Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8125 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
EVROPSKA UNIJA
15.11.2001 at 21:29:52
 
Hočemo vanjo ali ne?

kakšno je vaše mnenje?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: EVROPSKA UNIJA
Reply #1 - 16.11.2001 at 08:56:25
 
Jest nisem strucko za tak nacin politike,

hocem povedati, da informacije so zlo begajoce. Zadnjic so se Francozi (njihovi kmetje) zlo bunili cez Evropsko unijo, eni pravjo, da je to dobr, drugi da je to slabo.

Moje osebno mnenje, intuicija, pa pravi Ne, z premislekom. Ma, smo res hecni, glih ene 10 let smo zdrzali v osami, zdej pa spet nekomu podplate lizat, bljak....

Jest mislim, da bi mogla Slovenska duhovna srenja zdruzit moci, ma je folka full k se s tem ukvarja in postavit za cilj ozavescanje. Zdruzit in uskladit mnenje, cilje, pa bo.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: EVROPSKA UNIJA
Reply #2 - 16.11.2001 at 22:37:14
 
da bi imeli Eurote mi je kulj... enost Evrope kulj, vsi ljudje...več držav ena skupnost - kulj... boljše službe, boljši standart - kulj

Je pa res da je resnica daleč od teorije... tko da živi bili pa videli...
Kmetje se bodo moral pošteno prilagodit... predvsem mesarji s svojimi 300% marže in pa birokracija bi najebala... zakon bi bil bolj dosleden - ne samo za ene...

Poskušam videti v vsaki stvari nekaj dobrega... tko da kaj pa vem...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: EVROPSKA UNIJA
Reply #3 - 17.11.2001 at 10:47:27
 
ideja evrope je tud men uredu: bolje sodelovati kot tekmovati, ce smo vsi ena drzava potem pac raje sodelujemo.

To z kmetijstvom se itak ve da bo prej ali slej se moral spremeniti cel sistem: v kapitalizmu je ze tako narejeno da clovek da v povprecju zelo malo za hrano (ker je le ta subvencionirana) in mu vec ostane za ostalo potrosnistvo, povecini nepotrebno in edino na ta nacin laufa proizvodnja in gospodarstvo: ampak na skodi smo vsi: narava k sprejema velike kolicine smeti invelike kolicine pesticidov (ker smo prevec ljudi vzeli zemlji) in na skodi smo ljudje ki zivimo nezdravo; resitev osebno vidim v osvescenem kmetijstvu in vec ljudi na poljih....

Vsec  pri evropi mi je se to, da so zadnjic prijavl, da je slovenska policija prevec zategnjena-> naceloma dajo v EU veliko na clovekove pravice; baje

Prakticne izkusnje: poleti sel po evropi z vlakom: beda, beda kapitalizma, pomanjkanje duhovnosti (oz. obcutek brezosebnosti), in obcutek da si nic oz. brez denarja si nic...

Tko da EU ja in ne, se ne vem
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EVROPSKA UNIJA
Reply #4 - 17.11.2001 at 15:24:28
 
ja EU

okrog tega nisem bil nikoli nevemkako goreč.
vedel sem da še vsej par let ne bomo prišli v unijo, ker nas ne bodo sprejeli in to. ker: ali bomo nesposobni ali nas politiki ne bodo hoteli notr spravt ali pa ne bomo hoteli.
pa seveda EU je ena glavnih pri globalizaciji, zato je seveda slaba.
skaratka vedel sem da notri še ne bomo šli, če bi šli bi mi bi pa bilo vseeno, ker do takrat bo itak že treba. skratka nisem bil za, torej sem bil proti.

ker pa se mudi, so zdej rekl da bomo šli notr, ljudej pa niso (še) pripravljani it notr, nismo niti mi, ki smo kao del bele hierarhije in štejemo mnogo več kot se zavedamo, kot tudi nismo za dekriminalizacijo trave, niti ni raja, EU pa je, ne samo to, oni so jo celo demistificirali, o čemer sm glih prej tipku, dekriminalizirali, ponekod.

zdej če pa malo bolj pogledaš pa vidiš da pri globalizaciji edino člani EU vlečejo na pozitivno stran. ostali bolj ne. oni so kao za pozitivo, pa nimajo (zadosti) moči, zato širitev, ste slišali kaj je kučko govoru v ZN, ste slišali busha (v ZN)?
torej politiki delajo na tem da gremo v EU, vsej tok se vidi s TVja, slabo, ampak delajo.
kaj pa delamo mi?
Nam je EU všeč al nam ni, če nam ni, potem ne bomo prišli notri. ne moremo mi sami notri, niti ne morejo vsi ostali brez nas notri, samo skupaj lahko gremo, kot zadnjič pri fuzbalu, ko je cela slovenija šla naprej. v fuzbalu sicer, je pa šla, bi rad kdo reku da je šla nazaj???

en glavnih očitkov proti eu je kmetijstvo, ampak, prosim vas, to kmetijstvo ki se ga danes gremo v svetu, to ni to, bio varijanta je boljša in če se bodo slovenski kmetje preusmerili v bio, bo vse kul, nihče ne bo nastradu. kot je že herby reku.

hotu sm predvsem to rečt, da dokler nismo za smo proti. in treba se je odločit. in začet (ne)delovat, v smeri za katero se bomo odločili, ker na prvem nivoju je zvečine že vse pripravljeno, ampak če ostalih nivojev ne popedenamo, pač ne bomo prišli v evropo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EVROPSKA UNIJA
Reply #5 - 20.11.2001 at 09:13:32
 
hmmm

mističarji, ki se trudimo demistificirat mistiko.
živimo pa kje? v mistiki ali v sloveniji.
nam je vseeno kam nas peljejo?
sej vem, mi bomo preživeli neglede na to ali smo z ali brez unije, pa vseeno, mi je čudno da vam je vseeno. niti za, niti proti.
strange!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: EVROPSKA UNIJA
Reply #6 - 24.11.2001 at 13:56:35
 
Eu sam ne za vsako ceno klečeplazenja in lizanja podplatov z umazanih škornjev Zahodnih politikov... Praktično se že vsiljujemo tja, se primerjamo in se ponižujemo.. Žalostno. JE to slovenski narod, pol ponosa? Je to narod? Ali pa zgolj neka enklava,ki se bo kmalu zlila v nek konglomerat narodov, ki pa žal ne bo dolgo vzdržal.. JE pa tole ena podobna zgodba kot zgodba o bratsvu in enotnosti bivše Jugoslavije... Tam je prevladoval Beograd in srbski politki, tule pa 4 veliki: Francija, Nemčija, Velika Britanija in presenetljivo: Italija. Iskrice se krešejo med enimi in drugimi, monopol enim in drugim polzi iz rok... Umetna tvorba, ki ne bo obstala dolgo... Brez nje ne bo šlo z  jno pa tudi ne kaj bolje... Potem se pa odloči človek, če se znaš...POL POL?Smiley
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: EVROPSKA UNIJA
Reply #7 - 24.11.2001 at 18:21:06
 
Tako.. Slovenija bi morala priti v EU, skupaj se z devetimi drzavami leta 2004. Vztrajanje, ponizanje, lizanje Bruslju je samo korak nazaj in te zato Kolesar v celoti podpiram. V naslednjih mesecih letih pricakujem veliko hvalospeva o Evropi, nasprotno misleci pa pri medijih ne bodo dobili dovolj podpore cemu sledi, da bomo nekoc tisti pravi evropski Siptarji. V vsakem primeru Andres je proti, saj v EU primeru Evropa potrebuje nas in ne mi Evrope.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EVROPSKA UNIJA
Reply #8 - 25.11.2001 at 12:56:43
 
jest to vidim nekako tako:
mi GREMO notr v EU, pa če hočmo al pa ne.

zdej

če smo proti smo proti, ne moremo bit proti in hkrati 'za pod pogoji bla bla', ker smo pač proti.

če smo pa za, pa lahko neke svoje predloge uveljavljamo. teh predlogov ne moremo uveljavljat dokler smo proti.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vesna p
Guest




Re: EVROPSKA UNIJA
Reply #9 - 04.12.2001 at 11:19:06
 
...težko reč, ko pa v teh časih niti ne vemo, kaj bi s sabo. če pa to vemo, pa zopet ne vemo, kaj bi radi kot pripadniki nekega naroda...ker ne vemo, komu bi verjeli, če sploh komu lahko...sploh pa živimo v času ko je pomembna le resnica.
ministru Ruplu se mudi v Europo, to je že večkrat povedal, predvidevam da on že ve zakaj !
Back to top
 
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: EVROPSKA UNIJA
Reply #10 - 04.12.2001 at 22:19:07
 
Ima dobrih stvari, tko da jest sm kr za... Kar pa se kmetijstva tiče, je tko, da moramo predvsem sami kaj narediti na tem. Predvsem bi morala naša politika to narediti, in EU tako ali tako ni nenaklonjena temu, pač pa marsikdo v EU to tudi podpira.

Konec koncev je v primerjavi z ameriško kmetijsko industrijo evropska prav nebogljena (gledano finančno), zato je Evropa prisiljena iskati druge poti, kar pa je njena prednost.

Glede gesla denar sveta vladar pa tudi v Sloveniji ni nič bolje. Kar pa se brezosebnosti tiče, pojdi na en državni urad, pa se ti bodo kapitalisti še prav prisrčni zdeli.  Angry

No ja, sem za, saj bo to prineslo precej koristi. Je pa predvsem od nas samih odvisno, kako bomo zadevo izkoristili. Prihodnost sveta je v povezavah.
Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: EVROPSKA UNIJA
Reply #11 - 05.12.2001 at 00:54:49
 

MP3CE wrote on 04.12.2001 at 22:19:07:
Glede gesla denar sveta vladar pa tudi v Sloveniji ni nič bolje. Kar pa se brezosebnosti tiče, pojdi na en državni urad, pa se ti bodo kapitalisti še prav prisrčni zdeli.  Angry




MP3!

Odvisno koliko se jim pustis.  Malo moras biti tudi gobec na drzavnih uradih. Seveda kadar ves, da imas prav in da oni ne ravnajo v skladu z naceli.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: EVROPSKA UNIJA
Reply #12 - 05.12.2001 at 09:02:21
 
Seveda pa drzavni organi nimajo nacel, v glavnem delujejo tako kot njim najbolj ustreza. Dostikrat slisim, tak je zakon. In tudi ce preberes zakon, ti povedo, da imajo pa kaka dodatna navodila. Tko da najbolje je da pocasi tendiramo, delujemo v smeri, da postanemo drzava. Grin

Jest mislim, da bi mogli mi, ki se zavedamo nekaterih stvari bolj kot drzava oz. sedanji politiki to prezentirati v taki ali drugacni obliki.

Kaj hocem povedati.

Revolucije se ne da naredit. Da se pa gradit, ozavescat znanje, pravi pristop k zivljenju, sirit znanje in istomislece pripadnike. Ze veckrat sem se vprasal, koliko raznoraznih oseb se ukvarja z duhovnostjo na tak ali drugacen nacin. Vse te institucije, drustva, ali karkoli ze so bi mogli zdruzit v eno skupno misel idejo, krovno drustvo.

Se mi zdi, da je samo uciteljev ene par tisoc pri nas, kje so pa vsi njihovi clani.

In kot pravi A., ce se zaves, da je potrebno nekaj naredit si za to odgovoren. To je velika misel. Misel ki obvezuje. Npr. ce ves da drzava v nekaterih pogledih nima se ustreznih zakonov, oz. so slabi je potrebno zaceti delovati v smeri, da se to izboljsa. In skupno vsem tem duhovnim gibanjem, predavanjem, delavnicam, drustvom je ljubezen, spostovanje do zemlje, do socloveka. In tukaj je zelo slabo poskrbljeno za ljudi.

Ali pa marihuana. Imajo prav Drzavniki ali redki hipiji, ki kadijo travo. Tolk enih studij, tolk enih dokazov, primer zivega delovanja v Amsterdamu, pa se drzava ne zgane niti za milimeter. To kaze na slabo ozavescenost ljudi, se prej bi rekel, na dezinformacijo. Dejansko je drzavni aparat oklasificiral "marihuano" kot prekleto zel. Na zalost omejenost omejenih ne pozna meja.

Sem za A./ju povedal o cetrtkovem TV sporedu na SLO-1 od 19-19.20 (oddaja Nas Kraj). Imeli so ene sest do osem clankov, se ne spomnim, bistvo je da so bili trije v zvezi s policijo. Kot prvo je vrstni red vrtenja le njih. Prvi clanek je bil o policajih, ki so razgrajali na zelezniski postaji, popivali, na dezurstvu jih ni bilo, ker so viseli v bifeju, nadalje so ob vrnitvi na Policijsko postajo streljali v stene,... No in konec, le da bo vodstvo malo preverilo vse skupaj, nekaj suspenzov. No drugi clanek je zmagoslavno opisoval policijo, ki ji je uspelo v nekem Trboveljskem bloku v stanovanju odkriti mlad par, z nekaj sadikami, ki bi bile na crnem trgu vredne nekje okrog 400 sto tisoc. In se tretji, da so v Kranju nekemu mladenicu zasegli 1KG marihuane. In potem ne vem kako blebetanje policije, o uspehih, policaji postajajo narodni heroji, ker jim je to uspelo, in to ni v redu.

In to je ozavescanje. Javni mediji take zadeve prikazujejo kot ne vem kak uspeh policijskih organov, po drugi strani, pa streljanje in popivanje le malo pokomentirajo. Torej ljudje morajo zvedet, da trava sploh ni nevarna, da je to le (sedaj lahko recemo) ze zgodovinsko napacno interpretirano. Rekel bi celo da je sploh ne moremo primerjati z alkoholom ali katerokoli drugo drogo. In seveda, ljudje, ki vedo o marihuani le to kar izvedo iz medijev, si zgradijo cisto napacno sliko. Ze veckrat sem zapisal, dejstvo> Nisem se zasledil v crni kroniki, da bi nekdo storil kaznivo dejanje pod vplivom marihuane. Zal ne. Alkohola pa sploh omenjal nebi. Porocajo le o tem, da so odkrili, sadike, grame, nic pa o prestopkih. Seveda tukaj izlocam preprodajalce drog.

Sem se malo zaplezal, glede EU.

Glede EU pa seveda bi morali in to nujno trziti svoje prednosti, od okolja, znanja, in posebnosti ki jih prebivalci tega podrocja (Slovenije) vsekakor imajo. Ter vztrajati pri svojih zahtevah za ohranjanje teh posebnosti.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: EVROPSKA UNIJA
Reply #13 - 26.12.2001 at 21:39:52
 
Dans bil na smucanju v srciki Avstrije. Spet sem dobival bad feeling ob tem. Pa sem se takoj spomnil o tipu ex-varnostniku in novopecenem samanu k je govoru kaka beda je v EU.

In dejansko je.

Obcutki so zelo slabi, totalno razosebljenje, vse doline so z avtocestami prepredene, v kocah vrtijo uno govejo muzko. Sej zicnice laufajo pa to, sam k vids da se jim gre sam za denar, ti je cist usen ce imajo lepe hiske z lesenimi balkoni in ciste WC-je. Pravzaprov me ta EU-sterilnost prov zivcira.

Ne nocem tja. Enostavno receno: obcutek ni pravi.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: EVROPSKA UNIJA
Reply #14 - 26.12.2001 at 21:52:23
 
Herby!

Verjetno si dobil isti obcutek kot jaz. Nekoc sem ze pisal o obcutkih v posamezni drzavi v Evropi. Srcika Avstrija je normalno na dnu lestvice. Meni gre ta drzava tako zelo na zivce da se se vozim skozi bolj napet.
Verjetno pa bi se ti bolje pocutil, ce bi bil na smucanju v francoskih Alpah.

Andres
Back to top
« Last Edit: 27.12.2001 at 04:31:39 by Andres »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 2