Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 21798 times)
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Šamani, vrači?
Reply #15 - 03.06.2002 at 21:49:52
 
Igor P. wrote on 03.06.2002 at 21:46:47:
Ko ga boš zmiksala, se priporočam.


A ti tud?  Grin

Sicer pa... sem ravno mislila, da začnem iskati prostovoljce, da preiskusimo zadevo.....  Grin Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Šamani, vrači?
Reply #16 - 03.06.2002 at 21:55:59
 
Jaz sem prostovoljec. Ti kar povej, kdaj bo, naša ŠA-bejba. Kiss

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Šamani, vrači?
Reply #17 - 03.06.2002 at 22:02:42
 
Grin Grin A ti kaj nabiraš rastlince? Ker če jih, lahko poskusiš tole mešanico (pa da ne bo kdo mislil, da te mešanice ne pozna že vsaj 1000 zeliščarjev Grin) :
bezeg (odvaja vodo), materina dušica (pospešuje prebavo), kopriva (čisti kri).
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Šamani, vrači?
Reply #18 - 03.06.2002 at 22:07:55
 
Bom poskusil. Kakšno razmerje priporočaš?

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Šamani, vrači?
Reply #19 - 03.06.2002 at 22:57:24
 
Ful dobra tema, Amstel Cheesy
S timijanovim cajem sem si jaz enkrat pozdravila zivce in ledvica, vsaj tak sem misla, no. Zdaj ga priporocam vsenaokrog, pa ga noben nekako ne mara  Baje pa zdravi tudi alkoholizem, pa je mogoce v tem problem Grin
Imas kako mesanico cajev se za kaj druzga? Pa a mislis, da se da namesat tudi kake caje za cakre, ker teli meridiani mi niso posebej poznani.
Kar se pa tice shujsevalnega caja, pa je menda dobro dat zraven se laske od koruze, tudi odvajajo vodo, pa mogoce se kaj druzga, ker jih zlo priporocajo.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Šamani, vrači?
Reply #20 - 03.06.2002 at 23:24:50
 
Igor P. wrote on 03.06.2002 at 22:07:55:
Bom poskusil. Kakšno razmerje priporočaš? Harry


Viš, za to pa rabim prostovoljca... Grin

Jaz kar nekako enake dele dam, pa mal po občutku. Sicer pa moram še to pogruntati: Bezek namreč, naj bi stal v vreli vodi ene 15 minut. Druge rastlince pa ne.

Drgač pa Simon Ašič ima to mešanico za pospešitev prebave in presnove :
-  25% plod bezga (to bo šele čez kak dober mesec, če hočeš met sveže jagode, ki jih potem sušiš, malo na zdraku, malo v pečici)
-  20% cvet slezenovca
-  20% komarčka
-  20% cvet kamilice
-  10% korenina angelike
-  5% rastlina timijana / materina dušica

Sestavine preliješ z vrelo vodo in počakaš 10 minut. Precediš. Piješ večkrat na dan, sveže pripravljenega.

Drgač je ta mešanica pod št. 13, v kaki lekarni.

Pri materini dušici je treba biti pazljivi, da ko je rastlina suha, se je ne dotikamo več z rokami. Pomagamo si s kako leseno žlico ipd.

Devi, hvala... lepo, da te zanima ta tema. Upam, da se bo javil kdo, ki res zadevo u ful obvlada. Jaz sem začetnica.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Šamani, vrači?
Reply #21 - 03.06.2002 at 23:28:55
 
Devi wrote on 03.06.2002 at 22:57:24:
Baje pa zdravi tudi alkoholizem, pa je mogoce v tem problem Grin

Pa a mislis, da se da namesat tudi kake caje za cakre, ker teli meridiani mi niso posebej poznani.


Zna bit, da zato ne marajo timijana piti, ja...  Grin

Čakre in zelišča?
Hm.... morda. Pomisli s kakim organom v telesu je povezana kaka čakra, pa ti bo koj jasno.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Šamani, vrači?
Reply #22 - 04.06.2002 at 08:59:28
 
Ja, saj tega ne vem  Roll Eyes
Opazila sem, da me zadnja dva tedna vcasih mrazi v predelu jajcnikov in se preden se tam kaj razvije, bi rada nekaj naredla, da se ne bi.
A poznas kako rastlino, ki pomaga?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Šamani, vrači?
Reply #23 - 04.06.2002 at 10:42:46
 
ja pa sej ste že usi bolani......razen ....jest....jest sem pa kul pa ....pameten....pa trezen....pa......

ej o čem že

ej baje da je arcanum najbl pomemben ...zato k skuhate čaj......ne pustit taprvemu prelivu da izhlapi u zrah .......

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Šamani, vrači?
Reply #24 - 04.06.2002 at 19:18:33
 
Devi wrote on 04.06.2002 at 08:59:28:
Jav predelu jajcnikov in se preden se tam kaj razvije, bi rada nekaj naredla, da se ne bi.


Preslica, žajbelj - kopeli.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Šamani, vrači?
Reply #25 - 05.06.2002 at 10:50:28
 
Thanx, bom sprobala.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Šamani, vrači?
Reply #26 - 05.06.2002 at 11:12:37
 
žajbelj menda uravnoveša energijske pretoke: suhega zažgemo , pa naj nam nekdo z njim pokadi avro. Ali pa pokadimo samo prostor.

Žajbelj je menda vsestransko zdrav: prelit z vrelo vodo je primeren samo za grgranje, potem ga je treba izpljuniti, ker je strupen. Če ga želimo piti, izločimo strupe (oz. pretvorijo se v nestrupene sestavine) po treh minutah vrenja. Se opazi, ker se površina na čaju med vretjem po treh minutah spremeni. Žajbelj se priporoča tudi najhujšim bolnikom, ker uravnoveša v telesu energije. Poleg tega se v žajblju nahajajo sestavine, ki edine vplivajo na eno stvar v hrbtenici - pa ne vem zdaj kaj. Sicer pa več v knjigi Breuss: Rak in levkemija. Priporočam.

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Šamani, vrači?
Reply #27 - 05.06.2002 at 11:21:35
 
jah žajbl pa še ene dve reči umes mi uporabljamo na iniciacijah da se spuca avra, sicer pa men se zdi da tale domača lekarna bi si zaslužla bolj deskriptiven subject ... hočem rečt nov thread, al pa mogoče clo cel nov link na glavni strani ... amstel ... dej zrihti ... ša-bejb
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Šamani, vrači?
Reply #28 - 05.06.2002 at 23:28:12
 
Ja, se strinjam. Sem tudi sam apomislila, da bi lahko velik več povezal skupaj. Jaz nisem profi v tem... velik ne vem. In prav fajn bi bilo, da se še kdo oglasi. Sicer v knjigah marsikaj piše...

Ravnokar pijem mešanico... kjer žajbla nisem prevrela 3 minute... a da je strupen? Khm.. če me jutri ne bo na forumu... potem to drži. Tongue
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Šamani, vrači?
Reply #29 - 06.06.2002 at 10:16:49
 
Breuss navaja, da se naj žajbelj vedno kuha in pije sam , naj se nikoli ne meša z ostalimi čajčki
menda naj bi bil tisti, ki ima žajbelj doma na vrtu in ga redno pije, vedno zdrav
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3