Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8105 times)
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
;) ;DRe: blagor
Reply #15 - 21.03.2002 at 07:18:34
 
Zvezdica, tako kot so že drugi rekli, če ni odziva, še ne pomeni, da mi ni všeč. Všeč mi je. Hvala ti.  Wink Cheesy Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: blagor
Reply #16 - 21.03.2002 at 08:45:21
 
/nekoga lahko sprejemamo, vendar ne vemo, kdo je, dokler se ne strinjamo z njim in on z nami/  
...no, tle vidim eno past, namreč sprejemat pomeni razumet...tako da našega Aleša še marsikdo od nas ne razume in dokler si ne bomo več časa vzel in se več pogovarjal "iz te moke ne bo kruha"... Wink
...drugač pa je kot ste že napisal, če je nekaj kar ne potrebuje dodatka ni odziva, Ana pa napiše tako kot bi jaz, če bi znala ...



Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: blagor
Reply #17 - 21.03.2002 at 09:19:17
 
Quote:
Roll Eyes
Kako vi sprejemate tale svoj 0. Ga sploh? Al nastane panika, tako kot pri meni včasih?


Pa zakaj rabis, da ti mi potrdimo, da je to to?

Ce si ti zacutla, potem je to (vsaj zate) prava stvar. In super, da jo delis tudi z nami. Kaj pa bomo mi z njo, je pa stvar posameznika. Ene mogoce zadane, da se za tri dni skinejo s foruma in premlevajo Wink, mimo drugih pa gre brez ucinka... pa mogoce jo bodo tud ti kdaj zacutli.
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: blagor
Reply #18 - 21.03.2002 at 12:25:37
 
vida wrote on 21.03.2002 at 08:45:21:
...tako da našega Aleša še marsikdo od nas ne razume in dokler si ne bomo več časa vzel in se več pogovarjal "iz te moke ne bo kruha"... Wink

točno tako in zato bo mogu tud naš aleš svoje probleme z nami razrešit točno tudki gor, ne pa po telefonih, mailih in srečanjih ... čene bo preveč energije porabu za to usklajevanje razumevanja
imho
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: blagor
Reply #19 - 22.03.2002 at 10:11:07
 
Se pučutim nekako odgovornega, pa tud ena osnovna kultura zahteva, da se vključim, čeprav topika nisem imel namena  tko zastavit, da bi se moral še kaj dost oglašat. Je blo bolj mišljen, da sem samemu seb ene kroge risal, drugi pa lahko mozaično zraven al pa tud čez kašnega svojga prilepte.

Zvezdica je pripopala od gorenca enega njegovga, ki ga sprejema, kakor da je njen. Majo eni res sposobnost za  v eni estetski, celo umetniški  esejistični formi kroge risat, za  kar se drugi s šablonami pa šestili matramo. Kapo dol gorencu, se res dobro v srce uleže. Mi je po svoje res hudo, da  grem s svojim okornim izrazjem čez njega kracat.      

Quote:
Obstajata dva zakona: zakon duha ali dejanskega življenja in zakon duše, človekove svobodne volje...Kajti dejanski svet zaživi kot izbe, osvetljene z baklami, tisti hip, ko smo mu na voljo.

Tle je po mojem opisal delovanje zavesti, saj zanjo tisto, kar ne obsveti,  ne obstaja. Vse pa se seveda dogaja v duhu, vključno s podzavestjo, samo tja prav globoko zavest s svojim  plamenom ne seže. Ma sicer eno ambicijo, da bi razsvetlila tud dušo, ampak pol bi se polastila človekovekove svobodne volje oz jo vkalupla v svoje zakone.  

Quote:
Sprejemanje je dovoljevanje valovanj življenja, strinjanje pa je kroženje in samo tako se lahko krog zaključi.

Sprejemanje je pristjanje na dejstvo, da z zavestjo duše ni mogoče upravljat. Zato jo gorenc tud imenuje svobodn volja. Strinjanje pa je po moje res ena naslednja faza, eno spoznanje, da bodo stvari lavfale po enih tirnicah tud ob zavestni izključitvi zavesti.

Quote:
Nekoga lahko sprejemamo, vendar ne vemo, kdo je, dokler se ne strinjamo z njim in on z nami. Nekoga lahko sprejemamo, vendar ne vemo, kdo je, dokler se ne strinjamo z njim in on z nami.

Ja, tle je analogija odnosa med zavestjo in dušo. Če nekoga sprejmeš, pristaneš na to , da ga boš jemal takšnega kot je, da ne ga ne boš skušal spremenit. Ko se z njim strinjaš,  lahko izključiš vse komande in se vtiriš v skupno orbito.

Quote:
Če je Jezus Kristus sprejel takšno nelogiko, kot je križanje pravičnega, potem bomo tudi mi morali sprejeti propad vsega smiselnega.

Sem že nekje bral pa tud  pisal, da se v tem pogledu jezus za enga razumenga človeka obnašal shizofreno. Ampak se je skozi zgodovino človekovega duha le izkazalo, da je smisel,  ustvarjen  po logoki  kot jo oblikuje z zavestjo osvetljen duh, po zakonih duše oz. svobodne volje posmeznika lahko čisti nesmisel.  

Quote:
Vsaka logika se na koncu uravna. Ko se vsa stanja dopustijo, so tudi vsa dopuščena. In če je vse, kar logika lahko dojame možno, potem ne sloni več na nobeni osnovi in postane nesmiselna

Ko se zavest ozavesti do take stopnje, za ne more  napredovat po nobeni logiki več, pol tud sama seb nima nobenega namena več. Tle mi ni čist jasno, a pride na eno višjo raven al pa na nek način zgine, ampak v tem ne vedenju je draž mistike.

Quote:
Če imamo radi neko osebo brez razloga, jo imamo radi toliko, koliko nas razbremenjuje naše biti in smo lahko sproščeni. Blaženost ni nič drugega kot prijeten občutek, ki nastopi tedaj, ko smo tako močni, da nam pred nikomer več ni treba biti.

Biti pomeni zavedati se svojega bivanja. Zavedamo se ga zato,  ker še ni izpolnjeno. Ko je,   pol je blažensot dejansko enaka ne biti. Tisto, da nas ljubezen do drugega razbremnjuje naše biti, pa je tantrična pot do blaženosti. Hvala, gape pa osho.  


Quote:
Samo iz bele lahko razumemo črno in samo iz črne lahko razumemo belo, ko bomo začeli živeti nebit, se lahko vse podira, a se bomo kljub temu izvrstno počutili.

Ne biti večinoma enačimo s smrtjo, zato zveni paradoksalno, da je mogoče živeti nebit. Da v njej ni kontrastov in da se zato v nej dobro počutiš, pa nekako slutimo, saj bi drugače pogostje odločali za nebit v obliki smrti, kakorkoli jo že pojmujemo.  

Quote:
Ko človek pristane na svojo nestvarnost, na dejstvo, da ga ni, nikogar več ne obremenjuje z nekim stanjem.

Evo, ko bom to doživu, vas bom nehov tle gor matrat pa jamrat...


Quote:
A na žalost bo ravno razbremenitev na koncu uničevala ljudi, ker bodo iz prepričanja, da so, še vedno hoteli svoj svet. Ne bodo razumeli, da tega sveta ni, da ne obstaja in da ga nikoli ni bilo

.... al pa  se  pa bomo nekje  drugje v društvo nultih eksistenc  000 zdržil pa en nov krog v enmu drugmu stanju zavesti zarisal  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: blagor
Reply #20 - 23.03.2002 at 10:15:22
 
Dobro jutro vsem skupaj!  Cheesy
Nova sem na teh straneh, pa najprej lep pozdrav vsem! Roll Eyes !
TongueTežko bo začeti, obljubim pa, da sem bom potrudila biti in ostati  Grin angel se ve...Zadnji avtor jih je omenjal. Všeč so mi vaše strani, zato mi prosim ne zameriti, da jih najprej za začetek samo berem in modro Lips Sealed pa globoko  ??? premišljujem, potem pa zagotovo napišem kako svojo misel  Roll Eyes
Lep sončen dan Vam Želim! 8)
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: blagor
Reply #21 - 23.03.2002 at 11:38:01
 
angeli so kul

ti sam gasa ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: blagor
Reply #22 - 25.03.2002 at 10:31:00
 
Hvala lepa... Kisssaj bi ne bilo treba! Prebrala sem...Zelo lepe misli ste napisali. Sem kar zmedena...mnenja sem, da je človek sposoben s svojo intuicijo in zaznavami doseči samo to, kar si resnično želi. Sprejamaje in sprejetost pa nasprotje  Embarrassedzavrnitev pri ljudeh povzroča samo travme za katere smo si pa žal sami krvi. Kadar povem nekaj o neki stvari ima tako mnenje še milijon ljudi na svetu...ko pa povem to s svojim čusti, ko vam povem, kaj ob tem čutim, me spoznate v moji biti. In seveda tu reskiram. Bom sprejeta, ali pa zavrnjena...Bojimo  se zavrnitve, ker potem se človek počuti bed Embarrassed, pa še jezen Angryampak kriv si je pa žal vedno samo sam, ne pa drugi, ki so ga zavrnili. To mi je vedno dalo misliti. ??? Sama osebno raje vedno poskušam in če tudi sem zavrnjena, vsaj vem zakaj...Vodi me nek notranji filing ali intuicija, ki me ne izda nikoli, če ji le sledim...saj vsi tvegamo mar ne? In ravno v tem je ves čar medčloveških odnosov in dognanj, pa sprejetosti in nesprejetosti. Tisto o prepustivi pa je nekaj povsem drugega. Izdam vam skrivnost...marsikdaj mi je bilo žal, da nisem izkoristila trenutkov in se prepustila toku dogajanj, ker sem vedno kaj zamudila. Sedaj tega ne počnem več. Roll EyesŽe če upoštevamo mnenje strokovnjakov, da človek izkoristi le desetino svojih zmogljivosti v svojem življenju, pomeni, da vidim le desetino lepot sveta, občutim le desetino vseh čustev, slišim le desetino glasbe vesolja...potem je beda, da bi ne izkoristila vsaj uno prokleto desetino...Potem bi bilo tako, kot bi v resnici ne živela...in bilo bi mi hudo, da bi vedela, da ne jaz, pa ne vi ne bi v resnici živeli in ljubili...
Ko se sprehodim po pokopališču se vedno streznim prav zaradi te misli. Koliko jih je tam, ker niso izkoristili niti tiste desetine...mar ni to žalostno? EmbarrassedImeti probleme je lepo, ker potem vsaj veš, da te to ohranja od otopelosti...Uni tam jih nimajo...zatorej dragi moji...Izkoristite desetino in uživajte življenje v popolnosti! Grin
Samo to sem vam imela namen napisati!
Lep dan vsem skupaj!

aja pa: Corpe diem!- uživajte dan! Kiss
Angel*
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Pages: 1 2