Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8087 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
blagor
19.03.2002 at 11:36:54
 
Dostkrat, skoraj praviloma  se nasvet za osebno rast konča ali  vsebuje besedne zveze kot so: prepusti se, naj te vodi notranji glas, začut samega sebe, išči  v sebi, v sebi  boš našel resnico...

Če nasvet vzameš resno, se najprej soočiš z dvomom:  zakaj bi ravno svoji notranjosti moral zaupat, saj  te je ravno nekaj tam noter pravzaprav  pripeljalo do tega, da ne veš odgovorov  in si nekam zbegan začel okrog lutat.

Pol, ko že vse živo na eni racionalni ravni sprobaš, ti ponavadi ne preostane drugega, kot da premagaš dvom in  še mal noter vase pokukaš. Se kmalu  soočiš strahom, da tistega, kar si tam noter v seb najdu, ne boš mogel obvladat, ker  se tega praviloma tud ne da z besedami ozančit oz. mentalno nadzorovat.

Da bi premagal strah, se panično začneš ozirat okrog, da bi z drugimi, ki so že daljšo pot noter vase prehodil,  izkušnje delil.  Da se prepričaš, da  ima notranjost/duhovnost ene zakonitosti, ki se tud pri drugih kažejo in da si skratka v svoji samoti  vsaj eni kozmični navezavi z drugim  in drugimi. Tle se po mojem en prostor za občutenje ljubezni odpre.

Prideš do koder prideš, ampak pol pa moraš takoj (še boljš pa sprot) spet v real lajfu svojo notranja spoznaja izživet in obratno, vsako misel in dejanje s svojo notranjim uvidom usklajevat. V procesu ozaveščanja na zvestni ravni,  pol pa zmeraj bolj na enem intuitivnem nivoju. In če si na prav način do sebe prišel, se boš praviloma na pravi/uspešen  način tud navzven obračov. Včasih so temu rekli, da ti je bog blagor podelil,  te je blagoslovil..

Tle sem po domače skušal en proces osebne rasti/ozaveščanja /duhovne preobrazbe orisat, ki se tko al drugače pri marsikomu tud na tem forumu kaže. Vsaj men, ne glede na to, do kje sem prišel.

Ampak tole spoznanje se mi zdi še posebej pomebno z drugimi delit:

Dejansko sem začel verjet, da  je finta osebne rasti v prepustitvi. Lahko se tud po eni strani učiš, drilaš, treniraš, študiraš, raziskuješ, ekperinetiraš, čudiš, navdušuješ, precenjuješ ali pa podrugi strani depresiraš, zanikuješ, uničuješ, negiraš, rušiš in  podcenjujejš,  ampak to je smotrno počet  le z namenom, da si ustvariš okrog sebe pa v seb en varen prostor, v katerem se boš samemu seb lahko brezskrbno prepustu. Ampak bod pol  tud pripravljen, da tam noter ne bo tolk veličastno, razburljivo, dinamičo kot je blo na poti do tja. Lahko da prideš do tega,da si ena navadna nula, da sploh nisi taka persona, kot si prej o seb mislu, da si. Ampak lahko da hkrati  prideš tudo tega, da si tko enkratna persona, da si prej niti v sanjah nisi upov pomislit, da si.  To je pravzaprav čisto psihološko določen proces oz. stanje, ampak v vredostnem smislu je to eno religiozno/transcedentno občutje, en duhovni blagor, ki so/smo ga lahko deležni vsi,  tudi ubogi na duhu (kajti njih je nebeško kraljestvo...). Z velik truda al pa brez, še boljš brez.

Saj ne vem, če bi se okrog tega še naprej tle gor debatiral. Je blo drugje dost več pa boljš povedanega, ampak je po mojem dobro, da vsak po svoje kroge riše.  Vedno znova, če je treba.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: blagor
Reply #1 - 19.03.2002 at 18:54:57
 
Kakorkoli se že temu reče, bistveno je, da imamo nek problem, ki ga želimo premostiti. In po moje, je tu potrebno začeti.
Če želiš osebnostno rasti, pa ne izjasniš, kaj je sploh problem, je seveda lahko sprejeti nasvete.. prepusti se, poslušaj notranji glas...
Po mojih izkušnjah, je notranjih glasov več, ne samo eden. In recimo, da je tu srčika problema.

[color=Purple][/color]
Dober način, da problema ne rešimo, je ta, da ga NEJASNO zastavimo.  Grin

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: blagor
Reply #2 - 19.03.2002 at 20:06:07
 
Problemi so le če jih definiraš kot probleme.

Kar za nekoga je problem, je lahko za drugega užitek!
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: blagor
Reply #3 - 19.03.2002 at 21:00:14
 
Problem je po definiciji nekaj, kar je dobro rešiti.
Seveda, nekomu, ki mu je nekaj v užitek, nima kaj reševati. Ampak, seveda, nismo o tem govorili... Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: blagor
Reply #4 - 19.03.2002 at 22:06:50
 
Titud! Najprej moram reči, da mi je bilo prav lepo prebrati, kar si napisal. Sicer se ne morem strinjati s teboj popolnoma, kar pa je pravzaprav stvar, ki je bolj kot ne na meni, da jo razčistim... Wink

Ne morem verjeti, da je vsa poanta v prepustitvi. Ne čutim tako... Verjamem, čutim, da v določenih trenutkih nimaš druge izbire, kot prepustitev toku, toda... Če se povrnem v mojo preteklost, se je začelo s tem, da mi je bil moj karakter grozen. Telo sem vedno uspevala sprejemati, toda karakter... V danem trenutku sem se sama sebi zdela kot neka pošast, ki je polna strahov, sebičnosti, jeze,... Groza!

Začela sem s spoznavanjem sebe. Razčiščevanje preteklosti potem pa iskanje možnosti, kako priti iz trenutnega stanja v stanje oz. do osebe, kakršna sem si želela biti. Bolje rečeno: priti do prave Suzane.

Do določene meje sem se vedno prepuščala. Trenutki, ko sem se prepustila popolnoma pa so bili precej redki. Nekako je zavest vedno zraven. Že itak sem ves čas nekako napol prisotna. Delček mene je tu, drugi del pa... se zabava po svoje! Wink

Uživam v danem trenutku. Ne delam nekih hudih načrtov. Ponavadi ne delam niti načrtov za jutrišnji dan. No, še za današnji ne... Smiley

Do določene meje se prepuščam. Čutim, da se toliko lahko... 100 % pa... zaenkrat še nisem tam!

Zlata sredina...!  Cheesy

PS: Taka je pač moja Pot...

Suzana Roll Eyes

***Hodim po svetu, živim v trenutku, se Življenja veselim, sreči vedno prosto pot pustim, žalost sproti izpustim,... Kaj morem... Sebe živim! Wink***
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: blagor
Reply #5 - 19.03.2002 at 23:44:20
 
ja
prepuščanje
nedelovanje
srednja pot
čimbolj se približat idealu
to je to
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: blagor
Reply #6 - 20.03.2002 at 07:41:57
 
kako je že nekako rekel Dalajlama?
Vsak problem skriva v sebi tudi že rešitev. Zato se je brez veze sekirati. Če pa slučajno rešitve ni, se je pa tudi brez veze sekirati.... Grin

sicer pa sama razumem pod 'prepuščati se ' aktivno prepuščanje. Še zmeraj je potrebno naše delovanje. Tudi, če plavaš s tokom, če te reka (življenja) nosi z deročim tokom s sabo, je fajn, če imaš oči odprte in se zagrabiš za vejo nad vodo, tik preden zgrmiš prek Niagarskih slapov....


bi rekla, da zelo veliko ljudi pod dobrozvenečimi besedami  'prepuščati se' skriva lastno lenobo, ki je glavni greh (če lahko uporabim to besedo) človeštva

zame pomeni 'prepuščati se' slediti notranjemu glasu
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: blagor
Reply #7 - 20.03.2002 at 09:04:16
 
(Andrej Grabar je v Duhu resnice takole):

Obstajata dva zakona:
zakon duha ali dejanskega življenja in zakon duše, človekove svobodne volje. Dokler ljudje živimo po svoji volji, nam je svet dejanskega življenja neviden. Vendar ga čutimo kot svoje težave, kadar smo z njim v konfliktu, ali kot radost, kadar smo z njim usklajeni. Kajti dejanski svet zaživi kot izbe, osvetljene z baklami, tisti hip, ko smo mu na voljo. Večno življenje in Jezusovo vstajenje je svet, ki čaka na naše strinjanje, podobno kot svod zvezd čaka na temo večera.  

Sprejemanje je dovoljevanje valovanj življenja, strinjanje pa je kroženje in samo tako se lahko krog zaključi. Če bi se dva človeka sprejela in nato strinjala, bi bil krog zaključen, doker pa se samo sprejemata, sta v valovanju. Sprejemanje je objektivno ali zunanje, strinjanje pa je subjektivno ali notranje.

Sprejemanje brez strinjanja nima definicije, je neznanka, s strinjanjem pa dobi definicijo ali neko vrednoto. Nekoga lahko sprejemamo, vendar ne vemo, kdo je, dokler se ne strinjamo z njim in on z nami.

Končno stanje, ki ga bomo morali sprejeti, ni logično. Logika nam samo pomaga sprejeti nelogiko. Končno stanje bo popolna abstrakcija. Nič več nam ne bo razumno, dobesedno nič.  

Ali smo to sposobni sprejeti?
Če je Jezus Kristus sprejel takšno nelogiko, kot je križanje pravičnega, potem bomo tudi mi morali sprejeti propad vsega smiselnega. Če bi bila večnost sestavljena iz logike, potem to ne bi bila večnost, ampak neskončnen dolgčas.  

Vsaka logika se na koncu uravna. Ko se vsa stanja dopustijo, so tudi vsa dopuščena. In če je vse, kar logika lahko dojame možno, potem ne sloni več na nobeni osnovi in postane nesmiselna. To je podobno kot postavljanje meja. Če jih postavljamo logično, jih postavljamo za svoj namen.  

Nelogika deluje kot zrcalni odsev meja. Postavimo mejo v levo in je v zrcalu desno. V tem primeru ne vemo, kaj je res in kaj ni. Kako bomo to razumeli? To lahko samo sprejmemo. Kdo nam namreč zagotavlja, da je človek, ki ga gledamo, resničen in obratno. Mi smo sveto prepričani, ker ga vidimo, da je. Veliko vprašanje pa je, če je to, kar gledamo, zares tako. Kako bomo prenesli, da ne bomo več gotovi, ali smo mi res mi in on res on, ali gledamo mi njega ali on nas. Ko pride do takšnega paradoska, da ne vemo več, kdo smo in kaj smo, in ko to sprejmemo, smo sprejeli življenje.  

Kdo pa sploh smo? Nihče! Kajti dokler ne zaživimo, dokler v nas ne zaživi nekdo ali nekaj in dokler mi ne zaživimo v nekomu ali nečemu, nas sploh še ni, smo le sen, ki išče.

Najprijetneje se počutimo tam, kjer nam ni potrebno biti. Če imamo radi neko osebo brez razloga, jo imamo radi toliko, koliko nas razbremenjuje naše biti in smo lahko sproščeni. Blaženost ni nič drugega kot prijeten občutek, ki nastopi tedaj, ko smo tako močni, da nam pred nikomer več ni treba biti. To je skrivnost razveze.  

Samo iz bele lahko razumemo črno in samo iz črne lahko razumemo belo, ko bomo začeli živeti nebit, se lahko vse podira, a se bomo kljub temu izvrstno počutili. Takrat bomo vedeli, da nismo od tega sveta, da je to samo neka frekvenca in da nismo na njeni dolžini.  

Ko človek pristane na svojo nestvarnost, na dejstvo, da ga ni, nikogar več ne obremenjuje z nekim stanjem. A na žalost bo ravno razbremenitev na koncu uničevala ljudi, ker bodo iz prepričanja, da so, še vedno hoteli svoj svet. Ne bodo razumeli, da tega sveta ni, da ne obstaja in da ga nikoli ni bilo.  

(Skratka, zaklad je tale knjiga, nimam pravih besed zanjo. Je bil res hec, kako še nisva bili pripravljeni druga na drugo, in kakšne ovinke sva potrebovali, da sva se ponovno srečali )  
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: blagor
Reply #8 - 20.03.2002 at 14:46:04
 
Little Star lepo napisano.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: blagor
Reply #9 - 20.03.2002 at 14:51:17
 
Roll Eyes Misliš, lepo prepisano? Se že cel dan sprašujem, kaj za vraga mi je tega treba, ko nekaj predam gor na forum, kar me zadene v bistvo, se mi zdi, da je povezano s titudovim ugotavljanjem, pa itak z vsem in potem vidim Shocked, da nobenega ne zanima, al pa že vsi to veste, al pa sploh ne pride do vas, ker smo km daleč, al kaj ??? AL KAJ ???
Kwa dogaja?
Kako vi sprejemate tale svoj 0. Ga sploh? Al nastane panika, tako kot pri meni včasih?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: blagor
Reply #10 - 20.03.2002 at 15:46:38
 
prou sm mogu zavzdihnt

a si mogla prov pretipkavat?
copy paste ne dela?

kako morš rečt da nobenga ne zanima ... pač večjim od sebe ponavadi nimaš kej napisat ... lahko bi te edin pohvalu v smislu 'Little Star lepo napisano.'

prej nism hotu napisat zdej pa bom

Q
Sprejemanje brez strinjanja nima definicije, je neznanka, s strinjanjem pa dobi definicijo ali neko vrednoto. Nekoga lahko sprejemamo, vendar ne vemo, kdo je, dokler se ne strinjamo z njim in on z nami.  
Q
to je točno to kar mene jebe z odnosom do aleša ... ga sprejemam ampak ga niti slučajno ne morem razumet ... in se mi zdi da ga tud še en časa ne bom ... zakaj ne morem pogruntat ... bom že ...

pa se mi zdi da smo okrog tega že enkrat tipkal ... okrog neodziva na tvoje poste in to ... ne razumem kje je problem ... jest sm tud dal že mnjogo postov ki so bli po mojem v jedro ... najbolj značilenm primer sta oba oshotova ... odziva nobenga ... A RES NOBENGA NE ZANIMA???

upam da ni temu tako kot ti praviš ampak da je preprosto tko da proti tavelikim pač nimaš kej povedat, ker so že vse povedal, tko kt je, če ti ne paše prov, ampak to ne pomeni da imaš prav!!!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: blagor
Reply #11 - 20.03.2002 at 16:03:37
 
Zvezdica, tkole ti bom povedal.

Ne moreš reči da nobenga ne zanima, velikokrat je tako, da je napisani post tako popoln, da ne potrebuje nobenega komentarja!!!
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: blagor
Reply #12 - 20.03.2002 at 16:04:46
 
no tko kt je mike reku ... na kratko
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: blagor
Reply #13 - 20.03.2002 at 16:26:57
 
Ja tko je, kot je Mike rekel. Jaz lahko le napišem: tko je, se strinjam.  Pa se velikokrat strinjam, pa tega ne napišem, ker bi hitro izzvenela zelo oguljeno: strinjam se, strinjam se, strinjam se, strinjam se, ... Ali pa sploh ne vem kaj pametnega napisat, ker je že vse pametno povedano. Tko da, nič sekirat!  Wink
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: blagor
Reply #14 - 20.03.2002 at 18:02:54
 
LittleStar, če ti povemo ali ne, vsakdo vesel vsakega tvojega posta je! Pa naj bo to prepis iz knjige ali misli iz tvoje "domišljije"! Wink

Človečki, vkolikor še veste ne: po Poti hodimo! Smiley

PS: Seveda pa enako tudi za vse ostale velja!

Cmoki  Kiss Kiss Kiss,

Suzana Roll Eyes

***Angeli so pesem zapeli, veseli, ker vsakdo od nas trudi se, da živel bi sebe le!  Smiley***
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Pages: 1 2