Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 16510 times)
Primoz
1
*
Offline


Posts: 19

Gender: male
Meditacija v plesu
10.07.2001 at 09:50:20
 
petkov pogovor ob ljubljanici ...
Tango - meditativna izkusnja plesa
http://www2.arnes.si/~ppotoc/tangoflow/

kaksne so vase izkusnje s plesom?

...
Back to top
 
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Meditacija v plesu
Reply #1 - 15.07.2001 at 00:27:11
 
jz pravm goa trance Smiley
Baje ma neko vezo, da 150bpm(beats per minute), ki je ponavad pri tranceu, resonira s frekvenco theta mozganskih valov, ki so najbolj izraziti v meditativnem stanju. Zdi se mi cist mozno, ker se mi dostkrat pri tovrstnem plesu zgodi, da okrog sebe cutm velko prazno crno sobo....vse misli utihnejo in prepustis se samo muzki.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesalka
Guest




Re: Meditacija v plesu
Reply #2 - 19.07.2001 at 12:12:15
 
Pri plesu se prepustis sam sebi, da lahko izrazis ideje, misli, obcutja, vcasih se pojavijo taksni vali teh stvari za katere pravzaprav sploh nisi vedel, da v tebi obstajajo. Sama mizim ko plesem, pozabim na telo, ko je moj Jaz v gibanju, dusa, potem je tudi telo. Ni potrebno vec misliti, zdaj bo vzdignil roko in naredil en lep lok...takrat stece, sama plesem na razlicne glasbe, ne na rave, uh, orientalskih ples, takrat se okoli mene nabere toliko cudovite energije. Sem mislila, da bom veliko lazje opisala, kako je to, kaksni so obcutki, pa ne znam. Cudovito je, prepustit se moras, poznati ne rabis niti enega samega koraka, da bi lahko uzil to carovnijo plesa in srca hkrati.

Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Meditacija v plesu
Reply #3 - 21.07.2001 at 11:32:04
 
Bil na morju. Tam pa vsak vecer 'muzika' na terasi.
Stari plesejo, in plesejo foxtrot, valcek, country...
Lepo za pogledat ampak, je kej tle fore ima clovek kej od tega...
Men se je zmer blo mucno to ucit, ta ples namrec.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Meditacija v plesu
Reply #4 - 08.08.2001 at 11:49:01
 

Meni se zdi da ima. Ko se zlijes, ko zacutis.
Je pa pri vecini ljudi tako, da se morajo najprej osnov nauciti, in sele ko osnove obvladajo, lahko zacutijo. Pa ne govorim samo o plesu - enako je z glasbo, s slikanjem, najbrz z vsakim ustvarjanjem. Redki so rojeni 'geniji', pri katerih zadeva kar tece skoz njih...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Primoz
1
*
Offline


Posts: 19

Gender: male
Re: Meditacija v plesu
Reply #5 - 10.08.2001 at 15:28:00
 
Razlicne poti. Ucenje tehnike izboljsa obvladovanje telesa in omogoca razvoj gibalnih moznosti, vendar lahko unici spontanost in kreativost. Po drugi strani pa brez urjenja morda ne bo mogoce doseci izraznosti, ki jo obcutek nekega trenutka zahteva. Predvsem moras vedeti, kaj te zanima. Z ucenjem je kot z uporabo ognja: ob njem se lahko pogrejes, pa tudi opeces.

Opazoval sem stare argentince, kako plesejo tango. Nikogar ne zanima zunanji izgled, zanima jih samo feeling. Vecina od njih se ni nikoli ucila plesnih korakov, pa vendar plesejo vsak vecer, uzivajo, in vsak od njih je enkraten in neponovljiv.

Mene nikol ni zanimal, da bi se kej trudu z valcki, foxtrotom in drugimi vzorci, totalno pa so me pritegnile stvari kot je butoh, contact improvisation in argentinski tango. Zunanja forma ne obstaja, gib je le odsev notranjih procesov. Kar se moras nauciti, je pravzaprav opuscanje vzorcev, osvobajanje uma in telesa. In ko se resnicno prepustis, se lahko zgodi ta carovnija plesa in srca ...

Pred kratkim me je zapeljalo v ples med transmisijsko meditacijo, kjer so nekateri udelezenci uporabljali instrumente in vokalizacijo. Cudovita izkusnja.

Sedaj najraje plesem na rolerjih. Odklop.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Meditacija v plesu
Reply #6 - 14.08.2001 at 11:45:17
 

Vsak ima kaj drugega kar ga veseli. In kolikor smo različni imamo tudi različne poti kako k rečem pristopamo.

Uzivajte! Smiley

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Meditacija v plesu
Reply #7 - 16.08.2001 at 22:37:52
 
Sam plešem na vse po filingu. Skoz sem. Pri tem mi je čisto vseeno, kaj mislijo drugi, sam da je meni v zadovoljstvo. Rekel bi, da lovim ritem, da lovim moment in včasih ga resnično ujamem, takrat samo zaprem oči in se preselim v dimenzije zvokov...
Je pa res, da treniram taiji Smiley
pa res je tud, da mi to ne rata vedno. Eden od pogojev je, da je muzika plesna in po mojem okusu...kar pa če pomislim itak velja za vse
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Meditacija v plesu
Reply #8 - 12.09.2001 at 17:03:09
 
Jest tud o plesu, nimam glih nekega profi pojma, ampak če se muzki prepustim, oz. uhvatim ritam, kar šiba. Tudi kak jodl-dodl preživim.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Romana
Guest




Re: Meditacija v plesu
Reply #9 - 29.12.2001 at 18:47:54
 
Imam dobe izkusnje s plesom. Kadar mi casovno uspe pred meditacijo plesati in peti, ob tem se pa z mislimi osredotociti na tocko, ki je na vrhu glave, me to zelo sprosti. Kako pa drugi plesete (mova sem na teh straneh)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Meditacija v plesu
Reply #10 - 30.12.2001 at 08:16:42
 
Romana  - dobrodošla

To kar ti delaš obstaja program - Kundalini meditacija al pa še kera druga...recimo ritem 5-ih plesov  evo
www.osho.com/main.cfm?Area=Meditation

tut v SLO se da najti modele, ki to obvladajo...

Drugače pa - moje edino pravilo je, da se sprostim...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Meditacija v plesu
Reply #11 - 30.12.2001 at 23:18:52
 
Ja ,ko začutiš,da si eno z vsem.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Meditacija v plesu
Reply #12 - 16.04.2002 at 11:38:45
 
Primož jo

A si citou knjigo TEORIJA SODOBNEGA PLESA
uredil Emil Hrvatin?

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Meditacija v plesu
Reply #13 - 16.04.2002 at 13:09:16
 
Tudi meni je ples meditacija, ko me potegne not u feeling in glasbo me nič več ne ustavi. Ples je najboljši odklop. Sama si ne predstavljam življenja brez plesa in glasbe.
Ne poznam nobenih tehnik... Sem tudi tu čisti samouk, pač to počnem po občutkih, ki so tisti trenutek v meni in po komadu, ki ga DJ rola.

Nisem dolgo zaradi poškodbe plesala, tako da se mi ta teden kar meša in vem, da MORAM it plesat, sam še za kak fajn party moram se pozanimat, če kje bo!
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Meditacija v plesu
Reply #14 - 16.04.2002 at 13:43:25
 
Ples 5.ritmov vsak petek mislim v gasilskem domu, Šmartno ob Savi, ples, ples, ples....

Kali, če rabiš cifro modelov, mi piši message.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3