"
Posts: 37

Gender: female
Re: pricakovanja
Reply #15 - 02.07.2002 at 23:39:34
 
Ko smo ze ravno pri tem. Danes sem znova prevec pricakovala od nekoga in bla razocarana. Ne vem, mogoce zato, ker ga premalo poznam. In kolkrat sem ze rekla, da se tega ne grem vec. Pa (sama sebi) vedno znova to delam. Angry  Sad
Ja, res bi blo lazje brez pricakovanj. Ce ne pricakujes, si manj razocaran, kadar je slabo, in bolj vesel, kadar je dobro. Manj boli, predvsem to.
Back to top
 

moje mnenje
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: pricakovanja
Reply #16 - 02.07.2002 at 23:49:25
 
To je tezko, ce je clovek prevelik optimist. Imam sam iste probleme.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Natalija
1
*
Offline


Posts: 14
Kamnik
Gender: female
Re: pricakovanja
Reply #17 - 03.07.2002 at 13:32:50
 
Hmm mene je to tudi že tolikokrat teplo. Mogoče je najočitnejši primer zadnji. Ko je prijateljica iz ene super deklice postala ena posesivna in močno moteča osebica.

Ne vem...ko sva se spoznali niti nisem ne vem kaj pričakovala. Enostvno sva se lepo poklapali in to je šlo kar nekaj časa. Potem so se v mojem življenju pojavile spremembe, in voilla...je nisem prepoznala več.

Mogoče res pričakujem nekaj od ljudi in sicer v smislu, da če se mi pokažejo v eni luči, da potem takšni ostanejo in ne da se spreminajo z pihanjem vetra.


Čaubau
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: pricakovanja
Reply #18 - 03.07.2002 at 14:01:41
 
Sem pred par dnevi hotla napisat, da trditev, ki jo je napisala Devi, vsaj malo drži. Toliko, kolikor je 'v nas'. Če od nekoga pričakuješ obnašanje določene vrste,
1. se do njega tudi sam obnašaš v skladu s tem in na nek način pogojuješ, kako se bo on obnašal do tebe
2. ga opazuješ skozi to prizmo, ki si jo ustvaril sam

Naj razložim:
1. če si do nekoga odprt/zaprt, oseba to začuti, in se tudi ona do tebe obnaša tako (sicer bi se mogoče drugače)
2. popolnoma isto dejanje druge osebe lahko vidimo pozitivno/negativno/nevtralno, glede na to, kakšen je bil naš odnos do te osebe že prej


Pa me je lastno življenje postavilo na laž. Nekoga sem od nule jemala kot poštenjaka, se tako obnašala do njega in nikoli podvomila vanj. Pa se je izkazalo, da me je ves čas izkoriščal...  Undecided
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
P
1
*
Offline


Posts: 9
Ljubljana
Gender: female
Re: pricakovanja
Reply #19 - 03.07.2002 at 14:06:16
 
uf mene je tole "pričakovanje" močno izučilo!

...sem par prijateljic izgubila ravno na ta način ... ker sem pričakovala, da bom od njih dobila to kar sem jim jaz "dala" .... pa je bil na koncu samo prst  v rit pa čao!

to je bila ena huda lekcija ... zdaj sem vedno previdna in skušam biti kar se da skromna in nič pričakovat od ljudi!
razočaranje je huda bolečina  Undecided

vendar verjamem da tudi če bom kaj lepega nekomu naredila in mi ta človek tega ne bo vrnil, se bo meni to povrnilo kje drugje!
... ups pa smo spet tam, da pa vseeno nekaj pričakujem  od nekje  Cheesy

Kiss
P
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: pricakovanja
Reply #20 - 03.07.2002 at 14:20:17
 
q
Pa me je lastno življenje postavilo na laž. Nekoga sem od nule jemala kot poštenjaka, se tako obnašala do njega in nikoli podvomila vanj. Pa se je izkazalo, da me je ves čas izkoriščal...    
q

Zakaj si pa zdaj podvomila? Morda je to preizkušnja? Misliš, da te je namerno? Kajti to je isto, kot bi rekel nekdo, da si mu pač ti naivno dopustila? To so spet osebnostne meje, osebne vrednote - poštenost ipd. Na primer: nekomu se zdi pošteno, da ti vse v faco pove, vrne milo za žajfo Grin, nekomu pa, da pomiselke zadrži zase in se obnaša s teboj po napisanih pravilih lepega vedenja. Roll Eyes.


Jaz sem pa danes zjutraj pogledala na telefonsko uro in sem videla 9:54. Ful sem se začudila, da je že toliko in hitro pišem dalje in čez kakšne pol ure pogledam in je komaj bila 9:23. In potem me prešine, da se bo nekaj zgodilo ob 9:54 oz. da bo nekdo prišel. Tempirala sem si zaključek svojega 1. dela naloge na tole uro in grem iz pisarne in nasproti pride moj stric - točno ob 9:54 - za katerega vem, da je 9 po moji numerologiji, kakor je tudi seštevek teh številk 9, ki še sploh v petih letih ni bil pri meni in tudi tokrat ni prišel k meni, ampak na sosednji oddelek. Men to meji že na Undecided, ni čudno, da se mi že meša in me je večkrat strah, ko imam podobne slutnje, da me nekdo 'obravnava'.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: pricakovanja
Reply #21 - 03.07.2002 at 16:18:02
 
Quote:
q
Pa me je lastno življenje postavilo na laž. Nekoga sem od nule jemala kot poštenjaka, se tako obnašala do njega in nikoli podvomila vanj. Pa se je izkazalo, da me je ves čas izkoriščal...    
q

Zakaj si pa zdaj podvomila? Morda je to preizkušnja? Misliš, da te je namerno? Kajti to je isto, kot bi rekel nekdo, da si mu pač ti naivno dopustila? To so spet osebnostne meje, osebne vrednote - poštenost ipd.


Podvomila ni prava beseda. Ugotovila sem. Na podlagi dejstev. Gre za dokaj konkretno (materialno) situacijo. Ja, definitivno je to delal namerno. Smiley

Mogoče sem bila res naivna, ampak me je izučilo. V prihodnje bom najbrž veliko bolj previdna. Upam samo, da ne bom postala paranoična. Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: pricakovanja
Reply #22 - 03.07.2002 at 22:16:40
 
Kolk je to res?

Po moje je to odvisno od tvoje iskrenosti in od iskrenosti drugih.
Če ti rada igraš razne igrice, da te bodo drugi imeli kao bl radi, potem se bo sigurn kdo najdu k ti bo te tvoje nevrotične težnje potrejeval.
Takemu bluzu jst rečem soodvisnost:
obnašaj se tako, kot pričakujejo drugi in drugi se bodo obnašali tko d bo teb prav.

Če vprašaš mene, je to totalna beda in NE PELJE NIKAMOR. (no, v živčni zlom, morda...)

Drgač pa pričakovanja niso NIKOLI realna. Realnost (stvari take, kot so, so vedno spremenljive in neodvisne od nas samih)...

Yuhuhu!
Poletje je tu!!!!!

Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: pricakovanja
Reply #23 - 03.07.2002 at 22:30:49
 
Quote:
Jaz sem pa danes zjutraj pogledala na telefonsko uro in sem videla 9:54. Ful sem se začudila, da je že toliko in hitro pišem dalje in čez kakšne pol ure pogledam in je komaj bila 9:23. In potem me prešine, da se bo nekaj zgodilo ob 9:54 oz. da bo nekdo prišel. Tempirala sem si zaključek svojega 1. dela naloge na tole uro in grem iz pisarne in nasproti pride moj stric - točno ob 9:54 - za katerega vem, da je 9 po moji numerologiji, kakor je tudi seštevek teh številk 9, ki še sploh v petih letih ni bil pri meni in tudi tokrat ni prišel k meni, ampak na sosednji oddelek. Men to meji že na , ni čudno, da se mi že meša in me je večkrat strah, ko imam podobne slutnje, da me nekdo 'obravnava'.



Zakaj bi te moralo biti strah? Srecna bodi, da sploh lahko vse stevilke s crkami, dejanja, dogodke, vklopis skupaj v en mozaik.

Pa strica pozdravi. Smiley
Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: pricakovanja
Reply #24 - 03.07.2002 at 23:17:16
 
Da se znebiš tistih spodaj je edina pot, ki jo poznam os(open source), pa še ta v tej smeri, da vsak, ki pride dopolni tvojo zgodbico in ti dopolniš tvoje učenje.
In potem ti urediš vse skupaj tako, da je dobro za naprej in za nazaj, od takrat ko sta se dobila in še nisi vedela zakaj sta se srečal in kaj bo.

Nobeden se ne obnaša, kot ti pričakuješ, pač pa kot se ti obnašaš do njih, do sebe in do vsega. Predvsem do sebe kar sem pisal v urejanju energij, ko če se spraviš v prilagajanje, dojemanje in spreminjanje sebe in drugih pol se zgubiš. Sploh če delaš po principu intelektualcev, da če ne gre na ta lep način boš poskusil drugače in če še na ta ne pa še drugače, enkrat bo dojel…
Tvoje ogledalo torej druga oseba, vedno govori NE ti pa vedno spreminjaš sebe in stil, da bo on dojel in se spremenil, pol se zgubiš…
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

zato je treba resnično delat sam to kar si in kar te res veseli, kar čutiš in to povedat tako da druge in sebe spodbujaš in se učit iz tega kar ti pride v lajf na začetku ne pol v deseto k je težje.

zato pravim ena varjanta je operacijski sistem narejen v os tako, da podpira ustvarjalnost in sodelovanje in učenje vseh, da vsak dela točno tisto kar ga veseli in da pri tem omogoča drugim enako, pol to kar hočeš uspe.
pol daš modelu to učenje,ki ga lahko dobi od tebe in ti se naučiš in urediš še kar sta mela za naučit se in pol ti greš on pa če hoče drugač ap v drugo not pa do desete ampak to se tebe ne dotika več ker ti ni treba da se drugi obanša kot ti pričakuješ pač pa da ti dojameš akr se učiš in drugi nebo več sploh omenil tega akr vaju je prej motilo, saj ti zanš potem greš dalje. Tako je tle na forumu. tle dela os in eni se učimo in delamo skupi in vam damo kar znamo in se naučimo kar ste prišli povedat. In pol gremo vsi naprej eni gredo drugam  svojo pot, eni ostanemo in ustvarjamo skupaj.

sploh ni treba velik za os. enkrat sem že pisal in če najdem bom dal gor?
Se spomnim je blo eno vprašanje kako smo utemeljil os, ja pravzaprav sem ga bolj sam zase utemeljil.

bom poiskal.majbe ti pride prav, če se res s tem ubadaš, bo to edino dalo sigurnost, je pa res osnova to in men je dobro to ker me res zanima sam se nisem spravil še tolk, da bi spisal skupi os na 2(karkol že to pomen) da bi lahko skupi delal vsi, ga z gapetom obljubljava vsaj en let ane? Pa se bova sedaj enkrat spravla vsak s svoje strani počet pol bomo pa dal skupi.

Upam vsaj, saj je os ane tam že tko gre…
No jaz sem na svetu duhovnosti že odpru rubriko za os projekte in danes bo treba napisat uvod in to pa bom kar vse skupi začel, da vidmo kako bo šlo.

bom dal linkec sem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: pricakovanja
Reply #25 - 03.07.2002 at 23:36:41
 
evo sem dobu:


torej je vprašanje, ki ga puščam odprto še vedno...
kako se da naredit projekt, ki bo zadovoljiv vse ambicije in bo upošteval vsa mnenja, bo dovoljeval rast posameznika, omogočal da razvije svojo lastno pot, bo strokoven in kakovosten in nebo dopuščal odvisnosti od projekta samega?

to so izhodišča, ki jih lahko dopolnite...


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: pricakovanja
Reply #26 - 04.07.2002 at 13:57:42
 
Quote:
evo sem dobu:

torej je vprašanje, ki ga puščam odprto še vedno...
kako se da naredit projekt, ki bo zadovoljiv vse ambicije in bo upošteval vsa mnenja, bo dovoljeval rast posameznika, omogočal da razvije svojo lastno pot, bo strokoven in kakovosten in nebo dopuščal odvisnosti od projekta samega?

to so izhodišča, ki jih lahko dopolnite...



Jest mislim, da bi ta princip človek moral najprej na enem vrtičku osvojit, in to resno, a., brez heca. So rastlince za to čist primerne. Ne boš verjel, a., kolk angleških intelektualcev ima svoj vrtiček za svoj življenjski projekt, bolj pomemben kot pa je njihov sedež v  zbornici londonskega parlamenta al pa direktorovanje državnim železnicam. Pa to ne zarad snobizma a'la sovenija, kjer je važen samo, da je vrt pod špagco pa čim bolj kičast, da bodo sosedje fovš. Tam pozanjo vsak grm, kako diha, kolk prostora rab, da se bo lahko razratstu, katera  rošca se bo v njegovi  bližini tolk dobro počutla, da  bo čebelco privabila, da bo pol čebelca  lahko tud uno sosednjo rožco oplodila, ki dela senco ribniku, ki daje zavetje žabam,  ki se  s škodljivim mrčesom za sosednje drevo futrajo... Ne boš verjel, kolk mal ta pravi vrtnarski  mosjtri malo v tako ustvarjen red posegajo, da se jim vrt  na videz stihijsko, v resenic pa pod totalno (samo)kontrolo razrašča.

Ti tle voltairovega kandida ali optimizem v branje pripročam, če ga še nisi. Je bil sicer francoz, ki  se je po vseh življenjskih periptijah na konc obdelovanja domačega vrta lot. Če bi se kandid tega projekta rajš na začetku lotu, bi prišel do istih spoznanj na precej manj krut način kot prek slabih izkušej z ljudmi  na potovanju po deželi, ki ga je komaj preživel...              
Back to top
« Last Edit: 04.07.2002 at 15:00:33 by titud »  
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: pricakovanja
Reply #27 - 04.07.2002 at 21:43:51
 
sej vem, sej vem...

ej rad preberem zgodbe o modrih ljudeh, da se kaj naučimo od tam, saj zato so tu da nam povejo kaj je dobro počet in kaj je bolje počet.

bom prebral...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: pricakovanja
Reply #28 - 12.07.2002 at 18:32:26
 
Jaz bom poiskušal odgovoriti na zastavljeno vprašanje teme-kako se izogniti pričakovanjem ki niso zavestna?
S sprejemanjem.
Če človeka sprejemaš takega kot je, potem veš da je nepredvidljiv, prav tako kot si ti sama. In ko sprejmeš sebe sprejemaš še ostale in od njih ne pričakuješ, temveč samo opazuješ in spremljaš njih same.
In ravno tako je kot je rekel John, enostavno, zelo enostavno.
S teorijo da so ljudje okoli tebe projekcija samega sebe pa itak da drži, zato pa lahko manipuliramo, zato ker vemo kaj človeku dati(v smislu občutkov), da bo odreagiral tako kot si želimo. To pa vsi vemo da drži.
Pregovor: s kom si tak si , ni iz trte zvit, verjemi.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: pricakovanja
Reply #29 - 12.07.2002 at 19:24:57
 
Devi wrote on 30.06.2002 at 12:10:02:
Ljudje se do tebe obnasajo tako, kot ti pricakujes od njih, da se bodo.

Ne vem, ampak rekla bi, da si pričakovanja ustvarimo sami. In največkrat si jih ustvarimo na podlagi svojih prepričanj, svojih želja, svojih izkušenj,… Ne pomislimo na to, da pred nami stoji druga oseba. Ki je lahko popolnoma drugačna od nas. Ki z našimi prepričanji in našimi željami lahko nima popolnoma nič skupnega. Za katero sploh ni nujno, da lahko uresniči naša pričakovanja, odvisno pač od tega, kakšna ta oseba je. Saj svoja pričakovanja ustvarimo na podlagi samih sebe.

In ker seveda izhajamo sami iz sebe, si postavimo pričakovanja glede na to, kako sami doživljamo in čutimo določene zadeve. Ustvarimo si torej pričakovanje do te osebe. To pričakovanje pa izhaja izključno in samo iz nas, s to osebo, njenimi občutki, njenimi doživljanji nima nič skupnega. Ja – in seveda smo razočarani, saj ta oseba ni jaz, ampak je ona in se seveda ne more obnašati do nas v skladu z našimi pričakovanji. To so nerealna pričakovanja, to je treba vedeti.

Sama poskušam nikoli nič pričakovati. Vsaj na začetku ne. Sama poskušam biti to, kar sem. Vsakega človeka sprejmem takšnega, kakršen je, nikoli pa nič ne pričakujem od njega. Ker sem bila na ta način največkrat razočarana ali vsaj neprijetno presenečena. Pustim času čas, spoznavam človeka in sočasno s spoznavanjem človeka tudi rastejo (ali pa ne) moja pričakovanja. Odvisno od tega, kako sama začutim osebo in kako sama vidim njene/njegove karakterne lastnosti.

Seveda ne gre za to, da potihem pa vseeno ne bi gojila pričakovanj. Seveda jih. Ampak jaz temu rečem želje in ne pričakovanja. Želje, ki niso odvisne konkretno od te osebe, ampak so to želje, ki izhajajo iz mene in z osebo samo nimajo nič skupnega. To so moje želje, ki jih recimo želim uresničiti. Od osebe same, oziroma od tega, kako to osebo doživim jaz, pa je odvisno, koliko in v kakšni meri bodo te moje želje prerasle v pričakovanja.

Pa še vedno znam fejst močno faliti…

Nekako tako.
M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8