Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 32010 times)
Aquarius
Guest




Domančić- reiki: razlika?
08.02.2003 at 19:18:01
 
Ali kdo ve, kakšna je razlika med Domančićevo šolo za bioenergetika in reikijem? Nekje sem tudi prebrala, da Domančić reikeja ne odobrava. Zanima me, kakšne argumente proti reikiju ima?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #1 - 08.02.2003 at 19:49:46
 
Kolko jaz vem,nima Domančič nič proti reikiju..bom pa ti posredoval  točno informacijo.
Pozdravček,
Matej
Back to top
 
 
IP Logged
 
sleeque
1
*
Offline

Nimam kej povedat..
Posts: 31
Ljubljana
Gender: male
Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #2 - 10.02.2003 at 12:15:59
 
Sam sem dal skozi Domančićevo šolo, oz. le del šole, in kolikor sem jaz razbral iz njegovih besed res nima nič proti Reiki-ju.

Reiki v svoji prvotni različici je zelo super zadeva, baje pa da se je s časom in premnogimi mojstri malo skazila.

Kot sem raziskoval o Reiki-ju na web-u, sem opazil da si po 4-ih stopnjah že kar mojster (okoli 10.000,00 Sit na stopnjo ali kako že gre?).

Neki "page-i" celo pravijo, da jim pošlješ sliko in te na daljavo iniciirajo ipd. Osebno sem malce skeptičen do tega.

Mislim, da je osnovna razlika med Domančićevo metodo in med Reikijem ta, da se pri njegovi metodi ne spuščaš v terapijo z mislijo.. ampak si med terapijo nekje drugje.

Ne poznam Reiki-ja, tako da če se motim mi prosim oprostite .. Smiley

LP,
Alex
Back to top
 

WWW WWW  
IP Logged
 
Aquarius
Guest




Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #3 - 10.02.2003 at 19:43:53
 
Da Domančić ne odobrava reiki-ja, sem prebrala na http://www.svet-je-lep.com/phorum/read.php?f=5&i=97&t=97, mi je bilo pa čudno, zato sprašujem.

Za iniciacijo v reiki na daljavo še nisem slišala, je pa možno zdravljenje na daljavo pri 2. in višjih stopnjah. Pri 2. in višjih stopnjah se uporabljajo tudi simboli. Tudi iniciacije v reiki niso povsod poceni (npr. 1. stopnja 100 EUR, 2. stopnja 200 EUR, 3. stopnja 300 EUR).

Zanima me ali je pri Domančićevi šoli tudi iniciacija, kot pri reiki-ju? Ali se tudi uporabljajo simboli? Brala sem predstavitev Domančićevega učenca Merlaka. Vse, kar je napisal, bi lahko veljalo tudi za reiki.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Domančić- SIMPOZIJ
Reply #4 - 16.02.2003 at 20:35:46
 
Utrip, št. 2. februar 2003 Revija Zbornice zdravstvene nege Slovenije in ZDMSZ:

»Danes se ne zdi več nenavadno, da ljudje posegajo po drugih oblikah – alternativnih in komplementarnih metodah zdravljenja. Je pa zanimivo, da se tudi čedalje več zdravstvenih delavcev obrača po pomoč zunaj mej uradne medicine in veliko se jih tudi samih ukvarja z različnimi metodami naravnega zdravljenja. Načetje tovrstne teme v okviru Društva medicinskih sester in zdravstvenih tehnikov (DMSZT) Ljubljana, je pogumna odločitev.
Pogumna zato, ker pri nas klima v zdravstvu, ki jo narekujejo zdravniki, ni naklonjena alternativni in komplementarni medicini. Kot potrdilo temu je mag. Česen povedal dejstvo, da mora zdravnik ob pridobitvi licence podpisati izjavo, da se ne bo ukvarjal alternativnimi metodami zdravljenja, ki niso skladne z veljavno doktrino, sicer mu grozi izguba licence.«

V nadaljevanju govori o organizaciji 1. Simpozija »Spoznajmo komplementarno in naravno zdravilstvo tudi v zdravstveni negi«, na katerem so govorili o različnih oblikah komplementarnega zdravljenja po svetu, kjer jih naj bi bilo več kot 600, in o situaciji pri nas.
Pri nas so se zdravilci združili pri Gospodarski zbornici Slovenije v poklicno združenje BIOSAN. Z željo zakonske ureditve položaja zdravilcev in zagotavljanjem kakovosti dela zdravilcev, je nastalo tudi združenje KONAZ.
Simpozij je potekal po raznih delavnicah, ki jih je vodil zdravilec Zdenko Domančić z učenci. Med katerimi joga, refleksoterapija, vaje pomlajevanja in samozdravljanja, energoterapija.

Več o tem tudi na www.drustvo_med_sester_lj.si
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #5 - 16.02.2003 at 21:24:55
 
ne vem kako ti je uspelo tak www upedenat
tale bo boljši se mi zdi
http://www.drustvo-med-sester-lj.si/
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #6 - 16.02.2003 at 21:36:54
 
Gape... a kak mi je uspelo... hehe... glavno, da dela zdej.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
SPIRITUS
1
*
Offline

I'm free as a bird!
Posts: 3

Gender: male
Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #7 - 06.11.2003 at 11:42:45
 
Tudi sam sem (zaenkrat) opravil 1.stopnjo tečaja za bioenergetika po Domančićevi metodi in zdi se mi, da je bistvena razlika med to metodo in reikijem res v tem, da se v reiki spuščaš konkretno miselno in energije usmerjaš z vizualizacijo-pri Domančićevi metodi pa preprosto delaš kretnje in položaje rok ki si jih naučen in hopla...rezultati so fenomenalni! Shocked

poleg tega (kolikor vem o tem) lahko reiki zdravilec vkolikor ni dovolj usposobljen oziroma dela določene napake pri zdravljenju lahko poslabša stanje pacienta in celo prevzame energijo določene bolezni nase-to pri Domančićevi metodi kratkomalo ni mogoče na nobeni strani.

kar pa se tiče iniciacije je na 1.stopnji skupinska,na 2. pa povsem individualna in bistveno pomembnejša in močnejša kot na 1.stopnji.

kar se tiče Domančića samega bi ga priporočil tako bodočim bioterapevtom kot tudi pacientom,ki potrebujejo zdravljenje za katerokoli bolezensko stanje ker je tip res fenomen med fenomeni Wink
Back to top
 

you know me-i know you
 
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #8 - 06.11.2003 at 14:25:10
 
SPIRITUS wrote on 06.11.2003 at 11:42:45:
Tudi sam sem (zaenkrat) opravil 1.stopnjo tečaja za bioenergetika po Domančićevi metodi in zdi se mi, da je bistvena razlika med to metodo in reikijem res v tem, da se v reiki spuščaš konkretno miselno in energije usmerjaš z vizualizacijo-pri Domančićevi metodi pa preprosto delaš kretnje in položaje rok ki si jih naučen in hopla...rezultati so fenomenalni! Shocked

poleg tega (kolikor vem o tem) lahko reiki zdravilec vkolikor ni dovolj usposobljen oziroma dela določene napake pri zdravljenju lahko poslabša stanje pacienta in celo prevzame energijo določene bolezni nase-to pri Domančićevi metodi kratkomalo ni mogoče na nobeni strani.

kar pa se tiče iniciacije je na 1.stopnji skupinska,na 2. pa povsem individualna in bistveno pomembnejša in močnejša kot na 1.stopnji.

kar se tiče Domančića samega bi ga priporočil tako bodočim bioterapevtom kot tudi pacientom,ki potrebujejo zdravljenje za katerokoli bolezensko stanje ker je tip res fenomen med fenomeni Wink



Me veseli, da si odkril nekaj, kar ti veliko daje, toda tvoje razumevanje reikija je napačno. JAz sicer sem slišala za Domančića, ne vem pa, kakšne metode uporablja pri svojem delu... Zato o tem ne bom rekla nič.
Kar se pa reikija tiče, pa vse teče preko kozmičnega logosa in reiki teče če sme teči in ne teče če ne sme teči,... Reikist zdravi v skladu s Kozmosom in ni šans, da bi kaj prevzel nase...
Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
SPIRITUS
1
*
Offline

I'm free as a bird!
Posts: 3

Gender: male
Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #9 - 10.11.2003 at 11:54:42
 
vse kar sem o reikiju samem napisal so zgolj izkusnje nekaterih reiki mojstrov,ki jih poznam.ne trdim pa da je to popolnoma res,zato sem tudi napisal 'kolikor vem'.

kar pa se tiče prenosa energije bolezni s pacienta na zdravilca se to lahko zgodi v določenih primerih diagnosticiranja na podlagi intuitivnih zaznav oziroma 'pretirani odprtosti' zdravilca do pacienta.in pri določenih metodah zdravljenja je to dejansko mogoče,kolikor vem tudi pri reikiju.

sicer pa je reiki kot zdravilna metoda sam po sebi odlična zadeva če ga opravljajo prave roke Smiley
Back to top
 

you know me-i know you
 
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #10 - 10.11.2003 at 21:19:12
 
Nisi dovolj pozorno prebral:

Kar se pa reikija tiče, pa vse teče preko kozmičnega logosa in reiki teče če sme teči in ne teče če ne sme teči,... Reikist zdravi v skladu s Kozmosom in ni šans, da bi kaj prevzel nase...
Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #11 - 10.11.2003 at 22:22:11
 
pevka wrote on 10.11.2003 at 21:19:12:


Kar se pa reikija tiče, pa vse teče preko kozmičnega logosa in reiki teče če sme teči in ne teče če ne sme teči,... Reikist zdravi v skladu s Kozmosom in ni šans, da bi kaj prevzel nase...


Se popolnoma strinjam. Pri reikiju ne gre za prave roke, za prave ljudi... Pri reikiju je zdravilec tisti, ki je kanal, prevodnik za to energijo Kozmosa. Prevaja energijo skozi svoje roke do želenega cilja. In on ne more voditi energije proti njeni volji, delati škode sebi ali drugim ali na kakršenkoli način manipulirati z njo.
In ni zdravilec tisti, ki nekoga ozdravi, temveč energija, ki potuje skozi zdravilca. In iniciacije v reiki so tiste, ki človeka odprejo za to prevodnost.

Tukaj mi pride en krasen stavek iz krščanstva na misel: ''Si orodje v Božjih rokah.''
In reikist je orodje za delovanje božanske energije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kaskaya
1
*
Offline

Zase naredimo največ,
kadar ljubimo druge.

Posts: 13
Maribor
Gender: female
Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #12 - 20.02.2004 at 21:33:11
 
Quote:
In on ne more voditi energije proti njeni volji, delati škode sebi ali drugim ali na kakršenkoli način manipulirati z njo.
In ni zdravilec tisti, ki nekoga ozdravi, temveč energija, ki potuje skozi zdravilca. In iniciacije v reiki so tiste, ki človeka odprejo za to prevodnost.



Energija res teče po svoji volji, tja kjer ve, da je potrebna. Ampak, a ni malo tudi usmerjena, ko prosimo za njo in uporabljamo simbole?


Back to top
 

Kaskaya
 
IP Logged
 
sleeque
1
*
Offline

Nimam kej povedat..
Posts: 31
Ljubljana
Gender: male
Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #13 - 18.03.2004 at 08:21:55
 
Hmm.. naj se spet malo oglasim:D

Po Domančićevi metodi delam zdaj že 2 leti (začelo se je 3-je).
Možnost sem imel govoriti že z veliko ljudmi, ki so prišli na terapijo. Večina te vpraša...
"A poznaš tega in tega terapevta? On se z Reikijem ukvarja."

Moj odgovor je ponavadi vprašanje: "Je še živ?"

95% dobim odgovor: "Ahm... NE!"

In ko vprašam koliko časa so delali kot terapevti Reikija slišim, da kakih 5 let ipd.

Zdenko dela po svoji metodi že vsaj 25 let. In ja ... šE VEDNO JE ŽIV!!

Imam pa eno vprašanje glede Reikija. Kako lahko, če te vodi kozmos, reikisti diagnosticirate? Moje spoznanje tega je, da se mora Reiki mojster spustiti POD energijski nivo svojega pacienta, da bi lahko na svojem telesu začutil kaj se s pacientom dogaja. TU pa je že povratna informacija v telo terapevta, tako da ...

Pa še nekaj .. Kozmos oz. bog, kakorkoli hočete, je 100% inteligenca (o celotnem vesolju, življenju, ...). Spet je moje poznavanje Reikija omejeno zato se sprašujem. Glede na to, da se pri Reikiju vizualizira terapijo in se dela ne vem kaj še vse zraven, se v "MEDIJU" tistih 100% kozmične inteligence "onesnaži" s človeško MAX 8% inteligenco, ki se potem pretaka v pacienta.  

Se vam zdi tak medij cool? Undecided

Pri Domančićevi metodi ni nobenega diagnosticiranja. Edina povratna informacija, ki jo dobiš je pacientova beseda/zdr. izvid, ki ti pove kaj je z njim narobe. In tu res energija teče samo v eno smer. Od terapevta k pacientu.

To je moje videnje tega .. in kot sem že v enem prejšnjem postu napisal, je bil Reiki v svoji prvotni obliki alfa in omega, sčasoma, pa so ga "onesnažili" preštevilni "mojstri ???", ki imajo 4 tečaje po nekaj dvi 2 roku leta ali dveh.  MOJSTER neke veščine si lahko šele po dolgoletnih izkušnjah in trdem delu (razen, če si v Matrici in se priklopiš v rač. pa že vse znaš).
Back to top
 

WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Domančić- reiki: razlika?
Reply #14 - 18.03.2004 at 09:09:04
 
Aha, OK, pol mam sam še par let pred sabo, če je povprečna doba reikistov 5 let. Wink Cheesy Grin

Mah je Baba lepo povedal, da so vse tehnike samosdzdravljenja namenjene samo eni stvari SAMOOZDRAVLJENJU in ne zdravljenju drugih ljudi, še posebej ko jim mastno zaračunajo. Tongue
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3