Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1348 times)
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Zunanjost in notranjost
27.05.2003 at 01:36:14
 
No, ljudje večkrat radi poudarimo, da je notranjost človeka pomembnejša od zunanjosti. Drugi bodo v isti sapi zavpili, da je ravno zunanjost tista, ki je prva pomembna in pride notranjost na vrsto šele kasneje. Vendar ta tema sploh nima dosti opraviti s to debato, pač pa ima opravka s percepcijo in s tem, kako sam gledam na te stvari.

Meni se namreč že od nekdaj dogaja, da človeku ob prvem pogledu ocenim zunanjost in prav tako osnutek notranjosti (glede na dialog, ki sem ga uspel prvi trenutek ujeti), kar je seveda nekaj običajnega. Čudne stvari pa se začnejo dogajat, ko to osebo globje spoznavam. Lahko sem jo imel na začetku za še tako lepo, ko se bo to ob globjem spoznanju notranjosti v določenem času kar naenkrat spremenilo in obrnilo na glavo; seveda pod pogojem, da ima toliko bolj "umazano" notranjost. Take osebe potem ne bom zmožen več videti kot lepe, niti slučajno ne tako kot na samem začetku. Seveda zadeva deluje tudi v obratni smeri, a ne prav tako pogosto kot v tej omenjeni, vendar sklepam, da je to zgolj stvar slučajnosti naključij.

Zdi se, kot da vsak trenutek vidim nekaj več - vizualno. Notranjost se dejansko čedalje bolj projecira na zunanjost, kot bi se fizična podoba zunanjosti dejansko spreminjala. To mi da mislit kar nekaj stvari:
- Prvo kot prvo, da prvi vtis VEDNO in VEDNO vara; človek ni nikoli to, za kar ga imaš in kot ga vidiš na začetku. In kot ste lahko razbrali, je v mojem primeru to še toliko bolj izrazito in očitno.
- Kot drugo, se mi vedno znova postavi vprašanje: ali se samo meni dogaja, da ljudi ne vidim takšne kot so prvi trenutek? Me šesti čut aka. intuicija dejansko vara, ali pa to sploh ne obstaja in je le bujna domišljija ljudi?

Nekaj zagotovo je na vsem tem, v to sem prepričan. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Zunanjost in notranjost
Reply #1 - 27.05.2003 at 09:17:16
 
Odvisno je od trenutka. Jaz sem imela fanta, ki je bi res fejst in bila sem zaljubljena vanj in sem mu vse oprostila. Ampak luba duša, če danes pomislim nanj, mi gre na bruhanje. Kakor je imel zunanjost lepo, je imel notranjost gnilo.

Drugač se trudim, da ljudi ne ocenjujem na prvi pogled, a na žalost, mi to ne rata najbolj. Dam pa vsakemu priložnost, da se izkaže, ali mi leži ali ne.

Pri prvem stiku je sicer pomembna zunanjost, a če človek hoče graditi odnos z nekom, je pa bolj pomembno kaj se skriva za fasado.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: Zunanjost in notranjost
Reply #2 - 27.05.2003 at 22:49:26
 
Mogoče pa Himi greš vedno s pretpostavko da je osoba dobra kot kruhek pa se ti potem zdi da se bolj pogosto zmotiš v tej smeri.

jaz v bistvu ne dajem preveč pomena temu prvem vtisu, (včasih sam ga že) , pri ljudjeh si želim spoznati način na koji razmišljajo, kaj imajo radi, kaj si želijo

Cheesy
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Zunanjost in notranjost
Reply #3 - 28.05.2003 at 15:56:04
 
miriam wrote on 27.05.2003 at 22:49:26:
Mogoče pa Himi greš vedno s pretpostavko da je osoba dobra kot kruhek pa se ti potem zdi da se bolj pogosto zmotiš v tej smeri.

Nedvomno je to moja večno ponovljiva napaka. Ampak je žal vgravirana, kar pomeni da lahko kvečjem vse blokiram, ali pa grem dalje po tem pravilu z napako prvega vtisa. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1