Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 12941 times)
A.
Ex Member




SPOMIN
01.08.2001 at 07:59:59
 
forumovke/ci

Zanima me, če lahko, kdo pove kakšno lahko tehniko kako narest dolgoročen spomin?

Vem, da imamo več vrst spomina, v več nivojih in dostopnega glede na prioritete,
Zanima me zakaj se v nekem primeru lahko spomnim v drugih pa…  

Če bi razumeli spomin potem bi lahko obvladali sebe…
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: SPOMIN
Reply #1 - 01.08.2001 at 10:41:55
 
Jaz mislim, da se je v globali treba spomniti KDO SMO. Zdaj, kako daleč to sega?

Z urjenjem možganov ni nič narobe. Bolj bi rekla, da je važna pozornost, da zaupamo naravi, vesoljnemu redu, in verjamemo v to, da se ni potrebno spomnit, če se ne. Ker vse ob svojem času. Edini najvišji trenutek je sedaj. Mi pa ne dojamemo, ker zmeraj želimo nekaj in želja je bistvu tudi ego, ki nam onemogoča se spomniti. Saj vemo, kako je, če nekaj hočemo. Ko dopuščamo, se vedno bolj spominjamo. Ko se ne bojimo. Kar naenkrat se pojavijo prebliski, intuicija, nekaj, ko smo presenečeni, da se nismo nikoli tega spomnili. Ker smo povezani z vsem. Npr. razne regresije, jaz mislim, komu se odpre po naravni poti je ok., drugače pa pravzaprav ne rabimo vedet, ker važno je, kaj in kdo smo sedaj.

Je pa to spet ena ful tema..

Pravzaprav k temu, kar sem napisala dodajam to - v bistvu je to moje razumevanje, ki sem ga nekako pridobila in se ga oklenila ravno zato, ker se ne moram spomnit. Recimo, kako je bilo, ko sem bila čisto majhna oz. zakaj je takšna usoda moja bila, ta karma.., ali je res iz prejšnjega življenja, ali sem nedolžna. To so temne globine in modri pravijo, da ni dobro kopati po njih brez angela. Torej, mislim, da je treba vaditi potrpljenje.





Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SPOMIN
Reply #2 - 01.08.2001 at 13:56:23
 
men se zdi da ni joke v tem kako narest dolgoročni spomin, on je že narejen.
problem je v dostopanju do le tega.
čeprov ne vem točno zakaj bi rabu dostop do njega, glede na to da vse kar je (pomembno), je tukaj in zdaj. kar je bilo je bilo, pravijo da je fino se tega spomnit (kao za čiščenje zavesti in vzorcev), pa ne vem če je tko zelo nujno za razvoj človekove zavesti.
bilo bi pa fajn naštudirat kako dostopat do etra kjer je vse zapisano, ne samo moji podatki ampak od vseh. pa sej v bistvu obstajajo tehnike tudi za dostop do tega znanja, samo zavest si je treba povečat in se reči začnejo same odpirat - tiste ki jih rabiš v svojem razvoju (in si jih sposoben prenest na svoji (trenutni) stopnji razvoja).
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: SPOMIN
Reply #3 - 01.08.2001 at 15:57:17
 
Kar rabs se bos ze spomnu, tko da ni panike...

Ce se v dolocenem trenutku ne mores spomnt npr kdo je bil tvoj sosolec v osnovni soli ni s tem nc narobe to sam pomen da tega znanja trenutno ne rabis.

Pravjo pa da ce v nekem trenutku nekej pocnes in si poskusas to zapomnt da bi nekomu kasneje o tem govoru, da se potem tega ne mores spomnt...
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: SPOMIN
Reply #4 - 02.08.2001 at 11:11:54
 
ja res je herby, če se v nekem trenutku ne spomniš ali spomniš, debato nese v to ali drugo smer, vendar za tiste, ki vemo to ni težave saj kontrola situacije itak že prej deluje.

gape ja res je carsko, če bi dojel eterski spomnin?
sam mormo dojet našega in po pravilu vse v vsem, bo itak vse tam!

zvezdica, itak bi mogl dojet kdo in kaj počnemo?
ker jaz spišem dober os za mozgane, pol pa se čez 1 mesec ponovno spomnim na to, ker vmes delam neki drugega in mi to zaposli mind in os, pol čaka...
meditacija napr je dobra za mir, sam če te sesuje sistem, pol pozabiš in do ključnih os struktur podzavesti itak ni fino dostopat če ne obvaldaš se sesede sistem in pol pride, da take spravljajo skupi v,
saj veste katere ane?

je pa še drug spomin dobr met, ko nekaj preletim, si ne zapomnim vsega? samo določene stvari, ki so kao važne za moj razvoj, napr letnic itd pa ne?
samo, zakaj ne, če sem jih itak spravu v glavo?

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: SPOMIN
Reply #5 - 02.08.2001 at 11:28:42
 
To je tisti talent, po moje, edinstvenost posameznika. Ker enostavno ne rabiš drugega za svojo celovitost. Lahko sicer pridobiš, ampak neke koristi ne bo. Ker ni naravno. To, kar se ti sprašuješ zakaj, je isto kot če bi jaz želela vedet zakaj nisem ful  talent za klavir. Pa bi rada npr. (saj se lahko naučim in ga igram in vadim do nezavesti, ali pa tudi sama komponiram skladbe, samo naravni talent pa ne bom nikoli)

Tista posebnost, ki jo ima nekdo poudarjeno, nekdo drug pa ne (npr. pomnenje po fotografskem spominu, pomnenje številk, barvno pomnenje, pomnenje lastnega občutka..., je v bistvu pomoč, da se duša najde.

No, tako mislim. Ne moremo imeti vsega, kar si želimo.

PS
Kar se pa v danem trenutku ali pa odbodbju ne spomnimo, pa je tudi prav tako. Duša ve. Samo nam je to težko verjet, ker smo želeli tako pa tako Wink Seveda temu raziskovanju ni konca. Tako, da keep on..., ker vedno bolj vidiš, da je vseeno.




Back to top
 
 
IP Logged
 
A
Guest




Re: SPOMIN
Reply #6 - 02.08.2001 at 12:46:42
 
ja littlestar, res je, važno je da se duša njade...

sam jez sem se našu v os in spominu?
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: SPOMIN
Reply #7 - 03.08.2001 at 12:30:25
 
pa pobližje poglejmo zakaj sem se našel tu?

Pišem programe za mind in
naprimer spišeš program za spremenit navado.
razsujem vzroke, določim nov potek, sam to. Postavim pointerje in to in gre…

sam potem večkrat, dokre res ne osvojim stanja, ker mislim na druge stvari, osvežim program

pol ugotovim da je navada v bistvu, del postopkov, ki jih v situaciji počnemo nezavedno.
ti postopki so zapisani v spominu in če bi mi uspel sesut spomnin bi novi postopki stalno držal.

torej bi se v trenutku rešil navad za stalno. Torej teory of 1 sekond. Realno se, da v svetu mistike, tam vemo, kako,… sam razvijam brez vsega?

vem da je s tem povezana energija, ker če imaš energijo si lažje narediš, kot če je ni, zato tud razvijam položaje za prenos energije…
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: SPOMIN
Reply #8 - 17.08.2001 at 08:57:59
 
Nekaj tega znajo hipnotizerji, ki baje znajo prodreti v vse zapise našega spomina.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
ojej
Guest




Re: SPOMIN
Reply #9 - 14.10.2001 at 02:56:38
 
8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: SPOMIN
Reply #10 - 15.10.2001 at 08:39:44
 
hval se tle

prid pa da sporbamo ...  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: SPOMIN
Reply #11 - 15.10.2001 at 11:00:58
 

MIKE wrote on 17.08.2001 at 08:57:59:
Nekaj tega znajo hipnotizerji, ki baje znajo prodreti v vse zapise našega spomina.

Tuki je treba vedet, da je tud hipnotizer odvisen od nas - če se pustiš hipnotizirat te lahko, če ne pa ne more (nisi dojemljiv) Recimo, mene ni mogel, čeprav bi mi na tak način tudi lahko pomagal, pa ni šlo, ker se nisem znala prepustit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: SPOMIN
Reply #12 - 15.10.2001 at 11:23:06
 

Quote:
Tuki je treba vedet, da je tud hipnotizer odvisen od nas - če se pustiš hipnotizirat te lahko, če ne pa ne more (nisi dojemljiv) Recimo, mene ni mogel, čeprav bi mi na tak način tudi lahko pomagal, pa ni šlo, ker se nisem znala prepustit.


Pa prosim, ne jemat nase krivde. Oba sta se srečala zavoljo te izkušnje. Za prepuščanje je potrebno zaupanje in za zaupanje je potreben čas. In če nas je življenje izučilo, da težje zaupamo in če nas življenje hkrati uči, da je vredno zaupat, potem enkrat bomo. Ampak še samo enkrat in to za vselej - in vredno je počakat na pravi trenutek...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: SPOMIN
Reply #13 - 16.10.2001 at 09:42:09
 
Hm ste vsi govorili o tem, kako bi se naredilo, da si  čimveč zapomnimo...saj je OK. Ampak, a se da kaj naredit, da nekatere stvari trajno zbrišemo iz našega spomina (imam kr nekaj takšnega shranjeno v spominu, kar bi rada zbrisala). A obstaja mogoč v naših možgančkih kakšna "tipka" za trajno brisanje nekaterih spominov?
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: SPOMIN
Reply #14 - 31.10.2001 at 15:44:39
 
Le-ona, jest mislim, da brisanje spomina ne pride v postev. Gre za to ali se spomnis ali pa ne. Moje mnenje je, da je spomin necemu namenjen in to osebni rasti človeka. Sej ko prideš v zavedanje, ..., ko prideš... torej... najbrž spoznaš, da so bili vsi dogodki v tvojem življenju namenjeni temu ,da pridobiš neke izkušnje (hote ali nehote). Si ne predstavljam, kaj se vse skriva v našem spominu. Že za dobo tega življenja, najbrž full. Ene 2 mega podatkov Smiley. No, ravno zadnjič sva z ženo klepetala o sineku. Gre pa za to da sva se spraševala ali si je recimo zapomnil porod, stanje v maternici, kaka čustva je imel. Sploh pa v času rojevanja? Si ne morem čisto predstavljati. Sicer na nek način lažje, kot lastno rojstvo, pa vendar so to le moje predstave o dogodku kateremu sem bil priča. KVA PA JEST VEM.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3