Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 47844 times)
Boo Ruth
Ex Member




Re: Vsemogočni Reiki
Reply #15 - 02.02.2002 at 02:41:58
 
Zdravo.
Že več časa spremljam forum, prebiram poste in se počasi približujem tematikam. Zanima pa me sledeče: Zakaj se mnenja med parimi uporabniki foruma tako krešejo. Konec koncev se bijete za isto zadevo, hodite v isto smer in mnogokrat najdete tudi skupno besedo. Takoj v naslednjem postu pa se spet vse podre. Naj bo Reiki še tako dobra stvar, ko prebiram poste res ne vem kaj je prav in kaj ni; komu verjeti in komu ne. Pa ne se spet jezit. To je konec koncev samo moje mnenje.
LP
Boo Ruth
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #16 - 02.02.2002 at 12:00:07
 
Quote:
To je konec koncev samo moje mnenje.


Saj ravno to je forum.
Vsak pove svoje mnenje in vsak se sam odloči v kar bo verjel in kaj bo za njega resnica. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #17 - 02.02.2002 at 12:29:06
 
hja mnenja se krašejo ker vsakdo misli da ima prav Smiley
vsak misli da ve resnico, sej jo, svojo Smiley
in vsak to svojo resnico zagovarja, eni bolj eni manj, na koncu pa vsi pridemo do skupne resnice; ponavadi:)
v bistvu govorimo o isti stvari - resnici o njej, sicer z različnimi imeni in vsak iz svoje pozicije, izkušnje, vedenja ... iz svoje zbirne točke.
to so sestavni deli resnice - dokler ni skupna ona ni resnica.
in ko vsak najde v skupni resnici tudi svojo resnico, potem je skupna resnica Resnica.
ni pa ona še RESNICA.
to pa iščem(o).

sm bil jezn???

sicer pa pozdravljen med nami boruth Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #18 - 13.02.2002 at 23:37:37
 
Quote:
Zdravo.


Naj bo Reiki še tako dobra stvar, ko prebiram poste res ne vem kaj je prav in kaj ni; komu verjeti in komu ne.

Boo Ruth


V temu je vsa poanta:
ne verjemi na besedo, ne sledi drugim, potrudi se za svoje lastne izkušnje...


Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #19 - 18.02.2002 at 08:53:17
 
Se strinjam...
Je pa tudi res, da se pa nekaj že ve in da ti ni potrebno use na novo izumljat...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Vsemogočni Reiki
Reply #20 - 05.03.2002 at 08:24:43
 
ana
Quote:
Vsi poudarjamo zunanje vidike, pomembna pa je usklajenost bitja z notranjim življenjem. Poslušanjem duše. Ko slediš glasu iz srca in ne tistemu, ki se ti poraja v glavi, v razumu.


Vtis imam, da so vse te duhovne tehnike neka vrsta nasilja nad tem kar si omenila. Jaz temu rečem skladnost DUŠE, razuma in stvarnosti.
Tehnike skušajo na "verski" podlagi privesti do te skladnosti in ker se stvarnost ponavadi ne odziva oziroma se v nas prav zares nič kaj dosti ne spremeni, se veliko zagrizenih "praktikantov raznoraznih duhovnih tehnik" osebnostno zruši in zopet zapade pod vpliv alkota ali drugih drog.

Se pa ne strinjam s tabo, da moramo bolj poslušati dušo. Tudi duša lahko hrepeni po nečem kar ni uresničljivo ali smiselno, zato je pač treba vse to v nas le uskladiti - tudi z vplivom na nerealno dušu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #21 - 05.03.2002 at 09:09:41
 
Oldi wrote
Q
Tehnike skušajo na "verski" podlagi privesti do te skladnosti in ker se stvarnost ponavadi ne odziva oziroma se v nas prav zares nič kaj dosti ne spremeni, se veliko zagrizenih "praktikantov raznoraznih duhovnih tehnik" osebnostno zruši in zopet zapade pod vpliv alkota ali drugih drog.
Q

V tvojem pisanju mi je padlo v oči navedba, da 'se v nas nič kaj dosti ne spremeni'
Hočeš reči, da si poskusil s kako tehniko in se v tebi ni nič spremenilo?
Druga stvar, ki me je zmotila, je naslednja navedba:
'zopet zapade pod vpliv alkota ali drugih drog'
Kaj hočeš reči? Da s(m)o vsi, ki se ukvarjamo s tako ali drugačno tehniko, bivši in bodoči pijanci oz. narkiči?

Na ostalo ne bi odgovarjala. Z nekaterimi navedbami se strinjam, z nekaterimi ne. Vsak od nas ima svojo pot. Prepričevanje eden drugega, kdo ima bolj prav, ne vodi nikamor. Jaz vem, kar vem (tudi na podlagi mojih izkušenj, ki so mi prvo merilo), kaj drugi o tem mislijo, mi je pa vseeno. Vsem pa želim, da bi delovali na način, ki jih bo vodil k večjemu notranjemu miru in zadovoljstvu, da bi bili čim srečnejši in posledično bolj zdravi. Telesno in umsko. Ker če je drugim dobro, bo tudi meni bolje in če bo meni bolje, bo boljše tudi za ostale.
navsezadnje smo vsi eno Grin

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #22 - 05.03.2002 at 12:13:35
 
prihodnosti je zame  znana neznanka in kot taka med drugimi lahko pomeni da bom zadrogiranc, pijanc al pa umetnik....skratka nekaj kar se do sedaj še ni zgodilo...al pa  ???

Ana se pa strinjam s teboj, da naj bojo vsi srečni, veseli in zadovoljni...pa če tudi govorijo samo s predznakom minusa o stvareh o katerih nimajo pojma... to me spominja na vlogo cerkve v starih časih...ustrahovanje, poniževanje drugačnosti in tako dalje...sam kot odgovor na to je tak kot vedno...in sicer
8)
Roll Eyes
Grin

Men je d'best, da sem lahko najdu par Reikistov preko foruma, ker prej n'benga nisem poznal in je bla to res TABU tema...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Vsemogočni Reiki
Reply #23 - 06.03.2002 at 07:56:46
 
Ana
Kar se tiče nespreminjanja in alkota sem mislil na znano dejstvo, da se mnogo najbolj zagrizenih new agerjev kar neenkrat povrne na stanje izpred new age obdobja oziroma padejo še niže. Par od njih bežno poznam in v obdobju "obvladanja" vse vejo in imajo kup tehnik za samopomoč in duhovno rast, potem jih pa kar naenkrat zmanjka in za kakega zveš da se je spet zadrogiral, drugi je ful na tleh in govorijo da je poizkušal samomor ....
Če bi se res kaj zgodilo globoko notri, so taki padci nepredstavljivi, zato verjamem, da je kup teh tehnik le površinskih in na nek način le izvajajo "nasilje".
Sicer pa beseda nasilje ni prava, ker ne gre za nasilne metode, le ko to "nasilje" mine, se ukrivljena veja povrne v prvotni položaj - od tod izraz nasilno (krivljenje veje oziroma nas)
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Vsemogočni Reiki
Reply #24 - 06.03.2002 at 08:42:26
 
Pozdravljen Oldi, ukrivljena veja je kar dobra primerjava ... če primerjamo razvoj človeka od majhnega in "upogibanje po meri" z vejo pridobi pridobi le-ta  novo nepravo obliko. kako trdo, polno zarastlin spravit v prvotni položaj ???
Back to top
« Last Edit: 06.03.2002 at 10:15:41 by vida »  
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #25 - 06.03.2002 at 08:43:35
 
Oldi wrote
Q
Če bi se res kaj zgodilo globoko notri, so taki padci nepredstavljivi, zato verjamem, da je kup teh tehnik le površinskih in na nek način le izvajajo "nasilje".
Q
Moje osebno mnenje: tehnike niso površinske, temveč je njihova globina oz. njihov doseg odvisen od nas, pa ne od zavestnega dela nas. Tudi jaz poznam ljudi, kot jih opisuješ ti. Mislim, da so to ljudje, ki niso mogli slediti notranjemu klicu po spremembah v življenju. Ali po spremembah v mišljenju. Govorim tako kot sama mislim in ni rečeno, da boš vedel, kaj hočem reči. Tudi moj bivši mož se je po ločitvi na debelo začel ukvarjati z duhovnostjo, že zato, da bi dal kontra meni. Bil je celo v Braziliji pri svetovno znanem zdravilcu Joaju (ali nekako tako). Ta zdravilec ti potegne možganski tumor skozi nos na svetlo - verjemi ali ne. Toda, ali to pomeni, da je človek s tumorjem zdrav? Seveda je: kaj bo s tem naredil, je pa odvisno od njega in veliko ozdravljencev na zunaj (odstranjena jim je bila posledica vzroka, zaradi katerega so zboleli), čez nekaj časa spet zboli. Zakaj? Isti vzrok bolezni je še vedno v njih, zato ponovno zbolijo za isto boleznijo. Kdo bo tega odpravil? Eto, pa smo tam. Pa se ga da, samo težko.
Seveda, moj gospod bivši je pricvetel nazaj iz Brazilije (ni imel telesnih bolezni, duševno pa je bil vedno labilen in čuden). Danes zgleda vsaj petnajst let starejši kot je v resnici, popolnoma siv in čuden. Padel je pod nivo, kjer je bil, preden se je začel ukvarjati z duhovnostjo. Bil pa je tipičen človek, ki je govoril, da je duhovnost pomembna zato, da se z njo zasluži.
Rekla bi še to: če si zlomiš nogo, se ti kost zaceli sama od sebe od znotraj. Vendar pa uporabljaš berglo zato, da si olajšaš vsakdanje življenje. In celjenje kosti ni odvisno od uporabe bergle. Recimo. Tako je s tehnikami: če izbereš pravo, po svoji meri, komaj občutiš svojo zlomljeno nogo (težave v življenju). S samo uporabo bergle zlom ne izgine čez noč, tudi težave v življenju z ukvarjanjem z duhovnostjo ne izginejo. Samo manj se sekiraš. Bolj aktiven si v življenju, ne bežiš pred odgovornostjo. Seveda spet tukaj ne smemo pozabiti tistih, ki smatrajo, da se bodo težave v njihovih življenjih nehale že s samo uporabo tehnik. Ne.
Vse izvira iz nas. Vse je v nas. A rabimo bergle (tehnike), da smo bolj samostojni. To so samo pripomočki za naše vsakdanje delo. Maruča ima pač kristale, lahko bi imela tudi fižolčke (veš, da šlogajo tudi na fižole?). To so samo sredstva, preko katerih priteče do tebe ali iz tebe informacija.

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Vsemogočni Reiki
Reply #26 - 06.03.2002 at 11:11:36
 
Mislil sem na to, da se tehnike ne ukvarjajo z vzroki oziroma psihičnimi konflikti v nas, brez tega pa po moje ne gre.
Tudi meditacija, ki naj bi na videz bila drugačna, se mene ni niti najmanj dotaknila (v smislu spremembe notranjosti). V bistvu gre za nek "bajpas", ki obide naše bistvo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #27 - 06.03.2002 at 14:06:07
 
Q
... znano dejstvo, da se mnogo najbolj zagrizenih new agerjev kar neenkrat povrne na stanje izpred new age obdobja oziroma padejo še niže. Par od njih bežno poznam in v obdobju "obvladanja" vse vejo in imajo kup tehnik za samopomoč in duhovno rast, potem jih pa kar naenkrat zmanjka in za kakega zveš da se je spet zadrogiral, drugi je ful na tleh in govorijo da je poizkušal samomor ....
Q
glih zato smo mi kle, ker se nam zdi da smo pogruntal kje so 'duhovneži' sfalil.
sfalil so pa v tem da oni se na duhovnem nivoju spucajo, jeba je pa ker tega ne živijo, teh notranjih sprememb potem ne odrazijo v življenju. al kako bi reku ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vsemogočni Reiki
Reply #28 - 06.03.2002 at 22:01:21
 
Quote:
Toda, ali to pomeni, da je človek s tumorjem zdrav? Seveda je: kaj bo s tem naredil, je pa odvisno od njega in veliko ozdravljencev na zunaj (odstranjena jim je bila posledica vzroka, zaradi katerega so zboleli), čez nekaj časa spet zboli. Zakaj? Isti vzrok bolezni je še vedno v njih, zato ponovno zbolijo za isto boleznijo.


In kako je potem z otroci, ki ponovno zbolijo ko jim je bil odstranjen tumor recimo? Saj se se zavedajo ne, da imajo tumor?  Oni potemtakem nebi smeli se enkrat za isto boleznijo, v tem primeru tumor, zboleti?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Vsemogočni Reiki
Reply #29 - 07.03.2002 at 07:40:17
 
Andres wrote
Q
In kako je potem z otroci, ki ponovno zbolijo ko jim je bil odstranjen tumor recimo? Saj se se zavedajo ne, da imajo tumor?  Oni potemtakem nebi smeli se enkrat za isto boleznijo, v tem primeru tumor, zboleti?
Q

Andres, tudi pri teh otrocih je bil tumor samo viden del vzroka ali posledica vzroka. Zavedni del, pa naj bo otroka ali pa odrasle osebe, je zelo mičken v primerjavi z nezavednim, podzavednim, nadzavednim, kar hočeš. Pa res ne vem, zakaj misliš, da oni ne bi smeli za isto boleznijo zboleti? Nimamo toliko domišljije, da bi si lahko zamislili vse vzroke, zaradi katerih pride v človeškem telesu, ne glede na starost, do bolezni.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4