Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 
(Read 88871 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Reinkarnacija
Reply #120 - 22.05.2010 at 23:02:18
 
jah ne vem no. je vedno več dokazov, da reinkarnacija je. realnost.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Reinkarnacija
Reply #121 - 22.05.2010 at 23:46:01
 
Petra. wrote on 22.05.2010 at 23:02:18:
jah ne vem no. je vedno več dokazov, da reinkarnacija je. realnost.

Realnost reinkarnacije gor ali dol. Ti si sedaj živa tu na zemlji za računalnikom. Kaj se boš sedaj ukvarjala, kaj je po smrti, sedanjost ti bo pa uhajala.
Verovanje v reinkarnacijo je dobra samo iz tega vidika, da si prepričan, da se boš vrnil na to zemljo in zato ne uničuješ narave in živih bitij. Pri verovanju v nebesa tega pogoja ni in ti je lahko vseeno, kaj bo z zemljo po tvoji smrti. Zato je morala, ki naj bi to preprečevala. Pri verovanju v karmo ali usodo je zanašanje in občutek nemoči, kar ti povzroča trud, se trudiš, da ne bi zemlje in življenja uničeval v lastno korist, užitek.
Zato spoznanje.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Reinkarnacija
Reply #122 - 23.05.2010 at 00:08:33
 
Quote:
Petra. wrote on 22.05.2010 at 23:02:18:
jah ne vem no. je vedno več dokazov, da reinkarnacija je. realnost.

Realnost reinkarnacije gor ali dol. Ti si sedaj živa tu na zemlji za računalnikom. Kaj se boš sedaj ukvarjala, kaj je po smrti, sedanjost ti bo pa uhajala.
Verovanje v reinkarnacijo je dobra samo iz tega vidika, da si prepričan, da se boš vrnil na to zemljo in zato ne uničuješ narave in živih bitij. Pri verovanju v nebesa tega pogoja ni in ti je lahko vseeno, kaj bo z zemljo po tvoji smrti. Zato je morala, ki naj bi to preprečevala. Pri verovanju v karmo ali usodo je zanašanje in občutek nemoči, kar ti povzroča trud, se trudiš, da ne bi zemlje in življenja uničeval v lastno korist, užitek.
Zato spoznanje.

Lp,igor



ne, sama ne gledam na ta način na reinkarnacijo.  Wink veliko pa verjetno jih. ampak lih zato moraš pa pol, če na tak način verjameš v njo, verjet tud v to, da karma obstaja. ker bi drugače res vedno počel čist vse bedastoče, ki bi ti prišle na pamet, brez posledic.
al kakorkoli že.

moja namera pa je, da je to moje zadnje življenje na Zemlji. ^^
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Reinkarnacija
Reply #123 - 23.05.2010 at 00:11:55
 
Etrex wrote on 22.05.2010 at 21:29:22:
Igor to si res lepo povedal, se povsem strinjam.

Drugace pa del duhovnosti, ki govori o (re)inkarnaciji, duhovnemu nivoju,... To je zame duhovna filozofija za boljsi obcutek, upanje, verovanje na drugi strani pa kot pravi Igor pa ti ravno spoznanje minljivosti, enkratnosti, majhnosti da moc.

Duhovna filozofija je le eden od EGO vzorcev uma, ki pravi, saj ce ne v temu zivljenju pa v drugem, saj se ne zivi samo 1x in podobne duhovne filozofske puhljice.

Sele spoznanje in sprejetje na nivoju da na koncu izgubis vse, ne le hiso, avto, prijatelje, svoje najdrazje ampak tudi tisto najbomembnejse SEBE samega (ne nepomemben EGO ampak ZAVEST samo!), tudi to moras neegoisticno predat, narediti prostor da zrase novo.

Jaz vem da se noben duhovnez ne bo strinjal z mano, bo rekel, kje pa EGO ja vzemi, ti ga se podarim samo nosi visak materijala! Zavest pa je neunicljiva, jaz svoje ne dam Grin hehe

L.p.

Seveda- ustvarjalnost, novo.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Reinkarnacija
Reply #124 - 23.05.2010 at 09:35:27
 
Petra. wrote on 22.05.2010 at 23:02:18:
jah ne vem no. je vedno več dokazov, da reinkarnacija je. realnost.


Petra imaš prav t,i. reinkarnacija našega brezčasnega spomina ,ki je ujet v našo reprodukcijsko verigo-genom je večno in sedaj kot kolektivna duša soprisotna.

V nas je vse, samo vesoljno ni prebujeno,ko  bomo mi spoznali,da je naša individualno samospoznana (duša) živa večno in sedaj v nas vseh kot kolektivni spomin,ki se v trenutku spočetja individualizira bomo razumeli tudi pojem reinkarnacije-brezčasnega spomina (duše),ki je večno in sedaj soprisotna v nas samih-sedaj še neprebujena-zato se tako malo ljudem ''odpre'' ta brezčasen spomin. Upam,da se da razumeti?
Lp Alojz Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: Reinkarnacija
Reply #125 - 23.05.2010 at 12:03:39
 
Petra. wrote on 23.05.2010 at 00:08:33:
ne, sama ne gledam na ta način na reinkarnacijo.  Wink veliko pa verjetno jih. ampak lih zato moraš pa pol, če na tak način verjameš v njo, verjet tud v to, da karma obstaja. ker bi drugače res vedno počel čist vse bedastoče, ki bi ti prišle na pamet, brez posledic.
al kakorkoli že.

moja namera pa je, da je to moje zadnje življenje na Zemlji. ^^
Kali imate prav. Reinkarnacija in Karma sta. Reinkarnacia na ta isti planet se vam dogaja do trenutka ko ne ustrezate več našim potrebam (+ -) ali se Arhitekt odloči da ste bolj primerni in koristni drugje, ali pa vam samim uspe spoznati matrico v kateri živite in stopiti iz nje, teh primerov je na srečo še dokaj malo a opažam da si ljudje vedno več pomagajo z rdečimi tabletkami. Kar je neprijetna frustracija in šok za vas. Niste pripravljeni sprejeti vse resnice v trenutku.
Karma. Ko pride vaša ura kakor se radi izrazite, vas Arhitek preveri s programom "If - Then", pobrska v spominu in včasih pogleda v svojo beležko, nato se odloči kje boste živeli. Odloči se v kateri geografski predel Zemlje vas bo namestil in določi še ostale karakteristike kot so zdravje, zunanja podoba telesa in ostale.
Če ne ustrezate več našim potrebam (+ -) ali pa sami spoznate matrico se ne reinkarnirate na Zemlji.

Te vaše namere, tako se začne.
Želim vam vso srečo Kali, ste mi simpatični in delujete mi dobri.

(upam da Arhitekt ne bo bral tega ker če bo adijo dopust)


Mr. Smith
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Reinkarnacija
Reply #126 - 23.05.2010 at 12:15:07
 
Mr Smith poznate Arhitekta osebno?

Ima šetilo, svinčnik in trikotnik? ALI KAR NA PAMET DELA-BREZ NAČRTA?
AHA še eno vprašanje; je Arhitekta kdo ustvaril in kako- iz česa?

Da ni iz rdeče tabletke? Sprašujem sem bolj radovedne sorte-ne mi zamerit!! Smiley Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Reinkarnacija
Reply #127 - 23.05.2010 at 14:34:26
 
Petra. wrote on 23.05.2010 at 00:08:33:
Quote:
Petra. wrote on 22.05.2010 at 23:02:18:
jah ne vem no. je vedno več dokazov, da reinkarnacija je. realnost.

Realnost reinkarnacije gor ali dol. Ti si sedaj živa tu na zemlji za računalnikom. Kaj se boš sedaj ukvarjala, kaj je po smrti, sedanjost ti bo pa uhajala.
Verovanje v reinkarnacijo je dobra samo iz tega vidika, da si prepričan, da se boš vrnil na to zemljo in zato ne uničuješ narave in živih bitij. Pri verovanju v nebesa tega pogoja ni in ti je lahko vseeno, kaj bo z zemljo po tvoji smrti. Zato je morala, ki naj bi to preprečevala. Pri verovanju v karmo ali usodo je zanašanje in občutek nemoči, kar ti povzroča trud, se trudiš, da ne bi zemlje in življenja uničeval v lastno korist, užitek.
Zato spoznanje.

Lp,igor



ne, sama ne gledam na ta način na reinkarnacijo.  Wink veliko pa verjetno jih. ampak lih zato moraš pa pol, če na tak način verjameš v njo, verjet tud v to, da karma obstaja. ker bi drugače res vedno počel čist vse bedastoče, ki bi ti prišle na pamet, brez posledic.
al kakorkoli že.

moja namera pa je, da je to moje zadnje življenje na Zemlji. ^^

Nisem zanikal reinkarnacije, le želel sem povedati, da ni tako pomembna za življenje, kot ne za tvojo namero.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Reinkarnacija
Reply #128 - 23.05.2010 at 16:10:17
 
Moj namen ni,da se sedaj prlizujem komu.Igor ima prav-Petra je pa že odločena,da se ne bo več pojavljala po svojem življenju na Zemlji.

Neglede ali verjamete ali ne verjamete v reinkarnacijo vam zaupam,da je vaša duša že pred vami in za vami ujeta kot kolektivni brezčasen akumuliran genski spominski zapis na nivoju same življenjske reprodukcijske verige naše vrste.

Če imate potomce in jih boste imeli se ta spomin bolj, ali manj direktno prenaša naprej -tako kot ste ga vi prejeli v trenutku spočetja,bo vašega prejelo vse kar bo za vami živih neodvisno ali so ti živi direktna,ali indirektna krvna vez z vami.

Razmislite-desetkrat mogoče se bo moje pisanje dalo razumeti!

Reinkarnacijo Vzemite kot refleksijo akumuliranega kolektivnega spomina (duše) na individualni ravni živega človeka. V človeku se zbudi ta spominska vesoljna brezčasna genska koda-in on sanja,da je že živel,a v bistvu ne ve,da nosi njegova bit ta spomin v sebi. Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Reinkarnacija
Reply #129 - 23.05.2010 at 17:11:55
 
Petra. wrote on 22.05.2010 at 23:02:18:
jah ne vem no. je vedno več dokazov, da reinkarnacija je. realnost.

Tako deluje človeški um..Če iščeš dokaze za neka svoja hotenja, jo boš prej ali slej tudi našel(našla).
In ko kopičiš dokaze, seveda vedno bolj dobivaš občutek, da je to realnost.

Zakaj pa si želiš, da bi bila reinkarnacija ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Reinkarnacija
Reply #130 - 23.05.2010 at 17:20:49
 
Quote:
ne, sama ne gledam na ta način na reinkarnacijo.  Wink veliko pa verjetno jih. ampak lih zato moraš pa pol, če na tak način verjameš v njo, verjet tud v to, da karma obstaja. ker bi drugače res vedno počel čist vse bedastoče, ki bi ti prišle na pamet, brez posledic.
al kakorkoli že.

Karmo je ustvaril človeški um, ki v vsem išče nek smisel in logiko. Smiley
In zato, ker ne razumemo vesoljnega samodelovanja.

Saj ne moreš rečt ali je neko tvoje dejanje vzrok ali posledica....

Poistovetenje z naravnimi pojavi, je lastnost našega uma, da si širi zavedanje, vendar še to ne pomeni, da razume vesoljno delovanje. Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Reinkarnacija
Reply #131 - 23.05.2010 at 17:27:35
 
Robi
Sam razumem zadevo trinivojsko-um-duša-vesoljno samodelovanje. Nikoli ne more um sam priti do resnice če mi v sebi ne bi imeli že zakodirano (spominsko kodo duše).Um bi nas vedno zavajal ravno tako nas bi zavajala duša.Usklajeno delovanje omogoča samo večno-sedanje vesoljno ciklično samodelovanje,ki omogoča,ali onemogoča usklajenost v izmeničnem delovanju uma-duše preko duha Em sile.Vse to pa zatamnjuje ali razsvetljuje našo bit in našo življenjsko zavest. Ne vem če sem kaj pomagal-trudim se! Wink
Razmisli :Kako lahko pridemo do vesoljnega samospoznanja zgolj z umom? Nikakor 111ker mora imeti naš um osnovo za iskanje-osnova je spominska brezčasna koda (duša),ki jo naš genom nosi akumulirano že v sebi naš um mora izpostaviti preko življenjskega duha stik s tem našim brezčasnim spominom. Reinkarnacija se dogaja na tem nivoju-individualno in kolektivno hkrati-če upoštevaš em frekvence-vesoljno samodelovanje in galaktične cikle,ki so tu usodni in odločujoči Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Reinkarnacija
Reply #132 - 23.05.2010 at 17:32:52
 
Robi wrote on 23.05.2010 at 17:20:49:
Quote:
ne, sama ne gledam na ta način na reinkarnacijo.  Wink veliko pa verjetno jih. ampak lih zato moraš pa pol, če na tak način verjameš v njo, verjet tud v to, da karma obstaja. ker bi drugače res vedno počel čist vse bedastoče, ki bi ti prišle na pamet, brez posledic.
al kakorkoli že.

Karmo je ustvaril človeški um, ki v vsem išče nek smisel in logiko. Smiley
In zato, ker ne razumemo vesoljnega samodelovanja.

Saj ne moreš rečt ali je neko tvoje dejanje vzrok ali posledica....

Poistovetenje z naravnimi pojavi, je lastnost našega uma, da si širi zavedanje, vendar še to ne pomeni, da razume vesoljno delovanje. Smiley


Usoda ali karma obstaja je realna. Vendar zopet ni odločujoča prav zaradi tvoje proste izbire v delovanju.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Reinkarnacija
Reply #133 - 23.05.2010 at 17:36:52
 
Quote:
Sam razumem zadevo trinivojsko-um-duša-vesoljno samodelovanje. Nikoli ne more um sam priti do resnice če mi v sebi ne bi imeli že zakodirano (spominsko kodo duše).Um bi nas vedno zavajal ravno tako nas bi zavajala duša.

Seveda je spomin pogoj za zavedanje.
Če ne bi bilo spominske kode, bi se vsak dan rodili na novo in ničesar ne bi mogli spoznati.
Tu je zanimiv članek o tem:
http://www.kvarkadabra.net/article.php/Brainman
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Reinkarnacija
Reply #134 - 23.05.2010 at 17:37:21
 
Quote:
Robi wrote on 23.05.2010 at 17:20:49:
Quote:
ne, sama ne gledam na ta način na reinkarnacijo.  Wink veliko pa verjetno jih. ampak lih zato moraš pa pol, če na tak način verjameš v njo, verjet tud v to, da karma obstaja. ker bi drugače res vedno počel čist vse bedastoče, ki bi ti prišle na pamet, brez posledic.
al kakorkoli že.

Karmo je ustvaril človeški um, ki v vsem išče nek smisel in logiko. Smiley
In zato, ker ne razumemo vesoljnega samodelovanja.

Saj ne moreš rečt ali je neko tvoje dejanje vzrok ali posledica....

Poistovetenje z naravnimi pojavi, je lastnost našega uma, da si širi zavedanje, vendar še to ne pomeni, da razume vesoljno delovanje. Smiley


Usoda ali karma obstaja je realna. Vendar zopet ni odločujoča prav zaradi tvoje proste izbire v delovanju.

Lp,Igor


Tu se tudi strinjam.Mnogo ljudi je,ki zavestno zatrejo svoje sebstvo,ker ta hoče izven ustaljenih družbenih-življenjskih norm. To je ta osebna odločitev po kateri poti boš hodil skozi življenje.Mnogi si niti ne upajo prestopiti izven običajnega življenja je udobneje ždeti in igrati to življenje. Wink Wink Ti dam milijon % prav Igor!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10