Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9
(Read 46918 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #45 - 16.09.2001 at 23:30:44
 
Saj neki o bombi je pa bilo. Ampak ves, se mi tudi zdi, da se vclanjujem v tvoje drustvo, PSM.
Probably Sick Mind. Wink

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #46 - 17.09.2001 at 15:29:36
 

Američan, ki je pisal Rudiju, je THE Gary Zukav. Ima nekaj svetovnih uspešnic (Domovanje duše), pa večkrat je že bil na Oprah. Neverjeten je (njegovo razumevanje):

http://www.zukav.com/index.htm

Back to top
 
 
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #47 - 17.09.2001 at 19:00:08
 
Takole da se malce izkašljam z določenimi razmišljanji:
Kot sem pravilno ugotovil, dobivajo ameriške tajne službe vse močnejša pooblastila, torej tudi amfibijske enote, torej tud naročeni umori in atentati…. Vsekakor pa me to, kako je dobil predsednik ZDA tudi večja pooblastila, nekako asociira, morda nehote pa vendar, na  Nemčijo in Hitlerjev vzpon. PA primerjajmo: Hitler je prišel do večjih pooblastil v takrat še “demokratični Nemčiji “ zaradi požiga reichstaga- kdo je požgal drugotnega pomena; v končni fazi je tudi pri Američanih tako,večja pooblastila v imenu zaščite demokracije; kdo je bil storilec- to je drugotnega pomena…V imenu varovanja države je nacistični veljak ukazal vojaške transporte, aretacije, ukinil svobodo govora, uvedel cenzuro, mhm, ameriški kolegi sicer to počnejo bolj prefinjeno pa vendarle počnejo- CNN ni nič poročal o današnjem spopadu med makedonskimi varnostnimi silami in albanskimi skrajneži  (ki jih je podpirala Amerika- kako ironično?), tudi ni poročal kaj dosti o Čečeniji, ko pa se le tam vrše vojaški spopadi…Torej neke vrste molk kot v času Hitlerja- zelo zanimivo..Vse skupaj torej velja tej tako zvani vojni- spet si bom sposodil Hitlerja- tudi on je sanjal o tej vojni, tudi on je imel vizijo o nezlomljivosti nemške vojske in njeni nadmoči- vse to imajo tudi Američani v svojih mislih- ameriška super sila pa se bo morala prej ali slej dokončno sprijazniti z dejstvom, da ni nihče popolnoma varen (tudi Hitler se je!), da ni naroda, ki bi bil nad drugimi in bi jim lahko vsiljeval politiko, pa četudi so to mogočne ZDA. Vsekakor je zelo veliko paralel, če samo pomislim, da bo tudi CIA odslej /seveda bodo ta pooblastila še nekaj časa prikrivali, a v praksi se bo to zagotovo, po mojem mnenju, vršilo/ posegala po sredstvih kakršna je uporabljala nemška vohunska služba v drugi svetovni vojni..V končni fazi pa- gospodarstvo: vsekakor je  le -to temelj in za korist lastnega gospodarstva, za izmikanje recesiji, so ameriški politki sposobni postoriti marsikaj- tudi nemški so – zaposlili 6 000 000 nezaposlenih, dvignili stabilnost marke, izboljšali izvoz , povečali proizvodnjo, dvigovali cene, /sicer se ne spoznam na ekonomijo/ a menim, da tudi Zda ne bodo kaj dosti manj storile v tem; veliko jih bodo zaposlili v  vojski, v FBIju, v  CII in prej tako opevani računalniki se bodo morali spet umakniti ljudem, vohunom kakršne poznamo iz časov hladne vojne, jap, to je nekako tako kot bi primerjal pilota in avtomatskega pilota, človek je le človek, stroj pa je predvidljiv.  Torej je potemtakem tokrat nova “nadrasa”, nova nezlomljiva vojaška moč, ki bo poizkusila glodati kost, ob kateri si je doslej še vsaka armada zlomila zobe- to pa ne pomeni nič drugega kot tisoči in tisoči mrtvih, gospodarska recesija držav, odpuščanje delavcev, revolti, vse do končnega kaosa? In vse to v imenu demokracije?..  Vse oči so nekoč bile uprte v Nemčijo, danes so v ZDA. V čem je torej razlika? Tistih 60 let pa res ni veliko- se bo zgodovina ponovila tudi tokrat?…
Je pač tako, malce poznavanja in domišljije, v vojni pa najbolj fantastične misli ponavadi še prehitro postanejo resničnost- sicer pa, politika je večinoma dokaj pragmatična , to je dokazoval že Napoleon, ki je marsikje upošteval zgodovinska dejstva tistega okolja katerega je želel zasesti in mu je tudi uspevalo; žal se o Rusiji ni mogel ali pa ni hotel pravilno obvestiti, tako se ni niti Hitler o njej nič naučil in bojim se, da se tudi Američani niso od ruskih predhodnikov v Afganistanu, bodo pa potem toliko bolj tepeni..
New York Times piše nekako takole: “Američani so zagotovo posledično zelo kratkega spomina, spomnimo se samo na veliko varčevanje v časuz naftne krize in neizmernega razsipništva v zadnjih letih”-… torej se iz zgodovine ničesar ne naučijo? Mhm, Rumsfeld bo tisti, ki bo o tem odločal, Bush bo le podpisal…Chaney bo tisti, ki bo usklajeval- Bush je torej le lutka v rokah prevejanih politikov starega režima, ki bodo iz tega kovali neke dobičke- kako ilzuorno; tudi Hitler je bil na koncu le lutka Bormmana- že spet primerjava; pa nekateri bi me še ubili..:- )..Torej, bomo videli; vprašanje časa, a bojim se, da so tirnice tiste ta stare in so le na novo zbrušene….

P.S.: Kar se avto bombe tiče bila je in našli so jo pred Stare Departmentom, kolikor se spominjam...nič kaj dosti pa o tem res ni bilo več govora..
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #48 - 18.09.2001 at 10:59:35
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #49 - 18.09.2001 at 16:38:24
 

gape wrote on 16.09.2001 at 15:44:21:
kaj nam je storiti?
mi smo vedeli že prej kaj nam je storiti.
spremeniti sebe.
drugega nič. to je. spremeniti tega ne moremo, lahko spremenimo sebe. zato smo tukaj. za nič drugega. angeli nam samo dajejo vedno težje lekcije za sprejmat in vedno težje bodo. dokler jih ne ljudje se moramo spremeniti - na bolje - razviti zavest, zmanjšati podzavest, zmanjšati vpliv tega s čimer nam filajo ukloniti nezavestni množici. če bo pa množica postala zavestna se niti ne bo imel čemu uklanjati.
in sedanjost in s tem prihodnost bo spremenjena.


S tem je povedano vse. Nasilje pa samo rodi nasilje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #50 - 19.09.2001 at 09:33:40
 
Q

S tem je povedano vse. Nasilje pa samo rodi nasilje.

Q

Med mislimi velikih modrecev sem našla tole misel, ki mi je zelo všeč :  

"SOVRAŠTVO NIKOLI NE KONČA SOVRAŠTVA, TO ZMORE LE LJUBEZEN!" (Gautama Sidharta Buddha )

...ja samo po tem bi se morali ravnati vsi, potem bi se dalo (kot pravi gape) kaj spremeniti - na bolje - da bi vsi razvili zavest(vključno s politiki)...potem se ne bi dogajale takšne grozote...

Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #51 - 19.09.2001 at 11:15:20
 
Bravo Buda

"SOVRAŠTVO NIKOLI NE KONČA SOVRAŠTVA,
TO ZMORE LE LJUBEZEN!"

(Gautama Sidharta Buddha)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #52 - 19.09.2001 at 13:40:43
 
meni je še lepše rečeno

Ogenj se ne gasi z ognjem, temveč z vodo...

okej dons bi mi rekel kakšen gasilc,
da ni samo les k gori,
in da za take stvari,
so še bolj primerne gasilne snovi,
kot pa je voda....
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #53 - 20.09.2001 at 20:49:09
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #54 - 21.09.2001 at 14:08:25
 
Nekaj naključij ali pa.....!

The date of the attack:   9/11 -  9 + 1 + 1 = 11
September 11th is the  254th  day of the year:   2 + 5 + 4 = 11
After September 11th there are  111  days left to the end of the year.
119  is the area code to Iraq/Iran.   1 + 1 + 9 = 11
Twin Towers - standing side by side, looks like the number 11
The first plane to hit the towers was  Flight 11

...in to še ni vse...

State of New York - The 11 State added to the Union
New York City - 11 Letters
Afghanistan  - 11 Letters
The Pentagon - 11 Letters
Ramzi Yousef - 11 Letters (convicted of orchestrating the attack on the WTC in 1993)
Flight 11 - 92 on board - 9 + 2 = 11
Flight 77 - 65 on board - 6 + 5 = 11

poleg tega pa sta tu dve sliki:
http://www.gape.org/gapes/prispevki/duh1.jpg

http://www.gape.org/gapes/prispevki/duh2.jpg

Zdej, ali gre za naključje al kaj .... ne vem! Lahko je tudi fotomontaža,ampak....(kdor je gledal Mumijo 1, bo definitivno vedel pri čem je Smiley))


kakšen je klele ključ?


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #55 - 21.09.2001 at 22:41:39
 
Jezdeci apokalipse:
Marcel Štefančič, jr.
http://www.mladina.si/tednik/200137/clanek/wtc/

zdej je že več ali manj jasno.
ne samo, da američani ženjejo kar so sejali.
ne.
sami so sprogramirali, da ne rečem, izvedli vse skupaj.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #56 - 23.09.2001 at 18:41:57
 
Ja, in izvajajo še naprej. In bodo izvajali. Marcelov članek je ok, pove pravzaprav vse.

Vsak dan neposredno ali posredno, kot posledica političnih odločitev umre za en WTC ljudi (nasilje, vojna, lakota, bolezni...). Samo da ne v ZDA. Sedaj pa delamo cirkus, kot da so njihova življenja vredna manj.

In kaj lahko storimo mi? Delajmo za mir, z meditacijami, z reikijem, s katerokoli tehniko. Naj bo izključno za mir, nikar proti vojni.

Pošiljajmo ljubezen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #57 - 24.09.2001 at 01:23:31
 
pozdravljen/a nazaj miro

Q
Naj bo izključno za mir, nikar proti vojni.
Q
glih zadnjič sm se nekje pogovarju sta dve varijanti
vojna (verjetno svetovna)
in policijska država (mir)
dobro in pač da se spremenimo - večina nas (tretja opcija - najmanj verjetna)

ali je možno da bi raje vsi mir, in s tem policijsko državo?
ki bo šla še vedno v tej smeri ki nikamor ne pelje - razen proti koncu.
bi res vsi radi da podaljšamo agonijo, in odložimo neodložljivo - vojno - ali druge vrste katastrofo, kjer bomo vsi prisiljeni sprejeti to kar bo njtežjega za sprejet, kar bomo sami ustvarili?
bi bilo mogoče pametneje pustiti pri miru + ljubiti + pozitivno misliti
ne delovati?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #58 - 24.09.2001 at 01:46:19
 
Gape!

Poleti smo se tudi pogovarjali o tem, da mi v bistvu zivimo ze preziveti cas. Nekdo ga je nekoc zalomil in mi sedaj samo popravljamo dogodke, ki so bili pred tem zgreseni.
Kdo ve, morda pa je ta vojna resnicno ze bila, a so sli predalec in se zato ta nasa "poletna teorija" kaze kot resnicnost.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #59 - 24.09.2001 at 10:28:44
 
Gape,

ti takrat še nisi najbolj dojemal teh stvari, ker si bil premlad. Se pa dobro spomnim SFRJ, ki je bila policijska država, in lahko mirno rečem, da je bilo več miru, kot danes. Torej bi bila to lahko varianta, pa ni, ker se ljudje na koncu vedno obrnejo proti državi.

Problem je v tem, da se obrnejo proti državi in povzročijo konflikte. Do takrat pa jo ubogajo in nabirajo nezadovoljstvo.

Ampak država je prazen prdec. Tudi demokratična država je prisila na temelju strahu. Ampak strah je prazen.

Kaj bi npr. bilo, če:

- 90% nabornikov ne bi prišlo služit vojske
- 90% davčnih obveznikov ne bi plačevalo davkov
- 90% ljudi ne bi hodilo na volitve
- 90% ljudi ne bi plačevalo prispevkov za miloščino, ki se ji pravi pokojnina in jo bodo mogoče kdaj videli, mogoče pa tudi ne
- 90% ljudi ne bi ubogalo raznih idiotskih zakonov, ki jih mrgoli, od prometnega naprej
- 90% ljudi bi se zavedalo, da se ne pobijemo med seboj ne zaradi zakonov, ki to prepovedujejo, ampak zaradi lastne etike
- in končno, če bi 90% ljudi znalo razmišljati s svojo glavo in sledilo svojim občutkom...

Bi nastal kaos, vladavine kriminalcev? Ne verjamem, kriminalcev bi bilo ravno toliko, kot danes, le da ne bi imeli možnosti, da pridejo na oblast.

Sicer pa, pričakujem vaše ideje in komentarje...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9