Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 22375 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: MORALA
Reply #30 - 08.01.2002 at 10:59:52
 
mike - dej ocr, al pa mi prnes - do 12ih

zvezdica, zaradi česa točno nisi spala?
jest sm dons sanju kt že zlo dolg ne, vsaj ene 2 filma sta bla.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: MORALA
Reply #31 - 08.01.2002 at 11:03:45
 

Nisem spala od neke energije Smiley ljubezni. Sem bla čist ono, saj veš: "oke ko dolarji". No saj potem okrog 3 sem. Napiši, kaj si sanjal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: MORALA
Reply #32 - 08.01.2002 at 12:16:55
 
Eto OCRja

Sobotna priloga; Delo, 5. januarja 2002
Instantna duhovnost, uspešnica na trgu
Mistika s poslovnim kovčkom
Nikola Petrovič

Čuj, Jožica, na tretji čakri danes čutim  napetost. Kaj bi to lahko bilo?«
»Sigurno imaš Marsa v drugi hiši, pa tudi mož ti verjetno izčrpava iz avre pozitivno čustveno energijo.«
»Saj res! Zadnjič sem v meditaciji dobila kanalizirano sporočilo, da moram zaščititi mental, če začutim možnost težav.«
»Da, poslušaj vodnike. Ne pozabi: vedno so s teboj, da bi ti pomagali.«
»Saj vem, ampak kaj če je to povezano še s karmo iz prejšnjih življenj? Mislim, da bi lahko šla na regresijo. Delavnica razsvetljenja mi je sicer pomagala, a nisem začutila stika z astralom...«
Pogovor med prijateljicama na mariborski tržnici. Pomen je razumljiv samo poučenim. Kaže, da dobro staro obrekovanje politikov, sosedov in grenkobe življenja ni več aktualno.
»Jasno - nikogar ne smeš soditi, kajti kozmos poskrbi, da se karma vedno uravnoveša in boš sejal to, kar si žel,« bi mogoče rekla Jožica in tako z moderniziranim naukom iz Svetega pisma branlia svoje ezoterično razmišljanje. Zdi se mi, da bi lahko v knjigah, ki mešajo krščanske nauke z ezoteriko, Božjemu sinu raje kot Jezus rekli Ezos ali kar po domače Ezo.
Duhovnost je popularna, o tem ni dvoma. Moj edini pomislek je, ali je res vse izobilje artiklov in uslug, ki so danes na voljo in imajo na embalaži nalepko »duhovno«, res takih. Trgovci so
kot kameleoni, ki pri prilagajanju ponudbe povpraševanju pogosto nimajo zadržkov. Resda je teže pojasniti višjo ceno bio-eko-duhovne motorne žage, računalnika, motike ali okenskih stekel kot podobnih knjig, seminarjev, živil, zdravil, ležišč ali stolov, a če bo priIjubljenost "duhovnosti" še naprej naraščala, je samo vprašanje časa, kdaj bomo lahko kupovali ekoračunalnike, biožage in akumotike. V časih so mistiki živeli v votlinah, kolibah ali gozdovih, umaknjeni od ostalega sveta, kdor je hotel ezoterično znanje, pa je moral ponižno priti k učitelju in se podrediti njegovim pravilom. Danes si lahko mistika mirne duše predstavljamo s kravato, poslovnim kovčkom, nasmehom za 100.000 tolarjev in iztegnjeno roko, ki ponuja prav to, kar nam manjka. Seveda nam ni treba ničesar posebnega spreminjati, samo življenju nekaj malega dodati in našli bomo višji smisel. Instant duhovnost je pravi hit na trgu, iz reklam pa je razvidno tekmovanje med ponudniki - kdo bo predstavil lažjo, hitrejšo in učinkovitejšo tehniko, ustrezno današnjemu tempu življenja.
Povprečen Slovenec že težko spremlja medijske prispevke, če ne pozna izrazov, kot so: reiki, pram, čakre, karma, mudre, šiatsu, fengšui, džjotish, vastu, avatar in neštete druge podobne besede. Poznavanje katere od ezoteričnih metod še toliko bolj, če je iz zelo odročnih krajev in povezana s skrivnostnim mojstrom) pri laikih zbuja spoštovanje. »Nauči me! Pokaži mi! Ozdravi me! Iniciraj me!« so pogosti vzkliki navdušencev. Že majhna »mistična« izkušnja zbudi v obiskovalcih delavnic in seminarjev občutek, da so zasidrani v višji zavesti, čeprav se to prepričanje po padcu na trdna tla »realnega življenja« neredko skrha. Poskusijo še večkrat in tako krepijo občutek da napredujejo. V resnici pa bi težko z nekimi objektivnimi merili utemeljili, katere korake naprej so naredili. Občutek je tu, toda občutki so pogosto varljivi. Kaj pa če se razvija nekaj drugega in ne njihovo zavedanje o pravem jazu? Morda sarno raste ego in postajajo še bolj to, kar niso? Ezoterični nisem je hujši kot vsakdanji nisem,  ker me pahne v lažno prepričanje, da sem. Diagnoza bolezni je: ezoterični egon, pripišemo pa jo lahko vsakomur, ki v imenu zasanjanosti, sentimentalnosti, mističnosti, »ljubezni« itn. bolj ali manj nespontano postaja tak, kakršen naj bi bil po merilih popularne ezoterike.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: MORALA
Reply #33 - 08.01.2002 at 12:22:27
 
dalje

Ne mislim, da so vse ezoterične metode neučinkovite - prav nasprotno - z nekaterimi imam izredno dobre izkušnje. A v mnogih primerih mi je sumljivo njihovo doziranje. Kakor moramo antibiotike jemati kontinuirano in v ustreznih merah, da bi dosegli želeni učinek, je treba tudi doze samospoznanja jemati premišljeno. Tistim skupinam, ki se posvečajo predvsem telesnemu zdravju, gre pri, tem še najmanj očitati, če se le ne nalezejo omenjenega ezo-ega, ki je prisoten pri bolj »globinskih« pristopih.
Sicer pa so možni celo takšni paradoksi, da pride človek z delavnice osvobajanja ega s trikrat večjim egom, kot ga je imel prej. Jasno, da je on sam edini. ki tega ne vidi, saj je ego ogrnjen v prepričljivo krinko duhovne ponižnosti. Merila razsvetljenosti na delavnici so bila jasno predstavljena-bodi umirjen, srečen, nenavezan, kontemplativen, čist, povezan z duhom itn. - in bog ne daj, da bi kaj manjkalo. Zaigrati kakšno lastnost pa tudi ni tako težko; vsak bi znal, če bi se učil od tako sijajnih učiteljev. Zlasti prvi mesec ali dva.
Ezoteriko sem orisal s precej ironije, čeprav ne mislim, da je vsa škodljiva ali neumna. Hotel sem samo opozoriti na to, da določene nedoslednosti hitro spregledamo, ker se ne moremo videti skozi objektivne oči. Ne gre zaupati prvemu vtisu, še toliko bolj, če je preveč duhoven - ne pravijo zaman, da se hudič najraje skrije v meniška oblačila ... in p(r)odaja odrešenje.
Ko torej prihodnjič začutite napetost v tretji čakri ali ugotovite, da vas nadleguje Saturn, razmislite, ali si ne mešate štren kar sami oziroma vaš ezo-ego ali pa imajo res čakre in planet kaj pri tem. Saj ni nič slabega, če zaupate mejnim znanostim, kot so energetsko zdravljenje in astrologija, gotovo pa se o njih ne boste prav veliko naučili od Jožice z mariborske tržnice, ki jih je spoznala preko članka v ezo-reviji.


MIKE a bi ti poravu napake, k si glih moderator in imaš originalni text???

Bo tkole v redu Gape, ki maš glih skener.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: MORALA
Reply #34 - 08.01.2002 at 12:51:11
 
Quote:
Nisem spala od neke energije Smiley ljubezni. Sem bla čist ono, saj veš: "oke ko dolarji". No saj potem okrog 3 sem. Napiši, kaj si sanjal.


no naj ti bo

sicer se dost slabo spomnem
ampak
bli smo v nekem fletu (stanovanje), se mi je zdel tko kt da smo z nekimi uživalci prepovedanih drog, pa ne samo trave, kjer sm ponavadi, ampak so bili tudi ostali, full njih raznovrstnih, mislim da nisem nikogar poznal, niti ne vem kaj smo dogajal, vem samo da so uletel polcaji in da je bla cela štala, ki se je zlo hitr umirila in takrat sm ugotovu da je mateja nekam zginla - moja punca - in sm jo hotu poklicat z mobitela in je kr neki štrajkat začel in pol me je precej na safr prestavl ...

in

pol sm se znajdu v mestu, mislim da je bla ljubljana, čeprov nism še vidu takega dela v ljubljani in sva bla skupi z enim prjatlom in sva neki dogajala, se niti ne spomnem kaj, ampak vem da je bil on, zakaj ne vem - se ne spomnem, ampak vem da je bil on - sva se svoje čase zelo velik družila in to, zdej bl mal, je pač druga vibracija, ki ne paše tolk skupi več nastala.

nekako tko, sej veš jest mam bl čudaške sanje in to; kadar se jih sploh spomnem.
vem točno da velik let sploh nism nič sanju, vsaj ne da bi se pol spomnu česarkoli.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: MORALA
Reply #35 - 08.01.2002 at 12:59:34
 
kul
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: MORALA
Reply #36 - 08.01.2002 at 14:31:48
 
Quote:
Zvezdica:

Praviš: Nemoralno je delat prti svoji naravi. Se strninjam, jasno.

Ampak morala kar naprej zahteva od nas, da delamo proti svoji naravi.

Zakaj? Ker morala predpostavlja, da smo vsi isti. Smo pa zal le vsi enaki.


Ja, res je, Miro.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: MORALA
Reply #37 - 08.01.2002 at 23:22:55
 
Quote:
Mogoče pa le to: če 'komu' v danem trenutku zaupam, ne gre za to, da me 'tisti' na finto vrže, ampak le tistemu dopustim, ki je v vsakem od nas in je še zmeraj večje od mene in tistega.
Kaj pa vem...  

Jaz si to tako predstavljam.
Ti,Zvezdica imaš veliko znanja in seveda želiš to znanje tudi podeliti z drugimi in jim na takšen nacin pomagati.
Vendar je treba najprej razumeti cloveško naravo.
Zakaj te na primer želi,nekdo dobiti na finto .
To je zato,ker s tem,ko tebe "pomanjšajo",sebi dokažejo,da so oni bolj pametni.Torej želijo še naprej ostati v svoji coni ugodja.Saj se nocejo spremeniti in želijo še naprej ostati takšni ,kot so.Zato si tudi izmišljajo,kao neke znanstvene teorije,s katerimi tolažijo sami sebe.
To je zelo dober trik egota,saj se vsak ego boji sprememb.
Draga Zvezdica,potrebno bo to tvoje znanje ponotranjiti in ga cimbolj razumeti.Torej povezati z realnim življenjem.Treba se bolj poglobiti v ljudi in razumeti njihov nacin razmišljanja.
Ko boš ti tista,ki boš razumela po kakšnem programu ljudje razmišljajo,boš takoj vedela kaj je treba storiti ali povedati.Nihce se vec ne bo mogel "igrati" s tabo ali pa te manipulirati,saj boš to takoj prepoznala.
Tudi sam sem imel pred leti iste probleme.Tudi meni so se ljudje posmehovali,ker sem drugacen ali pa zato,ker sem vegetarijanec.
V zadnjih letih sem si nabral veliko znanja in izkušenj in kdorkoli bo želel mene osmešiti,bo osmešil le samega sebe.
Saj le omejen in primitivni clovek,se bo iz tebe norceval.
Kdor je inteligenten,pa te bo spoštoval.
Quote:
Kaj pa je samozavest? Ali ni to samozavedanje

Samozavest je tudi samozaupanje.
Ja,treba je vedeti kdo si,kaj želiš in zakaj živiš.
In,ko to veš,potem te nihce ne more zmanipulirati.
Zato pa potrebuješ znanje,predvsem pa modrost,da razumeš kako ljudje razmišljamo.
Zato pa si veckrat vzemi cas in samo opazuj ljudi.Poglobi se v njihovo obnašanje,v njihovo govorjenje,ter se vprašaj,zakaj smo ljudje takšni,kakršni pac smo.
Ko boš razumela lastnosti cloveškega uma,boš tudi sama vedela,kako se v družbi znajti.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: MORALA
Reply #38 - 09.01.2002 at 09:55:23
 
Gre ravno za to, da se ne morem več poglabljat v ljudi, pa kaj razmišljajo in to. In tud se ne morem več slepit, da imam ne vem kakšno željo pomagat jim. To mi je itak zmeraj povzročalo bolečino. Vendar, ko se odvrnem od njih, pa ravno tako ni o.k. Moje znanje je ponotranjeno, ker je iz izkušenj in veliko razumem, pa vendar ne dovolj za svobodo.

Mislim, da je bolj problem tukaj, da misel, da me kdorkoli želel na finto vrečt vztrajno odklanjam, ker sem morda vezana na samopodobo, da pa jaz tega ne počnem. In je nekako logično, da vidimo svet in druge skozi svojo prizmo. Najtežje pri vsem je odpustiti drugim, da drugi niso imeli takšne eksistenčne borbe za preživetje kot jaz, in zato tud nimajo takšne želje po odrešitvi. Morda pa moram odpustiti le sebi, ker nisem vedela, da je tudi meni ne bi trebalo, če bi bolje vedela. Skratka najtežje je biti preprost in zabrisat to mejo, ki me ločuje od drugih, za katere vidim, da niso tako trpeli. Seveda je tu neka napaka v mišljenju oz. srca takšnim ne morem odpret, nastopi celo neko prikrito sovraštvo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: MORALA
Reply #39 - 09.01.2002 at 10:13:05
 
titud wrote on 08.01.2002 at 10:03:26:
Morda si postal še bolj to, kar nisi? To me na temo iz  članka v sobotni prilogi spominja, v katerem avtor  ugotavlja, da je ezoterični nisem še hujši od nisem v real-lajfu, ker te pahne v lažno prepričanje, da si.


Huda tema, ki sicer je aktualna in ima en določen point. Sam karakter posameznika je pač takšen, kot ga posameznik želi imeti v dani situaciji in če ti v enem trenutku sede imeti EZOTERIČEN karakter, potem imaš takega... Ko vidiš da ti to ne da nobene nagrade, zadovoljstva, sreče, vidiš da je to samo vloga, ki jo igraš in da to ni nekaj več od tistega, kar si bil prej -  bo tko kot je prišel, tudi odšel iz tvojega lajfa... Če pa je nekaj več, če vidiš, veš, se zavedaš ezoterike kot ločenega pojava od tebe, ki pa ITAK vpliva nate kot še milijon drugih dejavnikov, potem bo ostal oziroma bo to kar vsaj jaz vidim...nadgradnja, transformacija osebnosti, ki pa je NOTRANJA in pri nekaterih posameznikih tudi zunanja...
...ne morem pa se strinjati s trditvijo lažni ti, ker potem je vse kar si = lažni ti, samo vprašanje časa od kdaj verjameš v svoja stališča, prepričanja, nrav torej v lažni ti... saj je sprememba tvojega mišljenja le sprememba določenih stališč, v tem primeri je to sprememba stališča do ezorterike... ne pa tebe kot celote
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: MORALA
Reply #40 - 09.01.2002 at 11:19:03
 
Quote:
Gre ravno za to, da se ne morem več poglabljat v ljudi, pa kaj razmišljajo in to. In tud se ne morem več slepit, da imam ne vem kakšno željo pomagat jim. To mi je itak zmeraj povzročalo bolečino. Vendar, ko se odvrnem od njih, pa ravno tako ni o.k. Moje znanje je ponotranjeno, ker je iz izkušenj in veliko razumem, pa vendar ne dovolj za svobodo.

Mislim, da je bolj problem tukaj, da misel, da me kdorkoli želel na finto vrečt vztrajno odklanjam, ker sem morda vezana na samopodobo, da pa jaz tega ne počnem. In je nekako logično, da vidimo svet in druge skozi svojo prizmo. Najtežje pri vsem je odpustiti drugim, da drugi niso imeli takšne eksistenčne borbe za preživetje kot jaz, in zato tud nimajo takšne želje po odrešitvi. Morda pa moram odpustiti le sebi, ker nisem vedela, da je tudi meni ne bi trebalo, če bi bolje vedela. Skratka najtežje je biti preprost in zabrisat to mejo, ki me ločuje od drugih, za katere vidim, da niso tako trpeli. Seveda je tu neka napaka v mišljenju oz. srca takšnim ne morem odpret, nastopi celo neko prikrito sovraštvo.


zvezdica, v sebi si pa res žalostna, kajne de? Ne bodi žalostna, pa rada se imej. Krasna si.
zgleda, da sva prišli do istih dognanj: minilo naju je, da bi pomagali drugim. Pa misliš, da je to tako slabo? Veš, koliko ljudi pomaga drugim ljudem, pa ne vedo, da jim s tem škodijo? Veličina človeka je tudi v tem, da zna pravi trenutek pravemu človeku na pravi način odkloniti pomoč. Biti nedejaven, a vseeno sočuten do sočloveka. Večina ljudi (okrog 60%) se vsaj na kakem področju in vsaj občasno delajo, da so "ubogi jaz". In dobre duše padejo na finto in take ljudi takoj vzamejo v naročje, v zaščito in delujejo namesto njih. Le zakaj? Bolje bi jih bilo postaviti na realna tla in reči: "Basta! Nisi edini, kaj jamraš? Pomagaj si sam, pa potem pričakuj pomoč od drugih."
Veš, ne mislim, da se je treba odvrniti stran od ljudi. Vedno smo lahko sočutni do njih (pozitivna miselna naravnanost), a to ne pomeni, da jim nudimo kakršnokoli na zunaj vidno pomoč.
Kar se pa eksistence tiče: sama še bijem bitke na tem področju, a to ne pomeni, da čutim zamero do ljudi, ki s tem zaradi dobro situiranih staršev itd niso imeli težav. Ne bi bila to, kar sem, če ne bi bojevala že desetletja svojih bitk in jih moram zaradi ne vem česa v bivšem možu še. A če resno pomislim, danes v tem trenutku sem popolnoma srečna in jaz in moji otroci imamo vse (nimamo velikih želja). Zakaj bi se tresla pred prihodnostjo (ki jo mogoče niti ne bo) in zakaj bi se izgubljala v preteklosti, ki živi samo še v spominih?
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: MORALA
Reply #41 - 09.01.2002 at 14:47:30
 
Tisto o tapravem pa ezo-egu sem v zvezi z zvezdičinimi dilemami okrog morale rapisov, ker jest to doma doživljam vsak dan, ker je del tud moje življenske izkušnje. Sem se o svojem dojemanju moje žene drugje razipsov, ampak pred prazniki so je imela čist iste podpadke kot zvezdica. Najmanj 10x smo šli v BTC po razna darilca za njene prijatle pa prijatelce, ko jim je blo razne svečke pa knjigce pa šalčke pa kamenčke z rok dat, je pa ugotovila, da so vsi skupaj samo eni izoriščevalci in da  nobeden ni vreden njene pozornosti. Ene par jih je uspela ignorirat, nekaterim se je skrila, nekaterim je pa le ekaj malega dala. Zdaj po praznikih pa ji je pa kontra ven udarlo, pa si kar ne more dost časa za vsakega vzet, daril pa vsak dobi po trikrat več, kot je blo prvoto mišljeno. Jest sem zato pri seb proglasu, da je zdej njen ezo-ego ven udaru, ki ma čist ene druge moralne kriterije, kot njen taprav jaz.  Zvezdica pa Ana pri sebi ugotavljata, da je takšno dvojno pojmovanje morale posledica potrebe po odrešitvi, ki izhaja iz težkih življenjskih preizkušenj. Lahko da je psihološko gledano tudi tako, ampak je za tiste, ki se na take ljudi čustveno vežemo, to ena zaj....  scena. Jest bi osebno stokrat rajše vidu, da bi se odrešeništvu odrekla, pa da bi z vsemi, vključno z mano, en konstanten čustven odnos imela.  Z vsem spoštovanjem do teškega življenja in preizkušenj, ampak to se po mojem ne bi smelo tako v enemu duhovnemu/ezo-elitizmu kazat. A se to sploh da zahtevat al pa izprosit al pa se vas na finto vršt? A ne pomislite, da moramo tudi zaradi takega odnosa do nas kar naprej nekaj  jamrat? Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: MORALA
Reply #42 - 09.01.2002 at 15:37:25
 
titud wrote on 09.01.2002 at 14:47:30:
 Jest bi osebno stokrat rajše vidu, da bi se odrešeništvu odrekla, pa da bi z vsemi, vključno z mano, en konstanten čustven odnos imela.  Z vsem spoštovanjem do teškega življenja in preizkušenj, ampak to se po mojem ne bi smelo tako v enemu duhovnemu/ezo-elitizmu kazat. A se to sploh da zahtevat al pa izprosit al pa se vas na finto vršt? A ne pomislite, da moramo tudi zaradi takega odnosa do nas kar naprej nekaj  jamrat? Undecided



Kdo pa pravi, da MORAŠ jamrat, titud? Si potem kar ena slika tvoje žene, a ne? Zakaj pa se ti ne odrečeš odrešeništvu 'tvoje žene'!



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: MORALA
Reply #43 - 09.01.2002 at 16:01:01
 
Jest sem sebe samo za primer dal, sem že skorajda nehal jamat pa jo spreobračat. Sem se sprijaznu, pa tud nauču zmerj več  plusov ven potegent pa noter vlagat. Ampak me zato zmeraj bolj v vlogo enega amortizerja, posrednika, razlagalca, odganjavca al kaj vem kaj še postavlja nasprot drugim, ker jest jo kao zastopim, ker jest to lažje naredim  kot ona, pa še jest sem pol navzven  tagrd, ona pa čista. Jest skratka služim za manjšanje razkoraka med tema dvema njenima  jazoma,  sem nekako vmešan v to, čeprav ne morem zanikat, da sem se  sam noter vmes uturil.  Zato pa včasih mal pojamram, čeprav mi po svoje kar paše. Je boljš, kot pred časom, ko sem bil jest čist zunej, tako kot drugi, ki so se imel na svetu bolj luštno kot ona, so bli pa zato eni duhovni negativci al pa vsaj revčki.

Sorry, sem po moje že mal deformiran, pa bi eno tako vlogo tud tle rad odšpilov...  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: MORALA
Reply #44 - 09.01.2002 at 21:46:16
 
Quote:
Gre ravno za to, da se ne morem več poglabljat v ljudi, pa kaj razmišljajo in to. In tud se ne morem več slepit, da imam ne vem kakšno željo pomagat jim. To mi je itak zmeraj povzročalo bolečino. Vendar, ko se odvrnem od njih, pa ravno tako ni o.k.

Mislim,da je to,da v sebi nisi srecna.
Tudi mene je življenje že marsikaj izucilo.Ravno zaradi tega tudi cenim življenje,ker življenje ni le igra,ampak tudi borba.
Tudi sam sem že veckrat kje prebral,da ,ce želiš biti srecen,moraš najprej nekoga osreciti.Sicer to tudi deluje,vendar pride trenutek,ko obcutiš,da to vseeno ni dovolj.
Ljudje potrebujemo veliko vec,kot le nasmeh ali pozornost socloveka.
Potrebujemo nekoga,ki nas bo resnicno razumel in nas sprejel takšnega,kakršen pac sem.Potrebujemo iskrenega prijatelja,ob katerem bomo obcutili ljubezen in cudovito energijo.
Quote:
Moje znanje je ponotranjeno, ker je iz izkušenj in veliko razumem, pa vendar ne dovolj za svobodo.

Quote:
Morda pa moram odpustiti le sebi, ker nisem vedela, da je tudi meni ne bi trebalo, če bi bolje vedela. Skratka najtežje je biti preprost in zabrisat to mejo, ki me ločuje od drugih, za katere vidim, da niso tako trpeli. Seveda je tu neka napaka v mišljenju oz. srca takšnim ne morem odpret, nastopi celo neko prikrito sovraštvo.

Zvezdica!
A veš,kaj je zelo zanimivo pri tvojih postih ?
Po eni strani predstaviš nek svoj problem,po drugi strani pa si že odgovoriš oz. imaš rešitev za ta svoj problem.
Torej znanje imaš,ampak,kot praviš si zelo navezana na neko svojo samopodobo.Mogoce na neko življenjsko izkušnjo,katere še nisi sprejela.
Ravno zato se pocutiš,da nisi svobodna.Saj ti neka energija povzroca blokade oz. ti preprecuje,da bi se osvobodila in šla naprej.
Zato se tudi ne želiš vec z drugimi ukvarjati,saj cutiš,da so drugi bolj srecni,kot pa ti.Zato postaneš nevošcljiva ali,kot praviš,pojavi se neko prikrito sovraštvo.
Saj želiš,da nekdo tebi prisluhne in ti posveca pozornost.

Zato pa sem tu. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4