Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 9865 times)
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Anoreksija-ja, ne??
Reply #15 - 27.09.2002 at 14:01:39
 
Neki še moram  dodati draga moja Josephine. Visoka si 1,68 m in si prizadevaš da bi imela 48 kg?

Vse kar sem napisala zgoraj, tud mislim, ampak sem imela tud čas tuhtat in sem ratala malo jezna. Jaz sem še malo manjša kot ti in imam 56 kg in sem čist srečna s tem, kako izgledam. Ko sem jih imela 50 sem bila tako suha, da se nisem prelomila, ti pa sanjaš o 48 kg, na tej višini? Punca zbud se. Ti imaš resne težave, ampak ne s hrano ampak s samopodobo.
Ali misliš, da je lepo vidit okostnjaka, kako hodi po cesti?
In misliš, da bi bila s to težo lepa oz še več zdrava? Pa kaj gledaš tako na kilograme. Če malo preveč poješ, pa pojdi na en kratek sprehod.

Imej se rada. To je edini pravi recept, da boš srečna s svojo težo.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Anoreksija-ja, ne??
Reply #16 - 27.09.2002 at 14:05:22
 
Zakaj delam še eno post? Ker mi grejo na živce dolgi, krompirjasti, tako naredim raje več kratkih.

Če si zakompleksan, se je tega težko znebit, še težiji si je to priznat. Rešitev ni hitra in ni lahka. Spremeniti moraš sebe, kako se dojemaš in sprejemaš okolico okrog sebe.

Ljudje pomanjkanje ljubezni ne rešujejo le z hrano in svojim izgledom, marsikdo je preveč prijazen do vseh, marsikdo je prevč nesramen. Vse smo, le tisto, kar v resnici smo, to nismo, ker verjamemo, da nas takšne ne bodo imeli radi. A na ta način nikoli ne bomo srečni.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Josephine*
Guest




Re: Anoreksija-ja, ne??
Reply #17 - 27.09.2002 at 15:27:29
 
Undecided
Verjetno mas prav kar si povedala Veronika ampak moje tezave je tezko razumet in tukaj doma jih nihce ne razume...mislijo da je vse v redu in da si sama predstavljam da mam tezave v resnici pa jih sploh nimam. Moram rect da nimam nekih psihicih tezav ki bi se kazale v anoreksiji al kaj podobnega...gre izkljucno za moj videz in tezo...raje sem na dieti kot pa da se prenaziram in pojem vse kar je doma...sem poskusla da bi normalne kolicine jedla ampak kakor hitro nisem vec na dieti se prenaziram in basem s hrano. Ne morem se resit tega ceprav si prizadevam....ne vem vec kaj naj...imam taksna 2 tedna za sabo in sedaj sem spet na dieti, hocem na 47 kg...vem da se slisi grozno ampak samo z dieto se resim prenajedanja...ne gre za utapljanje necesa, psihicnih tezav ali zalosti, v hrani temvec za gol uzitek hrane...ko vse pojem pa obzalujem in si mislim kako hitro je vse ze mimo in da sploh nisem uzivala v hrani..... Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Anoreksija-ja, ne??
Reply #18 - 27.09.2002 at 16:13:41
 
QQQQQQ
..ne gre za utapljanje necesa, psihicnih tezav ali zalosti, v hrani temvec za gol uzitek hrane...
QQQQQQQ

ce to drzi, si se vprasala zakaj potem vsi ne "hlastamo" po hrani tako kot ti ?

QQQQQQ
...raje sem na dieti kot pa da se prenaziram in pojem vse kar je doma...sem poskusla da bi normalne kolicine jedla ampak kakor hitro nisem vec na dieti se prenaziram in basem s hrano.
QQQQQQQ

pravis , da si raje na dieti .... kaj pa ce bi probala s taksno dieto, kjer bi jedla normalne kolicine hrane, in se te "diete" drzala ?



LP



Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Anoreksija-ja, ne??
Reply #19 - 27.09.2002 at 16:35:58
 
Vem, da je težko in tudi vem, da imaš težave, in vem, da se je tega ežko znebiti. Vem, razumem, ampak dejansko, kako se počutiš pa ne vem in nihče, ki ni čutil tako kot ti, ne more vedeti. Lahko si samo poiskušam predstavljati in te razumeti.
Upam, da te razumem. Vseeno pa mislim, da ni hrana tvoj problem, ampak kaj drugega. Jaz imam tudi rada čokolado in jo jem kot kruh, ko jo pa zmanjka, se pa sprašujem, kaj sem sploh jedla, ker bolj goltam kot jem in niti ne okušam. Klkjub temu, se pa s kilažo ne obremenjujem.

Če uživaš v hrani, te za to nebi smela peči vest. Gotovo se strinjaš, da spolnost ni nič takšnega in da imaš pravico uživati v njej. Pravtako uživati v hrani ni nič takšnega.

Imej se rada in uživaj v stvareh ki jih imaš rada. Vem da je težko, ampak moraš pogledati še malo globje v sebe, ker ziher obstaja nekaj, zaradi česar imaš te slabe vesti s hrano.

Nekje obstaj rešitev in pot do nje. Pot ni dolga, ampak težko jo je najti.

Zaupaj vase
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Anoreksija-ja, ne??
Reply #20 - 28.09.2002 at 01:28:37
 
drgač pa sploh ni nč slabga če človk mal je ... čist tko usput, se da tud brez hrane žvet ... samo od prane se da živet, ko ti je to jasno, pol hrano res samo še zad tega ješ kor je dobra.
to pa ponavadi pomeni da ne poješ vsega kar je doma, ker od stršev svinjak je ponavadi slabo jest, če pa živiš sa, pa si svinjaka itak ne kupuješ, in ge ne ješ, ker tko izbereš. in to ni nič slabga. to je dobr.

o problemih ki ti jih je veronika izpostavla pa le premisli malce, al pa še boljš, premeditiri jih.

če te pa kej zanima pa kr praš ... nč bat
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Anoreksija-ja, ne??
Reply #21 - 28.09.2002 at 01:33:05
 
hhh

glejte kwa sm zbrsku

old skul

Odvisnost
Kako se rešiti odvisnosti od hrane?
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Anoreksija-ja, ne??
Reply #22 - 28.09.2002 at 07:48:18
 
Josephine wrote on 12.06.2002 at 22:05:28:
  ... pri visini 1.68 m ... trenutno imam 54 kg ...

Srči, v razmislek: jest mam 1,64 cm v višino, pa približno 60 kg (+/- ker seveda nimam tehtnice doma), pa tut slučajno zase ne mislim, da sem predebela. Ja, kakšna kilca je garant preveč, ker moje minike trenutno mal samevajo v omari, ampak... ej, ni panike - s tvojimi nameravanimi 47/48 kilami pa zihr bo.

Nehi hujšat, uzem en japček (al pa tablco tebi dobrega, črnega "stressbusterja"), pa... svoj čas & misli & energijo za kaj drugega porabi, ne pa za hujšanje. Valjda, ne pozab na učinkoviti "stressbuster" št. ena!!!

Lupčka,
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Anoreksija-ja, ne??
Reply #23 - 28.09.2002 at 22:14:33
 
ja sam mislim takole...

prvo kar je loči hrano in samozavest, vzorca sta dva in na dveh nivojih se rešuje, ker drugač sta premočna in jih ne moreš sesut ker če sesuješ enega drug pridobi itd...

torej vsako stvar reši posebej...

prvo hrano, kako je z njo, mh men ne dela težav ker jem kot rabim in če rabim mal več pač jem mal več in tuki sedaj podpri drug vzorec, povej zakaj sploh ješ...

ne da uživaš zraven, ne da rada ješ dobro hrano, ne. samo razčisti enostavno zakaj ješ, potem zakaj rada ješ, potem zakaj je prav da ješ in potem kolk je prav da poješ in kaj je prav, da poješ... to si napiši... in povej pol domačim , frendom itd...

potem za vedno razčisti te stvari in jih boš pred vsemi lahko zagovorajal, najbolj važno pa pred sabo in tako padeš iz vzorca hrana...

evo vzorec samozavest v povezavi hrana je sedaj rešen.
sedaj pa vzorec samozavest določ še na drugih nivojih, torej mal dodaj stvari v to, predvsem si odgovori, kaj rada počnem, kaj me veseli, kaj je to kar rada delim z drugimi,... ker moraš vzorec samozavest razširiti da se ne suče samo na hrano in da je enako močen na vseh področjih.

ok, tolk o tem, tko gre tu pri drugih vzorcih in nobene težave dosedaj še nismo zasledil, da bi k razumeš delovanje vzorcev še naprej počel tako...

samo enostavno invertiraš funkcijo in gre... jesa  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2