Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 17634 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Črna magija 2
Reply #30 - 06.07.2004 at 10:15:46
 
Črna magija je vedno posledica neznanja, ali nezadostne ozaveščenosti, če hočete.

Če nekomu škoduješ, pa čeprav ob tem zaradi neznanja misliš, da delaš dobro, je to še vedno škodovanje in končni efekt je tisti kriterij, ki odloča o tem ali je bilo storjeno zlo ali dobro.

Dejanja storjena proti nekomu in proti njegovi volji so apriori zla dejanja.  Svobodna volja je svetinja in vsako neželjeno vpletanje v svobodno voljo je grobo skrunjenje "svetosti" - črna magija.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Gardener
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 7

Re: Črna magija 2
Reply #31 - 06.07.2004 at 11:12:17
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gardener
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 7

Re: Črna magija 2
Reply #32 - 06.07.2004 at 11:13:52
 
Gardener wrote on 06.07.2004 at 11:12:17:


Če pa pogledamo definicijo besede "magija" s pomočjo SSKJ:

magíja  -e ž () 1. v okultizmu nauk o skrivni povezavi vseh stvari med seboj in o vplivanju na naravo z močjo poduhovljene volje
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gardener
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 7

Re: Črna magija 2
Reply #33 - 06.07.2004 at 11:19:19
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Črna magija 2
Reply #34 - 06.07.2004 at 11:21:39
 
Smileyko spoznaš svoje pravo Bistvo , ki je v tebi samemu , te take stvari ne zanimajo več
prava magija je TO, kar smo mi sami v Resnici
in ne potrebuješ ničesar drugega več...
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Črna magija 2
Reply #35 - 06.07.2004 at 11:31:09
 
Definicija magije iz SSKJ je po mojem mnenju kar prava.

Izcjelitelj Mladen pa črno magijo definira z nekakšnimi mutnimi pojmi, negativnimi energijami, kar je po moje čisto  mimo ali pa z namenom zameglevanja.  

Čeprav v pogovornem jeziku uporabljamo tudi pojme kot so negativna energija ali pozitivna energija, je s tem mišljeno ustvarjeno vzdušje, ki ga ocenimo kot pozitivnega ali negativnega.

Energija pa ni ne negativna ne pozitivna.
Ko pa negativnim energijiam prida še osebne značilnosti  (demoni), pa mislim, da že malo izgublja tla pod nogami ...
Energija  ne more biti  negativna, še manj je pa lahko zlobna (saj nima zavesti).  8)

Sploh se pa energije ne uporablja v množini (tri energije, petsto energij). Energija je vedno v ednini in jo je mogoče meriti.


Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Črna magija 2
Reply #36 - 06.07.2004 at 11:42:47
 
Energija nima zavesti??? Jaz sem pa skoz mislila, da je energija zavest?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Črna magija 2
Reply #37 - 06.07.2004 at 11:45:14
 
Naziv črna magija nosi zame spročilo  namena slabega vplivanja - delovanja.

Možnost njenega obstoja in delovanja na nek način priznavam, saj  dejansko obstajajo za to tudi določene psihološke ( duševne ) osnove.  
Psihoterapevtska praksa je izpostavila dva ključna pojma , ki opredeljujeta nek odnos ( npr. terapevt - pacient ): transfer in konratransfer.
Transfer je prenašanje stališč in občutij iz preteklosti v sedanjost in interpretiranje novih doživetij v luči preteklosti.
Kontransfer ( zaradi potrebe nekoliko širše ) : Prenešene vsebine v terapevtskem odnosu s strani pacienta "vznemirijo" izrinjene ( t.j. nezavedne ) vsebine pri terapevtu, ki jih on ( terapevt ) nato projicira nazaj na pacienta.
Opisana situacija neprepoznanega kontratransferja na strani terapevta v psihoterapevtskem odnosu je dolgo veljala kot izključno moteči, če ne že destruktivni element  terapevtskega odnosa. C.G.Jung pa je v tem dogodku prepoznal tudi izredno pozitivni   vidik terapevtskega procesa. Spoznal je namreč, da je reakcija analitika na pacienta bistveni terapevtski dejavnik analize. V primerjavi z reakcijami prenosa s strani pacienta ( na terapevta ) imajo le-te reakcije manj prisiljen značaj in so sposobne večje integracije. Z drugimi besedami to pomeni , da ima  anlitik življenjski odnos do nezavednega tam, kjer manjka pacientu. In to je to, kar pospešuje zdravljenje. Jung je tako mnenja, da temeljijo vse analize na kontratransfernem in transfernem dogajanju, ker znotraj takšne situacije prihaja do tega, da vsak del osebnosti terapevta stopa v identifikacijo z identičnim psihološkim delom pacineta, ki pa sta lahko  skladna ali pa komplementarna.

Tako nekako stojijo stvari v "nadzorovani" terapevtski situaciji tesnega odnosa dvoje ljudi. Beseda tesni odnos ima tukaj poseben pomen - pove namreč, da gre za neke vrste primerjavo "odtisov " psih ( duš ) dvoje ljudi in to znotraj  ( vsaj na začetku psihoterapevtskega procesa ) nezavednega prostora.

Kaj pa pomeni tako " tesni " odnos znotraj manj nadzorovane situacije odnosa dvoje ljudi, ko recimo eden izmed njiju dveh - imenujmo ga črni ( hudobni ) mag - poseduje vso to psihološko mojstrtvo nadzorovanja nazavednih transfernih in kontransfernih procesov ?  Mogoče za lažje razumevanje primerjava s človekom, ki je razvil sposobnost uravnavanja vegetativnega živčevja z vsemi posledicami tega.
Tukaj pa se lahko začne to čemur pravimo delovati na nekoga mimo njega na način, da se kot magi " polotimo "  človeka na način načrtne (manipulativne )nezavedne vezanosti . Mag ima torej sposobnost, da povsem nadzorovano z lastnim nezavednim ujame " valovno dolžino " nezavednega nekoga drugege s katerim ima pač neke   namene ( slabe ali dobre ), ta se pa tega ali zaveda ali pa sploh ne zaveda, kar pa je v končni fazi na nek način vseeno, če ni sposoben globljega stika z lastno nezavedno naravo ter s tem s  funkcijami transferja in kontransferja. Preko tega mehanizma dejansko mag zapove drugemu, da ta sam sebi stori zlo ali dobro.


Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Črna magija 2
Reply #38 - 06.07.2004 at 11:46:57
 
Quote:
Energija nima zavesti??? Jaz sem pa skoz mislila, da je energija zavest?


Misliš lahko, vendar ni  Wink

Morda drži obratno, da je zavest določena organizirana oblika usmerjene energije, nikakor pa zavest in energija nista sinonima, ker potem bi zavest lahko merili v joulih ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Črna magija 2
Reply #39 - 06.07.2004 at 11:56:17
 
Toni_Zamene wrote on 06.07.2004 at 11:45:14:
Naziv črna magija nosi zame spročilo  namena slabega vplivanja - delovanja.

Se strinjam.



Quote:
Mag ima torej sposobnost, da povsem nadzorovano z lastnim nezavednim ujame " valovno dolžino " nezavednega nekoga drugege s katerim ima pač neke   namene ( slabe ali dobre ), ta se pa tega ali zaveda ali pa sploh ne zaveda, kar pa je v končni fazi na nek način vseeno, če ni sposoben globljega stika z lastno nezavedno naravo ter s tem s  funkcijami transferja in kontransferja. Preko tega mehanizma dejansko mag zapove drugemu, da ta sam sebi stori zlo ali dobro.


Magi smo vsi, ki imamo zavest.
Kakšne sposobnosti ima kdo in ali deluje le z metlo ali tudi bolj rafinirano (z "možganskimi valovi") so tukaj bolj obrobne tehnične podrobnosti, ki lahko le zavedejo in nas speljejo na povsem napačno predstavo, oziroma predsodek, da so magi samo tisti, ki imajo neke specialne tehnične sposobnost.

Vendar je izmed vseh sposobnosti, najbolj magična in najmočnejša ravno sposobnost ZAVEDANJA.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Gardener
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 7

Re: Črna magija 2
Reply #40 - 06.07.2004 at 12:05:22
 
Kaj pa je potem telekineza oz. ukrivljanje predmetov na daljavo brez fizičnega stika (celo preko debele steklene stene)? Ti primeri so znani in se jih ne more zanikati, saj so na tem področju potekali znanstveni eksperimenti. Ljudje, ki imajo sposobnost vplivanja na predmete (npr. na njihovo ukrivljanje) imajo potem tudi sposobnost na podoben način vplivati na živa bitja (npr. na ljudi in živali). Se morda motim?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Črna magija 2
Reply #41 - 06.07.2004 at 12:29:56
 
Gardener wrote on 06.07.2004 at 12:05:22:
Kaj pa je potem telekineza oz. ukrivljanje predmetov na daljavo brez fizičnega stika (celo preko debele steklene stene)?

To so specialne tehnične zmožnosti. (ki jih izvajajo železokrivci)  Cheesy

Zgoraj naštetih zmožnosti sicer nisem še nikjer videl in mi jih tudi še nihče ni znal demonstrirati, zato jih jemljem bolj z rezervo, vendar tudi če jih kdo ima, me ne fascinira nič bolj, kot recimo nekdo, ki je zmožen metanja kamnov v daljavo ali letanja po zraku (z letali).

Vsekakor pa me vse te tehnične zmožnosti in čarovniški triki, četudi na prvi pogled izgledajo še tako nenavadno in začudujoče, ne morejo tako močno fascinirati, kot me fascinira sama zmožnost zavedanja.


Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Črna magija 2
Reply #42 - 06.07.2004 at 12:41:53
 
Roll Eyesna Poti po kateri potujemo je veliko trgovin...
v katerih se ponuja marsikaj
tudi umetno cvetje ...
in izbira vsakega posameznika je ,ali se odloči za ogled , ali tam tudi ostane...
in ostane na tej stopnji zavesti...
ne vem za druge , a moja Pot gre dalje...
strinjam se s teboj Bardo Thodol, vsak pa ima svoje mnenje in zopet
zavestno izbiro
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
kristalka
Guest




Re: Črna magija 2
Reply #43 - 06.07.2004 at 15:03:20
 
Mene pa zanima, pa se je kdo srečal že s črno magijo
S črnim magom , ki ti trosi uroke vse povprek, črpa energijo, pošilja nočne more. Pošlje hudiča na te...

Ja, vem sliši se kot znanstvena fantastika... ampak to se dogaja...TO JE ČRNA MAGIJA!

Ni se dobro igrati z njo, in ne vem če se sto obliko magije komu pomaga!


Moje mnenje LP Kristalka
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Črna magija 2
Reply #44 - 06.07.2004 at 15:31:49
 
Quote:
S črnim magom , ki ti trosi uroke vse povprek, črpa energijo, pošilja nočne more. Pošlje hudiča na te...
Ja, vem sliši se kot znanstvena fantastika... ampak to se dogaja...TO JE ČRNA MAGIJA!

Ne me basat, a to je to  Cheesy




Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4