Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 21541 times)
Boo Ruth
Ex Member




Katera voda je dobra
21.03.2002 at 23:31:16
 
Zdravo.
Slovenija je poplavljena z nešteto vodami v steklenicah. Mene pa zanima sledeče: katera vodo iz plastenke naj se pije? Človek namreč pride v trgovino in vode ima preko glave. Vsi pišejo neke raziskave na nalepkah a mene zanima bistvo:  KATERO?
LP
Boo Ruth
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Katera voda je dobra
Reply #1 - 22.03.2002 at 00:50:22
 
Jaz verjamem, da je Zala podn od podna, Radin pa je najboljši.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Katera voda je dobra
Reply #2 - 22.03.2002 at 09:16:48
 
Pred meseci so bile neke raziskave, ki so zatrjevale da je edina kvalitetna Julijana. Ce jim verjames, seveda...

Mi v sluzbi zdaj vedno to nabavljamo, doma pa najrajsi pijem pristno pohorsko vodo, ki nam zaenkrat se pritece iz pipe.
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Katera voda je dobra
Reply #3 - 22.03.2002 at 09:37:03
 
jest če se le da pijem odo (Oda), drgač pa pipa pa kozarc energetski in gasa - čim več tem boljš ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Katera voda je dobra
Reply #4 - 22.03.2002 at 09:55:09
 
sama popijem zelo veliko vode, in imam srečo, da  lahko pijem kar tisto vodo iz vodovoda (pred leti sem dobila za darilo modri kozarec, zato pijem vodo iz njega)
v fabriki imamo Zalo - pijem jo, bi pa rekla, da je po kvaliteti (okusu) slabša od tiste doma iz vodovoda.

Vedno imam pri roki ALGEA - stisnjene posušene sladkovodne alge v tabletkah, bogate z minerali in vitamini, vežejo nase strup, tako da ob pitju vode včasih poženem še te po grlu.

pred kakimi tremi leti me je znanec (skoraj toliko časa je tudi že pokojen) povabil na izlet in ogled nekega izvira blizu Bleda. Kraj je dbesedno pravljičen, niti v domišljiji si ne moreš naslikati takega izvira: do njega vodi samo pešpot, izvir poznajo menda bioenergetiki kot močno zdravilnega. Izvira (v gozdu) ne opaziš prej, preden ne prideš do njega. Gozd je bukov, v hribu , in iz ene debele bukve izpod korenin v obliki narobe obrnjenega V (kot majhna votlinica) dere kristalno čista voda, z močnim tokom, ki pa že po kakih petih metrih izgine v zemljo (nižje v gozdu spet pride na dan). Samo gledaš, kje so palčki, ki stražijo izvir. In, kar me je presenetilo, cela bukev je sukana desno, kot v desno špiralo, čeprav drugače raste popolnoma navpično
Kasneje sem brala, da je zdravilna voda desnosučna. Me prav firbec matra, če zato bukev vleče desnospiralasto navzgor.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Katera voda je dobra
Reply #5 - 22.03.2002 at 10:01:26
 
po moje smo Bo Ruthu ful pomagali, stirje ljudje nasteli stiri razlicne. Grin kaj pa ce bi kdo malo z nihalom izmeril?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Katera voda je dobra
Reply #6 - 22.03.2002 at 17:39:51
 
Drugac eni moji frendi propagirajo ALKONAAQUA
je nejbol cista pitan voda, sicer jo delajo iz save sam kva hočmo k majo take filtre da 99,9999% necistoce, kovin itd odstranjo...

no ja men je najboljsa voda doma pol pa kakor kol že pijem pa najrajs izvir

Back to top
 
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: Katera voda je dobra
Reply #7 - 23.03.2002 at 23:01:14
 
Ja, ta voda je res dobra in draga ko prasica. Sicer pa mislim, da je Zala najslabša varjanta vode. Osebno nabavljam vodo pri izviru na Čavnu pri Ajdovščini. No, ne jaz osebno ampak mi jo prinesejo.
Voda je voda, kajne?
Čeprav ne izgleda tako.
LP
Boo Ruth
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Katera voda je dobra
Reply #8 - 23.03.2002 at 23:05:35
 
Gorenc je našel izvir na Gorenjskem kjer bojda teče prava biokibernetska voda.  Normalno, on ne pove kateri izvir to je.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: Katera voda je dobra
Reply #9 - 23.03.2002 at 23:13:51
 
povej mi kaj slavko sploh ne zna? Obvlada Alfa tehnologijo, najde izvire, meri vse možno po celi Sloveniji, kanalizira z Islandijo, skratka BIOKIBERBOSS. Ali mu je kdo od predstavnikov države v Sloveniji ponudil kako roko?
Sicer pa bi se dalo, po njegovi teoriji, vsak izvir iz Beta obrniti na Alfa. Kaj misliš?
LP
Boo Ruth
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Katera voda je dobra
Reply #10 - 24.03.2002 at 07:04:54
 
marčevski Misterij
Za več smrti kriva voda?
Umrljivost je v Pomurju napram ostali slovenski populaciji skoraj za tretjino večja, za kar pomurski ekologi krivijo predvsem onesnažene vode.

Članek je obsežen, podkrepljen z analizami, dodana je

IZJAVA
za ohranitev čiste pitne vode in podtalnice v Pomurju.

Zbirajo podpise, s pomočjo dopisnic, ki se jih pošlje v Pomurski ekološki center M. Sobota
Trg zmage 8
9000 Murska Sobota

Na zadnjo stran dopisnice se napiše:

IZJAVA
Izjavljam, da se strinjam z v Misterijih objavljeno civilno pobudo za čisto pitno vodo in talnico v Pomurju.

Pod izjavo se podpišemo.

Na prvo stran dopisnice napišemo ime, priimek in naslov.

Ja, kar se njim dogaja, se bo tudi nam. Samo malo kasneje.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Katera voda je dobra
Reply #11 - 25.03.2002 at 14:24:27
 
Me zelo zanima kako je z vodo v Lj./Šiška?
Je primerna za pitje ali ne?
Vsebuje zelo veliko vodnega kamna, jaz jo vseeno pijem. Kje se dobi kozarec, ki čisti? Ima ta kozarec kako vezo z biokibernetiko?
Čim več dobre vode vsem skupaj.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Katera voda je dobra
Reply #12 - 25.03.2002 at 22:06:59
 
Quote:
Ima ta kozarec kako vezo z biokibernetiko?
Čim več dobre vode vsem skupaj.


Kali!  
Ta kozarec nima nobene veze z Biokibernetiko.  Gorenc pravi, da so vsi ti kozarci sama Beta. Ima dober učinek, a le zacasno, potem gre narod le še navzdol.  Prvotin inovator znaka, ki je na kozarcu (to ni Misterij)  se v Gorenca z Beto ne spotika. Za biolaser pravi le " A to je tista keramična stvar?"

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Katera voda je dobra
Reply #13 - 26.03.2002 at 01:47:56
 
Andres, hvala za pojasnilo. Torej ni rešitev v kozarcu.
Ali veš morda kako je s pitno vodo v Lj.?
No, saj je morda bolje, da sploh ne vem, ker si tako mislim, da kvaliteta iz leta v leto pada.
Ciao!
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: Katera voda je dobra
Reply #14 - 26.03.2002 at 08:41:06
 
Pa dobro Andres, povej kaj več o človeku, ki je izzumil znak, ki ga potem uporabljajo na kozarcih. Vedno le ošvrkneš temo, potem pa hitro vse potihne.  Če je Slavko tak in tak, je potem ta drugi kakšen? kot lahko razberem iz tvojega posta mislim, da se ne razumeta prav preveč.
LP
Boo Ruth
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4