Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 
(Read 88882 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Reinkarnacija
Reply #135 - 23.05.2010 at 17:41:19
 
Quote:
.Mnogo ljudi je,ki zavestno zatrejo svoje sebstvo

To je drugo. To je omejeno na to življenje.
Karma pa bi naj bila utemeljena na podlagi reinkarnacije.
Da moram sedaj v tem življenju trpeti zato, ker sem v prejšnjem nekoga ubil..na primer...
In če bom zdaj priden, se bom osvobodil ponovnih rojstev...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Reinkarnacija
Reply #136 - 23.05.2010 at 17:53:29
 
Robi wrote on 23.05.2010 at 17:41:19:
Quote:
.Mnogo ljudi je,ki zavestno zatrejo svoje sebstvo

To je drugo. To je omejeno na to življenje.
Karma pa bi naj bila utemeljena na podlagi reinkarnacije.
Da moram sedaj v tem življenju trpeti zato, ker sem v prejšnjem nekoga ubil..na primer...
In če bom zdaj priden, se bom osvobodil ponovnih rojstev...


Ja Robi to je čista zabloda uma,ki ni usklajen z našo akumulacijo(dušo). Ti dam prav!!!

Robi še nekaj ti bom zaupal-mogoče še nisi opazil.Mene osebno sploh ne zanima tuje vedenje-razna pametarjenja drugih.
Jaz vedno in vse kar počnem vedno sporočam iz sebe-meni je popolnoma vseeno, ali obstaja še kakšna knjiga, ali link ,ali učena oseba na Zemlji.
Jaz sem sebi edino merilo ,ki se popolnoma zaveda svojega življenja.  In sem oseba,ki je življenje zavestno posvetila življenju iz lastnega vzgiba.

Jaz poznam samo življenje in samo življenju služim-nikogar ne podcenjujem samo ne pustim se kontaminirati z nepomembnimi filozofijami in filozofi.

Sedaj me že toliko poznaš,da veš,da ne govorim samo tebi in te ne podcenjujem.Me ne zanima tuje vedenje jaz sledim zgolj tistemu kar se je v meni samo rodilo. Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Reinkarnacija
Reply #137 - 23.05.2010 at 19:16:03
 
Quote:
Me ne zanima tuje vedenje jaz sledim zgolj tistemu kar se je v meni samo rodilo. Wink Wink

Sem na istem. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Reinkarnacija
Reply #138 - 23.05.2010 at 19:37:36
 
Robi wrote on 23.05.2010 at 19:16:03:
Quote:
Me ne zanima tuje vedenje jaz sledim zgolj tistemu kar se je v meni samo rodilo. Wink Wink

Sem na istem. Smiley


Sem ugotovil in me veseli! Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: Reinkarnacija
Reply #139 - 24.05.2010 at 10:34:12
 
Quote:
Usoda ali karma obstaja je realna. Vendar zopet ni odločujoča prav zaradi tvoje proste izbire v delovanju.
Vsak trenutek se lahko odločite kako boste delovali. In to se prenese in vpliva na vaše naslednje živlenje. Arhitektu so ljubši pridni, morilcev nima rad, že zaradi birokracije ki jo ima z njimi.

Robi wrote on 23.05.2010 at 17:20:49:
Karmo je ustvaril človeški um, ki v vsem išče nek smisel in logiko.
Karme ni ustvaril človeški um, karma je Zakon ki je prisoten v prostoru kjer trenutno bivate.

Mr. Smith
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Reinkarnacija
Reply #140 - 24.05.2010 at 10:50:55
 
Mr.Smith wrote on 24.05.2010 at 10:34:12:
Quote:
Usoda ali karma obstaja je realna. Vendar zopet ni odločujoča prav zaradi tvoje proste izbire v delovanju.
Vsak trenutek se lahko odločite kako boste delovali. In to se prenese in vpliva na vaše naslednje živlenje. Arhitektu so ljubši pridni, morilcev nima rad, že zaradi birokracije ki jo ima z njimi.

Robi wrote on 23.05.2010 at 17:20:49:
Karmo je ustvaril človeški um, ki v vsem išče nek smisel in logiko.
Karme ni ustvaril človeški um, karma je Zakon ki je prisoten v prostoru kjer trenutno bivate.

Mr. Smith


Malo Morgen MR vesoljni agent- Čevapčič. Karma je teološki opis -samo problem je,da vi ne veste česa. Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Reinkarnacija
Reply #141 - 24.05.2010 at 11:58:23
 
Waw!

Karma je preprosto zakon akcije-reakcije-akcije v materiji. Materija se ravna po tem zakonu, ker drugega itak ni. Da pa bi se karma prenašala iz življenja v življenje pa ne more držati, ker se "ti" ne reinkarniraš, lahko bi delovala edino na ravni družine v katero se rodi telo in potem pretekle akcije neke družine vplivajo na to kar se z družino godi sedaj.

Samo neko verigo akcije-reakcije-akcije je možno v vsakem danem trenutku zavestno presekati, samo mora zavest prevzeti pobudo ne pa, da jo materija premetava sem ter tja.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Reinkarnacija
Reply #142 - 24.05.2010 at 12:04:45
 
El Pesnik wrote on 24.05.2010 at 11:58:23:
Waw!

Karma je preprosto zakon akcije-reakcije-akcije v materiji. Materija se ravna po tem zakonu, ker drugega itak ni. Da pa bi se karma prenašala iz življenja v življenje pa ne more držati, ker se "ti" ne reinkarniraš, lahko bi delovala edino na ravni družine v katero se rodi telo in potem pretekle akcije neke družine vplivajo na to kar se z družino godi sedaj.

Samo neko verigo akcije-reakcije-akcije je možno v vsakem danem trenutku zavestno presekati, samo mora zavest prevzeti pobudo ne pa, da jo materija premetava sem ter tja.


Zavest lahko prevzame pobudo---BREZ ŽIVEGA TELESA s KATERIM JE V SOODVISNOSTI??? POšlji malo svojo zavest na sprehod-brez telesa- ti ne rata ????

Da ne boš zamenjal zadevo z mislijo!!! Misel je samo sistem prenašanja informacij.

Od kje do kje in po komu! Misel je vsebina življenja!! El Poeta veliko ti manjka a hkrati nič ,da bi se razumel!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Reinkarnacija
Reply #143 - 24.05.2010 at 12:38:23
 
Quote:
Karme ni ustvaril človeški um, karma je Zakon ki je prisoten v prostoru kjer trenutno bivate.

Človek je s svojim umom izluščil iz širne resnice le delček, ki mu rečeš karma.

Če karmo enačiš splošnimi pravili o akciji in reakciji, potem je res, kar praviš.
Jaz je nisem, zato sem tisto zgoraj napisal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Reinkarnacija
Reply #144 - 24.05.2010 at 13:26:36
 
Robi wrote on 24.05.2010 at 12:38:23:
Quote:
Karme ni ustvaril človeški um, karma je Zakon ki je prisoten v prostoru kjer trenutno bivate.

Človek je s svojim umom izluščil iz širne resnice le delček, ki mu rečeš karma.

Če karmo enačiš splošnimi pravili o akciji in reakciji, potem je res, kar praviš.
Jaz je nisem, zato sem tisto zgoraj napisal.


Tale karma je trenutno fina za zemeljsko elito.Tako,da- 96% ljudi ima slabo karmo zaradi požrešnih egoistov!!
Ja akcija-reakcija je tako na splošno tudi vesoljna večno-sedaj ista zakonitost. Karmo nam delajo pa poštenost-pravičnost-ljubezen-etičnost-moralnost,ki jo vsak dan doživljamo in prakticiramo.Samo problem je da je karma ugodna za lopove ne pa poštene  in izkoriščane ljudi.Kdo nam odreja karmo je odveč ponavljati!!!! Smiley Smiley Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gemba
4
****
Offline


Posts: 384
Slovenia
Gender: male
Re: Reinkarnacija
Reply #145 - 19.06.2021 at 12:11:44
 
Jaz se niti za včeraj ne spomnim kaj je blo...

Wink Wink Wink Smiley Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
gemba
4
****
Offline


Posts: 384
Slovenia
Gender: male
Re: Reinkarnacija
Reply #146 - 05.08.2021 at 10:11:12
 
Jaz se ne spomnim niti včerajšnjega dne...

Wink Smiley Wink

Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Reinkarnacija
Reply #147 - 22.10.2021 at 13:26:23
 
gemba wrote on 05.08.2021 at 10:11:12:
Jaz se ne spomnim niti včerajšnjega dne...

Wink Smiley Wink




a bejž bejž
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10