Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 26602 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: 4 urni delovni čas
Reply #45 - 16.01.2005 at 11:17:48
 
Mae wrote on 15.01.2005 at 20:54:02:
ne more pa ta sistem funkcionirat (4+4) verjetn zato ne, ker na 1,7 mio zaposlenih ne obstaja 1,7 mio nezaposlenih. dnarja v državni blagajni pa rabmo tolk za to, pa za to, pa za to ... ker, če začne 1,7 mio ljudi kar naenkrat delat po 4 ure, ker je to njihov izbor/želja, za druge 4 ure pa ni 'prostovoljcev', ker pač fizično ne obstajajo, je to nekak točno za pol manj denarja za zdravstvo, pa penzije, etc.

ali sem se mogoče kej zakalkulirala kje ...

ne more ...
zakalkulirala...

sm zihr, da tisti manj plačani osebki ki obstajajo, da oni bi rade volje, svoje 8 urne službe pustil, da kakšni drugi (trenutno slabše plačani) napredujejo v njih, za to da bi šli na u bistvu isto plačano delovno mesto za pol manj časa dela.
ker je model/ka pač učinkovit in vidi da bi tisto use pohendlu brez problema.
v pol krajšem času.
(k je ponavad že zdej - naredu šefovo delo, poleg svojega - šef je pa noge v luft držu (hipotetično - delavec zamenja šefa, za polovično (šefovo) plačo, za pomočnika si lahko najame nekoga do višine svoje plače) na njegovo mesto pride drug delavc iz ferme - na njegovo ... kolkr je velika ferma --- smo dobil enga žalostnga šefa, k ni več v fermi in kup zadovoljnih ljudi, ki delo ki so ga poznal od prej, sej ga je opravlju njihov šef, delajo zdej sami in jim je dovoljeno vnest vanj vse optimizacije, ki jih šef nikol ni hotu - bog ve zakaj -- to res pridev poštev bolj za večje ferme, kjer je hierarhija vsaj nekaj nivojska --- z zadovoljstvom delavcev pa preklet dobr vemo kako je ...)
jest čigarkoli delo opazujem vidim optimizacije v njem ...
vem pa da to ljudi boli ... majo filing da več delajo ... ker več nardijo, v istem času ... po optimizaciji ...

ne bi o tem ... skratka ... nism niti mislu da bi to kr vsem počez uvedl ... unim k majo trenutno 100 čuka plače bi to težko prodal ... imho ...

če je pa problem v predragi državni upravi, tko kt si po nesreči čist lepo pokazala rose, to pa res ni naš problem.
to je trenutno predvsem problem od unga ... viranta ...

pr teh ciganih u državni upravi ... tm je rezerve ... za polovico ZIHR ...
pol težave več ni, če virant dobro opravi svoje delo ...
al kako?
al bomo mogl še upokojence prej navadt na domača zdravila, po možnosti legalna, da bomo zmogl to skupi zmetat?

ker to, kar zdej vidm(o), da ostane od človeka, ki dela 5 dni na teden, po osem ur, 11 mescov v letu, po nekiintridesetih letih... to ni nč dost ...
to je drek
to ni dostojno človeka
sm meu 2 dedija
en je bil finančni direktor ene velike slo ferme, en pa je pivo kuhu v unionu, pa sta oba umrla v bolnici z željo po smrti, z bolnimi možgani (jest sm jim reku skisani) in nista mogla/smela umret.
sorry ...

pol pa une reveže poglej tm v unih conah ...
kaj pa od njih ostane, kaj pa njim ostane?
kje je preživetje?
kje je zadovoljstvo?
kje je ego?
kje je ljubezen dovseh ljudi?
kje je učitelj?
kje je jsnost?
in kje je bog?
kje je vse to kar vidimo da treba narest POLEG tega da preživiš?
kje so možnosti za to?
kje je čas za 'delanje ničesar', da pol lahko sploh kej delaš
pri vsej tej koncentraciji ki jo življenje zahteva od nas, če hočemo preživet, sploh če jim verjamemo, kje je čas za meditacijo?

8 ur delat
8 ur meditirat
in 8 ur spat?
ja ... d best bi blo...

če bi ti ratal bit asket v tem okolju ...


no zdej me je fejst odpelal ...
pa ni panike

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: 4 urni delovni čas
Reply #46 - 16.01.2005 at 21:15:24
 
gape wrote on 16.01.2005 at 11:17:48:
kje je čas za 'delanje ničesar', da pol lahko sploh kej delaš
pri vsej tej koncentraciji ki jo življenje zahteva od nas, če hočemo preživet, sploh če jim verjamemo, kje je čas za meditacijo?



exactly,

bila danes v službi. bila včeraj v službi. bila ... skratka, moj delovnik je 7dni na teden po 11ur na dan, 2meseca v letu, 9mesecev pa 6dni po 8ur. to je zapuščina mojih ambicioznih let in razmišljanja jaz zmorem vse, drugi nič ne vedo, jaz moram imeti vse pod kontrolo, najbolje, da vse kar sama naredim, etc. dobro, sama sem si to nakopala, not a problem, i can do it all scena. tisti en dan frej v tednu mora pa človek kej oprat pa zlikat pa nek nujni minimum socializacije, ... na lagerju pa še tolk stvari za prebrat pa se ukvarjat s sabo etc., pa ne delati nič, pa meditirat, pa spat, in 'podobno'.

sploh ni časa za živet. če bi jst imela otroka ... sej se mi sploh ne bi uklopu v urnik  Angry

no, ampak vse se pospešeno spreminja, se dogaja, ... bomo tut to popedenal ...

ja, dojenček zelo kmalu po rojstvu prejme na stalni naslov davčno številko. torej tisti delavec na Dursu, ki je za to zadolžen je že nesmotrna poraba proračunskih sredstev, sej dojenček še 15 let ne bo sposoben za ustvarjat osnovo za odmero davka. ne, sej se hecam, vem, da jo mora imet, če ga hočjo sploh štet v davčno olajšavo ...

anyways, tko kot so na konc rekl na Titaniku: every man for himself ... tko tut mislim, da se ni za zanašat pa čakat ... kdor je prišel do te točke, pomeni, da se je končno 'spomnil' kdo je, in naj brezkompromisno zavije z utečene na svojo pot.

sistem je tko zgrajen po načelih uniformiranosti, povprečenja, solidarnosti, generaliziranja, kalupiranja. en določen procent se pa težko poistoveti s tem. ne vem kako bo tistim valdorfskim otrokom, a bo treba tut valdorfske službe izumt.

jst bi najraj celo življenje neki študirala, tolk je enih zanimivih stvari ...

sistem 4+4 se pa lahko zmenimo med sabo takrat, ko bomo vsi imel svoje firme. vsak se zaposli pri sebi za 4 ure in pri drugem za 4 ure, tko, da je volk sit in da je formalnostim zadoščeno, ovca bo pa tut cela, ker bo vsebinsko vsak delal le pri sebi kolikor časa bo pač želel.  drugače se mi zdi, da ne gre, pa verjetn se to tut kje že dogaja.

do tedaj pa ... 'ne daj se, Ines'.

lp  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4