Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 21799 times)
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Šamani, vrači?
01.06.2002 at 00:19:31
 
Zanima me, ali gre za eno in isto zadevo, ko rečemo šaman / vrač? Gre za tujko za slovensko vrač?

Predvsem pa me zanima, kdo so vrači in vračke? Kaj počnejo?

Vsa ta vprašanja, ker mi je pred časom ena hecna gospa rekla nekaj hecnega... da sem namreč... vračica. Vrečkica? Ne, vračica...

No, zdej pa si predstavljajte, realna kot sem... kaj naj s tem? No, sej ni nujno, da kaj s tem napravim. Sem pa postala glede tega radovedna.
Razen, da nabiram zelišča in da na moč v tem uživam... in da to počnem z nekim svojim ritualom... k sem si ga sama izmislila....  Grin Grin nimam nobene veze z rastlinami, ne kakimi rituali, ne kaj vem kaj še...
Sam, ne me hecat.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
;)Re: Šamani, vrači?
Reply #1 - 01.06.2002 at 00:42:53
 
Gospa misli dobro o tebi. Tale nabira zdravilne rastline in zdravi ljudi. Grin Grin  To pa je poslanstvo vračev(šamanov). Poleg tega oni še kdaj kaj zmolijo k svojemu bogu.  Wink

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Šamani, vrači?
Reply #2 - 01.06.2002 at 00:43:42
 
Hm, postaja zanimivo tole...  Cheesy

Sam tale stavek pa nisem razumela, na koga se nanaša...
"Tale nabira zdravilne rastline in zdravi ljudi."
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Šamani, vrači?
Reply #3 - 01.06.2002 at 00:48:22
 
Ja, nate.  Grin Grin

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Šamani, vrači?
Reply #4 - 01.06.2002 at 10:29:50
 
vrači so bili nekako zdravilci v indijanskih krogih, šamani isto, je samo drug izraz ... predstavlja pa ljudi z dovolj visoko razvito zavestjo da vidijo naprej, da začutijo človeka ... vse kar definira precej dobro razvitega 'duhovneža', s to malo razliko da šamani priznavajo vse zeli, ne samo tiste ki ne odpeljejo mimo 'čuvarja vrat' v drugo dimenzijo, bi lahko celo reku da si pomagajo z rastlinami ki rastejo iz zemlje do višjih stanj zavesti, kjer se hitreje naučijo določenih znanj ... večina duhovnežev zanika zeli in jih ne uporablja in to ni nič napačnega, kajti mi šamani (bivši, to znanje imamo namreč že od prej po moji teoriji) se moramo naučit priti do višjih stanj zavesti brez pomoči, samo s tem kar je v nas.
teorija je dost dobr popisana tuki
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samanizem;action=display;num=9883...

rituala si nisi kr zmislila, veš ga že od prej, si se ga spomnla verjetno enkrat, probi se spomnt kdaj.
rastline moči nam pomagajo da se sponimo kar itak že vemo in tudi kar še nismo nikoli vedeli, kot duša. slabo za nas pa je če potem to rastlino začnemo pretirano uporabljat - zlorabljat.

zeliščarka Wink

ja to ... sm pozabu ... ti se verjetno (tko kt jest in večina drugih) globoko v sebi boljiš prehoda na drugo stran, si bolj na racionalni strani in verjetno imamo kr prov, ker tistega tam se menda ne da razložit, samo občutit.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Šamani, vrači?
Reply #5 - 01.06.2002 at 17:07:46
 
razlika med šamani in vrači je v tem da
vrači živijo v ameriki
šamani v afriki
v evropi pa čarovniki

Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Šamani, vrači?
Reply #6 - 02.06.2002 at 00:56:45
 
gape wrote on 01.06.2002 at 10:29:50:
.. ti se verjetno (tko kt jest in večina drugih) globoko v sebi boljiš prehoda na drugo stran, si bolj na racionalni strani in verjetno imamo kr prov, ker tistega tam se menda ne da razložit, samo občutit.


Hm, ja ta prehod na drugo stran... hm... hm... ja... uh... Rada si stvari razložim. In me neka stanja out of control, ne zanimajo. Niti kaka psihedelična stanja. Zemlja, je preprosta, trdna, plodna, bogata, mirna. Skor mirna. So ciklusi, predvidljivi, ponavljajoči in hkrati vsakič edinstveni.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Šamani, vrači?
Reply #7 - 02.06.2002 at 11:18:56
 
no sej to sm reku ... bojiš se ... blokada na tretjem nivoju ... na četrtem nivoju je namreč popolnoma vse nerazložljivo ... ljubezen do vseh ljudi ... kako lahko to RAZLOŽIŠ???
in pol čakaš ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Zelišča in.....
Reply #8 - 02.06.2002 at 20:19:21
 
Gape, ne vem jest neč o teh blokadah... Grin

Zelišča nabiram,nisem pa zeliščarka.
Sem pa nekaj zanimivega opazila.

Recimo materina dušica ima učinek na bronhije, pljuča, pomaga pri izkašljevanju, prehladih, hkrati pa pomaga pri prebavi....
Že pred leti sem pomislila, ma kako lahko pomaga za tako različne zadeve... in letos, ko sem bila na tečaju shiatsu, sem odkrila povezavo med meridiani, ki so v paru in materino dušico.....
Namreč, meridian pljuč je v paru z meridianom debelega črevesa......  Shocked
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Šamani, vrači?
Reply #9 - 03.06.2002 at 13:20:15
 
he, he.....a dobro misel kej nabiraš? bližnjica od origana....ampak dobr čaj....

brus-li si je začel nabirat te stvari....še ko je bil bl poškodovan po nogah zard brc......

kaj pa bachova ?te kej mika?

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Šamani, vrači?
Reply #10 - 03.06.2002 at 13:21:35
 
aja ne šamanka.......lahko kr ŠA-MAMKA......al pa ŠABANKA..........al pa .......karkol

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Šamani, vrači?
Reply #11 - 03.06.2002 at 16:49:33
 
Ša-mamka? Ša-bejba, kvečemu......  Tongue

Drgač pa Salvia simplex, ne divinorum, je fajn pri celjenju ran in vnetju. Ali pa ranjak (mačja detela).
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Šamani, vrači?
Reply #12 - 03.06.2002 at 19:35:45
 
Grinda se nisva midva kdaj že vidla al pa sporekla zarad placa na stojnicah na tržnci .....LJ  Grin

je že tko ......ej ranocelstvo ti je pa znano al kaj.....

zakaj pa na dobro misel nisi trzlna?

a milk thistle poznaš? za jetra pa te zadeve....znaš kej več od tega skupi zmiksat........pol ti tud Hyeronymus Bosch ni neznanka.....k mu španci praujo kr don Bosko.

he, he

plp

brus-li

p.s. še kej mi o rastlincah napiš
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Šamani, vrači?
Reply #13 - 03.06.2002 at 20:33:52
 
Brusko, Škorpijonček, dvomim, da sva se midva kdaj sporekla... Se pa še lahko, če mi še enkrat rečeš
ša-mamka.  Grin Zate sem ša-bejba.  Tongue

Na origano nisem trznila, ker ga nisem še nabirala. Se še učim miksat zadeve. Zaenkrat ... sem nabrala... koprivo, žajbelj, bezeg, timijan oz. materino dušico, ranjak, meto. Bom pa še lipo, pa še kaj.

Ti izdam malo skrivnost... poskušala bom zmiksati shujševalni napoj... Ti bi pa lahko ... Ljubezenskega, recimo  Wink.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Šamani, vrači?
Reply #14 - 03.06.2002 at 21:46:47
 
Quote:
Ti izdam malo skrivnost... poskušala bom zmiksati shujševalni napoj...


Ko ga boš zmiksala, se priporočam.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3