Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 6464 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Ali ste krvodajalec?
21.08.2005 at 15:25:21
 
Pred nekaj dnevi sm postala krvodajalka. In mi je žal, da tega nisem storila že prej. Sicer sem že nekaj časa premišljevala o tem, vendar me je vzpodbudilo šele radijsko sporočilo, da primanjkuje krvi. Baje je bilo včasih več krvodajalcev, ker si imel prosto dva dni, sedaj enega.
Ali ste krvodajalci, kolikokrat ste že darovali kri? Zakaj se ne odločite za darovanje, če še ne darujete?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
sm
3
***
Offline


Posts: 114

Gender: female
Re: Ali ste krvodajalec?
Reply #1 - 21.08.2005 at 18:24:14
 
jest priznam ... nisem... in kokr se poznam ... ne bom.
ne maram hodt k dohtrjem tko al pa drugač, obiski v bolncah so mi pa sploh jh

Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Animsay
2
**
Offline

....to go up....
Posts: 53

Gender: female
Re: Ali ste krvodajalec?
Reply #2 - 21.08.2005 at 18:44:37
 
Jaz tudi bolnišnic ne maram, vendar mislim, d zaradi mojega zelo nizkega pritiska, ki je v rodu, ne bom smela dati. Pa bi.

Moja mati pa je dajalka organov po smrti. Tako mislim, da bom šla tudi jaz to podpisat.

V družini smo se tudi mi pogosto srečevali s tem, tako, da vem kako so potrebne takšne dobrodelne akcije.

In tudi nič ne stane, narediš pa zelo veliko Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
svobodnajak
Guest




Re: Ali ste krvodajalec?
Reply #3 - 22.08.2005 at 10:30:24
 
Animsay wrote on 21.08.2005 at 18:44:37:
Jaz tudi bolnišnic ne maram, vendar mislim, d zaradi mojega zelo nizkega pritiska, ki je v rodu, ne bom smela dati. Pa bi.

Moja mati pa je dajalka organov po smrti. Tako mislim, da bom šla tudi jaz to podpisat.

V družini smo se tudi mi pogosto srečevali s tem, tako, da vem kako so potrebne takšne dobrodelne akcije.

In tudi nič ne stane, narediš pa zelo veliko Smiley


Ja to je ok darovanje krvi organov po smrti!

Vendar moramo tukaj upoštevat tudi drugo plat medalje za ketero pa nisem pristojn dajajt izjav.
Kaj menijo alternativa?o tej metodi,do sedaj nam je bolj znana konvencionalna.

Sem pa sam mnenja,da vsakršen odmik od narave je rezultat bolezensko stanje.
Torej dam kri nekomu kateri se odaljuje od narave-da ne omenim onesnažuje vodo,zemljo,zrak.????
Back to top
 
 
IP Logged
 
sm
3
***
Offline


Posts: 114

Gender: female
Re: Ali ste krvodajalec?
Reply #4 - 22.08.2005 at 15:07:59
 
Quote:
Vendar moramo tukaj upoštevat tudi drugo plat medalje za ketero pa nisem pristojn dajajt izjav.


no dej kej povej o tem ... me prov ferbec daje. te jaz pooblaščam  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ali ste krvodajalec?
Reply #5 - 22.08.2005 at 15:33:40
 
ničesar ne darujem našemu zdravstvu dokler bo takole skorumpirano in nedotakljivo pred roko pravice.

Če se bodo kdaj stvari popravile, potem pa ne bom imela nobenih zadržkov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Ali ste krvodajalec?
Reply #6 - 22.08.2005 at 15:55:20
 
..jeap, vsake toliko dam kri.
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Ali ste krvodajalec?
Reply #7 - 23.08.2005 at 17:17:30
 
sinjeoka wrote on 22.08.2005 at 15:33:40:
ničesar ne darujem našemu zdravstvu dokler bo takole skorumpirano in nedotakljivo pred roko pravice.

Če se bodo kdaj stvari popravile, potem pa ne bom imela nobenih zadržkov.


???
Jst sicer darujem zato, ker želim nekomu pomagat, sočloveku, ki potrebuje kri zato, da preživi in ne skorumpiranemu zdravstvu... ptem lahko to rečemo za vse oblike darovanja,od organov do spolnih celic...

Drugače pa ja...imeti moraš dobro kri, da lahko daruješ...
Upam, da sem s tem topicom vzpodbudila koga, da je šel darovat...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
svobodnjak
Guest




Re: Ali ste krvodajalec?
Reply #8 - 24.08.2005 at 10:51:45
 
sm wrote on 22.08.2005 at 15:07:59:
no dej kej povej o tem ... me prov ferbec daje. te jaz pooblaščam  Grin


Mišljeno,da nisem strokovnjak na področjo alternativnega zdravljenja - vsakršna nestrokovna izjava prinesla več škode kot koristi,na področju alternativnega zdravstva. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Ali ste krvodajalec?
Reply #9 - 25.08.2005 at 06:41:05
 
Quote:
Sem pa sam mnenja,da vsakršen odmik od narave je rezultat bolezensko stanje.
Torej dam kri nekomu kateri se odaljuje od narave-da ne omenim onesnažuje vodo,zemljo,zrak.????


Dosedaj nisem srečal še nikogar (ničesar), ki(kar) bi se “odmaknil(lo)” od narave. Le kam neki?, v “antinaravo”??
Vse kar zaznavam je del te narave, tudi tvoje neumnosti.

Svobodnjak wrote on 24.08.2005 at 10:51:45:
... - vsakršna nestrokovna izjava prinesla več škode kot koristi,na področju alternativnega zdravstva. Grin


Ti kar mirno nadaljuj, ne domišljaj si, da lahko narediš kaj škode.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
svobodnjak
Guest




Re: Ali ste krvodajalec?
Reply #10 - 25.08.2005 at 16:20:48
 
naBamby wrote on 25.08.2005 at 06:41:05:
Dosedaj nisem srečal še nikogar (ničesar), ki(kar) bi se “odmaknil(lo)” od narave. Le kam neki?, v “antinaravo”??
Vse kar zaznavam je del te narave, tudi tvoje neumnosti.


Ti kar mirno nadaljuj, ne domišljaj si, da lahko narediš kaj škode.


1-A so tud smeti katere proizvajamo del narave (konzerve,različni kemični dodatki,izpušni plini,jedrska orožje;faušija,napuh,skodoželjnost;čustvena odvisnost od alkohola,drog hrane,sexa...)

2-si ne domišljam sam ne želim nekaj komentirat za kar nisem dobro informiran.In stem dajati dezinformacij.


SICER PA TRDIM IN STOJIM ZA ZA IZJAVO DA VSAKRŠEN ODMIK OD NARAVE-NARAVNEGA ŽIVLJENA JE POSLEDIČNO BOLEZESKO STANJE.Pa naj si bodi na duhovni metalni ali fizični ravni.

In z  akcijo darovanja takšna početja samo podpiramo.
oziroma ne odpravimo vzrokov ampak samo zdravimo že nastale posledice nepravilnega življenja.In v kolikor os,katera je prejel darovan organ,kri živi ustaljen tok življenja slej ko prej velika možnost da ponovno zboli.

Ali si je dala možnost tudi da poizkuša ozdravit svojo bolezensko stanje z drugimi metodami,ali pa samo pričakuje da bo popapala čudežno tabletko in bo njenih težav konec.Kaj če so se njene težave začele na metalnem ali duhovnem področju katero napredovalo v fizično bolezensko stanje.



Back to top
 
 
IP Logged
 
svobodnjak
Guest




Re: Ali ste krvodajalec?
Reply #11 - 25.08.2005 at 16:34:11
 
Sicer da še omenim da vsakršen  izbuh jeze oz žalitve katere lahko razberem .

Lahko prav gotovo trdim,da imaš oprane možgane.

Ter,da sem se dotaknil tvojih opranih možgančkov,kajti tvoja zavest je ragirala naglo in sunkovito kod, da  je začutila nevarnost da pade in se žačela z vsemi štirimi oprijjemat za svoj ustaljen miselni vzorec kateri ti daje nekakšen občutek varnosti,pa čeprav je se zaveda da je lažen.

Pravgotovo imaš veliko življenskih vsagdanjih družbenih problemov kateri te zelo ovirajo in imaš občutek utesnjenosti.


Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Ali ste krvodajalec?
Reply #12 - 25.08.2005 at 16:41:28
 
Quote:
In z  akcijo darovanja takšna početja samo podpiramo. oziroma ne odpravimo vzrokov ampak samo zdravimo že nastale posledice nepravilnega življenja.In v kolikor os,katera je prejel darovan organ,kri živi ustaljen tok življenja slej ko prej velika možnost da ponovno zboli.


Povej to otroku, ki ga je zbil avto in nujno rabi kri takoj.

"Hja, fantič, če ti damo kri, bi s takšnim početjem samo podpirali oziroma ne odpravili vzrokov ampak samo zdravili že nastale posledice nepravilnega življenja. In v kolikor bi po prejemu krvi živel ustaljen tok življenja slej ko prej velika možnost da te ponovno rukne avtobus. Ali si si dal možnost tudi da poizkušaš ozdravit svojo bolezensko stanje z drugimi metodami, ali pa samo pričakuješ da boš popapal kri in bo tvojih težav konec? Kaj, če so se tvoje težave začele na .... Ups, si že umrl."

Bravo.

Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Pa rad bi te videl, ko boš ti v situaciji, ko bi ti življenje rešila lahko samo podarjena kri ali organ.

Ne, črtaj to. Ne privoščim ti tega.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Ali ste krvodajalec?
Reply #13 - 25.08.2005 at 21:27:48
 
Svobodnjak wrote on 25.08.2005 at 16:20:48:
1-A so tud smeti katere proizvajamo del narave (konzerve,različni kemični dodatki,izpušni plini,jedrska orožje;faušija,napuh,skodoželjnost;čustvena odvisnost od alkohola,drog hrane,sexa...)

u bistvu je VSE del narave, tud to kar naštevaš in use je božje, tud sovraštvo, umor in genska manipulacija, ker stvari izven tega okvirja enostavno ne obstajajo. obstajajo mogoče sam posledice teh stvari in dejanj, ki lahko koristijo in širijo dobrobit, ali pa škodijo.
(sam po mojem da je to mejo dost težko določit, vsaj jaz za sebe si je še ne znam čisto)

Quote:
SICER PA TRDIM IN STOJIM ZA ZA IZJAVO DA VSAKRŠEN ODMIK OD NARAVE-NARAVNEGA ŽIVLJENA JE POSLEDIČNO BOLEZESKO STANJE.Pa naj si bodi na duhovni metalni ali fizični ravni.

In z  akcijo darovanja takšna početja samo podpiramo.
oziroma ne odpravimo vzrokov ampak samo zdravimo že nastale posledice nepravilnega življenja.In v kolikor os,katera je prejel darovan organ,kri živi ustaljen tok življenja slej ko prej velika možnost da ponovno zboli.

to je dost skrajna izjava, ki je nikomur od svojih bližnjih zihr ne bi nikol izrekel, čeprav načeloma čisto drži. samo bolezen je težko nosit in lahko si tudi bolan in se zelo trudiš popravit svoje navade in življenje, pa ne pride čudežna ozdravitev, pa če narediš nevemkaj. mogoče moraš vmes še dozoret, mogoče morajo minit leta, da dojameš. se mi zdi, da si vsak zasluži to možnost, da dobi več časa, drugo šanso, pa še tretjo tudi.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ali ste krvodajalec?
Reply #14 - 26.08.2005 at 08:58:42
 
picola wrote on 23.08.2005 at 17:17:30:
???
Jst sicer darujem zato, ker želim nekomu pomagat, sočloveku, ki potrebuje kri zato, da preživi in ne skorumpiranemu zdravstvu... ptem lahko to rečemo za vse oblike darovanja,od organov do spolnih celic...

Drugače pa ja...imeti moraš dobro kri, da lahko daruješ...
Upam, da sem s tem topicom vzpodbudila koga, da je šel darovat...


pomoč sočloveku je vredna vse hvale - vendar pa veš, da je organov precej manj kot jih potrebujejo in zato poznamo "čakalne liste" po časovni in prioritetni lestvici. Če je časovna lestvica še objektivna, pa prioritetnost primerov določa zdravnik. Sicer ne želim na splošno žalit slovenskih zdravnikov, toda prioritetnost se lahko zviša tudi z zadosti debelo kuverto.

Kar se pa donacije krvi tiče. Slovenija je ena redkih držav, ki za kri ne plačuje. Fino. Ampak v 80 ih letih je bila v Yugi afera po kateri so naši RK-jevci trgovali s tako pobrano krvjo z zahodom, za potrebe domačega tržišča pa so uvažali afriško. (pa da ne boste mislili, da je samo slovenski zdravnik podvržen virusu korupcije - podobno afero so imeli cca 3 leta nazaj tudi v Dresdnu)

Tako da - darovala bi samo v primeru, ko bi vedela kdo bi organ dobil (recimo ledvico ali kri) tako na blef, pa niti pod razno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2