Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8886 times)
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #15 - 10.11.2001 at 12:54:01
 
Luč kot presežno sem ti dejal že v prejšnjem respondu je presežna, torej neodvisna od nas... Ker če mi umremo a potem bo pa luč kr izginila? Ja ne ne bo... Ker nas presega, mi smo morda le bolj njen bledi odev /bolj ali manj/ mhm primera ni čist dobra ali pač: da smo kot mesečevega sija odsev na morski gladini..Se pravi bolj ali manj se odbija ..Vsekakor pa še vedno trdim, da nas presega...Sicer se poistovetiš z njo, to pa mi diši po nihilizmu... Biti nadčlovek, absolutni...  mi se bomo prekleto morali najprej potruditi biti Eno sami s seboj, potem morda z našim bližnjimi, partnerjem.. šele potem bomo morda dosegli višje stopnje biti eno..Do takrat pa smo vse.. včasih umazana luč ki brli, včasih popolna tema noči, včasih megleno morje, včasih jasno obzorje... /mal verzov/ ..Zato ni bipolarnosti luč tema.. ker je tema koristna prav tako kot lučSmiley če prve ni tudi druge ne poznaš..
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
vesna_p (Guest)
Guest




Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #16 - 12.11.2001 at 09:31:53
 
...tole z lučjo in temo jaz vidim nekako takole. praviš, da je luč neodvisna od nas. po moje pa je odvisna, kajti če svetlobi dovoliš, da te obsije, svetiš tudi ti...in moč svetlobe se poveča, z vsakim vstopom se veča in sveti z večjo močjo. tako da je še kako smiselno delat na ozaveščanju, pravzaprav je to edino, kar lahko v tem trenutku naredimo. vsaj tako vidim te stvari, lahko pa da se tud motim, kot pravi gape ...   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #17 - 24.11.2001 at 22:47:11
 
"ČE dovoliš luči, da te obsije"... Ja, ampak luč obstaja neodvisno od nas samih, tudi, če ne dovoliš, luč eksistira.. V tem je neodvisna od nas... O tem sem že pisal, zato se ne bom ponavljal v nedogled.. Sam lepo pozdravim!
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
vesna_p
1
*
Offline


Posts: 25
Slovenija
Gender: female
Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #18 - 25.11.2001 at 09:02:02
 
..imaš prav. bom poskusila popravit - luč sveti in je neodvisna od nas .. vendar točke luči so tudi v nas samih (duša), odvisno od nas, koliko smo jih sposobni očistit, da lahko svetijo - SVETIMO !?!
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #19 - 27.12.2001 at 13:40:39
 
To se sprasuje tudi tale mozakar:

http://www.drustvo-svlo.si/ - preberi IZGUBLJENI SLOVENCI
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #20 - 26.12.2003 at 23:52:52
 
SLOVENIJA

Najuspešnejša država socializma, Slovenija, je še danes, kljub dejansko pretežno državni lastnini, boljši gospodar od mnogih privatnih in vseh tranzicijsko privatiziranih gospodarstev.
Usodno napako bi storila, če se še pred razprodajo premoženja in izgubo identitete ne bi privatizirala prej sama.
Zase, Evropo in ves civiliziran svet.
Last nad podjetji postane za človeka in narod neusodna, lastnik pa, domač ali tuj ali država pa prijatelj ne vrag.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #21 - 29.12.2003 at 05:55:45
 





le eno imamo


uživajte
8)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #22 - 29.12.2003 at 11:16:02
 
Kaj imaš le eno?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #23 - 29.12.2003 at 14:13:23
 
Grin  Grin  Grin  Grin

Slovenija ima samo eno veliko prednost...je majhna in vsi se med seboj poznamo , drug drugemu krijemo hrbet in zato lažje lažemo tujcem kaj se pri nas dogaja

ali res misliš, da tujci sem pridejo in sami delajo raziskave?

Jok brate odpade...rezultate raziskav kupijo kar pri nas, potem pa dodajo še malo svojih flancarij

Smiley)))))
preverjeno


stane wrote on 26.12.2003 at 23:52:52:
SLOVENIJA

Najuspešnejša država socializma, Slovenija, je še danes, kljub dejansko pretežno državni lastnini, boljši gospodar od mnogih privatnih in vseh tranzicijsko privatiziranih gospodarstev.
Usodno napako bi storila, če se še pred razprodajo premoženja in izgubo identitete ne bi privatizirala prej sama.
Zase, Evropo in ves civiliziran svet.
Last nad podjetji postane za človeka in narod neusodna, lastnik pa, domač ali tuj ali država pa prijatelj ne vrag.

Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: ali je slovenija na pravi poti?
Reply #24 - 29.12.2003 at 14:24:34
 
Seveda, največja prednost je v informaciji. Je to kaj slabega, misliš. Ali pa misliš, da je država Slovenija najslabša med novimi kapitalisti?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2