Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 14055 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Koš za klošarje...
24.09.2001 at 22:57:29
 
Evo padla mi je ideja, pa bi prosil za par nasvetov izkušenih in domiselnih ljudi v tem fohu...

Ker sem iz blokovnega naselja, se dostikrat naredi, da ko želim vreči smeti v kontejner, zraven stoji en starejši gospod ali gospa in nekaj išče, kar koli, samo da je še dobro...(časopis-je recimo večnamenski....)

Želim narediti kontejner, in ga opremiti tako, da bi ljudje vedeli, da sem ne mečejo smeti, ob enem pa bi jih rad vspodbudil, da tisto "kramo" ,ki jo bodo želeli itak vreči, dajo v ta koš...

Zakaj?
Te ljudje so revni... Ujeti so v navade kot vsi ostali "normalni" ljudje in želijo živeti ravno tako kot mi...vendar pa jim socialni status to onemogoča... Zdravstvo jih je zavrnilo, socialne pomoči ni za njih in so skoraj NEVIDNI.
To pa me opozarja, da sem postal zelo top, brez sočustvovanja do teh ljudi, ki živijo v nezavednem...

Prosim za vašo pomoč pri uresničitvi "majhnih" sanj... pa vse šteje... kritike(te mam najraje), pohvale in pa vsekakor ne pozabite na nasvete...

hvala, hvala, in še enkrat hvala...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Koš za klošarje...
Reply #1 - 24.09.2001 at 23:02:49
 
Jest se strinjam in je to good ideja....
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Koš za klošarje...
Reply #2 - 25.09.2001 at 08:17:03
 
ej stari

najboljsa ideja!!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Koš za klošarje...
Reply #3 - 25.09.2001 at 11:56:55
 
naredi to, kontejner in to, pod streho daš par polic in napišeš čemu je to namenjeno.

te bi pa malo popravu, večina teh ljudi je tam ker so si sami tako izbrali, če se boš mal pogovarju z njimi boš vidu da so izobraženi, da so imeli firme ipd, pa jih je zlomilo in so šli v drugo skrajnost, namesto da bi hodili po srednji poti. tudi za njih bi bil prostor v vasi. nekateri so se sicer res znašli tam po sili razmer, ampak teh je malo. večina je unih ki so ugotovili da se je brez veze fajtat, kar pa seveda ni res.

ti kr postavi pod blokom stalaže in če bo delalo, ti bo zihr občina kej prlimala zraven ... čez čas seveda. Sad
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Koš za klošarje...
Reply #4 - 25.09.2001 at 18:45:45
 
Vsem hvala za nasvete...in popravke Wink

gape
čeprav so to "sami izbrali" a misliš, da jih ne zebe... a misliš, da jim ne bi prišli na vsake pet let prav shojeni a še kako uporabni čevlji...
...eni pravijo pa sej imamo rdeči križ pa to ne deluje, ker ne pride do njih nič iz rdečega križa in ljudem se zdi neumno dajati stare obleke in čevlje v čistilnico, če to  želijo podariti...

...sej to bo samo tam in tisti, ki ne bo želel dati in tisti, ki ne bo želel vzeti - pač ne bo.
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Koš za klošarje...
Reply #5 - 25.09.2001 at 19:57:08
 
Magla, oba z gape-om mata prav.


Eni so se sami odločili, druge je življenje potisnilo v to. Tko je.

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Koš za klošarje...
Reply #6 - 23.08.2002 at 01:33:06
 
Ja mene pa predvsem zanima, če ti je ratalo, Magla, uresničit te sanje?
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Koš za klošarje...
Reply #7 - 10.03.2003 at 21:09:34
 
Ja ne Magla, kaj se je naredilo? Se je obneslo? Deluje, laufa?

Imel sem podobno izkušnjo, ki pa se koliko toliko hitro končala in zavila v dobre vode, boljše.  Totalni shit. Kolikor se sam ne zavračaš, toliko te še ostali. Ni keša. Ko ni keša ni drinka in ni hrane. Ni cigaret. Ni droge. Ni flipera in ne sladoleda. Ni frendov. Ni punc. Ni prijaznih pogledov.       .....in ni konca zime, zima traja in traja, in vsak dan bolj mrzla,  vsak dan do kosti. Pa bilo bi dobro kaj pojest. Bilo bi se dobro umit, večkrat kot se, preoblečt...         ...a totalni crappity smacking shit je ko bi se rad malo ulegel, stegnil noge, malo zaprl oči, si odpočil, telo in dušo,  PA SE NIMAŠ KJE!  POPIZDITIS!!
Samo, čez čas se odločiš, al greš dalje v tej smeri, kamor pač vodi in daleč kot boš pač šel, ali pa se obrneš in greš v drugo smer. Ker imaš dovolj, ker je preveč, ker nočeš tega, ker hočeš nekaj drugega. Hočeš life. In SONCE!
Situacija se ne spremeni takoj, v hipu, ti se ko se odločiš, in potem gre vse več ali manj v to drugo smer.

Life ni kremšnita.   Wink


Shit je, niso vsi po svoji volji/krivdi vrženi v tako situacijo, in eni se je ne morejo rešit pa bi se je radi.
Naj jim bo naklonjen........
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: Koš za klošarje...
Reply #8 - 10.03.2003 at 22:59:25
 
Tudi meni je že padlo na pamet da bi bilo imet fajn kontejner kam bi lahko odložil tisto kaj drugi ponavdi iščejo po smetnjaku, kot recimo stari kruh. Jaz ponavadi sve kaj je še uporabno zavijem posebej v vrečko.

Žal pa je vse več ljudi ki brskajo po smetnjaku ne zato kar niso celo življenje pridno delali, pač zato kar imajo tako male dohodke da nimajo druge izbire, ni treba obsojat ljudi na pogled.
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
himynameis
Guest




Re: Koš za klošarje...
Reply #9 - 10.03.2003 at 23:40:41
 
Naj še jaz povem svoje mnenje glede tega.

Mene osebno bi bilo SRAM, da bi pripravljal "kontejner" za ljudi, ki so ubogi. Da bi tam potem ljudje nosili "odpadke", kjer bi si lahko ubogi ljudje "opomogli". A se sploh poslušate, ko take stvari izgovorite? Ti ljudje naj bi si opomogli z vašimi "odpadki" in vi bi se ob tem počutili mnogo bolje, ko ste jim tako "dobrodušno" pomagali? Jaz osebno bi takim res nekaj dal (denar, hrano, obleko, karkoli; če bi lahko, seveda in če bi se enkrat že podal na to misijo pomoči), ali pa nič. Tako nizko jih sigurno ne bi popredalčkal, kot ene živali, da bi mislil, da se bodo lahko zadovoljili z mojimi "odpadki". Kar je za mene zanič, tudi za druge ni dobro in jim tega ne bi dal iz samega moralnega principa. Ne delaj drugim, kar si ne želiš, da je storjeno tebi. In jaz si resno nikdar ne želim, da mi nekdo da neko stvar, ki je njemu "odpadek".

Adios.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Koš za klošarje...
Reply #10 - 11.03.2003 at 06:50:30
 
himynameis,
gre za ljudi, ki že tko al tko brskajo po smetnjakih. Pa čist verjamem, da se marsikdo počuti, da mu je to pod čast, ampak v sili razmer vseeno to naredi.
Pa tud to se mi zdi možno, da če bi mu zanalašč prpravl kej v poseben koš, da bi se mu še bolj pod čast zdel. Ampak v sili razmer bi blo pa men osebno velik bol fletn vzet stvari iz namenskega kontejnerja, ne pa jih zbrskat ven iz plesnive hrane... al pa kej
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
Guest




Re: Koš za klošarje...
Reply #11 - 11.03.2003 at 14:45:22
 
Gre se za moralni princip kaj delaš TI, ne kaj dela obupan. Gre se za to, kakšen pristop imaš ti do obupanega in kako gledaš nanj ti, ne kakšen pristop ima obupan do kontejnerjev. Če obupani iščejo stvari po kontejnerjih, je to povsem njihov problem in ni nič sramotnega v tem, ker to počnejo po svoji volji. Ko pa se gre za "darovanje odpadkov", je pa to povsem druga zgodba, ker se gre za poniževanje iz strani ljudi, ki si lahko privoščijo več od obupanih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Koš za klošarje...
Reply #12 - 11.03.2003 at 15:44:39
 
a dej no.. .mislim, sej si predstavljam, kaj misliš, ampak če tole zlo poenostavim praviš, da če dam nekaj česar ne potrebujem več, nekomu ki bi to lahko še uporabil, to kaže na moj poniževalni odnos do njega. A zato mi je blo tko zoprno za večjimi in starejšimi nosit oblačila, ki so jih oni že prerasli? Prav res se nisem fino počutila, pa sem bla še otrok, dones mi je to izkaz dobre volje, ekonomičnega ravnanja z oblekami, pa če dobim kdaj kako cunjo od mami, me moti samo to, da to ni moj stil, ampak verjem mi, da jo dam ravno tko gor, ko me zebe, al pa je priložnost prava na kak drug način; pa da se ne počutim čist nič ponižano, ker mam tolk žlahte z mejhnimi otroci, od katerih sem dobila cunje, pa zibko, pa pojstlco, pa avtosedež, pa..., da mi ni treba vsega tega za svojo hčerko kupovat.

Bi pa blo marskermu človeku bol fletn, če mu ne bi samo prstka pokazou, pa bi dušo spustu, kakšen da je svet do njega  Grin
(joj, morm spet it na seb delat  Grin)
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
Guest




Re: Koš za klošarje...
Reply #13 - 11.03.2003 at 15:59:26
 
To darovanje obleke iz strani sorodnikov je malo drugačne narave. Sorodniki verjetno ne bi kar takoj te obleke odvrgli v smeti, če jih ne bi podarili tebi. Zato mislim, da je ta primerjava malce neprimerna. Tista obleka je še vedno malo "več" kot le odpadek, če je problem le v velikosti in ne v čem drugem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
Guest




Re: Koš za klošarje...
Reply #14 - 11.03.2003 at 16:09:09
 
Mislim pa, da si že zaznala tisto "mejo" o kateri govorim, EvaZh. Meditate on that. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2