Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 17161 times)
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: odnos fotr - jaz
Reply #15 - 01.02.2002 at 09:24:38
 
Enkrat sem nekje prebrala misel, ki je nekako taka: otrok, ki razmišlja drugače, kot njegovi starši, je naredil korak naprej - odrašča. (Če kdo ve, kako gre ta misel v originalu - vesela, če jo bo napisal-a!).

Sicer ne vem, koliko je potrebno pudarjati, toda tako kot veliko drugih ljudi, imam tudi jaz neurejen odnos z očetom. OK, tudi z mamo si nisva ravno blizu, ampak, to je že druga tema.
Zgodbica jaz in moj oče se začne z mojim spočetjem, ki je bilo napaka. Nadaljuje se s trenutkom, ko je oče izvedel, da sem punca - 2 punci, enega fanta je že imel in si je želel imeti 2 parčka. Ha, pa sem ga razočarala! Vmes manjka še del o teženju mami, naj gre splavit. OK, to se nahaja nekje v meni, nekako čutim, da je nek majhen vozliček v srcu še vedno prisoten, ampak zaenkrat še nisem prišla do tja.

Da ne bom predolga: ko sem se začela ukvarjati z duhovnostjo (beri: začela sebe vleči iz meglice...) mi je bila prva stvar razčistiti s preteklostjo, potem pa sprejeti starše take, kakršni so. Težko razumljivo mi je bilo, na prvem mestu, kako je lahko moj oče tako slep, da se ne vidi. Da ne vidi, kaj počne sebi in drugim s svojim pretiranim pitjem. Halo??? mu ne bi pomagal... Itak pa nihče ni niti poskusil.
Druga stvar je bila nenehno teženje zaradi takih in drugačnih stvari. Primer ali dva: proti koncu prvega letnika mi je zatežil, da me bo vrgel iz hiše oz. da bom morala plačevati najemnino za sobo, da bo zaklenil hladilnik, da niti do kruha ne bom imela dostopa,... Četudi je bila in je mama tista, ki je skrbela, da je hladilnik poln.
Najbolj pa mi je šlo in mi še vedno gre na živce njegova obsedenost z denarjem. Moja draga sestrica živi doma, je poročena, tri punčke,... V "stari" hiši ima trgovino, za katero očetu, mami ne plačuje najemnine, temveč v zameno za to skrbi za hišo. Adaptacija tako in drugače. No, moj oče je prepričan, da ima moja sestrica hudo bogastvo skrito samo nebo zna kje. In to je edina stvar o kateri se je zmožen in pripravljen pogovarjati.

Da se razumemo: kar sledi, nikomur ne priporočam, kajti to se mi zdi, da pride v poštev zgolj v primerih, ko ni druge poti. Jaz sem očeta nekako "vrgla" iz Življenja. Itak nikoli ni bil del le-tega, tako, da kake hude škode s tem ni bilo.
Ja, sem poskusila prej. Skušala sem se pogovarjati z njim. Nekako najti stik. Mu prisluhniti. Mu dati vedeti, da sem tam. Da mi ni vseeno zanj. Želela sem, da bi začutil, da ga imam rada. Da ga sprejemam z vsemi napakami vred. Ni se izšlo tako, kot sem si želela.
No, sedaj je situacija približno takale: zagledala in sprejela sem ga takega, kakršen je. Zavedam se, da ga imam rada. Če je kdaj oz. če bo kdaj potreboval pomoč, bom tam. Logično. Žal mi je le, ker nikoli ne bo čutil, kako lepo je nekomu reči, da ga imaš rad. Kako lepo je nekoga objeti. Ampak(!) verjamem v reinkarnacijo... Wink

Tebi, hokejist, pa bi položila na srce sledeče: če ne boš poskusil, nikoli ne boš vedel... Poskusi sprejeti tako svoje starše kot staro mamo. Samo sprejeti! Brez obtoževanja. Mislili so, da delajo prav in dobro. Prilagajali so se.... vsak po svoje...
Bodi jim hvaležen za vse tisto, kar so naredili zate. Ne odmisli bolečine, temveč jo sprejmi in jo spremeni v ljubezen. Prizadanejo nas itak lahko samo tisti, ki jih imamo radi...
Predvsem pa bi te prosila, da jim oprostiš. Tako njim, kot sebi. Če si boš dovolil, boš uvidel, da v sebi nosiš polno občutkov krivde. Vedi, da si ti odgovoren le za svoja dejanja!!! Odgovoren si za svoje Življenje in svoj odnos do njega.

No, pa še konec: v sebi razčisti. Najdi moč, pogum, ljubezen v sebi. Vem, da je težko, ker te nihče tega ni naučil... Verjamem pa, da lahko to storiš sam! Ko boš spremenil pri sebi, v svoji glavi, srcu odnos do situacije, boš reagiral na/do očeta drugače. Lažje se mu boš nasmehnil. Ne obsojaj ga...

Tole je pa že skoraj roman! Evo, sedaj pa res nehujem...

Upam, da nisem prenapihnila vsega.

PS: Držim pesti!  Wink
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
nhlplayer
1
*
Offline


Posts: 15
southcentral SLO
Gender: male
Re: odnos fotr - jaz
Reply #16 - 20.02.2002 at 20:15:50
 
je prslo konco na boljs..
dons sva se pogovarjala celo uro.. o travi, alkoholu, nacrtih mojih za prihodnost in podobno...

mi je pa se nekej reku, kar me je pretreslo:
da mi tistga, kar sm mu reku, ne bo oprostu do smrti.. in da bo negativno zaznamovan najin odnos zarad tega, tud do smrti..

aja, reku sm mu enkrat prej, da bi blo boljs, da njega sploh ne bi blo.. ker vzgajov me itak ni... u bistvu, reku sm mu da bi jst raje vidu da bi biv on mrtev.

opravicu se mu se nism za to, ceprav on pricakuje opravicilo.. ker sm mnenja, da se mi mora on najprej opravicit za vse tisto kar je zamocu, sele potem se mu bom jst...
ali naj se mu opravicim jst prvi, dejte mi kej svetovat!

dejte mi se kej pomagat, sej ste mi ze, sam rad bi se izboljsov odnos...

peace
Back to top
 

peace & respectz
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: odnos fotr - jaz
Reply #17 - 20.02.2002 at 20:33:40
 
Če bi rad izboljšal odnos,potem boš se moral najprej ti opravičiti.
Ne samo zaradi fotra,ampak tudi zaradi tebe.Vsaka zamera ali podobno bo predvsem tebe žrla.
Samo pogum in ne se obremenjevati s tem,če bo fotr sprejel ali ne. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: odnos fotr - jaz
Reply #18 - 20.02.2002 at 20:42:00
 
Po moje sta tudi oba  trmasta. Povej mu, da si vsaj trmo po njemu podedoval.  Torej si njegov sin.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: odnos fotr - jaz
Reply #19 - 21.02.2002 at 00:15:43
 
opraviči se ... dajaj dober zgled drugim ... boljšega kot ga daje (je dajal?) on ... ne morš zajebat ... pol boš pa vidu kako se bo reč odvijala ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: odnos fotr - jaz
Reply #20 - 21.02.2002 at 08:46:43
 
Opraviči se mu in to odkrito skesano. Ne bodi trmast, ker spet delaš krog okrog sebe. Enostavno ti bo lažje in tako ga boš naučil, da se je treba v življenju tudi kdaj spustiti na kolena. Bodi mu ti zgled, naj vajin odnos postane prijateljski.

lp
MIKE
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: odnos fotr - jaz
Reply #21 - 21.02.2002 at 09:13:10
 
Q
opravicu se mu se nism za to, ceprav on pricakuje opravicilo.. ker sm mnenja, da se mi mora on najprej opravicit za vse tisto kar je zamocu, sele potem se mu bom jst...
Q

Vsi ste napisali kao, naj se NHL player najprej opraviči. Ok, to bi naj bila neka modra poteza. Samo zakaj bi nekdo nekaj delal na silo, če ne čuti tako? Zato, ker je nekdo rekel, da je to prav? To je vendar potem zlagano. Je neko moralno Roll Eyes postopanje, zame bolj nemoralno. Skratka, sem za to, da je človek resničen v svojih dejanjih - in Boga prosim naj bo to z ljubeznijo v srcu.

NHL player, praviš, da bi se ti naj on prvi opravičil za vse kar je zamočil. To je nesmiselno pričakovat. Kaj bi s tem dosegel? Bi imel zadoščenje? A lahko to kaj spremeni? Besed, ki so izrečene, itak ne more nič vzeti nazaj. In preteklosti ne moreš spremenit. Sprememba se zgodi, ko v srcu najdeš prostor za sočutje do očeta, do sebe. Takrat se začnejo zadeve spreminjati. Takrat je morda čas za iskren pogovor. Če on želi vztrajat pri zameri do konca življenja, pa naj. Bodi vsaj ti pameten. Ne moreš spremenit človeka, če se on sam tega ne želi, dopusti. Bodi takšen kot si. Pa vendar poskusi odpustit. Zavoljo sebe. Zamera sucks.

Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: odnos fotr - jaz
Reply #22 - 21.02.2002 at 09:18:53
 
moje mnenje: odkrito in skesano se lahko opravičiš le, če se počutiš odkrit in skesan. Ko bo tak čas prišel (in enkrat bo, ko še malo poštimata odnose z očetom), bo pravi čas. Ne prehitevat, ker če ni pravi čas, bo več škode kot koristi. Važen je pogovor. Skozi pogovor in potem v nočeh, ko premišljuješ in premišljuje oče o povedanem in stočiš kako solzico pa oče seveda tudi (saj tudi njemu ni lahko, kljub temu, da je to pot sam izbral), se stvari počasi čistijo. Kar je bilo zavoženo v več letih, desetletjih, se ne očisti v enem pogovoru. A pot je prava.

hehe, smo dali skozi
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: odnos fotr - jaz
Reply #23 - 21.02.2002 at 09:21:22
 
sorry, Zvezdica, nisem videla tvojega posta

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: odnos fotr - jaz
Reply #24 - 21.02.2002 at 09:33:08
 

Grin Priznam, malo sem pa se res čudla - sem si mislila: Ana je pa danes čist v formi Smiley not. Sva pač zelo podobnega mišljenja, pa je to fajn, da bo bolj držalo Grin.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: odnos fotr - jaz
Reply #25 - 21.02.2002 at 09:40:30
 
Q
Vsi ste napisali kao, naj se NHL player najprej opraviči. Ok, to bi naj bila neka modra poteza. Samo zakaj bi nekdo nekaj delal na silo, če ne čuti tako? Zato, ker je nekdo rekel, da je to prav?
Q
tko je najlažje; opravičit - sprejet - odpustit use drugo je pretežko
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: odnos fotr - jaz
Reply #26 - 21.02.2002 at 09:42:50
 
Sori, ne razumem te, Gape. Men je najtežje odpustit, sprejet, vse ostalo mi je lažje. ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: odnos fotr - jaz
Reply #27 - 21.02.2002 at 09:50:43
 
valjda da ne razumeš; kr trenirat začni; brez muje se še čevelj ne obuje. to je čist izi; vsakič k te nekdo pripravi do slabe misli, si rečeš, odpustim njemu k me je razpizdu in seb k sm popizdu. počas ti preide v kri in ... pa sej veš ... noben več te ne razpizdi ... si skoz v meditaciji ... nedelovanju
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: odnos fotr - jaz
Reply #28 - 21.02.2002 at 09:55:07
 
gape wrote on 21.02.2002 at 09:50:43:
valjda da ne razumeš; kr trenirat začni; brez muje se še čevelj ne obuje. to je čist izi; vsakič k te nekdo pripravi do slabe misli, si rečeš, odpustim njemu k me je razpizdu in seb k sm popizdu. počas ti preide v kri in ... pa sej veš ... noben več te ne razpizdi ... si skoz v meditaciji ... nedelovanju



Ok, prva vaja: odpušam Gapeu, ker me ne razume in sebi, ker ne razumem njega. In posebej prosim za odpuščanje za tisti njegov: Valjda, da ne razumeš.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: odnos fotr - jaz
Reply #29 - 21.02.2002 at 10:28:09
 
no vidš sej gre; vaja dela mojstra  Grin  Kiss
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3