Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 5976 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Mikrokozmična orbita
06.06.2002 at 10:37:52
 
A kdo prakticira Mikrokozmično orbito?

Jzt zdej delam kake dva tedna.

Me zanima kaj se dogaja pri tem, kaj praktikant začuti...
Pa kolk hitr naj bi to krožu, tko en krog na minuto al na 10 sek...

tnx
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Mikrokozmična orbita
Reply #1 - 06.06.2002 at 13:27:34
 
Daj Herby, malo opiši kaj to sploh je, če se ti da! Kiss
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Mikrokozmična orbita
Reply #2 - 06.06.2002 at 15:04:07
 
Bom kr citeru iz ene knjige:
"Vaja se opravlja sede ali stoje, oči so zaprte. Jezik je pripet ob ustnjično nebo. Gre za dve stopnji mikrokoznične orbite: mali in veliki nebeški krog. Meditant s svojo zavestjo kroži po telesu in sicer po poteh, kjer tečejo glavni energetski meridiani. Začenja se v popku, nadaljuje do presredka, kjer se nadaljuje po hrbtenici do temena, se spusti po sprednji strani navzdol (preko jezika) in se konča  v popku."

Pri velkem krogu se vključijo še noge. Glavni zbiralnik energije je popek. Cilj kroženja je  notranji razvoj, čiščenje      
ter transformacija spolne energije. (dihanje z testisi). Znanje izhaja iz taoizma, drgače pa o tem Mantak Chia piše več knjig.   Zdi se mi pa da pri reiki iniciacijah se odpre ravno mikrokozmična orbita in da se pri 3 stopnji to aktivno prakticira.

Pri taoistčnem seksu, pa se hladna jin energija semena dviguje po MO navzgor do temena in se transformira...
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Mikrokozmična orbita
Reply #3 - 06.06.2002 at 18:07:06
 
neki podobnga sem delu z NEW...
z zavestjo sem mentalno "obdelal" celo telo, tako da je bilo bolj obcutljivo in bolj prepustno za energijo. Potem sem delu take vaje, da svojo mentalno pozornost cimhitreje premikas po telesu...recimo iz po hrbtenici...gor/dol...cimhitreje, sam se vedno tok pocas da je slo tekoce po energetskih poteh in da ni prhajal do skokov mentalne pozornosti...

Full body energy circuit deluje pr NEW tako, da
s svojo pozornostjo najprej odpres bio-energetske prevodnike na stopalih/dlaneh/genitalijah, pol pa z vdihom/izdihom energijo premaknes od stopal po hrbtni strani do temena glave, pol pa pr izdihu/zdihu pozornost premaknes na dlani in iz rok in temena potegnes energijo navzdol po sprednji strani do popka, kjer se energija shranjuje... Tako celo telo energizeras s svezo energijo in odpravljas morebitne energetske blokade...

Dozdej sem s tem premagal se vsak padec imunskega sistema, tko da ze neki casa nisem bil bolan....knock knock...pa tud tko ma NEW zlo mocne ucinke
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Mikrokozmična orbita
Reply #4 - 07.06.2002 at 00:38:12
 
Hvala za pojasnilo! Smiley

Samo tole mi še objasnite, prosim, ali je ta vaja namenjena samo moškim, ker jaz ne morem ravno s testisi dihat! Wink Grin

Ali naj pač diham skozi svoje organe? ??? Tongue Grin
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Mikrokozmična orbita
Reply #5 - 07.06.2002 at 08:36:08
 
ti sam kroži, vrti, dihej.......testise pa ne uporablat...pliz

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Mikrokozmična orbita
Reply #6 - 10.06.2002 at 18:04:03
 
Sem delal....pa zarad lenobe nisem vztrajal...
Drgač pa herby poskusi kombinirati MO z reikijem... tko da si odpreš pr popku z znakom moči, nato vsmerjaš dih v to točko... pa pazit morš da ne vsmerjaš energijo v popek temveč da začutiš, kje maš ti dejansko v telesu tantien...ker eni majo tri prste pod popkom eni pa glih pri popku...je pa to v telesu in ne popek al pa tri palce pod njim...najbolj je to (zame)  opisal  Mantak Chia v svoji zbirki knjig...

ko začutiš tvoje središče pa začni vsmerjat še v prvo čakro preko genitalij... ko začutiš pretok, greš na trtico...ko začutiš še tuki pretok ga vsmerjaš v točko na hrbtenici, ki je nasproti od tantiena... kle si že lahko pomagaš s stiskanjem mišic presredka in pa pesti ter nožnih in ritnih mišic....ni pa to nujno, na začetku pa res pomaga da lažje začutiš pretok po hrbtenici navzgor

eni začutjo že v enem dnevu...eni se pa jebajo s tem kar neki časa... sam se splača... k boš začutil en poseben okus v ustah in še prej dvig energije po hrbtenici... men je to zelo prijetno... boš vidu da se počasi res lahko daleč pride...  
aja še neki... MO se da še kombinirat s seksualno energijo...s tem boš pohitril čutni del...je pa dost drugih nevarnosti...zato si nujno preberi od Mantak Chia:Moški orgazem brez meja  Roll Eyes

Glede Reikija...pa vizualiziraj ali pa z roko riši znakec za moč  na ključne točke, ki jih maš opisane pri  MO...

p.s. mam tut eno skripto, kjer je malo lepš opisan, kako kombinirati reiki in MO...

lp vsem  
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Klemen
Guest




Re: Mikrokozmična orbita
Reply #7 - 17.12.2004 at 14:40:11
 
Najprej naj ti MO zlaufa in prečisti blokade. Ko ti to uspe, lahko vadiš naprednejšo tehniko povezovanja z Zemljo in Univerzumom, kar je prav tako opisano v knjigah Mantak Chije. Ko obvladaš še to, lahko v umu skačeš med Zemljo in Univerzumom in energije brzijo zelo hitro- en krog na mogoče pol sekunde ali pa še manj. Naslednja stopnja je koncentracija zgolj na spodnji tan-tien malo pod popkom. Ko si na tej stopnji, energije brzijo z neopisljivo hitrostjo- morda celo trideset krogov na sekundo, kar se s prakso povečuje. Procesi, za katere si prej porabil uro ali dve, se potem izvršijo že v nekaj sekundah! Podobno tudi usklajevanje čaker, uravnoteženje vseh meridianov in podobno. Vadi, vztrajaj- ali pa opusti. Kot ti ustreza. NaPAČNE POTI NI, SO LE LEKCIJE.

Mir,

Klemen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1