Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 19051 times)
delete
1
*
Offline


Posts: 35

Gender: female
kaj je astral?
03.08.2002 at 19:38:33
 
zelo osnvno vprašanje:  Smiley

kaj je astral?

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kaj je astral?
Reply #1 - 03.08.2002 at 23:18:14
 
Ko se korenska čakra zapre, človek umre ali bolje rečeno, duša zapusti fizično telo in fizični nivo ter odleti na astralni nivo. Tedaj se prekine energetska vez z Zemljo in duše nič več ne more zadržati na fizičnem nivoju. Ta čakra se zapre takrat, ko človek opravi svojo nalogo ali pa mu zmanjka moči, da bi jo opravil. Tedaj zanj življenje nima več smisla.

O EGU
Ego predstavlja skupek vseh naših negativnih energij, ki so posledica upiranja slabim izkušnjam. Ego je v bistvu nasprotje Bogu, ki predstavlja univerzalno voljo, ego pa pomeni našo, osebno voljo. Ego je nižji jaz ali osebnost, Bog je višji jaz, duša ali dvojnik. Ego je sila, ki se neprestano upira. Dokler imamo ego, ne moremo spoznati resnice. Ego je pravzaprav naše čustveno ali emocionalno telo, pravzaprav gre za blokade čustvenega telesa. Čustveno telo nam omogoča doživeti ali zaznati čustva kot so strah, ljubezen, jeza, žalost in podobna. Toda, ta čustva ne povzroča čustveno telo samo, temveč blokade na tem telesu. Imenujemo jih aktivne blokade in gre za astralna bitja, ki se držijo našega čustvenega telesa kot klopi. Ko te blokade izginejo, to pa se da doseči le s sprejemanjem in ljubeznijo, ostane naše čustveno telo čisto, zato tedaj ne poznamo več strahu, žalosti, jeze in drugih negativnih emocij, pač pa zavlada le ena energija - to je čista, nepotvorjena ljubezen. To je stanje, ki je ljudem trenutno nedojemljivo. Ljubezen ni čustvo, temveč stanje.


Pred meditacijo se  zaščitite. Pred čim? Pred vsiljivci, ki prežijo izza vsakega vogala. Le da ti vsiljivci niso vidni navadnim očem. O ne, gre za astralne entitete in druga bitja, ki so ponavadi negativizirana in komaj čakajo na odprte in pričakujoče ljudi. Ko si v meditaciji, si ponavadi odprt, ker je to edina možnost, da dobiš energijo. In takrat lahko tudi kakšen bavc skoči zraven. Brez skrbi, to se ne dogaja pogosto in se zgodi vedno le tistim, ki to potrebujejo in kličejo. Človek, ki je v svojih mislih že prečiščen, se ne more nalesti takih bacilov. Pa vseeno, zaščitite se. Najbolje je, da kar pokličete svojega vodnika (ni važno, če veste, kdo ali kaj je to, niti da ga slišite ali čutite, važno je, da veste, da je z vami 24 ur na dan in vam izpolni vsako željo, ki je v skladu z višjo voljo) ali angela varuha in ga prosite za zaščito in pomoč pri meditaciji in zdravljenju.  Ko bo čas, boste prišli v zavestni stik z vodniki, sicer pa imajo mnogi tak stik pa se morda niti ne zavedajo, s kom imajo opravka ali pa jih je strah to priznati.

KDOR OBSOJA, BO OBSOJEN
Ko obsodimo nekoga za neko dejanje, seveda obsodimo sebe, prikličemo s tem astralno entiteto, ta pa predstavlja blokado na čustvenem nivoju. Ko je ta blokada dovolj nahranjena, ko se nam en in isti vzorec večkrat ponovi, s tem pa izgubljamo energijo, se delovanje te blokade prenese na energetski nivo. Ti nivoji so med sabo zelo povezani in med njimi kake posebne meje ni. V tistem trenutku, ko dobimo blokado, ta deluje na vsa telesa, seveda pa traja lahko mnogo let, da jo občutimo kot bolezen na fizičnem nivoju. Te nevšečnosti so ponavadi na začetku blage, na primer v obliki prehladov, kasneje pa prerasejo v večje bolezni, na primer v astmo, bronhitis in nato v angino pectoris, ki se konča z infarktom.

Toda, zaradi različnih vzrokov, med drugim tudi zaradi napačne prehrane, se naša sposobnost regeneriranja zmanjšuje. In ko je nimamo več, zbolimo in tudi umremo. In potem gor, na astralu, nekaj let (glede na to, da tam časa ni, je to cela večnost) čistimo vso nesnago iz sebe, namesto da bi se čim prej vrnili in popravili, kar se popraviti da.

Lepše je biti na astralu, v svetu sanj.Zelo slabo ste prizemljeni, zelo slabo prenašate fizično življenje, vse vam gre s težavo od rok. Zato se ne želite zbuditi, zato imate malo energije na tem nivoju. Veliko več jo imate na astralu in po drugih dimenzijah.

Če je vaš um pri samozadovoljevanju poln strasti, poln slik o seksu z drugimi, so takrat okrog vas različna astralna bitja, ki uživajo v tem in vam hkrati puščajo koščke svoje energije v auri.

Nekateri od njih najdejo resnico, drugi pa ostanejo v pasti svojih iluzij (lažeh astrala), a nikoli ne nehajo iskati.

11 je zelo slabo število za fizični svet ali prvo pozornost pa  zato tem boljše za astral ali drugo pozornost, kot jo mi imenujemo.
To pomeni, da imajo enajstice na astralu, na drugi pozornosti, izredno moč, ki jo ponavadi nezavedno uporabljajo tudi v sebične namene
Če vemo, da je astral čustveni nivo - tam je vir naših strahov, ljubosumja, jeze, posesivnosti
Ogromno energije imajo razpršene po različnih dimenzijah, največ na
astralni - čustveni ravni.
http://www.gape.org/gapes/prispevki/resniceg.htm

fajn je ta baršek - k encikolpedija, posrčaš in ... a si najdu odgovor?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
delete
1
*
Offline


Posts: 35

Gender: female
Re: kaj je astral?
Reply #2 - 04.08.2002 at 12:05:23
 
imam glede sestavka par vprašanj:

Code:
Ko se korenska čakra zapre, človek umre ali bolje rečeno, duša zapusti fizično telo in fizični nivo ter odleti na astralni nivo. Tedaj se prekine energetska vez z Zemljo in duše nič več ne more zadržati na fizičnem nivoju. Ta čakra se zapre takrat, ko človek opravi svojo nalogo ali pa mu zmanjka moči, da bi jo opravil. Tedaj zanj življenje nima več smisla.  


torej ima obči obstoj smisel, če praviš da človek zapusti fizično telo ko opravi svojo nalogo. naloga: če ti zmanjka energije... a potem umreš ali živiš brezsmiselno naprej?
in to da imaš zadano nalogo, meni se zdi, da to implicira neko pogojenost, determiniranost. ali si človek sam zbere svojo nalogo ali moje ta določena od nekje drugje?
recimo karma: a če človek ne opravi svoje naloge, a se potem nazaj reinkarnira?

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kaj je astral?
Reply #3 - 04.08.2002 at 12:38:40
 
ko ti zmanjka energije jaz umre, jaz sem pa ne
nalogo si zastaviš sam, glede na karmo ki jo imaš
če ne opraviš naloge se ponovno reinkarniraš
življenje namreč nima več smisla, če nimaš energije da bi mu dal smisel - opravil nalogo.

astral je nekako tisti nivo ki ga krščanstvo imenuje vice, vmesni nivo do nebes, kjer se duša pripravlja na naslednjo inkarnacijo, ampak naloga (jaz sem-a) pa je priti mimo orla, ki je nekakšen razsodnik, po tem si eno z BOGOM.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
delete
1
*
Offline


Posts: 35

Gender: female
Re: kaj je astral?
Reply #4 - 04.08.2002 at 13:55:11
 
gape wrote on 04.08.2002 at 12:38:40:
ko ti zmanjka energije jaz umre, jaz sem pa ne
nalogo si zastaviš sam, glede na karmo ki jo imaš
če ne opraviš naloge se ponovno reinkarniraš
življenje namreč nima več smisla, če nimaš energije da bi mu dal smisel - opravil nalogo.


se pravi umre ego?

kako si pa delaš karmo? mislim kaj je sploh karma?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kaj je astral?
Reply #5 - 04.08.2002 at 14:03:09
 
ma prosim te lepo
to vse piše
karma je dolg - dolg do vesolja - dolg do sebe, drugega, boga ... kogarkoli - ni pomembno al maš + al -, dokler ni 0, je karma, ko ni več karme, lahko začneš zbirat energijo za polet mimo orla (to ne piše povsod).
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: kaj je astral?
Reply #6 - 04.08.2002 at 14:29:51
 
Astralna dimenzija je najblizja dimenzija fizicni. Lahko si jo predstavljas kot ogromno mrezo, ki vsebuje vse fantazije, sanje, spomine, custva in more kolektivne zavesti. V astralu se po zakonu privlacnosti ustvarijo t.i astral plane-i(astral realm-i)...zato obstaja vec delov astrala(visji, nizji astral).

Astralna dimenzija je sestavljena iz astralne snovi, ki je zelo obcutljiva na misli, zato lahko zavzame katerokoli obliko. Te oblike so lahko tako realne, da se jih ne da lociti od pravih.

Najboljsa analogija bi bila, ce bi primerjal astralno snov s fotografskim filmom. K se film izpostavi svetlobi, fokuseran iz lec fotoaparata, se na film zaradi kemicne reakcije vtisne popolna slika realnosti. K se astralna snov izpostavi mislim, fokusiranimi iz lec nasega uma, se v astralno snov zaradi reakcije astralne snovi na misli ustvari popolna oblika realnosti. Potem je odvisno od moci uma, koliko casa in s kaksno kompleksnostjo bodo take kreacije ostale.

Na ta nacin podzavesten um ustvari sanje in tako komunicera z zavestnim umom. Tako si lahko predstavlas podzavesten um kot movie projektor, ki projecira scenarij na platno(astralno dimenzijo).

V Astralni dimenziji je podobno kot Alice in Wonderland. Vse se zdi objektivno, samo da je spremenljivo. Cas je razsirjen in sicer tako, da je par ur v astralu lahko samo par minut v fizicnem svetu....zato ker je astralni svet na visjih vibracijah kot fizicni svet.

Posebna vrsta astralne projekcije je realno-casovna izventelesna izkusnja. To pomeni, da je astralno telo med astralom in fizicnim svetom, tako da lahko opazujes to kar se dejansko dogaja v fizicnem svetu.
To se zgodi takrat, ko astralno telo prejme zelo veliko energije...ce so chakre na stezaj odprte, ali pa ob smrti(NDE), ko se dusa poslovi od fizicnega sveta.

Po vzhodnjaski modrosti(nevem tocno al budizem, hinduizem ?) naj bi obstajalo 7 dimenzij: fizicna, astralna, mentalna, buddhi, atmic, andupaka, adi; clovek pa naj bi imel 4 telesa: fizicno, astralno, mentalno in buddhi. Izjema je energetsko(etericno) telo, ki povezuje fizicno z nefizicnim. Vsako telo obstaja v svoji domeni in z vsemi naenkrat opravljamo, le da se jih v fizicno budnem zivljenju ne zavedamo neposredno. So del nase subjektivnosti .... astralno telo kaze naso custveno subjektivnost, mentalno telo mentalno subjektivnost in buddhi naso duhovno sredisce, od koder je tudi izvor ljubezni.

Pri astralni projekciji ne gre torej za to, da se astralno telo odcepi od fizicnega, ampak pomeni, da se zavest preusmeri na astralno telo, tako da neposredno dojemas astralno realnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
delete
1
*
Offline


Posts: 35

Gender: female
Re: kaj je astral?
Reply #7 - 05.08.2002 at 19:41:05
 
Code:
pomembno al maš + al -, dokler ni 0,  



ja sam kako pa si delaš 0

hvala klimax...   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kaj je astral?
Reply #8 - 05.08.2002 at 21:24:11
 
z nedelovanjem
ker pa je to zlo težko, delaš na tem da nimaš nikjer zataknjene energije, da nisi nikomur nič dolžan in nihče ni tebi nič dolžan
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
darja
Guest




Re: kaj je astral?
Reply #9 - 18.09.2002 at 14:17:27
 
karma - delovanje vzroka in posledice. kar daješ, to dobiš. če delaš slabo, se ti vrne slabo. če delaš dobro, se ti vrne dobro. banalen primer: če si nekomu ukradel 1000 sit, se ti bo, pa če ne prej kot čez 10 let, zgodilo, da boš teh 1000 sit moral vrniti na kakršen koli način, ki tebi ne bo po godu. sicer pa, vprašanje kaj smo vse "privlekli" na ta svet še iz prejšnjih življenj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sanjalka
1
*
Offline

Love comes back to you!

Posts: 10

Gender: female
Re: kaj je astral?
Reply #10 - 05.12.2002 at 16:40:59
 
[quote author=klimax

Pri astralni projekciji ne gre torej za to, da se astralno telo odcepi od fizicnega, ampak pomeni, da se zavest preusmeri na astralno telo, tako da neposredno dojemas astralno realnost.
[/quote]

Danes ponoči sem se s cimro, s katero imava skupaj sobo,  borila po sobi. Čutila sem njeno astralno telo (ali pa je bilo sanjsko - a je sploh razlika?) kako hoče zavzeti moje. Jaz pa sem ravno pred spanjem rekapitulirala in si nabirala energy za sanje - in potem takoj ko sem zaspala, sem zavest usmerila na astralno telo in takoj se je začela "akcija". Kako pa deluješ na astralnem nivoju? Če se hočeš na primer zbuditi ker ti je bad, kaj narediš? Sem probala oči odpret, pa ne gre.
Please some answers  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: kaj je astral?
Reply #11 - 30.04.2003 at 07:36:21
 
kreden sem ta bral pa sem ti moral odgovorit, čeprav poastralu že kr neki časa ne hodim prav načrtno, ampak vseen hvala...

določene stvari so take kot jih vidiš, vendar je odvisno od vprašanj in vzrokov kaj delaš tam in kaj se učiš...


aja še naki bi rad reku glede načina podajanja znanja, lej kr eden tle gor bl s svojih izkušenj dojemanj gledamo na te stavri, ne tolk iz tega kdo ma prav, odpremo diskusijo in prijetelski pogovor teče...

ane ...

izmenjujemo poglede mnenja, ne dvigujemo se ned ostale.

sej boš vidu, sploh se ti ni treba trudit, samo poveš kar si doživel in kar veš.
v bistu veš da te sprejemamo in to v celoti, da sprejemamo tvoje mnenje, enakopravno ne da se ti zato trudiš in da se mal v vlogo tega ki vse ve postavi...
ne ti bodi tak kot si, enostavno opiši svoje izkušnje to akr si doživel in je...

tle gor ti povem so majstri na nekaterih področjih, ki jih tud pod razno ne bomo nikdar presegl, sam pa kaj...

tle gor je tud način dela in izmenjave open source

zgovarjamo se in delimo izkušnje...
se bolj dopolnjujemo in nadgrajujemo ne tolk prepričujemo...
ne kdo ma prav in kdo ne, pač pa kdo je kaj doživel in kdo kaj ve iz drugačnega stališča... različnost nas bogaoti, različno mnenje tudi, vse vedenje nekoga pa diskusijo mal ovira... no ne tolk, sam kaj naj ti zdej napišem če že vse veš?

tle je tko narejen okolje da je zaželjeno sodelovanje in soustvarjanje in skupno spoznavanje...

en povn pehar ljubezni...
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: kaj je astral?
Reply #12 - 30.04.2003 at 16:16:44
 
sej veš da me nisi užalil, sam tko sem začutil in sem napisal...

drugač pa mi je všeč če se čimveč piše, govori in izmenjuje izkušnje, sam z zavedanjem o enkopravnosti, enakosti in enosti...

da ma vsak svojo pot in vsak naj svoje doživi, je pa prav, da opozoriš oz spodbudiš če čutiš da bi to lahko.

objemčk...
Back to top
 
 
IP Logged
 
seytan
Guest




Re: kaj je astral?
Reply #13 - 01.05.2003 at 03:30:55
 
SaTaN    satan    SATAN   SaTaN
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: kaj je astral?
Reply #14 - 02.05.2003 at 20:21:30
 
Quote:
SaTaN    satan    SATAN   SaTaN



Satan je blazn zmatran Shocked
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2