Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 14056 times)
EvaZh
Ex Member




Re: Koš za klošarje...
Reply #15 - 11.03.2003 at 16:51:45
 
to o čemer ti od začetka govoriš sem zaznala ja, zato se pa pogovarjam s tabo ane.
Sej je blo hitr jasno, da si samo še ena močna oseba, ki ogromn zmore... pa je ni treba cartat, razn kadar sama tko hoče.. or sth.
zdej pa grem močno delat na seb  Tongue Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
Guest




Re: Koš za klošarje...
Reply #16 - 11.03.2003 at 17:15:01
 
Quote:
Sej je blo hitr jasno, da si samo še ena močna oseba, ki ogromn zmore...

Če bi bilo temu res tako, potem ne bi šel pisat teme o smrti in sanjah, a ne? Zavedam se dobro kaj je prav in kaj ne, vendar kot zgleda so ravno to moji mejniki - ovire. Vsaj tako bi nekateri rekli. Smiley Ampak to dejstvo ne bo spremenilo mojega pogleda in moje poti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Koš za klošarje...
Reply #17 - 11.03.2003 at 17:22:29
 
o pa ja.. glih zato SI jo šel pisat...
ah da tvojega pogleda.. a to je tist POV ki si ga že velikrat spremenu... tega zdej se boš pa držal do konca
right
kokr bi ti reku: thumbs up
Grin

ej, prou ušeč si mi stric himynameis
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
Guest




Re: Koš za klošarje...
Reply #18 - 11.03.2003 at 17:30:16
 
You've lost me now.

POV sem spreminjal v smislu mojega pogleda na svet in ljudi, nisem pa nikoli spreminjal svojih načel in pravil, ampak sem jih le vedno sproti dopolnjeval in po novih izkušnjah izgradil še dodatna.

Nisi ravno vse tako dobro razumela, kot se ti zdi. Ampak nič bat, mnogi ostali tudi niso. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
Guest




Re: Koš za klošarje...
Reply #19 - 11.03.2003 at 18:10:09
 
Sicer pa ne zahajajmo iz teme. Tukaj je govora o klošarjih, ubogih in moralnih človeških vrednotah.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Koš za klošarje...
Reply #20 - 11.03.2003 at 18:12:30
 
Grin
Lips Sealed

Koši naj bodo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Koš za klošarje...
Reply #21 - 11.03.2003 at 18:22:05
 
Ce bo njim v pomoc, in ce bo mir pri hisi pa spremenimo ime in recimo temu SKATLE, ZBIRALNIK-i, kipsokovke, teketale, vseeno, sam da bo njim pomagalo.....
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Koš za klošarje...
Reply #22 - 11.03.2003 at 20:52:43
 
"mejo"???

kam pri tej meji spada moja stara mašina (p1) ki je meni kr mal odpadka, nekomu drugemo pa vsekajdrugega. al pa 486?
al pa čb tv?
al pa voziček?
al pa ... en dan star kruh?
k jest glih ne uživam v njem, bom reku tko, če je dva dni star, sm rajši na prani in sadju ... če sm pa tolk lačn si grem pa svežga iskat, če pr kruhu ostanem, un tastar gre pa za drobtine.
in zakaj, če si lahko to prvoščm, zakaj nebi smel klošar pojest mojga 1 dan starga kruha (2 pri črnem)?
zakaj bi bil moj odpadek, ne boljši od njegovega včerajšnjega kosila?

ne štekam ...

men je kulj ideja ... ne vem no ... men je kulj ideja
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Koš za klošarje...
Reply #23 - 12.03.2003 at 19:29:56
 
Vsekakor dobra ideja, posebej ce lahko komu s tem polepsamo uro,   ...polepsamo dan.
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Koš za klošarje...
Reply #24 - 21.04.2003 at 16:45:40
 
Danes sem razmišljala.
Nekje sem opazila človeka, ki TAVA sam po tem SVETU.
Prepričana sem, da ni sam KRIV za vsa dogajanja, ki so se mu dogodila v njegovem življenju.

Klošar, človek, ki iz dneva v dan živi od "prosjačenja", katera oseba nima svojega doma, kjer bi lepo in mirno živel, nima čistih oblačil in hrane na pretek, kot mi. Vsega tega mu primanjkuje. A vendar je SREČEN.
Srečen v Sebi, da Živi, še bolj kot mi.

Poseben Užitek mu daje PIJAČA.
Včasih se sprašujem,  zakaj je temu tako. Si je mar tako življenje izbral SAM.
Popolnoma verjamem, da NE.

Nekje na neki poti, se mu je življenje Spremenilo. Doživel je nek zlom in se podal na pota, ki ga sedaj vodijo stran OD NJEGA.

Kako pomagati tem ljudem? Le kako.
Pogosto se sprašujem in vedno znova pridem do enakega - Pogovori. Pomoč.

Prepričana sem, da si vsak človek, ko se znajde v tej situaciji, želi neke pomoči, selj ko prej -  potreben je le prvi PRISTOP.

NI Sreča v tem, da SI ŽELIJO biti KAR SO - Klošarji, marveč v tem, da Ne zmorejo Sami.

Pa tako malo je POTREBNO, da človek IZPOVE svoja Hotenja in Hrepenenja, potem je že na dobri POTI.

Kako ti Opaziš (V Sebi) Klošarja, kot OSEBO.

Kako izgleda Srečnje tebi -  Z njim?



Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Koš za klošarje...
Reply #25 - 22.04.2003 at 13:36:28
 
Moonlight wrote on 21.04.2003 at 16:45:40:
Kako ti Opaziš (V Sebi) Klošarja, kot OSEBO.

Kako izgleda Srečnje tebi -  Z njim?



Meni je srečanje s klošarjem groooooozno! Svoj čas ni bilo tako. Rade volje sem dala denar, včasih samoiniciativno Shocked, tudi kakšno rekla in zmeraj odšla z dobrim občutkom, da se razumemo. Zdaj _ : nekaj v meni se je obrnilo - odločila sem se, da jim ne bom več dajala denarja, vsak dan grem mimo klopi, kjer sedijo in prosjačijo za drobiž (za alkohol) in jaz grem vsa toga s stisnjenimi ustnicami mimo - ne pomaga nič, kakšne drže se poslužim: zmeraj me vpraša za denar, jaz iztisnem le NE in se zmeraj slabo počutim. ZAKAJ? Ne razumem se. Zdi se mi, glede na to, da so to ena in taisti ljudje, da je to  njihova igra, ki gre nekako tako: le daj, le tako boš tudi sam imel, in da to predobro vedo - obnašajo se kot neki misionarji. Shocked Toliko o neumnih projekcijah (seveda mojih) Nimam potrpljenja, da bi s človekom, ki mi je že 100x povedal svojo zgodbo še v nadalje razpravljala in ga farizejsko poslušala in zaradi tega nimam živcev tudi, če bi koga z novo zgodbo spoznala. Nekaj sem močno zamerila pa ne vem kaj. Star12, s temle se prijavljam tudi pod tisti topic o napakah: zamerljivost. Ima kdo kakšen drug vpogled okol tega?


Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Koš za klošarje...
Reply #26 - 22.04.2003 at 14:05:28
 
Kaj vem. Men so bli klošarji zmeraj fajn, sem dostikrat debatirala z njimi, kot jim dala kak tolar kdaj. Niso vsi klošarji, zato, ker bi imeli težke življenske razmere, veliko jih je takih, ki so to, zato, ker so se sami za to odločili. In uživajo v svoji svobodi, vsaki litrci, vsakem čiku, niso obremenjeni z materializmom, živijo v trenutku...

Sem pa zadnje čase tud pršla do zaključka, da jim rajš kdaj nesem kak pulover pa štumfe pa sadje al kaj podobnega, bojo za vinčk že nekak nafehtal.  Cheesy

Sem za to, da se jim pomaga.

Čeprav te čist razumem, Little star kaj misliš. Po mojem maš bol neko obdobje, jst jih mam tud občasno, ko mi gre kaj na jetra. Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Koš za klošarje...
Reply #27 - 22.04.2003 at 23:24:41
 
Littlestar - Hvala ti, ker si se Tukaj oglasila na Temo o NAPAKAH. Lepo si napisala, ne Zmore tega vsak. Tebi Hvala, res.
Nekje sem, ko sem bila mlajša, tudi sama tako sprejemala klošarje, kot ti pišeš sedaj. Nisem Zmogala pogleda nanje. Niti dinarja, jim nisem dala, ker se mi je Zdelo, da so preveč vedno OPITI in, da Če jim dam še kaj, bodo ŠE BOLJ. Alkohol že od nekdaj sovražim - ja to je DOBRA in prava beseda. Mogoče je poseldica tega, ker je moj dedi PIL, ne vem. Nisem ga golobje poznala,vem, samo da Mi Pijača in nekdo, ki zaudarja po njej in seveda, nekje USTAVITA misli, do pomoči.
Seveda bi si človek moral sam najprej POMAGATI, sam najti izhod in se Zdraviti, pa temu ni vedno tako.

Klošarji, so si sami izbrali tak način življenja, mogoče res zato, ker jim tak način življenja še najbolj Ugaja. Ne vem.
Srečevala sem jih že mnogo, govorila Že z mnogimi, Le z občutkom, da JIM lahko ponudim samo toplo besedo, mogoče kak nasvet in to je vse. Mogoče povabim ali kupim Topel obrok, ki ga pogosto odklanjajo, me je pa ravno nekaj dni nazaj, ko sem se sprehajala po Ljubljaskih Pločnikih ustavil nek mlajši "klošar" nekje je bil mojih let. NE vem koliko časa je že bil brez strehe nad glavo. Želel si je le "moj topel obrok, ki sem ga jedla, med samo potjo. Ja, kar stopil je k meni in začel vohati kot kak KUŽA, seveda si lahko mislite kako me je to presenetilo in nisem si mogla kaj - dala sem mu vse kar sem držala v roki, s ponosom. Tisti trenutek pa me je tudi ZABOLELO Srce. Mogoče je PA moralo biti tako, nisem pričakovala besedice Hvala, niti je ni bilo. Vedela sem v sebi samo, da se nekoga osrečila s Hrano, ne pa s tem, da mu dam nekaj denarja za katerega ne vem, kam ga bo " namenil".
Eno v kar Razumem klošarje je - s tem SI BLAŽIJO ranjeno dušo v sebi, čeprav se navzven ne opazi. Moramo iti globje in JAZ sem tam že bila. Res je - da si vsi niso ENAKI, ta kateri sem ga jaz srečala in govorila z njim pa se je "izgubil v sebi" in niti se ne želi najti. Recimo temu, da je Zgodba " temačna.

Littlestar, sem se malo razgovorila, ampak nekje sem te brala, da ne sprejemaš klošarje, ker " te je nek njihov odnos od tebe do njih spremenil. Res je, da dajo vse za pijačo, pa vendar  - EN od DRUGEGA SE tako UČIJO - vedo kaj je zanje dobro. Ampak jih ZGOLJ greje ta misel. V tem vidijo DOBRO, ker saj veš -  alkohol prežene GRENKE misli, ko pa POPUSTI - potrebujejo vedno več in še, kot TISTO, ko TEBE prosijo, da JIM daj, daj MI, to je njihova PROŠNJA že z NAVADE. In včasih dobijo in s potem navadijo.
Pravijo, da vedno imajo dovolj. Da so Srečni.

Gotovo te moti, da se vedno ponavljajo - taka je pač NJIHOVA življenska Zgodba in zanjo NISO nič  več pripravljeni NAREDITI - la zakaj? Sami vedo...

Ti jih sedaj samo Zunanje OPAZUJEŠ, ker jih notranje že poznaš in, ker se NE želijo spremeniti, ker si JIM že toliko NUDILA, se ti Zdi zaman, da bi jim dala še kaj več. Oni se
Ne vem, zaman ni prava beseda. Se mi pa zdi smiselno, da JIM pokažeš še drugi del svoje narave. Pri tem ni nič Goroznega.
Vsi imamo nek del svoje narave v Sebi. Enkrat JO spreminjamo, spet DRUGIČ - obnavljamo.

Menim, da ne gre za zamero, le nekje te nekaj na NJIH
ali v njih MOTI - menim, da odnos, ki ga imajo do SEBE oni.  KO jim ti nekaj daš - oni ne dajo v namen, za katerega si ti menila, da bo šlo. To je deloma stvar njihove presoje - ampak tebe BOLI, da je temu TAKO.


Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
jona
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1

Re: Koš za klošarje...
Reply #28 - 21.06.2003 at 11:23:48
 
Roll EyesSuper ideja,takoj ko mi bo mogoče bom sprožila v našem kraju na obali to pobudo!!!
Bravo
Back to top
 
 
IP Logged
 
wunmi
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 16

Re: Koš za klošarje...
Reply #29 - 30.01.2005 at 13:03:12
 
Moonlight wrote on 21.04.2003 at 16:45:40:
Danes sem razmišljala.
Nekje sem opazila človeka, ki TAVA sam po tem SVETU.
Prepričana sem, da ni sam KRIV za vsa dogajanja, ki so se mu dogodila v njegovem življenju.

Klošar, človek, ki iz dneva v dan živi od "prosjačenja", katera oseba nima svojega doma, kjer bi lepo in mirno živel, nima čistih oblačil in hrane na pretek, kot mi. Vsega tega mu primanjkuje. A vendar je SREČEN.
Srečen v Sebi, da Živi, še bolj kot mi.

Poseben Užitek mu daje PIJAČA.
Včasih se sprašujem,  zakaj je temu tako. Si je mar tako življenje izbral SAM.
Popolnoma verjamem, da NE.

Nekje na neki poti, se mu je življenje Spremenilo. Doživel je nek zlom in se podal na pota, ki ga sedaj vodijo stran OD NJEGA.

Kako pomagati tem ljudem? Le kako.
Pogosto se sprašujem in vedno znova pridem do enakega - Pogovori. Pomoč.

Prepričana sem, da si vsak človek, ko se znajde v tej situaciji, želi neke pomoči, selj ko prej -  potreben je le prvi PRISTOP.

NI Sreča v tem, da SI ŽELIJO biti KAR SO - Klošarji, marveč v tem, da Ne zmorejo Sami.

Pa tako malo je POTREBNO, da človek IZPOVE svoja Hotenja in Hrepenenja, potem je že na dobri POTI.

Kako ti Opaziš (V Sebi) Klošarja, kot OSEBO.

Kako izgleda Srečnje tebi -  Z njim?





8)

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2