Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 12586 times)
winstrol
2
**
Offline

I'll be back!
Posts: 55

Gender: male
Re: nespanje
Reply #15 - 02.04.2002 at 14:59:33
 
Je že kdo probal z Melatoninom? Dnevna doza melatonina je (le!) 1-3mg/dan. Če ga vzameš preveč, te boli glava in spanje (zopet) ni dobro. Sicer pa MELATONIN NI USPAVALO! Na tem področju samo pomaga do tega stanja, da lažje zaspiš, ni pa sedativ. Njegova glavna vloga nastopi šele takrat ko spiš. Imaš več tipov, faz spanja...Melatonin pomaga k pravilnemu izmenjavanju le teh. Da spiš globoko. S sedativi si 'kot ubit', vendar pa spanje ni globoko, zdravilno...nisi v DELTA fazi. Melatonin ponoči tudi vspodbuja imunski sistem. Je močnejši antioksidant kot vitamini A, C in E.

keep sleeping;D
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: nespanje
Reply #16 - 02.04.2002 at 22:05:08
 
xe xe xe
ti pa si za kemijo a ... jest še nism probu tega ... upam da ne bom niti rabu nikol ... kemija itak bl bed k ne ... tko da ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: nespanje
Reply #17 - 02.04.2002 at 22:35:12
 
Ce ze mora bit kemija, pol je to vroc kakav
al pa kak zeliscni caj
caji delajo cudeze ze podnevi, kaj sele ponoci Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
winstrol
2
**
Offline

I'll be back!
Posts: 55

Gender: male
Re: nespanje
Reply #18 - 02.04.2002 at 23:28:45
 
Ah gape kemija je itak povsod okoli nas:P Če pa zadevo, ki nam ni vsakdanja tretiramo kot neko hudo kemijo, to je pa druga zgodba...Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: nespanje
Reply #19 - 03.04.2002 at 09:33:39
 
nism jest na tej sceni veš, hudo, malo manj hudo ... al je al pa ni ... tak sm jest ... je lažje razumu pol delat
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: nespanje
Reply #20 - 03.04.2002 at 22:25:44
 
Meni se dogaja, da se ubadam s stvarmi, ki so dejansko in konec koncev nepomembne... In s tem, ko se ubadam z njimi, jih samo še več prikličem...

Poskusila sem s sledečim načinom: odpreti srce in dajati/pošiljati Ljubezen. Le kdo bi si mislil, da deluje? No, meni...

Zdi se mi, kot da je to en zanimiv način, kako se otresti misli, ki so bolj kot ne navlaka... in jih "spremeniti" v nekaj izredno lepega/pozitivnega...

Ne dajem pa nikakršnih zagotovil, da deluje!

Suzana Roll Eyes

PS: Pa globoko dihanje tudi pomaga... Wink
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: nespanje
Reply #21 - 04.04.2002 at 00:53:37
 
Še eno tehniko imam.
Ko jaz zaprem oči vedno vidim barve, like...Ki jih sama vodim, potenciram, lahko pa se jim le prepustim tako, da jih le gledam. Je podobno kajejdoskopu-vse se lahko spreminja, preliva...

Mimogrede, me zanima, če tudi vi lahko vidite barve?In kaj to sploh je?
Vem, da vedno ful uživam ko to počnem. Naj še povem, da se mi to dogaja v treznem stanju, da ne bo pomote!

Ponavadi zaspim potem, ne da bi sploh vedela kako in kdaj.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: nespanje
Reply #22 - 04.04.2002 at 09:51:33
 
men dogaja bl tko kt da bi iz točkice pršlo in se pol razširi in preplavi vidno polje ... to se ponavlja dokler ne vdrejo misli ... najbolj intenzivno mi je to dogajal na morju k sm 2 uri skupi meditiru na vodnika ... pa ga nism vidu Sad
učasih mi pa tud u drugo smer obrne, pride iz okolice in gre v točko ... svetloba ...
no ja eno je pač večkrat kt drugo ...
se mi zdej k pomislim zdi da je večkrat drugo kt prvo ... pač dogaja ... da ni dolgčas Smiley
včasih mi pa tko taka linija špona od strani preko vidnega polja ... in za sabo vleče svetlobo

grem zdej
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: nespanje
Reply #23 - 05.04.2002 at 04:24:43
 
Moj recept za danes za mene je pa, da pišem za pozitivke. Problem Wink Grin Smiley, je v tem, da bolj ko izlivam misli na papir, več jih dobivam. Trga me od energije!
Mislim, svaaašta Shocked ??? Tongue Grin Wink Smiley


P.S. Pridno nabiram čine... Kiss
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
mojca
Guest




Re: nespanje
Reply #24 - 07.04.2002 at 21:19:56
 
Tole s spanje oz. nespanjem je ful fora. Smo si ljudje res različni in baje je tko tut prou, a ne?

No jest spadam med tiste, k cel dan ful šopam po svet(če se naši ljubi domovinici sploh tko lohk reče-piše), pa sem ob polnoči, k se spravm pred TiVi, čist godna za dol past, a kaj k name tista škatla ne funcionira tko, k na ene srečneže...večina oddaj je bed, se čist spet zbrihtam, pol grem pa pod tuš-pr men to ful pali (more bit pa 80lit-tolk pač nese nš bojler-ful vroče vode), sevede, če ne pretiravam in me preseneti Shocked...valjda hladen tuš, ha,ha,ha...
Pol mam pa še enga aduta: zamislm si točko, majhno lučko in jo zašejkam, ala koledoskop (ful dobra fora, čisti užitek...in te zmanjka, k da bi padu u nezavest).

Tisto zjutraj je pa druga zgodba....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2