Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 33337 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
off topic ---- Re: Free will vs. Karma
Reply #45 - 15.11.2001 at 21:39:57
 
tudi če vpišeš username in password ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ananusa
Guest




Re: Free will vs. Karma
Reply #46 - 15.11.2001 at 21:40:15
 
gape,
----------
N. tko kot npr. A. ni fajn

rajši kej brez pike je bolj fajn (kar se sw tiče), pa tudi, kaj pa rabiš nosit masko? ti si ti. a ni škoda porabljat energijo za vzpostavljanje maske in potem za njeno snemanje. si kdor si, si resničen in si ti. vse drugo pobira energijo. brez veze.

pa dobr no, če si N. bodi pač N. --- men je ana bolj izi, bolj všeč, bolj resnično.
---------

oprosti, sem te skoraj spregledala, bi te prosila, če mi posreduješ kakšno informacijo glede na to, kar sem napisala malo višje zgoraj v enem postu - kako doseči enako prepoznavo iz službe in od doma

s tistimi imeni sem pa zašnirala zaradi mnogterih poskusov
kaj čmo, eni smo bolj trdi v teh rečeh (drugi pa kje drugod, khe, khe...)

sicer pa želim prijeten večer in slastne sanje vsem sodelujočim, jaz grem pa pomagat v posteljo najmlajši potomki, da mi ne bo naročje prej popustilo, ker je že kar težka
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Free will vs. Karma
Reply #47 - 15.11.2001 at 22:55:17
 

Quote:
Sedaj pa vprašanje: danes sem bila kampeljc in sem poskrbela za priklop na internet od doma. Ja. In vse tako kaže, da me tale Svet pogovorov (pre)pozna samo, če se mu javim iz firme. Kje pa je finta, da se bomo poznali, če se prikfehtam na Svet pogovorov od doma?



Tricky - zahtevno, komplicirano (v dobrem pomenu besede, seveda)

Glede prepoznavanja.
Ta stran na kateri smo sedaj prepozna tvoj računalnik, s katerim si se registrirala. To naredi preko t.i. "cookies". Ne bi zdej glih razlagal v detajle, pomagalo pa ti bo, če se prijaviš še enkrat z domačega računalnika.

gape, je tako?

Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Free will vs. Karma
Reply #48 - 16.11.2001 at 09:17:51
 
gape,
----
rajši kej brez pike je bolj fajn (kar se sw tiče), pa tudi, kaj pa rabiš nosit masko? ti si ti. a ni škoda porabljat energijo za vzpostavljanje maske in potem za njeno snemanje. si kdor si, si resničen in si ti. vse drugo pobira energijo. brez veze.
----------

se mi ni treba skrivat za maskami, nisem tok grda, brez skrbi Smiley)

ampak imena mormo met, kenede? Da citiram na hitrico Krišnamurtija: Vaše ime niste vi, a kako boste vedeli brez njega, če vas pokličem, da kličem vas?

Mi zelo uspeva živeti brez mask (ali vsaj z minimumom njih), vsaj zadnja leta. Me pa rihta soseda -prijateljica (zbližali sva se pred nekaj leti, ko je zbolela za rakom), da se mi vse prebere na obrazu in da to ni dobr.
tko je to, če nimaš maske
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Free will vs. Karma
Reply #49 - 16.11.2001 at 09:22:07
 
gape,

-----------
tudi če vpišeš username in password
-----------

bom ponovila vajo, ko se mi bo dalo. Pa se mi zdi, da tako včeraj ni šlo, bom pa poskusila s tistim passwordom, ki sem ga dobila v mailu, in ne že popravljenim oz. spremenjenem po mojem okusu.

hvala za vse informacije

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Free will vs. Karma
Reply #50 - 16.11.2001 at 22:18:16
 
Maxix... ok ne bom ti več pošiljal  Kiss... nisem nežnejšega spola (ženska), sem strait... všeč (spolno) so mi samo punce... sem pa nežen  Grin

Zvezdica... kulj odgovor  Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Free will vs. Karma
Reply #51 - 16.11.2001 at 23:14:42
 

Magla wrote on 16.11.2001 at 22:18:16:
Maxix... ok ne bom ti več pošiljal  Kiss... nisem nežnejšega spola (ženska), sem strait... všeč (spolno) so mi samo punce... sem pa nežen  Grin



Nisi ženska?!
##"$&%&(###
Zdej mi šele poveš!

smrk, smrk
<tears in my eyes>

Ummmm.....errr.....kaj pa če bi si šel spremeniti spol?

maxix

Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Free will vs. Karma
Reply #52 - 19.11.2001 at 17:42:39
 
Odgovor na vse je: karma pogojuje našo sedanjost. Dolg je skoraj pri vseh velik. Zmanjšujemo ga ravno s tem, da uporabljamo free will tako, da delamo dobro, misllimo pozitivno in bolj bomo v tem uspešni, prej bomo izžgali kup karmičnega dreka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Free will vs. Karma
Reply #53 - 19.11.2001 at 18:09:59
 
Men se pa vse bolj dozdeva, da je karma samo vzhodnjaska inacica za greh. Ker oni pac imajo reinkarnacijo, pa to, greh ni bil dost si rabil se karmo. Neki kar te je bremenilo iz prejsnega zivljenja(zato so mnozice lahko ostale revne = bogati pa so rekli pac karma  Roll Eyes ) in neki kar bi te bremenilo se mnoga zivljenja naprej ce bi se pregresil ( ce ne bi delal tisto kar bogati=sveceniki recejo)...
 Dejansko pa si mi sami (mi kot dusa) zadamo dolocene "naloge" oz. situacije, ki jih zelimo izkusiti in se opredeliti do njih. Zato se ti dolocene stvari ponavljajo, ker nisi sel v njih ampak si bezal stran. Dusa pa si zeli izkusiti se v materialnem svetu (in ne pobegniti cimprej ven), ker ce si dusa zeli iti ven gre ven (cao mama, cao ata cez par ur pa prometna nesreca...) Tko da imamo cistsvobodno voljo, kot dusa (razen tega da imamo vgrajeno zeljo po popolnosti in rasti), kot ego pa nimamo glih free will ker nas zivljenje preganja: spremeni se!  

Tko da nimamo nobene svinjarije za spucat, nobenmu nismo NIC dolzni, ker vse kar se zgodi se zgodi z dogovorom (med dusama) in sploh nobene napake ne mores naredit.
 
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Free will vs. Karma
Reply #54 - 19.11.2001 at 19:12:29
 
Dovolite mi, da sesujem to karmo Wink

Prav in napacno, ne obstaja. Vsaj objektivno ne, subjektivno pa. Za nekoga je neki pravilno kar bo  za drugega napacno; in to eno in isto dejanje. Ce pa ne obstaja prav in napacno, tudi napake ne obstajajo...in napake so pa tisto, kar naj bi nam kupe negativne karme delalo. Dobra (pravilna) dejanja pa naj bi nam pozitivno karmo delala in ko smo na nuli, lahko gremo ven iz tega materialnega pekla...tako pravijo stare religije... Stare religije so nas tud hotle na vsak nacin prepricat, da je svet in cel Kozmos neprijeten in zlovesc in da smo ljudje slabi, tako slabi, da nam Kozmos naprti eno tono dreka (negativna karma) in nas poslje na kolo neskoncnih rojevanj, dokler ne spucamo tega... ampak Kozmos smo mi sami, smo Eno smo veliki JAZ, zakaj bi si kaj takega naprtili. Smo Bog(-inja) ki se odloci doziveti samega sebe, skozi materijo,locenost, umore, lakoto, grozo, ljubezen...
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Free will vs. Karma
Reply #55 - 19.11.2001 at 19:20:17
 
Ti jo kar sesuvi,... da ni to mogoce tvoja karma? Grin Grin Grin
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Free will vs. Karma
Reply #56 - 19.11.2001 at 19:51:16
 

herby wrote on 19.11.2001 at 18:09:59:


--------------
Men se pa vse bolj dozdeva, da je karma samo vzhodnjaska inacica za greh. Ker oni pac imajo reinkarnacijo, pa to, greh ni bil dost si rabil se karmo.
--------------

Herby,

dobr point, ja.
No, kakor jaz razumem to gre pri vzhodnjaški filozofiji za določene zakone, ki pač vsak po svoje vplivajo na naša življenja.

Zakon karme, npr.
Beseda karma, kriya baje izvira iz korena v sanskrtu "KR", ki pomeni delovanje, akcija.

Ta zakon pravi, da vsaki akciji sledi reakcija (prvi zakon termodinamike, energija se ne more ustvariti iz nič in se ne more izničiti).

Ne bi sedaj zagovarjal to ali ono stran ali filozofijo, je to precej subjektivna zadeva.

V mojem življenju pa se vseeno vedno zgodi reakcija na taka ali drugačna dejanja.

Tako, Herby, se popolnoma ne morem strinjati s tabo. Sam recimo še vedno zanavam posledice-reakcije na moja (bolj ali manj zgrešena) dejanja v preteklosti.
Moje življenje sedaj je rezultat mojih prejšnjih aktivnosti (tu ne govorim o prejšnjih življenjih, prosim). "moje" poudarjam zato, ker sem sam odgovoren za vsako najmanjšo akcijo in reakcija v življenju.
Vsak si sam piše svojo usodo.

Sorry, če sem se spet preveč razpisal.





Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Free will vs. Karma
Reply #57 - 19.11.2001 at 20:28:16
 
tale karma je čudna punca
herby
kolkr jest štekam si nabereš ene smeti (čustva) in potem si izbereš tak lajf (okoliščine), da boš tista čustva spucu, ki so ti ostala za spucat, da boš 'zastala' čustva spucal, po možnosti kr s tistim pri kateremu so ti zastala, da ne rabim jest s tabo pucat ti boš pa pol s svojo punco npr, če imava glih midva s tvojo punco neki za spucat.
karma niso dejanja, ampak čustva ki so se pri dejanjih zataknila, čustva ki so bila negativna, če hočeš.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Free will vs. Karma
Reply #58 - 19.11.2001 at 23:05:53
 
Herby

Kaj pa Darma...
Karma je gledanje na to kot negativa
Darma pa kot na dar... sej veš.. vse je odvisno kako gledaš na svet...pa se ti lahko dogajajo ful čudne grde stvari in vseeno najdeš nekaj lepega v vsem tem...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Free will vs. Karma
Reply #59 - 20.11.2001 at 08:20:57
 
moje mnenje:
ne bi dejala, da je greh isto kot karma. Naš zahodnjaški način življenja nas sili v to, da se obsojamo zaradi grehov. Vzhodnjaška miselnost pa te zaradi karme ne obsoja, bolj strpni so. Pri nas lahko človeka zaradi drobnega (enkratnega) prekrška obsojajo celo življenje in prilepijo greh še na njegove potomce. Zanimivo, da obsojajočim ni do tega, da bi se grešnik poboljšal: ker kaj ga bodo pa potem osirali? Povrh pri nas človeka poistovetijo z  njegovim grehom in ne znajo najti na takem človeku nič pozitivnega.
Kot ste že rekli, greha, kot ga hoče predstaviti zahodnjaška (krščanska) miselnost, ni. Je samo učenje.  
Če živimo samo v tem trenutku, je kaj važna preteklost? To so samo spomini. Tisto, kar je pred nami, so samo naše sanje. Trenutki sestavljajo večnost. Če si srečen ta trenutek, si srečen celo večnost. Če zavedno (zavestno) živiš v tem trenutku, če delaš dobro, je kaj važno, kakšno karmo imaš? Iz današnjega dne bo vzklil jutrišnji dan, in, če je današnji dan dober, bo jutrišnji tudi.
Čustva - te je treba spucat, ja. Znano je, da se nam ob prehodu v smrt zavrti film življenja. In takrat v svoji notranjosti doživiš (občutiš) čustva, povezana z dogodki. In ne samo svoja. Tudi drugih, ki si jih ali prizadel ali naredil veselje. In naučimo se lekcije ravno skozi dojemanje (sprejemanje) čustev, ne samo svojih, ampak, da smo sočutni in znamo občutiti tudi druge ljudi.

sorry, spet sem dolga
krasen dan vsem
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6