Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 21197 times)
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #30 - 09.05.2002 at 01:21:29
 
[quote author=sedem link=board=samozdravljenje;num=1020081314;start=0#7 date=04/29/02 at 19:43:03]
* na zunaj delujejo kot sramežljivi, introvertni in socialno neprilagodljivi.
= uf, pa še kako... ampak, delujem pa ravno obratno... hladno, nedostopno.
* se za nekaj časa (dnevni, meseci, leta) popolnoma zablokirajo
= tudi 2 leti

* Telesno so HSP-ji zelo občutljivi  vonjave
= vonj izredno

* Zelo uživajo v družbi samega sebe (samoti).
= ja, gozd, zeleno

* kar jih predozira in utrudi (nato pobegnejo za cel dan v gozd ali pa v svet sanj).
= overdose puhlosti in mask

* nagnjenosti k perfekcionizmu svoje delo opravijo zelo dobro.
= pogosto zato sploh najraje nič ne bi delala....

*  saj intiuativni partner vse težave začuti še preden se razvijejo v 300 tonsko pošast.
= to je zame prekletstvo, ker včasih govorim o stvareh, ki še niso v zavesti partnerja...


*Otroštvo, je lahko za HSP-je zelo težko, še posebno če se starši med seboj niso razumeli ali okolje odraščanja kako drugače ni bilo mirno.
= ne - varno in nepredvidljivo okolje, je tu ključno

*HSP-jev zaradi tega svojo občutljivost za prekletstvo.
= jap


Hm, zanimivo.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #31 - 09.05.2002 at 01:24:57
 
[quote author=sedem link=board=samozdravljenje;num=1020081314;start=0#8 date=04/29/02 at 20:11:46
Sicer se boš verjetno še dva dni potem tresla, ampak bo vredno.
[/quote]

Hm, zanimivo to. Kadar so emocije močne, se tresem, kot da je  - 15 C.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #32 - 09.05.2002 at 10:46:07
 
Amstel wrote on 09.05.2002 at 01:06:08:
Od malega sem bila radarček. Od malega sem zaznala kako bo počutje očeta. To pa zato, ker je bila zame zelo pomembno, da sem vedela v naprej kak bo, ker sem se tako lahko prirpavila, je bilo bolj predvidljivo in tako bolj varno.


Zanimivo Amstel, tudi jaz sem bila do zdaj prepricana, da sem te sposobnosti razvila zaradi nepredvidljivega karakterja svoje mame.  S takojsnjo oceno njene energije mi je dostikrat uspelo ustvarit boljse okoliscine za najino komunikacijo.
Se pravi, da kljub temu, da se ze rodis kot HSP obicajno okolje pripomore k razvoju teh filingov?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #33 - 09.05.2002 at 15:10:40
 
Devi wrote on 09.05.2002 at 10:46:07:
Se pravi, da kljub temu, da se ze rodis kot HSP obicajno okolje pripomore k razvoju teh filingov?


Hm. Pravzaprav, jaz mislim, da sem radarček morala postati, zaradi nepredvidljivega okolja in potrebi, da se zaščitim.
Nekako dvomim, da sem se rodila kot "HSP".
Dvomim, da obstaja neka biološka predispozicija.
Če malo to zadevo pomistificiram, pa je možno, da se rodimo v neki družini, zato da razvijemo neke sposobnosti. Ampak za to nimam dokazov.  Grin

Bi bilo pa zanimivo pogledati astrološke karte, ki so zame neke vrste zemljevidi, vseh, ki se razpoznamo kot HSP.  
Mislim, da ima veliko vlogo Pluton.  8)
Pluton je tisti, ki daje psihološko globino in občutljivost, ki sili v podzemlje, pozdavest.

Sama vem, da imam v karti Pluton v trigonu s Soncem, Merkurjem in Venero, opozicijo z Marsom (grrrr - vulkan  Angry), pa kvinkonus z Luno in sekstil z Neptunom.  Shocked

Bi bilo zanimivo, da se kak astrolog, ki res obvlada, vključi.
Me pa zdele matra firbec...
A boste pogledal svoje karte? Cheesy
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #34 - 10.05.2002 at 11:11:21
 
Ves, da sem sla iz firbca res pogledat svojo karto Grin

Moram pa rect, da sem povezovala te stvari bolj s Kironom, ker je pri meni bolj oseben od Plutona, ta me muci na cist drugih podrocjih Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
sedem
1
*
Offline

We become brave by doing
brave acts.
Posts: 15
SI
Gender: male
Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #35 - 10.05.2002 at 11:39:28
 
Mislim, da od planetov na čustva ni dojemanje sveta najbolj vplivajo Luna, Neptun in Pluton (spodja razlaga iz astro.com).

Luna
The Moon signifies your basic emotional patterns, your habits, unconscious attitudes and feelings and whether or not you feel supported within the universe.

Neptun
In its highest expression, the energy of Neptune puts you in touch with the meaning of existence, and for this reason it should be mastered as much as possible.

Pluton
Pluto is the planet of transformation and the powers that cause transformation. Its placement in your chart describes how you approach the changes that must occur in your life as you grow and develop.

Pri Sedmici so le ti tako povezani (kjer je kaj zanimivega, ki kaze na HSP je zraven mini povzetek iz Astro.com-a).

Pluto in the Ninth House  (You have a strong desire to learn about everything at a very deep level of understanding)
Pluto in Libra  
Moon Conjunct Pluto  
Mars Conjunct Pluto  
Sun Sextile Pluto  
Mercury Sextile Pluto  
Neptune Sextile Pluto

Moon in the Ninth House  (your view of the world is colored strongly by your emotions)  
Moon in Libra   (You are a peace-loving person and do not like to start fights with others.)
Moon Conjunct Midheaven   (Your emotions are very powerful, and you are quite sensitive to the feelings of others as well)
Moon Conjunct Pluto   (You have very deep feelings, but sometimes it is difficult for you to talk about them with others)
Moon Conjunct Mars   (You are likely to have quite a temper and fly off the handle easily)
Moon Trine Venus   (Your emotions are rich and beautiful, and you express them to others so that people like you for what you really are)
Sun Sextile Moon   (You have an inner sense of peace and harmony)
Moon Sextile Ascendant   (Try not to let your feelings and habits of thought guide your relations with others too much)

Neptune in the Twelfth House  (unusually sympathetic to people's problems, simply because you are able to feel what they feel)
Neptune in Sagittarius  
Jupiter Square Neptune   (You like to see the best in people, ignoring anything bad even when it is hurting you)
Saturn Square Neptune (ta je prasica)  
Sun Trine Neptune   (You are able to put yourself into another's position and feel what he feels, which makes you reluctant to hurt anyone)
Mercury Trine Neptune   (You can see beauty in the world that is hidden from others)
Mars Sextile Neptune  (You are not terribly self-assertive, and you tend to shy away from direct confrontations with others)
Neptune Sextile Pluto  

Hja... najbolj izgleda da vplivata LUna in Neptun.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sedem
1
*
Offline

We become brave by doing
brave acts.
Posts: 15
SI
Gender: male
Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #36 - 10.05.2002 at 12:28:32
 
Amstel wrote on 09.05.2002 at 01:06:08:
Deformacijo zato, ker danes teh sposobnosti nekako ne rabim več zato, da sem varna. Lahko me zmedejo, saj je vedenje včasih tako boleče jasno.


Že, že.. ampak te sposobnosti so dobesedno čarobne (če se jih naučiš vsaj deloma kontrolirat)! Prideš v lokal, pa takoj vidiš kdo je pripravljen na komunikacijo in kdo ni. In to v sekundi! Pri moških je recimo fajn to, da v nekaj minutah najde žensko, ki je pripravljena z njim v posteljo (ah ti prasci) Wink Ko si zaljubljen(a) cel svet postane vijoličen in kontrasten in žari tako kot da sanjaš najlepše sanje! V življenju lahko jasno vidiš in čutiš razvoj dogodkov, ki se bodo zgodili če boš ubral določeno smer še preden se tja napotiš. In še 10000 čudovitih stvari. Občutljivost je darilo!

Devi wrote on 09.05.2002 at 10:46:07:
Zanimivo Amstel, tudi jaz sem bila do zdaj prepricana, da sem te sposobnosti razvila zaradi nepredvidljivega karakterja svoje mame.  


Popolnoma enako in mislim, da je vsaj eden izmed vseh imel takšnega starša oz. bližnjega sorodnika. Ko so v istih situacijah odreagirali popolnoma drugače in nikoli nisi vedel kje stojiš in ti ni bilo nič jasno. Samo je tudi v takšnih situacijah HSP dvorezen meč, ker je takšna oseba ponavadi zelo mentalno nestabilna in to nestabilnost potem še lažje prenaša na HSPje. Težka je ta naša.

Amstel wrote on 09.05.2002 at 01:24:57:
Hm, zanimivo to. Kadar so emocije močne, se tresem, kot da je  - 15 C.


Hehehe Smiley Pred nekaj leti sva se ljubila dva HSP-ja in sva se oba začela tresti kot šiba na vodi. Energije so tako šibale med nama, da sva bila čist spaced out. In potem me ona vpraša, če se jaz tako tresem. In rečem "ne vem, a se ti?". Pa reče "ne vem, mogoče se pa oba". Aaa.. fajn je blo to.  Tongue

Sam tud neumno včasih izgleda, ko si s kom do katerega imaš močna čustva. In dvigneš kozarec, cigaret al karkoli in partner misli da imaš hudo obliko tresavice  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #37 - 10.05.2002 at 12:53:27
 
sedem wrote on 10.05.2002 at 12:28:32:
Ko si zaljubljen(a) cel svet postane vijoličen in kontrasten in žari tako kot da sanjaš najlepše sanje!  

Sam tud neumno včasih izgleda, ko si s kom do katerega imaš močna čustva. In dvigneš kozarec, cigaret al karkoli in partner misli da imaš hudo obliko tresavice  Grin


Ohja, kako znano mi je takšno počutje...ohja!  Pa sem nekoč mislila, da je morda  z menoj kaj narobe...  ???

Sedem, kok pa pol razložiš, da nimaš tresevice takmu partnerju k te tresevice nima? Jst srečujem sam takšne, ki se tresejo z menoj vred (mislim tko ..cigaret, kozarec... Wink ) pa mi ni potrebno nč razlagat, k on tud tko čuti - sam za vsak primer bi blo pa dobr vedet!  Cheesy
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #38 - 10.05.2002 at 14:28:48
 
Ko si zaljubljen(a) cel svet postane vijoličen in kontrasten in žari tako kot da sanjaš najlepše sanje!  

Sam tud neumno včasih izgleda, ko si s kom do katerega imaš močna čustva. In dvigneš kozarec, cigaret al karkoli in partner misli da imaš hudo obliko tresavice  



TOREJ KAJ SE ZGODI; KO SE ZALJUBIMO?

Vsi vemo, da je nekaj prečudovitega v tem kako se počutimo, ko smo zaljubljeni. Posebej, če nam izvoljeni vrača čustva. Pa tudi, ko smo nesrečno zaljubljeni v bistvu uživamo v vsem trpljenju in mnogo umetnikov je naredilo svoja največja dela v času nesrečne ljubezni.

Stvar je v tem, da takrat dobimo energijo vesolja. To je v bistvu božanska energija, ki nas naredi take kot v resnici smo, ko smo brez ega in ostalih ovir, ki si jih sami skreiramo v življenje. To je energija, ki je takrat, ko delamo na sebi in postanemo to kar smo in delamo stvari zaradi katerih smo se rodili, neskončna, neusahljiva, ker je to energija, ki jo vsak nosi v sebi a je premnogokrat ne znamo prebuditi in se ji prepustiti, ker si sami delamo blokade in se nimamo radi.
Tako tudi pri največji ljubezni zaljubljenost slej ko prej mine in takrat pademo spet v realnost, ko smo taki kot pač smo. Mnogo parov se zato takoj nato razide, ker se ne znajo soočati sami s seboj in raje vse napake prepišejo svojemu partnerju in tako bežijo pred odgovornostjo. Odgovornostjo nas samih, da delamo na sebi, rastemo, postanemo duhovni...Veliko ljudi se tako odloči za ego in uživa v lastnem samopomilovanju in iskanju krivic na tem svetu, svetu, ki je prelep in nam ponuja neskončno možnosti in priložnosti. Ko človek pozabi na ego, se res ukvarja s seboj, dela na osebni in duhovni rasti in predvsem išče in daje ljubezen vsem stvarem, takrat spet začuti v sebi to božansko energijo univerzuma, saj postane to kar človek je.


Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #39 - 10.05.2002 at 16:18:53
 
Kali, od kje so te besede???

Kaj se zgodi ko se zaljubimo?
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #40 - 10.05.2002 at 18:15:52
 
Devi wrote on 10.05.2002 at 11:11:21:
Moram pa rect, da sem povezovala te stvari bolj s Kironom, ker je pri meni bolj oseben od Plutona


Kako povezuješ Kiron, da je bolj oseben? Kot vem, je Kiron bolj nek planet "usode". OSebni planeti so glede na gospodarja znaka... Ali pa če je v prvi hiši, ali v svoji lastni hiši. Mal povej, no, kako si mislila.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #41 - 10.05.2002 at 18:20:13
 
sedem wrote on 10.05.2002 at 11:39:28:
Hja... najbolj izgleda da vplivata LUna in Neptun.


Ja Luna je mati čustev. Neptun je pa bolj planet, ki zamegli, raztopi, zmede, omami... Pluton je pa ta, ki sili v transformacijo, soočenje, s svojo globino, neizprosnostjo. Tako, da Neptun ima čisto drugačno energijo kot Pluton, ki je bolj rušilen, silovit.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #42 - 10.05.2002 at 19:38:32
 
Quote:
Kaj se zgodi ko se zaljubimo?


Fora je v tem,da smo takrat brez jaza.Zato nismo več omejeni,saj ljubezni "jaz" ne more razumeti. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #43 - 11.05.2002 at 09:36:36
 
Zaljubljenost se lahko zgodi tudi kar sama od sebe, ce obstaja objekt zaljubljenosti ali ne. Mislim, da je v odsotnosti objekta taka zaljubljenost se celo lepsa, ker zajame celi svet.

Amstel, glede Kirona...
Kiron je nekaksen zdravilec, predstavlja bolecino, ki je v nas, pa ni ozdravljiva, lahko pa zaradi tega, ker poznamo svojo, zdravimo druge ali pa jo drugim zadajamo, ima eno zlo lepo mitologijo, samo je ne bi zdaj razlagala.
Napisala sem, da je zame oseben zaradi tega, ker je povezan z vsemi mojimi osebnimi planeti in sem si na ta nacin razlozila, kako je mozno, da v drugem cloveku tako hitro zacutim bolecino in zakaj je ta nastala. Ker pa razlag za Kirona ni nekam dosti, lahko vidis, da si ga kar sama razlagam in zato se ni receno, da imam tudi prav Grin
Sicer pa imam tudi precej pravih aspektov z luno in neptunom (hvala, sedem) Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: HSP (higly sensitive persons)
Reply #44 - 11.05.2002 at 16:25:05
 
KAJ SE ZGODI, KO SE ZALJUBIMO???

To ni zraslo na mojem zeljniku, je prebrano in posredovano naprej (vam)...
Pri zaljubljenosti projiciramo tisto, kar si želimo, v določeno osebo. Torej neki osebi damo lastnosti, ki so dejansko v nas, v naših željah, sanjah... Ji damo lastnosti, ki jih v resnici tista oseba verjetno sploh nima. Zato pa sledi kasneje razočaranje, pa: kako to, da nisem videl...

To je to.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5