Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 8
(Read 37102 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Namen človeškega obstoja
01.06.2002 at 11:12:47
 
Obstoj človeške vrste ima svoj namen!


Dobro je tisto, kar je v skladu z izpolnjevanjem namena človeškega obstoja!


Človek je ustvarjen tako, da ne obstaja možnost, da se namen obstoja človeške vrste ne uresniči.


Čeprav je namen obstoja človeške vrste opredeljen in ni možno, da se ne bi uresničil, ima človek vseeno svobodo delovanja in odločanja, ker se namen človeškega obstoja lahko uresniči samo s človeškim svobodnim in ustvarjalnim delovanjem.





http://ai.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/modrosti/namenobs.htm
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #1 - 01.06.2002 at 11:41:39
 
Namen obstoja človeške vrste se opredeljuje vsak trenutek sprot, zato ni možno, da se ne bi hkrat tud uresniču. Uresničuje se lahko le s s človekovo svobodno voljo in kreativnostjo in tko je edino dobr in prov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Namen človeškega obstoja
Reply #2 - 03.06.2002 at 08:11:47
 
Me pa res zanima kje vidita ta smisel.
Kar sem do sedaj o tem prebral je ciljalo na to, da je vse to življenje in človeška jeba (najenostavneje rečeno) namenjeno poti učenja, ki nam jo je neko božanstvo namenilo.
Sori ampak to se mi zdi neumnost, zakaj nas to božanstvo ni ustvarilo na koncu te poti, pa bi vsa ta jeba odpadla. Če se to ne da, ni Božanstvo, če ni hotelo je pa sadist torej Satan.
Morbit mal preveč enostavno za nekatere na tem forumu, ampak tako je po moje treba postaviti vprašanje, ne pa ob kupu enih predpostavk brez osnove. Od nule torej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Namen človeškega obstoja
Reply #3 - 03.06.2002 at 09:14:05
 
... in kje potem ti vidiš namen  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Namen človeškega obstoja
Reply #4 - 03.06.2002 at 11:09:05
 
Smisel življenja?
Ga pač ne vidim, tako kot ne vidim smisla pri črvih in ostalih živalih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Namen človeškega obstoja
Reply #5 - 03.06.2002 at 12:06:01
 
/Smisel življenja?
Ga pač ne vidim, tako kot ne vidim smisla pri črvih in ostalih živalih./
...narava človeka je, da se podaja v globje razmišljanje o svetu in sebi takrat, ko mu gre kaj narobe ... !
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #6 - 03.06.2002 at 12:43:02
 
Oldio wrote on 03.06.2002 at 11:09:05:
Smisel življenja?
Ga pač ne vidim, tako kot ne vidim smisla pri črvih in ostalih živalih.


Pol so mi pa že bolj všeč tisti, ki vidijo smisel življenja v tem, da čimbolj uživajo in se nasploh kar največ časa fajn imajo. Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Namen človeškega obstoja
Reply #7 - 03.06.2002 at 13:00:16
 
Hi Oldi,

Ej, ti si cool. Tebe bi lahko opisal tudi s izrazom
skusnjavec ali pa nejeverni Tomaz Smiley))).

No, skozi vso to clovekovo jebo moramo iti zaradi enega povsem preprostega razloga, ki ga npr. zivali zelo dobro razumejo.

Zaradi naravne selekcije.

Samo pri zivalih gre naravna selekcija predvsem skozi gene in fizicni plan (zato je pri zivalih cas ljubezni tako mocno povezan s nasiljem), no pri nas ljudeh pa je v igri morala, razum, ljubezen v duhovnem smislu in podobna navlaka (zato smo med sexom lahko malce bolj sprosceni, kot zivali Smiley))).



Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #8 - 03.06.2002 at 19:39:27
 
Quote:
Pol so mi pa že bolj všeč tisti, ki vidijo smisel življenja v tem, da čimbolj uživajo in se nasploh kar največ časa fajn imajo.  

Ja,saj res. Smiley

Nekateri govorijo o veselju,drugi se veselijo. Smiley

Nehajmo komplicirati,pa bo. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #9 - 03.06.2002 at 19:59:46
 
Oldio wrote on 03.06.2002 at 11:09:05:
Smisel življenja?
Ga pač ne vidim, tako kot ne vidim smisla pri črvih in ostalih živalih.



Oldi, zamisli si svet brez vseh črvov in ostalih živali.

Tvoj smisel se bo hitro najdu.

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #10 - 03.06.2002 at 20:02:06
 
pa kje s ti MIKE? prletiš k FENIKS FROM THE SUN........ej a si si pogledou od Nikole moj prispeuk.....da si izboljšamo svoj smisu žiulenja.......na znanju za use je ,.........

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #11 - 04.06.2002 at 11:46:06
 
Quote:
Samo pri zivalih gre naravna selekcija predvsem skozi gene in fizicni plan (zato je pri zivalih cas ljubezni tako mocno povezan s nasiljem), no pri nas ljudeh pa je v igri morala, razum, ljubezen v duhovnem smislu in podobna navlaka (zato smo med sexom lahko malce bolj sprosceni, kot zivali


Gape je postavu princip evolucije kot zavestno početje, na katerega lahko zavestno vplivamo, a  kljub zavestno morda drugačnemu hotenju ćloveka človek  iz  principa evolucije praktično ne moremo iztirit. Po moje je varovlka ravno zavest, ki je izvenčasovna in izven prostorska kategorija in se lahko realizira skozi čoveka kljub navidezni raprostranjenosti skozi prostor in čas samo v tem v tej točki v tem hipu. Je zato ni mogoče zmanipulirat, ji ni možno zdaj tko spogogjevat pa  sprogramirat, da bo v prihodnosti točno tam in takrat, ji ni možno tud  spomina sprerminjat.

Če ne bi bla zavest od vekov pa za veke točno zdaj točno tle, je itak sploh ne bi blo in si tega vprašanja zdaj ne bi zastavljal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Namen človeškega obstoja
Reply #12 - 05.06.2002 at 10:10:19
 
Hi Titud,

Gape je v bistvu zelo lepo zadel bistvo. Moj dokaz za njegovo trditev bi bil, da vsako stvar zacnes z namenom, da jo tudi dokoncas. Hiso zacnes graditi zato, da jo dokoncas in se nato v njej grejes, ne zato ker je stena brez oken tako lepa...

Ce to mojo trditev preneses v Gapejevo tezo, potem je dejansko ze sam obstoj cloveske vrste dokaz, da bomo nekoc dosegli svoj cilj. Prisli do konca evolucije.

Na tej poti zgresiti ni greh. Pac se ucis. Greh je ko obupas in ne poskusas vec. To morda malce ze spominja na samomorilce. Obupa in neha poskusati. Iz stalisca evolucije hujse napake ne mores narediti... Dobr, pa pustmo to.

Na tvoje vprasanje imam nekaksen odgovor, samo je fulllllll dolg, da bi res pojasnil vse kar mislim...



Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #13 - 05.06.2002 at 10:43:50
 
nism jest zadel bistva, to sm najdu na igorjevi strani, mi je blo všeč in sm pejstu ...

jest iz tega lahko naprimer potegnem tole, namen se bo uresničil, koliko nas ga bo uresničilo je pa naš problem, tj, kdor noče uresničevati namena naj ga ne uresničuje, ampak potem bo njegovo življenje jeba, tko kt je oldi reku, ker dela proti toku in ga lajf jebe.
če prenesem na hišo, ki jo jest gradim, če mi bo sosed nasprotoval pri njeni gradnji, mu bo lajf jeba, če me bo pa sprejel in se bova pomenla mu bom ustregu pri željah, kjer bom le mogu (ne naredu žive meje tik ob meji npr)

skratka lajf ni jeba če delaš za njegov namen, kaj namen je, moraš pa odkrit, ker namen je TVOJ, se sicer poklapa z nameni vseh ostalih ludi, je pa popolnoma individualno tvoj ... in če življenje nima namena ... je jeba ... verjamem
čeprov moj npr ni bil jeba niti dokler ni imel namena, na ja bolj kot zdej že, to priznam, amapk kar te ne ubije, te naredi močnejšega!

oldi, tebe bi pa jest bolj kot za tomaža, ocenu za skeptika ... evo opisa ...
http://www.gape.org/gapes/eng/sceptic.htm

nasprotni pol smo pa sanjači
http://www.gape.org/gapes/tehnologija.htm#sanjaci
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Master
1
*
Offline


Posts: 17

Gender: male
Re: Namen človeškega obstoja
Reply #14 - 05.06.2002 at 13:26:49
 
Bog je rekel: "Naredimo človeka po svoji podobi, kot svojo podobnost! Gospoduje naj ribam morja in pticam neba, živini in vsej zemlji ter vsej laznini, ki se plazi po zemlji!" Bog je ustvaril človeka po svoji podobi, po Božji podobi ga je ustvaril, moškega in žensko je ustvaril. - Sveto pismo (SSP)

"Snovno vesolje ni nič drugega kakor Jaz, ki se je ukrivil nazaj vase zato, da bi samega sebe izkusil kot duha, um in snov." - Deepak Chopra

"Človek ni niti stvar niti proces, ampak odprtina ali čistina, skozi katero se lahko izraža Absolutno." -Ken Wilber

"Izšel sem iz Očeta in prišel na svet, spet zapuščam svet in grem k Očetu." - Jezus Kristus

Evolucija je močno napredovala: od prvobitne energije velikega poka in subatomskih delcev preko atomov in molekul do celic in organizmov. Na planetu Zemlja je evolucija pripeljala do bitij s tako kompleksnim živčnim sistemom, da so lahko začeli razumevati svet, v katerem so se znašli. Ko opazujemo zvezde, preučujemo cvetlico ali gledamo pod mikroskopom, smo pot življenja, ki raziskuje Stvarstvo; pot Narave, ki odkriva in se čudi sama sebi. Preko nas, naših zaznav in naših misli začenja Vsemirje odkrivati samo sebe in se zavedati svojega lastnega obstoja. Smo oko Vsemirja. (Sedaj, Peter Russell)

Pomembno je, da spoznavamo in spoznamo same sebe (premik zavesti na božanske ravni), kot je mnogo ljudi vedelo kdo so (med njimi je Jezus Kristus) in dopustimo božanskemu v nas, da se v polnosti izrazi skozi naša telesa (fizično, astralno, mentalno...) in se tako razvijamo naprej...

Kakšen razvoj nas čaka naprej? Zanimivo je razmišljanje Nikole Tesle, ki ga je napisal Brus-li  http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=opens;action=display;num=10223382...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 8