Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 47854 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #30 - 07.03.2002 at 09:56:23
 
pomoje da otrok nebi smel dobit tumorja al pa pobne 'neozdravljive' reči. dobi ga edin če spi na takem mestu in bi on zamenju ampak stare ima popolnoma nerazumevajoče in ... drugač je pa mlado telo sposobno tud tako mesto preživet brez posledic ... nekaj časa ... ampak takrat otrok ni več otrok, je vsaj mladostnik ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #31 - 07.03.2002 at 10:27:57
 
gape, ne bi se popolnoma strinjala s tabo
v takih primerih vedno pomislim na knjigo Vesne Krmpotićeve, ki opisuje skrb za svojega sina, ki je kake štiri leta star zbolel za rakom (obljubili so mu 3-4 mesece življenja), ona pa ga je uspela ohraniti v tem življenju več let. Pretresljiva knjiga, napisana mislim da osem let po otrokovi smrti (s tem, da je skozi celo njegovo bolezen pisala dnevnik). Pisateljica je študirala v Indiji, se kasneje poročila z jugoslovanskim veleposlanikom Petkovićem, bila z njim v Egiptu (tam rodila drugega sina), se vrnila z njim v Beograd (kjer je drugi sin zbolel) in kasneje so  cela družina odšli na mesto veleposlanika v ZDA. Znan jugoslovanski jasnovidec ji je rekel: "Srečni boste, če boste štirje odšli in se štirje vrnili." Ko ji je drugi sin v Ameriki umiral, je že malo v letih spet zanosila. Mož je želel, da splavi, ona pa je jokala: Kako naj se borim za življenje enega otroka, drugega pa ubijem? Drugi sin ji je v Ameriki umrl, in vrnili so se v Beograd spet štirje.
gape, poznaš Sai Babo. Ona je iz Amerike pisala njemu za pomoč. Prišel ji je v sanje. Osem let po sinovi smrti ga je tudi osebno obiskala. Njen sin je bil v Ameriki dvakrat ozdravljen od raka (s pomočjo zdravilcev, ki te v trenutku ozdravijo). Ženska je počasi spoznavala namen sinove bolezni, njun odnos v prejšnjih življenjih, in, kar je bistveno, ljubezen. Ne to, namenjeno enemu življenju, temveč tisto, višjo. Knjiga govori o sporočilih, ki jih je pošiljal umrli sin, itd.  
Navedeni so številni primeri čudežnih ozdravitev, ki jim je bila priča, spremljala je te ozdravljence kot prijatelje skozi njihova življenja - in potem njihovo smrt. Doživela je, kako ameriška mislim da FDA (nekakšna vladna organizacija za registracijo zdravil) preganja zdravilce, kako nasprotujejo celo postu in presni prehrani itd... podobne razmere zasledimo tudi v knjigi Ozdravitev neozdravljivega (bolnik z AIDSom v zadnji fazi umiranja ozdravi).
vsi pridemo na ta svet z določeno nalogo
bolezen , kot je rak pri otrocih, je samo z našega vidika nerazumljiva
veš, koliko predajanja, ljubezni in dobrote sproži v nas majhno bitje, ki je potrebno pomoči, še sploh, če je to naš otrok? Kaj , če se je rodil zato, da bi v nas zbudil pozitivna čustva in ne bi podlegali materialnemu delu sveta?
jasno, prosim, to so moja razmišljanja in vedno rečem: ne daj, prosim, da bi drugi trpeli zato, da bi se jaz hitreje učila in rasla
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #32 - 07.03.2002 at 10:53:41
 
ok zakaj je torej tale otrok imel raka?
zato da se je mama neki naučila?
se je kej naučila, al je samo knjigo napisala naučijo naj se pa drugi?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #33 - 07.03.2002 at 11:02:40
 
oba s sinom sta se učila
dopolnila sta tisto, kar jima je manjkalo še od prej, iz prejšnjih življenj
zemeljsko trpljenje se zdi neznosno samo zdajle, ko smo v svojih telesih, v duhovnem svetu pa je telesna in čustvena bolečina mišljenja samo kot sredstvo, preko katerega ozavestimo to ali ono
če bi bilo res tako strašno, se nobena duša ne bi hotela reinkarnirati v telo, kjer bi jo čakalo trpljenje
v knjigi Usoda duš in Potovanje duše se navaja, da duše zbluznejo ven iz telesa tik pred nasilno smrtjo
to se poklapa s tistim, kar je pisala tudi dr. Elisabeth Kubler Ross
Pisateljica Krmpotićeva je duhovno visoko razvita oseba, verjetno je že sam študij v Indiji nakazoval njeno duhovno usmeritev. Ali pa je zaradi duhovnih lastnosti njena pot že vnaprej vodila v Indijo. Grin
Kdo to ve? Ob prebiranju akasha zapisov ali knjige življenja nam bo pa itak vse jasno Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Vsemogočni Reiki
Reply #34 - 07.03.2002 at 11:09:28
 
Vsa ta jeba samo zato, da se bo nekdo nekaj naučil.
Zakaj nas pa niso že učene na svet spravili oziroma naučili naše učitelje, ne pa da se mi vsi j....

Ta vaša teorija, da ima vse nek smisel in je to vnaprej domišljeno, se mi skratka zdi zelo kruta, zato vanjo ne verjamem. Ne verjamem, da je Bog cinik, zato pač sploh ne verjamem, da obstaja.
Z drugimi besedami: edino verjetni Bog bi bil cinik, v to pa ne verjamem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #35 - 07.03.2002 at 19:49:14
 
Quote:
Vsa ta jeba samo zato, da se bo nekdo nekaj naučil.
Zakaj nas pa niso že učene na svet spravili oziroma naučili naše učitelje, ne pa da se mi vsi j....

To se tudi jaz sprašujem.
Vendar,če bi vse  že vedeli,ali bi življenje potem sploh bilo smiselno ?
Učenje pa je itak nek proces,brez konca.

Življenje pač je j....,je šola.

Treba je to sprejeti,če se upiraš,bo življenje še hujše j.... Smiley

Quote:
Ta vaša teorija, da ima vse nek smisel in je to vnaprej domišljeno

Kje pa si to prebral,da je smisel naprej domišljen ?
Smisel ljudje ustvarjamo.Ker ga iščemo.To je pač naša želja.
Prihodnost pa se ustvarja vsak trenutek sproti.

Boga itak ne poznaš.Ko govoriš o bogu,govoriš o sebi.
Govoriš o tem,kako dojemaš ta svet in s tem boga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vsemogočni Reiki
Reply #36 - 07.03.2002 at 20:48:03
 
Ana!

Tale ženska, ki so ji otroci umirali tako rekoč kar zapovrstjo.......
Ja v redu, kaj pa če je imela ona tako hudo slab vpliv na otroke.  Saj vsi vemo da se ob določeni osebi počutimo topleje, ob drugi spet ne zdržimo. Nekdo ima potemtakem slab vpliv na na nas.   Najlažje je pač napisat, da  se učimo. Saj ne zanikam tega in tudi ne trdim, da smo vsevedi, ampak vseeno.
Pač sem Gapevega mnenja, da otrok je kljub vsemu nedolžen.  Samo, da bo pa svoje grehe iz prejšnjih življenj plačeval skozi težke bolezni v zgodnjem otroštvu je pa že malo preveč kruto.  

Vzemi za primer kogarkoli tu na forumu, ali kar mene osebno Ana. Veliko vas je tudi tule, ki me poznate, ste me spoznali.  Pač, meni vse bolj ali manj dobro teče. Pripomb nimam in množice okoli mene živijo slabše v katerem koli pogledu.  Sem si recimo jaz zaslužil, da bi se mi recimo pojavila kaka bolezen kot je tumor že v zgodnjem otroštvu?  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #37 - 08.03.2002 at 08:14:13
 
eh, Andres...
Vesni je umrl EN otrok
kje si zasledil, da govorim o večih otrocih? Rodila je tri otroke. Drugi ji je zbolel za rakom na limfnih žlezah, in z njim je spoznavala vse možnosti alternativne medicine, predvsem v Ameriki, ker so pač zaradi moževe službe veleposlanika takrat živeli v Ameriki. Tam je zanosila s tretjim otrokom (ni ga hotela splaviti, ker, kako naj se bori za življenje enega otroka, drugega pa ubije), in, ko je bil dojenček star nekaj mesecev, ji je drugi sin umrl. Izpolnila se je napoved jasnovidca iz Jugoslavije, ki je rekel: Srečni boste, če boste šli štirje (v Ameriko) in se štirje vrnili. Vendar njegove besede niso bile tisto, kar je Vesna poskušala: obdržati drugega sina pri življenju.

Glej, Andres, če bi malo bolj duhovno 'čutil', potem ne bi uporabil izraza nedolžni otroci, razen v primeru, če bi to pospološil na vso človeško raso. Ne glede na starost. Mislim, da tukaj (spet) prihaja do pojava, ko ljudje smatrajo, da si z večanjem fizične starosti povečujemo število grehov in smo vse manj nedolžni. Take izraze kot so greh in nedolžnost si je izmislil človek, da laže dela razliko med ljudmi: grešnike je ja treba obsojat. Niso pomembna naša fizična telesa in v starem fizičnem telesu se lahko skriva mlada neizkušena duša in v telesu otroka se lahko skriva stara izkušena duša. Kdo to ve? Vsi smo vredni spoštovanja ne glede na starost, zunanji izgled itd... ne bom ponavljala, da smo tukaj samo zato da se učimo itd...

Potem, Andres, zakaj misliš, da bi otrok grehe iz prejšnjih življenj plačeval s kruto boleznijo v zgodnjem otroštvu tega življenja? Žal mi je, da moram še enkrat pisati: bolezen ni kazen za naše grehe, ki, spet poudarjam, to sploh niso. Razumi, če moreš. Enkrat boš vedel, kaj mislim, verjamem pa, da je možno, da sedaj ne moreš doumeti.
Andres, zakaj misliš, da si bolezen 'zaslužiš' ali ne? Po mojem mnenju (samo moje mnenje!) spet napačno razmišljaš. Stvari, ki se nam pojavljajo v življenju, so samo učni pripomočki. Važen je samo naš čustven, miselni odziv na dogodke v življenju. To so dražljaji, na katere se odzivamo. In, kot veš, nekateri rabijo samo majhen dražljaj, da se premaknejo s svojega mesta (tukaj je mišljen miselni proces oz. duhovna rast), drugega je pa potrebno krepko brcniti, včasih celo večkrat, da se premakne. In, če se premakne zaradi zunanje sile, se lahko zgodi, da bo takoj poskušal zasesti staro mesto. Ker se ni premaknil po svoji volji, ampak zaradi zunanje sile. S temi besedami se lahko tuid pojasni nenadne ozdravitve, ki jih kot čudežne povzročijo zdravilci, pa se bolezen v človeku po določenem času spet pojavi. Tudi Kristus je na daljavo ozdravil deset gobavcev (berilo, ki se redno bere pri mašah), po določenem času se mu je prišel zahvalit samo eden od ozdravljencev. In Kristus mu je rekel, da bo on ostal ozdravljen (tvoja vera te je ozdravila - !!!) , ostalim devetim pa se bodo spet pojavile gobe po rokah in nogah.
se opravičujem vsem tistim, ki sem jih s svojim pisanjem o tem otroku mogoče prizadela. Ni bil to moj namen. Težko je te stvari razumet ljudem, ki mogoče nimajo nobenih mističnih izkušenj. Sem se prav izrazila?
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Vsemogočni Reiki
Reply #38 - 08.03.2002 at 08:51:44
 

...Ana, prav si napisala, ker tudi sama tako razmišljam. Do teh spoznanj pa so mi pomagale lastne izkušnje in pa nekaj knjig...pozdrav vsem Vida
                                               
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #39 - 08.03.2002 at 10:07:16
 
ja, Vida, tudi sama mislim, da šele z lastnimi izkušnjami lahko potrdimo tisto, kar beremo oz. obratno. V knjigah sem tudi sama dobila v prvi vrsti potrditev tistega, kar se mi je dogajalo.
Samo branje ne pomeni nič oz. pomeni samo kopičenje podatkov, ki ostanejo v glavi, lahko o njih debatiramo, niso pa naše življenje. Šele, ko prebrano podoživimo v srcu, ko spustimo skozi sebe, nam je lahko knjiga učni pripomoček, preko katerega pridemo do novih spoznanj, duhovno rastemo...   in, če smo dovolj učljivi, se lahko lekcije naučimo tudi z branjem kjig in ne samo preko lastnega trpljenja...
če pa knjige samo beremo, nismo jih pa ozavestili, spustili skozi sebe v življenje, potem smo podobni oslu, ki tovori skozi življenje na hrbtu kupe knjig
krasen dan še naprej
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Vsemogočni Reiki
Reply #40 - 08.03.2002 at 14:33:47
 
oldi

spremljam tvoje pisanje, ah ja...

Tkole odli, a poznaš zgodbo o ircu ki je hotel v london?
E pa vpraša kmeta po cesti kje se gre, tja,
Mhm pravi kmet, če bi jaz hotel v london bi začel drugje

Eto ti oldi, če bi jaz hotel povedat tvoje stvari bi začel drugač, …

Vem kaj je oldi, begaš med smislom in zavestjo, je vse smiselno, je vse zavest, obstaj še kaj kar je nad nami? Vem da bi ti rad dojel, da iščeš, da hočeš najti in da zato tu prepričuješ ostale, da bi prišel do konca, samo oldi ne s tega začet, boš vse zajebu, se boš ven vleku iz e downov kar neki mescu, pol boš pa še drugje hotel dobit potrditev in še drugje padu v e downe, ja oldi itak že si, a na koncu ne boš več vedu kaj dokazuješ, zato oldi preber tole, potem pa začni drugače

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=opens;action=display;num=66

Jaz te podpiram razumem in vem kaj hočeš rečt, sam način naj bo drugačen
Da bo iz tega kaj, da bo vse urejeno
Ja tud sam se bil isti, ej oldi, sam…

Kako hudo sem se opeku, kako hudo…
Ko sem spoznal vse, oz del tega kaj se dogaja, joj sem se skor sesedu, sem tri dni bil bl tih k me je sesedl

In v kolikor si znanstvenik, se enostavno dobimo kdaj in rečemo kakšno o znanosti, saj mene in verjetno ostale znanost res zanima in gapu sem reku naj odpre oz doda znanost, da bomo tam mal več pisarl
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Vsemogočni Reiki
Reply #41 - 13.03.2002 at 15:58:44
 
oldi se je odloču da gre, pa saj se bo vrnu vrjetno??

ne vem zakaj moram tole še povedat, oldi ma prav, kajti on išče mejo med neposredno in posredno delujočimi stvarmi

zato da nekaj deluje je treba poznat vzroke, in ne z nekakšnimi sugestijami zdravit.

ja res ma prav, sam je pa res tudi to, da ti sugestivni procesi delujejo, zakaj je tako je jasno, kajti če poznaš delovanje procesov potem poznaš tudi efekte le teh.

oldi, če ti misliš kar mislim sam, potem je to namenjeno tebi, dobit se morava, da se dogovorimo.

A.

sem dal tole gor ker tako čutim
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #42 - 13.03.2002 at 16:29:02
 
pomoje se pa nebi naš oldi pustu kr tkole odgnat ... sredi posla in to ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #43 - 13.03.2002 at 16:40:21
 
meni pa vsakikrat ko vzamem v roke Freedom of Choice pride Oldi na obisk v misli in nekaj mi govori da bi mu to knjigo dali za prebrat...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #44 - 13.03.2002 at 16:50:08
 
ta bi bla precej gut za oldija ja, k jo je en fizičar napisu, sicer pa cela www.thiaoouba.com bi bla za njega, k tam so sami znanstveniki k ise ubadajo z ezoteriko in si dokazujejo z mašinami, za katere itak vemo da so zmotljive, ker se da na njihov rezultat vplivat z mislimi pa sevanje vpliva na njih ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4