Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 20153 times)
Boo Ruth
Ex Member




Ureditev področja alternativnega zdravljenja
02.02.2002 at 02:58:21
 
A ste slišali danes po radiju, da naj bi razmišljali o ureditvi področja alternativnega zdravljenja? Namreč EU zahteva ureditev. Ali to pomeni, da bi oziroma bo moral vsak zadovoljevati vsem pogojem ,ki jih bo natrosla država (prostori, higiena, ŠOLA???) ali bo to le nova pogruntavščina vlade da si prilije nekaj denarja v proračun?
Razmišljam: "Po drugi strani teoretično denarja v alternativi ne bi smelo biti mnogo, če bi vsi upoštevali zakone narave. "
Pa ne se spet jezit.
LP
Boo Ruth
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #1 - 02.02.2002 at 12:29:40
 
valjda da hočejo uredit 'področja alternativnega zdravljenja', vsi vemo kolk je kle keša, ki se direktno odžira farmaciji in državi. na koncu nam bodo prepovedali 'alternativno zdravljenje', če ne boš izpolnjeval takih in takih pogojev. dela nekaj podobnega tudi že konaz, ampak ne vem kako bo s tem, zgleda mi precej mutno vse skupi, pa glih zdej k je uno po pročilih k je una zajebala modelu mrzlico al neki s homeopatijo, k model ni šu po tablete u bolnco. tko da  ... denarja je mnogo, ker je sistem tako zastavljen, da so ljudje bolani in eni potem na ta račun dobro živijo, in alternativa jim jemlje keš in to jim ni všeč, zato hočejo regulirati, vzeti srce, še tisto malo kar ga je preostalo v 'alternativi' in namesto njega določiti keš da bo upravljal z 'alternativci'.

malo paranoje ... valjda ne bomo dopustil.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #2 - 04.02.2002 at 07:42:58
 
Med alternativci je kup šarlatanov, ki zaradi placeba mnogim sicer pomagajo, vendar je to še vedno prevara. Ne bom pozabil na enega od njih, ki je na lokalni TV razlagal, kako so navadne vtičnice škodljive, šuko pa ne, ker so ozemljene.
Nekdo drug mi je ponujal zaščitne ploščice, ki naj bi izničile škodljiva sevanja. Po nekaj relacijah v smislu "proklete barabe...." mi je priznal, da tudi sam ne verjame v to, denar pač ne smrdi.
Verjamem, da so te ploščice marsikomu koristile, saj placebo na lahkovernih deluje, le dovolj prepričljiv je treba biti.
Podobni so tudi kristalčki, saj celo največji propagatorji trdijo, da delujejo le na tistih, ki verujejo.
Potem so ti še home made kiropraktiki, ki sem ter tja koga zašuštrajo - beri zalomijo.

Jaz trenutno rabim dobrega koropraktika, pa se bojim prepustiti nekomu, ki na veliko vpije, kako je njegova metoda oh in sploh. Ali ne bi bilo fino, če bi bile stvari registrirane - recimo pri kakem evropskem združenju kiropraktikov. V naše zafrustrirane dohtarje ne verjamem, saj svoje grehe ščitijo do onemoglosti, homeopatska zdravnica se pa ni mogla niti zagovarjati, ker bi gotovo vsako njeno izjavo razumeli kot samoobtožbo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #3 - 04.02.2002 at 08:30:27
 
Oldi preverjeno, je dober kiropraktik na Nazorjevi ulici v Ljubljani.

Ne vem pa ali ima potrdilo od Evrope. Moji ženi je pomagal. Kmalu po porodu ji je zaštekalo hrbtenico, ni mogla nič. Niti zravnati se. Po dveh dneh ko se je bolečina malo  umirila, sem jo zapeljal tja. Po tisti terapiji zaenkrat ni imela nobenih večjih težav.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #4 - 04.02.2002 at 08:32:17
 
Kar se pa tiče ureditve, alternativnega zdravljenja. Pa se bo zakon ali kakršen koli predpis sprejemal tam, kjer blage veze nimajo s kakršnokoli alternativo.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #5 - 04.02.2002 at 10:02:59
 
ravnokar slisala:
danes ob 12h bo na valu 202 pogovor z ono zdravnico, Erzenovo
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #6 - 04.02.2002 at 11:16:48
 
Meni so priporočili tistega z ameriško diplomo, ordinacijo pa ima na Dolenjski cesti 83. Ali kdo ve kaj slabega o njem??

Mike
Kako obliko kiropraktike izvaja ta na Nazorjevi.
Bojda sta 2 obliki kiropraktike; nasilna s precej tveganja in blaga bolj podobna manualni terapiji oz. masaži. Menda so "nasilni kiropraktiki" že kar nekaj ljudi zašuštrali.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #7 - 04.02.2002 at 11:27:25
 
Veš da ne vem zdele, bom pa vprašal ženo, kak ta njen kiro.

V glavnem je moj odgovor glede šuštranja tak: Šuštarji so povsod... Smiley
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #8 - 05.02.2002 at 07:36:07
 
Ja šuštarji in Šuštarji Wink (mislim na tega obsojenega podkupovanja) so povsod, samo se mi pa zdi do konca blesavo, da mi naše zdravstvo ni znalo svetovati niti tega, da naj imam ob poškodbi hrbtenice v postelji visok vzglavnik.
Zakaj sem potreboval 2 meseca experimentiranja z zračno posteljo in vzglavniki, da sem prišel do spoznanja, kaj je dobro zame, vmes pa šel zaradi napačnih experimentov celo na bolniško. Kaj ko bi koga obsodili še zaradi ignorance pacientov.

Ali je kdo poslušal včeraj na valu 202; me prav zanima kaj je na stvari in zakaj je Erženova postala osebnost tedna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #9 - 05.02.2002 at 08:12:01
 
Oldi, moja žena ti toplo priporoča tega kiropraktika na Nazorjevi, in ni nasilen. Maš prav so tudi nasilni, mi je povedala, da je njena mama bila pri enemu, ki je hodil po njenem hrbtu polnem bolečin. No ta Japonec na Nazorjevi ima diplomo. Omenila pa mi je tudi nekega Američana na Viču. Ta dva ti lahko svetuje.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #10 - 05.02.2002 at 09:16:35
 
Prijatlca mi je pravila o svojih izkusnjah, po lazji prometni nesreci je imela tezave s hrbtenico pa so jo poslali na neko terapijo. Zadeva se ni in ni izboljsala, tako da je koncno prisla do kiropraktika, ki je ugotovil, da so ji zdravniki s terapijo samo skodili, ker se ji je zadeva po vrhu vsega vnela ali nekaj takega in ji bo lahko pomagal sele cez cas, ko se ji bo poleglo...

Glede Erzenove pa ne gre za to da bi jo izbrali za pozitivno osebnost ampak samo za osebnost, ki je najbolj zaznamovala pretekli teden, da bo jasno. Pogovor je bil pa bolj tako-tako, zenska ni hotela kaj dosti govoriti.

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #11 - 05.02.2002 at 09:17:15
 
Q
se mi pa zdi do konca blesavo, da mi naše zdravstvo ni znalo svetovati niti tega, da naj imam ob poškodbi hrbtenice v postelji visok vzglavnik.  
Zakaj
Q
ker so bolj zadovoljni da taki prevratniki kot si ti, umrejo al pa so do konca zdenfani, kot pa živi, zdravi in polni energije.

Q
Zakaj sem potreboval 2 meseca experimentiranja z zračno posteljo in vzglavniki, da sem prišel do spoznanja, kaj je dobro zame
Q
da bi končno enkrat ugotovu da so vsi odgovori v tebi in da jih ne rabiš iskat zunaj (pri doktorjih ipd), samo poslušat moraš svoje telo
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #12 - 10.02.2002 at 20:43:47
 
Ja, upam, da še ne bodo tako kmalu "uredili" tega področja... Če se samo spomnim ministrstva za informatiko  Angry  Angry
grrrr....
Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #13 - 14.02.2002 at 07:52:31
 
Ali mi lagko kdo opiše postopek terapije pri kiropraktiku.
Ta moj na Dolenjski je svojevrsten patron. Kot sem iz razgovorov s pacienti uspel ugotoviti, je terapija pri vseh enaka, traja pa cca 3 minute. Že drugi dan te začne hvaliti, kako imaš boljšo držo, mehkejšo hrbtenico ....
Cela terapija naj bi zahtevala kakih 15 seans, kar te pride 69 tisočakov. In to za eno uro dela.
Ko sem 2 pacienta spraševal o uspehih, mi je eden potožil, da je po prvih nekaj terapijah (bojda zaradi reakcije na terapijo) še slabše, druga pa je po 12 terapijah bolj ali manj le skomignila z rameni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Ureditev področja alternativnega zdravljenja
Reply #14 - 14.02.2002 at 08:30:05
 
A ti mene nič ne poslušaš bereš, al kaj? Grrr. Smiley

Še enkrat: Ta na Nazorjevi je Japonec z mednarodno diplomo in greš k njemu po potrebi. Moja žena je bila po porodu, takrat ko ni mogla hoditi enkrat in do zdaj nič več, od tega je dve leti in 2 meseca. Ni tak da bi nase vleku stranke kot ta tvoj dolenček. Cena takratnega "Kiranja" je bla 4.500 SIT. Notri pa je bila ene 15-25 minut.

Sicer pa če se boš pri takih stvareh ukvarjal z matematiko, ti jest naredim enourno kiropraktiko za 3.000 SIT (valda, nimam diplome, približno si predstavljam kaj to je, ampak ude ti lahko fino nalomim).

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Pages: 1 2