Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9
(Read 41698 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #45 - 18.07.2002 at 20:38:19
 
Bl na izi... sicer mam dostikrat lucidne sanje...sam me baše spominjanje le teh... tudi če jih takoj zapišem, mi med pisanjem sanj... spomin na sanje bledi....
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #46 - 22.07.2002 at 10:03:36
 
ej začetki, ja sem mislil, da ne bom nikol znal, hm?

drugač pa edin problem je e,
prvič, da ti ohran spomin na sanje, drugič pa za to da lahko sploh tam si.

če ma kdo kaj od tega naj mal razloži.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sanjalka
1
*
Offline

Love comes back to you!

Posts: 10

Gender: female
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #47 - 24.07.2002 at 21:16:29
 
hej vsi!

Tudi jaz se vam pridružujem pri temi budnega sanjanja.
V bistvu sem budno sanjala samo enkrat pa še to se mi je zgodilo takrat ko sem ves trud, da bi kaj dosegla ovrgla. Bilo je pa zares fenomenalno!!!

Imam pa en problem! Vedno ko se odločim, da bom naredila kaj v tej smeri začnem ful sanjat, čeprav to niso navadne sanje ampak neka druga zavest, kjer se ful slabo počutim. Ponavadi vem, da sanjam, čutim totalni pritisk v glavo, trudim se da bi odprla oči in ko mi končno uspe se stvar le še stopnjuje. Ponavadi vstanem iz postelje in se odpravim ven iz sobe ko pritisk naraste do take mere, da mi hoče raznest glavo! In takrat se zares zbudim. Ne vem ali so to kakšna vrata sanjanja, ki jih je treba preit ali je to le najnižji astral, kjer je polno svinjarije.

Kakšen predlog, ideja ali nasvet?

S.


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #48 - 24.07.2002 at 22:16:28
 
mogoče bi se morala prepustit, ne pa se trudit (npr oči odpret), naj te odpelje, pol nam pa povej kwa si vidla, pa ne pozabt, prej si naber e (energije), zdej je polna luna bi bil pravi čas verjetno

okrog e:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samanizem;action=display;num=1026...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
anuk
Ex Member




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #49 - 26.07.2002 at 10:02:04
 
Živjo!

sanjalka, ne vem, če ti lahko tole kaj koristi; jaz sem imela težave z dihanjem v spanju. Dogajalo se mi je, da sem spanje ozavestila in obenem sem ostala brez zraka. In takrat se je začel boj za nov vdih. (Ne vem, morda sem pa bila na poti iz orbite, pa mi zaradi trde teme ni uspelo videt); sprva sem imela občutek, kot da me davi ena črna žena, potem sem imela strašno izsušen občutek v ustih - kot bi goltala pepel -;
dogajalo se mi je pa resno dolgo obdobje in tudi, da sem šele v največji grozi ujela dih. Najbolj!! noro je bilo, da kljub popolni volji in zavesti po premiku nisem mogla niti migniti;
strah in tesnoba kljub temu nista zmagala, zelo rada  (trdno) spim;
s tehnikami sanjanja se nisem nikoli ukvarjala, mislim, da sem najbolj napredovala takrat, ko sem si začela konkretno fizikalno predstavljati, kaj se ob tem dogaja z mojim telesom.
In s pogovorom, seveda.

an-uk
Back to top
 
 
IP Logged
 
sanjalka
1
*
Offline

Love comes back to you!

Posts: 10

Gender: female
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #50 - 26.07.2002 at 18:54:01
 
Hej!

Ja an-uk točno tako je tudi pri meni! Popolno zavest imam v sanjah, ampak grozno slab občutek v telesu. Tudi pri meni je še ekrat prej šlo za pomanjkanje zraka in sicer tako je bilo:

Vse temno in nerazločno. Nato seem vedela, da sanjam in sem se začela utapljat v svoji postelji. Zmanjkovalo mi je zraka, dihala sem lahko le s težavo zato sem se poskušala zbudit. Mislila sem da se bom zadušila, če se ne zbudim, a nisem vedela kako! Zavestna sem že bila, le telo je nekako spalo. Vedno bolj sem se poglabljala ko sem se spomnila, da se v sanjah diha drugače in tako sem čisto počasi vdihnila in izdihnila. In je šlo. No ko sem že mislila, da sem premagala dušenje (He-he) in da sem se zbudila, sem pa začela bruhati po postelji in pri tem razmišljala, da sem verjetno tako zbudila celo hišo. Postelja je bila seveda na drugi strani sobe, namesto na levi je bila na desni. No potem pa sem se zares zbudila.

Tako da če imaš težave z dihanjem, proskusi na to usmerit vso pozornost in začni dihat drugače. Morda ?

Gape, jaz bi se že rada prepustila ampak ko je vse skupaj taka groza in strah da si ne želim!

Sem pa imela v sredo zelo kul sanje o osebnih vodnikih, tako da mislim, da se mi stanje malo popravlja.

See you all!
sanjalka
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #51 - 27.07.2002 at 09:09:00
 
kar se tiče nepremikanja telesa:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=izventelesneizkusnje;action=displ...

grozo in strah torej premagej, že kr v fizičnem planu, žerjavca na primer, preden greš pa spat pa vse modele v katere verjameš da imajo moč prosiš za zaščito in kwa se ti lahko nardi?
edin to da hočeš tam ostat

imho
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sanjalka
1
*
Offline

Love comes back to you!

Posts: 10

Gender: female
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #52 - 27.07.2002 at 13:27:43
 
Gape hvala za link.
Moj primer je res podoben kot Urošev.

Bom probala kaj na tem narediti pa vam sporočim.

Medtem pa lepo sanjajte!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Anuk
Ex Member




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #53 - 28.07.2002 at 10:04:59
 
ne, ne dušim se nič več, je trajalo dovolj dolgo in tudi izkušnja je bila ...;
so pa zato zdaj občutki v takem spanju fantazija; tako "hiper" intenzivni se v empiričnem svetu lahko primerjajo s potovanjem žarka - morda, ne vem,  s katastrofo ...;

bi rada povedala, da gre za sfero intenzivnih občutkov, ne pa za obljudene prostore

kalimera
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #54 - 06.08.2002 at 12:12:18
 
http://www.sawka.com/spiritwatch/

link k ma linke k majo še več linkov o sanjanju...  budne sanje vam želim   Grin
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
sanjalka
1
*
Offline

Love comes back to you!

Posts: 10

Gender: female
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #55 - 17.08.2002 at 12:54:03
 
Ojla!

Kako kaj sanjate?
Vem, da okolje v katerem spiš ful vpliva na to kako sanjaš. Kaj pa strani neba? Katera je najboljša za dosego zavesti v sanjah?

Back to top
 
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #56 - 17.08.2002 at 22:39:27
 
sanjalka wrote on 24.07.2002 at 21:16:29:
hej vsi!

Tudi jaz se vam pridružujem pri temi budnega sanjanja.
V bistvu sem budno sanjala samo enkrat pa še to se mi je zgodilo takrat ko sem ves trud, da bi kaj dosegla ovrgla. Bilo je pa zares fenomenalno!!!

Imam pa en problem! Vedno ko se odločim, da bom naredila kaj v tej smeri začnem ful sanjat, čeprav to niso navadne sanje ampak neka druga zavest, kjer se ful slabo počutim. Ponavadi vem, da sanjam, čutim totalni pritisk v glavo, trudim se da bi odprla oči in ko mi končno uspe se stvar le še stopnjuje. Ponavadi vstanem iz postelje in se odpravim ven iz sobe ko pritisk naraste do take mere, da mi hoče raznest glavo! In takrat se zares zbudim. Ne vem ali so to kakšna vrata sanjanja, ki jih je treba preit ali je to le najnižji astral, kjer je polno svinjarije.

Kakšen predlog, ideja ali nasvet?

S.





to je cist normalno kar se dogaja...k se men tud na ta nacin vedno tko dogajal, preden sem mel astralno projekcijo...
Vse skup se mi je zacel tko, da sem zacutu paralizo in zlo mocen pritisk v glavi in z vsakim premikom k ga hoces narest s fizicnim telesom, ta pritisk naraste in misls da te bo kr raznesl....lahko pa zraven slisis se zelo mocno brnenje, k da vsemu skup nekak tak obcutek, da misls da si umrl....
Enkrat se mi je zgodil tko, da sem padu v te ful mocne vibracije....pol sem pa hotu ustat iz postle, pa sem vstal in se mi je vse skup zlo cudn zdel...pa se vedno nisem bil preprican al sanjam al sem buden....tud k sem v zrak poskakval je blo vse slow, pa se vedno nisem bil cist 100 posto da sanjam... Sel sem mal okol po stanvanju, se ulegu nazaj u postlo in se zbudu....
Na zacetku je bil ta feeling tok mocen, zdej pa sploh ne cutm vec tega pritiska...oz. ga drugac tretiram....se ne upiram ampak sam prepustim....
V tem stanju se lohk zgodi tud, da se ful prestrasis...no saj jz sem se ene parkrat...sem mel feeling da je kdo blizu mene.....strah je najvecja ovira pr zavestnem sanjanju/astralni projekciji in zarad njega se to dogaja...
Back to top
 
 
IP Logged
 
sanjalka
1
*
Offline

Love comes back to you!

Posts: 10

Gender: female
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #57 - 20.08.2002 at 20:12:14
 
Ja strah zna biti ful ovira. Ampak mene ni strah teh zadev - mene ful privlačijo in so mi kul. Ne morem pa verjet, da je ta paraliza povezana z astralom, meni se zdi da je to neko vmesno stanje, kjer telo spi, možgani pa delajo.
Zakaj pa pride do pritiska? In kako se prepustiš? Moje telo se avtomatično upira, kot da nekaj pritiska nanj od zunaj.

OK, saj od tega je zdaj že kar nekaj časa in zdaj čisto kul sanjam, tako da sploh ni panike, ampak me pa vseeno zanima.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #58 - 21.08.2002 at 22:00:51
 
Hi,

Tudi jest ze leta in leta sanjam. Najvecji problem pri meni je predvsem pomanjkanje energije in pa pravilno sproscanje.

Se najbolje se sprostim, ko pridem ves zgaran domov in padem na kavc in si recem, da bom za 15 minut zaprl oci.

Po parih minutah dobim slike, ki pa jih sploh zadnje case lahko tudi sicer dokaj sibko vodim. Zadnjic med sihtom sem padel na kavc in za pet minut zaprl oci (prvic in zadnjic). Pred sabo sem zagledal na roke popisan list. Zacel sem ga dobesedno zavestno brati in premikati z rokami. Tema se mi je zdela ocitno izredno zanimiva... Vendar, ko sem se zbudil je spomin na text tako hitro zbledel, da ga nisem utegnil niti zapisati. Ostal je samo enavaden obcutek in obilica energije v telesu...

Naslednja stvar, ki se mi pogosto dogaja je, da zadremam, pa se nenadoma zavem okolice. Gledam v sobo, npr. v stensko uro, vidim jo povsem jasno, vendar se hkrati povsem zavedam, da imam oci zaprte. Vem tudi, da telesa ne smem niti za malenkost premakniti, ker se bom zbudil. Nato se s naporom zavestne volje skusam premakniti, vendar nato ponavadi trznem z ocesom ali kaj podobnega in se zbudim.

Drugo pa je, da dobesedno potujem po Astralu, vendar to niso zavestne sanje. So pa dosti bolj jasne kot ponavadi in zjutraj se zbudim polen energije in elana.

Recimo nazadnje, par dni nazaj, sem v sanjah potoval po Primorski pod Nanosom. Pokrajina je bila cudovita. Nato sem prisel na vrh hriba v tradicionalno staro krasko vasico. Stopil sem na trg vasice in se skozi ozek vhod splazil v klet stare hise. Notri je sedem starih glasbenikov igralo tradicionalno glasbo. Pevec je imel kljub letom goste lase in divje plesal pred mano. Nekaj casa sem to opazoval, nato pa sta notri prisla dva zelo stara in sibka moz in zena. Umaknil sem se jima in odsel ven. Potovanje po krasni primorski pokrajini sem nadaljeval proti Postojni...

Po takih sanjah cutim v prsih dobesedno, ce lahko povem s prispodobo, "klic po divjini". Tako blizu sem, samo tista luknasta mreza je med mano in gozdom, pa vendar je vse se tako dalec...

Lp

Back to top
 
 
IP Logged
 
cleo
3
***
Offline

življenje je čudovito

Posts: 118
Ljubljana
Gender: female
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #59 - 22.08.2002 at 09:21:48
 
a_hero wrote on 21.08.2002 at 22:00:51:
Hi,


Se najbolje se sprostim, ko pridem ves zgaran domov in padem na kavc in si recem, da bom za 15 minut zaprl oci.




A misliš, da se tako stanje vzpostavi zaradi prevelike utrujenosti? Izčrpanosti? K u bistvu spiš, ampak možgani so pa še vedno na šihtu...

Kar se sproščanja tiče, men fulll pomaga pravilno dihanje (globoko jogijsko dihanje, s celimi pljuči).

Kar se "klica divjine" tiče, kako ti uspe usklajevat "razdvojenost" med svetom tuki in divjino tam?

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9