Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1419 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
iščem knjigo
24.09.2005 at 10:51:01
 
Torej Michael Moore in Noam Chomsky sta lucidna kritika ameriške družbe. Svoje teze in kritiko utemeljujeta na dejanskih dogajanjih in po dejanskih primerih povzemata dogodke, pravno prakso, sodno judikaturo, politično prakso. Za moje pojme sta avtorja odlična.

Jaz pa iščem knjigo slovenskega avtorja, ki bi na enak način povzel aktualno dogajanje v Sloveniji po letu 1994. Vendar pa me ne zanimajo avtorji, ki po svojem svetovnem nazorju spadajo v t.i. desno opcijo. Zanimajo me avtorji, predvsem stroka - profesorji iz FF in FDV.

Ker so po mojih izkušnjah slovenski profesorji cepljeni na dolge citate (prevode, ali kar plagiate) iz tuje literature ali na navzkrižno sklicevanje, naj povem da tokrat od avtorja knjige striktno zahtevam, da svoje ugotovitve povzemajo iz upravne, politične ali sodne prakse.

Če je kdorkoli naletel na tako knjigo, bi bila zelo vesela, da mi sporoči avtorja in naslov knjige.

(t verjetno ne bo imel problemov)
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: iščem knjigo
Reply #1 - 24.09.2005 at 11:01:16
 
Svertujem ti, da taka in podobna vprašanja postaviš ttudi   forumu spletne starni študentov politoligije na fdv-ju

http://reflektor.si

Po moje jim manjka ravno nekaj tvoje provokativnosti in lucidnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
jezjak
Guest




Re: iščem knjigo
Reply #2 - 24.09.2005 at 19:03:34
 
sinjeoka wrote on 24.09.2005 at 10:51:01:
Torej Michael Moore in Noam Chomsky sta lucidna kritika ameriške družbe. Svoje teze in kritiko utemeljujeta na dejanskih dogajanjih in po dejanskih primerih povzemata dogodke, pravno prakso, sodno judikaturo, politično prakso. Za moje pojme sta avtorja odlična.

Jaz pa iščem knjigo slovenskega avtorja, ki bi na enak način povzel aktualno dogajanje v Sloveniji po letu 1994.

Ti iščeš nemogoče. Moore in Chomsky govorita o velikih dogodkih, ki se v Ameriki in posledično v svetu dogajajo stalno, medtem ko se Slovenija lahko primerja kvečjem s kakšno od nepomembnih ameriških držav, naprimer Utah ali Iowa. Če pa bi iskala nekoga, ki kritizira družbo celotne Evrazije, bi bila tvoja pričakovanja in primerjava z ameriško družbo vsaj malo bolj realna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: iščem knjigo
Reply #3 - 25.09.2005 at 11:23:41
 
Quote:
Ti iščeš nemogoče. Moore in Chomsky govorita o velikih dogodkih, ki se v Ameriki in posledično v svetu dogajajo stalno, medtem ko se Slovenija lahko primerja kvečjem s kakšno od nepomembnih ameriških držav, naprimer Utah ali Iowa. Če pa bi iskala nekoga, ki kritizira družbo celotne Evrazije, bi bila tvoja pričakovanja in primerjava z ameriško družbo vsaj malo bolj realna.


Mogoče bi si vzel v roke kašnega J. Ruglja, recimo Zmagovito pot ali Dramatično pot ... pa boš videl koliko strani se da napisati samo o psihiatrični kurjedolski praksi

... no mene še vedno zanima "uradna leva" stroka
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1