Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 
(Read 21209 times)
qd
Guest




Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #60 - 05.11.2002 at 11:43:47
 
Zvončica,

Saj si sama vlekla neke primerjave, kako ni-so nekateri ljudje duhovni, sedaj ko pa prst nate pokaže se pa vlečeš ven.

Naši možgani so sposobnim marsičesa. Recimo, da si na glavo montiraš eno ogledalce, da ti ves čas binglja tam 15 cm pred očmi. In te ovira in te moti, in ti ne da miru in te zaradi njega morda celo boli glava. Ampak čez čas se boš navadila in tvoji možgani ga bodo skoraj odfiltrirali iz tvojega vidnega polja, oziroma poskrbeli, da te bo čimmanj motilo (razen da te bo še nekaj časa bolela glava). Celo tako daleč gre lahko, da pozabiš in šele ko zaslišiš recimo "glej idiota s špeglom na nosu", se spomniš, da lahko brez tega pravzaprav še dosti bolje vidiš.

Ampak meni se zdi, da se še vedno pogovarjava o zablodah, samo da sva prstek malo zavrtela.

Je pa seveda res, da niso vse zablode enake in jih nikakor ne gre enačit. Ampak, če se nekdo po 96. tečajih, 43. duhovnih gibanjih, realitetnih terapijah, psihologih, psihiatrih, petnajstih letih dela na sebi ugotovi, da je do sedaj največji korak naprej zase naredil, ko si je priznal in zavedel, da je bolj občutljiv kot drugi ljudje, ko se je nato naučil reagirat (magari mehansko, avtomatsko) v nekaterih situacijah, ki so ga do takrat vedno močno prizadele, spravile v hude težave, a mu ne bi  mogoče pustili, da s tem pač živi dosti bolje kot prej.

Vzameš kladivce in udariš, in morda steklenička poči in postan jogurt odteče. Ne vzameš pa macole in udrihaš dokler ne ostanejo samo še drobni koščki, ker morda postan jogurt sploh nikoli ni bil problem, se mi pa zdi da tega nisi na začetku niti pogledala ampak si šla kar takoj direktnga. Butnskala.

qd ql
Back to top
 
 
IP Logged
 
Zvončica
Guest




Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #61 - 05.11.2002 at 18:07:19
 
Geeez,

moj namen je bil povedat, da je izraz HSP redundančen, da se da z besedo psihotik to stvar prav tako dobro povedat. V zvezi s tem se ne nameravam pogovarjat, izkoristila sem možnost in izrazila svoje mnenje.

qd, ne vem kaj toliko pisariš. Če misliš kaj povedat povej, ker na tej #$@ konferenci ne mislim večno sedet.

Zvončica  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #62 - 05.11.2002 at 19:54:19
 
jest pa nebi enaču hsp-jev in psihotikov ... mogoče ne poznam točne definicije psihotika ... ampak ... sliši se mi ne isto, pa tudi bere ne ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #63 - 05.11.2002 at 21:31:46
 
HSP je ponavadi vsak otrok do 3 leta  ........potem pa le še otroci ki se niso dodobra socializirali........so pa  bogi ljudje to.......lahko se pa postane HSP s postopnim umirjanjem ...........ce pa to ze si ......potem je zlo tezko zvet brez pomoči tretje osebe ........le redki se najdejo........večina zablodi al pa konča v ustanovah za posebno pomoč........itak ......je treba poznat psihiatre.......te majo ful dobre zgodbe ...... lahko jih poslušaš ure in ure in na koncu se vprašaš kdo koga v teh ustanovah zdravi......Smiley)) ampak drgač kr gre.
aha tesla je biu en tak HSP k se je najdu in naredu temelje civilizaciji 20. in 21. stoletja. se prau da so tut realizirani....ampak na žalost redki.........
svet je preveč železno resen s svojimi dogmami in povprečnostjo.......tai-či je tai-či .....feldenkrais pa feldenkrais......na žalost

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
qd
Guest




Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #64 - 06.11.2002 at 09:25:06
 
Quote:
Geeez,

moj namen je bil povedat, da je izraz HSP redundančen, da se da z besedo psihotik to stvar prav tako dobro povedat. V zvezi s tem se ne nameravam pogovarjat, izkoristila sem možnost in izrazila svoje mnenje.
Geez Zvončica / lulika / in podobni in podobne

Nekateri ne vidijo stvari pred sabo, pa če jim pred nosom z njimi mahaš. Ker vedno in povsod vidijo samo sebe. Pejt si pogledat kaj s psihotiki nardijo v  Polju, pa ti bo jasna razlika. Mogoče bi moral kje (iz)najt še kakšen LSP sindrom. Ajd.

ql ql
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #65 - 06.11.2002 at 11:47:48
 
xyzzy wrote on 05.11.2002 at 11:43:47:
Je pa seveda res, da niso vse zablode enake in jih nikakor ne gre enačit. Ampak, če se nekdo po 96. tečajih, 43. duhovnih gibanjih, realitetnih terapijah, psihologih, psihiatrih, petnajstih letih dela na sebi ugotovi, da je do sedaj največji korak naprej zase naredil, ko si je priznal in zavedel, da je bolj občutljiv kot drugi ljudje, ko se je nato naučil reagirat (magari mehansko, avtomatsko) v nekaterih situacijah, ki so ga do takrat vedno močno prizadele, spravile v hude težave, a mu ne bi mogoče pustili, da s tem pač živi dosti bolje kot prej.



Dobr si to napisal. Ampak tako kot je težko, da se HSP sploh prepozna in sprejme, tako je tud težko, če ne že nemogoče enemu ne tako občutljivemu človeku sprejet dejstvo, da je nekdo v resnici bolj občutljiv. Zato je HSP res primoran prevzeti neke določene načine obnašanja, s katerimi 'se' zakamuflira.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Zvončica
Guest




Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #66 - 06.11.2002 at 12:40:34
 
ql, da povzamem tvoje misli, ki si jih nekoliko nerodno poskusil izraziti z nekimi jogurti in ogledali:

izraza HSP in psihotik nista stoprocentno ekvivalentna.

Trivialno, ampak se strinjam. To pa je tudi ves čas, ki sem ti ga namenila, se vidiva v enem od naslednjih življenj.

Zvončica  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
qd
Guest




Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #67 - 06.11.2002 at 13:46:09
 
Zvončica / lulika / krkol,

Moj povzetek je seveda malo daljši:

Z izrazom psihotik osebo obvezno stigmatiziraš, kot HSP pa ne. Ker se verjetno tega zavedaš, morda to narediš celo namerno, no pa če se zaradi tega boljš počutiš, tudi prav.

qd ql

P.S. Si pa ti pri tem začela s komentarji kaj ni / je duhovnost, pa se mi zdi, da se zdaj vlečeš ven.
Back to top
 
 
IP Logged
 
qd
Guest




Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #68 - 06.11.2002 at 13:52:48
 
Aja, sem seveda še to pozabu, moje mnenje v tebi razumljivem jeziku.

Množici HSP-jev in psihotikov gotovo nimata praznega preseka. Vendar obstajajo psihotiki, ki jih ne bi nihče oznaveval kot zelo občutljive in zelo občutljivi ljudje ki niso psihotični.
Tako, da se po mojem mnenju povrh še enostavno motiš.

qd ql

Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #69 - 12.11.2002 at 13:20:32
 
super povedano......QD

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Bostjan PCM
1
*
Offline

Bodi pozoren.Bodi srecen.

Posts: 24
Bled
Gender: male
Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #70 - 23.12.2002 at 00:47:11
 
Zelo zanimiva tema,no sej je kr vse tukej gor,no v glavnem vse kar je napisano pod tem topic-om je kakor bi blo pisan men na kozo.
Back to top
 

Words never spoken, but lost &&Shallow thoughts, a lonely heart, &&Reaching to grasp onto meaning &&A tender kiss broken as we part.&&Death seems to be my answer now &&Satan pulls me down again,......
147032754  
IP Logged
 
Klemen
Guest




Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #71 - 17.12.2004 at 14:29:44
 
Živjo!

Če je kje še kakšen, ki vidi čakre, aure, različna sevanja, občutke drugih, abc-itd., si želim slišat njegov odziv na entuzijast@hotmail.com
Nekaj časa že iščem kaj takih. Radovedne sorte sem in rad raziskujem, še posebno mi je pomembno zdravljenje. S pomočjo ostalih, ki vidijo, bi si želel izmenjevati različne izkušnje in nasvete.

Mir in blagoslov,

Klemen

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5