Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 47855 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #45 - 14.03.2002 at 13:20:15
 
energija... če se ji odpreš - jo sprejemaš in če se ji ne odpreš je ne sprejemaš...tko da kle ni nobene mistike.... oldi je pač ne želi sprejeti in tudi ne želi dobiti kake izkušnje z reikijem al pa glede kristalov... vseeno ima o tem veliko povedati pa čeprav nima nobenih izkušenj...tko da moje mnenje je da naš oldi sploh ni taka znanstvena duša saj ne želi experimentirati ampak samo razglabljati, diskutirati o povedanem, itd...  To pa je pomojem vsaj na tako temo kot jo obravnavamo mi - neproduktivno, brezciljno in nesmotreno početje... duša konzervativca ...upam da nisem prestrog

Po mojem je duhovnost - usa deljena na dva dela izkušnja in teorija... in teorija je drugotnega pomena, saj brez prakse nima sama zase nobene vrednosti...

Kako bi lahko opisali enemu človeku, ki  živi v puščavi in ni videl še nikoli luže, potoka, reke, morja al pa celo dežja,     izkušnjo o sladoledu, o skakanju v vodo iz višine 15m, o toboganih, jaquzijih, toplicah, morju, dežju in ostalih stvareh...
LAhko mu rečemo, da je voda zelo prijetna, mokra, nežna, sproščujoča in da so kraji kjer voda kar pada iz neba, kapljica za kapljico...milijon takih kapljic...al pa sneg...pijufff  Tongue
uglavnem, morali bi se potruditi TOTALNO, da bi vsaj malo tak človek vedel o čem govoriš... da pa bi vedel - RES vedel... pa je potrebna izkušnja... pot v neznano
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #46 - 14.03.2002 at 17:59:28
 
Ej, si me glih spomnu na še eno zgodbico by OSHO.

Kako naj slepemu človeku dopovem, kako bo ko bo po operaciji spregledal. Kaj se  bo zgodilo? Ne morem! In če bi vprašal:"Bom potem še potreboval palico", bi bilo čisto na mestu.

(nekak tkole, bistvo sem ujel)

Se strinjam s teboj Magla. Izkustvo, je največ. Seveda tudi zdrava pamet nekaj šteje. Včasih so si morali pomagati tudi brez izkustva, z golo pametjo.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #47 - 14.03.2002 at 22:08:27
 

Magla, ti tko lepo poveš. Jaz enako mislim, kot ti, sam ne znam tko lepo povedat. Tko da, to je to!  8)
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Vsemogočni Reiki
Reply #48 - 26.03.2002 at 11:24:44
 
Še vedno me ne razumete.
Če hočem, da bo nekaj delovalo, moram očitno v to verjeti - glede tega se strinjamo.
Če hočem verjeti moram stvar razumeti ali vsaj ne takoj najti kup nebuloznig razlag in trditev - tako sem pač ustvarjen.
Iz tega sledi, da se ne upiram, le brez veze se mi zdi probavati nekaj, kar se mi zdi trapasto. Metoda mora biti vsaj na prvi pogled sprejemljiva, ne pa da je razlaga delovanja metode povsem skregana z zdravo pametjo.
Najbolj me moti, ko nekaj kao dokažejo, potem si pa gladko izmislijo princip delovanja, pa čeprav o tem pojma nimajo. Recimo tisti članek na Kononenkovi strani o kodirani vodi http://ai.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/vodainfo.htm. Avtor članka (kao znanstvenik) lepo pove, da je nekaj odkril, vendar kaj točno to je še ne ve - še ne ve kaj pomeni, če voda drugače kristalizira. Kljub temu, da ne ve niti osnovnih stvari, zapiše, da se informacije shranjujejo v prostoru med atomskim jedrom in elektroni.
Nekdo, ki je vsaj malo resen, si kaj takega ne bi smel privoščiti. Vsakdo, z osnovnim fizikalnim znanjem, se tisti njegovi teoriji (vpliv listka s pomensko negativnim napisom na strukturo vode ko zamrzne) itak lahko le nasmiha, ko pa prebere o tem principu shranjevanja pa lahko le zamahne z roko.
Sicer pa tole sodi na http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=101410...
Z drugimi besedami; kako naj verjamem v teorije in dokaze nekoga, ki že v osnovi dela kardinalne napake.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Millenius
1
*
Offline


Posts: 11
Grosuplje
Gender: male
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #49 - 05.09.2006 at 14:12:13
 
Smiley hm. zanimiva tema tale Reiki.  Uporabljam ga skup z biorgonomijo in se čudovito ujameta. Meni poveča učinke meditacije, z reikijem se lažje vstopa v meditacijski trans  al pa nasploh.. je najlepši občutek ko zaprosiš, steče in lah se nafilaš s prano. D best  Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Janez B.
1
*
Offline


Posts: 22

Re: Vsemogočni Reiki
Reply #50 - 08.11.2006 at 21:51:49
 
Ima morda kdo izkušnje z uporabo reikija na daljavo za zdravljenje psihičnih bolezni ?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #51 - 09.11.2006 at 09:51:41
 
Janez B. wrote on 08.11.2006 at 21:51:49:
Ima morda kdo izkušnje z uporabo reikija na daljavo za zdravljenje psihičnih bolezni ?

niti ne
se mi pa zdi, da za duševne težave se je treba predvsem pogovarjat - razložit človeku, da štekne, da je to njegova projekcija ...
reiki pomaga
sam za sebe, samo na daljavo reiki, pa dvomim da lahko pomaga ... mogoče ... če ma 'pacient' tako namero ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Janez B.
1
*
Offline


Posts: 22

Re: Vsemogočni Reiki
Reply #52 - 09.11.2006 at 10:14:55
 
Mnogi psihični bolniki se niti ne zavedajo, da je z njimi karkoli narobe. Katatoniki na primer, od katerih je težko pričakovati kakršnokoli sodelovanje. Ali od tistih, ki so "od duhov obsedeni" in so zato zaprti v svojem svetu. Kako takšnim ljudem spremenit in izboljšat kvaliteto življenja, da ne bi bili tako odvisni od drugih?
Za take ljudi me zanima kako bi se dalo z reikijem pomagat, če ima kdo s tem izkušnje.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Vsemogočni Reiki
Reply #53 - 09.11.2006 at 11:08:33
 
kolikor vem reiki pri teh težavah ne pomaga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: Vsemogočni Reiki
Reply #54 - 09.11.2006 at 22:32:29
 
men samo dva stavka tukaj ne gresta skupaj

Quote:
Ima morda kdo izkušnje z uporabo reikija na daljavo za zdravljenje psihičnih bolezni ?


in

Quote:
Mnogi psihični bolniki se niti ne zavedajo, da je z njimi karkoli narobe. Katatoniki na primer, od katerih je težko pričakovati kakršnokoli sodelovanje.


a ti bi kar ljudi z reikijem posiljeval in jih zase zdravil?

nisem nek zdravilec, ampak sem mnenja, da če se hoče nekdo znebiti psihične bolezni, mora bit pripravljen tolk nardit na tem in je potem reiki tukaj samo kot pomagalo.Mislim pa da mora bit zdravilec ki to počne, precej izkušen, da zna pridit do vzroka teh psihičnih bolezni in jih energijsko ozdraviti/očistiti in po moznosti pomagati ozavestiti pacientu.

Da bi se pa kar tko iniciral v 2. stopnjo reikija in zdravil proti volji drugih psihične bolezni, pa ti ne bi lih uspevalo. Verjetno bi se vse skupaj kar proti tebi obrnilo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
IceIsNice
3
***
Offline

Credo quia absurdum!
Posts: 163

Re: Vsemogočni Reiki
Reply #55 - 13.11.2006 at 23:10:47
 
...a reiki je kao neki k sam seb pomagas?..a ni to polaganje rok pa zdravljenje drugih?
zakaj bi blo pa to neki vsemogocnga mi pa je se manj jasn...
nah ja..
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #56 - 19.11.2006 at 23:14:24
 
reiki je ful luskana zadeva, zato ker ga lahko tud ce nimas znanja veselo prakticiras na sebi.
lepo polagas roke mal stran od telesa na tista mesta k se ti zdi, da bi blo vredu in zna kr pomagat - vse seveda pr malih zadevah... ceprov moja mama je delala cudeze iz tega, se preden je sla delat tecaj iz reikija. kr lepo si je polagala roke tja, kjer je cutla, da je kej narobe in ji je fuuul pomagal.

js mam recmo skos probleme z busijem in najprej mal segrejem roke in si jih dam nad buseka in cez ksno minuto mi zacne delat rrrooooarrr... tko kt da bi mi krulil po zelodcu... je ful hecno za gledat:)
no, ampak pomaga, ga nimam vec tolk napihnenga in me ne boli vec.

mal smotan je to, da ga je treba bolj pogosto prakticirat, ker ne pomaga kr takoj, vsaj kokr mam sama izkusnje.
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Vsemogočni Reiki
Reply #57 - 13.08.2009 at 20:04:58
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4