Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8064 times)
mlampret
1
*
Offline

personal text
Posts: 7

Gender: male
v kaj verjamete
10.03.2002 at 03:27:29
 
heja..

na hitro sem pregledal temo 'new age bedastoce' in mi nekak ni jasno od kje nekateri tok podperate vse mogoce zadeve povezane z duhovnostjo oz. nefizicnim svetom.. nimam nic proti energijam in zdravljenjem.. tud do neke mere verjamem v to..

ampak nisem pa zadovoljen z razlago, ki jo je dal nek bioenergetik po tvju.. v smislu.. ti verjem v to, da imamo nekateri to moc, ki nam je dana, zakaj je tko in od kje.. tega pa ne sprasuj.. tko pac je.. (pomoje ja taka razlaga dovljena za kaksne bolj ekstremne zadeve, ne pa za energije s katerimi ta zdravnik zdravi.. ki so mu sredstvo).. kar se tice pa kristalov iz prejsne teme bi pa reku da skoda ce morjo stvar predstvlat na nekem nizjem nivoju (skomercializeranem in prirejenem za serse mnozice).. pomoje je tko, da se tale duhovnost in energije, mal prevec promoverajo s tem pa zgobljajo car in profesionalnost.. v splosnem je dobo ce je cim vec ljudi v tem.. je vec dobrih.. ampak se vec pa mal manj dobrih Smiley..

zanima me kako si vi vse te zadeve razlagate.. al samo verjamete v to in pika. Al iz rezultatov.. (samo ce so nekje rezultai pol se ne pomen da je vse res..) Ker bolj ko berem te zadeve vec stvari je, ki se jih ne da pojasnit al pa se razhajajo in so ne povezane.. al pa neke razlage ki se mi zdijo pravljicne.. zakaj pravlicne.. ker so vezane na fizicni svet, ne upostevajo pa pravil, ki v njem vladajo..

trenutno si razlagam svoj obstoj/poslanstvo nekak tako: zivim zaradi sebe.. da cim bolj uzivam.. uspeh pa je osvisen od vlozenega truda.. bliznic ni.. svet je narjen zame..  kaj je bog mi je pa se najblizja muslimanska razlaga, ki prav da bog vse tist NI na kar lahko pomislis oz. kar se ti zdi da bi lahko bil.. glede duhovnosti (razmisljanje o bogu.. samem sebi, itd..) pa dopuscam moznost, da je to le ena izmed cloveskih sposobnosti, ki jih pri drugih zemljskih bitjih ne najdemo, tako kot govor (ne sporazumevaje) in sposobnost poslusanja glasbe..

btw. a kdo ve za kaksen dober clanek na temo galsba in zivali oz. prepoznavanje glasbenih vzorcev pri zivalih..

zlo se strinjam s comp-om ki je reku, da imata fizicni in duhovni vidik skupno bistvo.. al neki v tem smislu.. se pravi oboje vodi k istemu koncu/zacetku.. primer.. poskus doseganja praznega prostora.. al pa 0 kelvinov.. ko grejo energije v neskoncost.. fizikalni zakoni pa se postavljajo na glavo..

lp,
Miha
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: v kaj verjamete
Reply #1 - 10.03.2002 at 14:05:01
 
Ukvarjam se z Reikijem in nič ne verjamem, temveč ga preprosto čutim. Ne vem, morda čutim zato, ker verjamem...

Vem pa tudi, da stvar deluje, kar sem poskusil na sebi in drugih. Ne deluje 100%, ampak katera medicina pa je 100%?

Verjetno moraš verjeti, da bi delovalo. Bolj, kot verjameš, bolj deluje.

Dober test je hoja po žerjavici. Če nisi sproščen, te je strah in ne verjameš, da ti bo uspelo, potem te bo opeklo.  Če pa se preputiš in verjameš, se lahko po žerjavici sprehajaš kot po travi.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: v kaj verjamete
Reply #2 - 10.03.2002 at 15:10:35
 
Živjo Miro!

Sem mislil, da sploh ne prideš več sem in ko se naenkrat pojavi nekdo, ki se podpiše kot Miro, mi je prav prijetno.   Ti bom kakšen email zabelil. To je ludnica. Grin

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: v kaj verjamete
Reply #3 - 11.03.2002 at 21:16:36
 
Živjo Andres!

Res zadnje čase redko obiskujem forum. Po glavi se mi pletejo druge stvari, čeprav so povezane z duhovnostjo...

Mogoče si mi pa ti kakšnega palčka na obisk poslal?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: v kaj verjamete
Reply #4 - 11.03.2002 at 22:13:16
 
Jat tud ne verjamem kar tako. Ampak, če jaz nečesa ne poznam, si ne drznem rečt, da to ne obstaja. Če ostaneš odprtega duha, in dopustiš možnost, da obstajajo stvari izven fizičnega sveta, izven štirih dimenzij, ki jih mi v fizičnem svetu lahko občutimo s "fizičnimi" čutili in izmerimo z instrumenti, ki delujejo po istih principih kot ta isti fizični svet, sploh nimaš problema s pojavi, ki jih ne moreš "razumsko" razložiti. Enostavno dopustiš možnost, da obstajajo. Ni pa rečeno, da se nikoli ne bodo dali razložiti.

Tut, če naprimer hočeš razumsko razložiti subatomske pojave, slejkoprej enkrat naletiš na zakone kvantne fizike, in tam si takoj mrzel, ker z "zdravo pametjo" tudi nikamor ne prideš. Torej tudi v našem "navadnem" fizičnem svetu ne moreš stvari razložit. Pa tut ni rečeno, da se to ne bo dalo, al pa , da se že da, pa mi tega še slišali nismo.

Pa jaz tud ne verjamem vse, kar je nekdo rekel na televiziji. Jaz ponavadi držim eno kritično distanco do vseh stvari, ne sami do duhovnosti, stvar je za preštudirat pa za izkusit, potem šele lahko kar koli o stvari rečeš.

Ja, pa itak smo vsi na tem svetu, da probamo čim bolj uživat. Samo za vsakega je lahko uživanje nekaj druzga.
Poznam ljudi, ki najbolj uživajo, kadar veliko delajo, eni pa kadar lenarijo. Eni so pa najbolj srečni in zadovoljni, če pomagajo drugim, al pa če živijo v ljubezni in sožitju z drugimi, al pa kar koli, teh varjant je, kolikor je ljudi na svetu. Pa tud vsi smo v središču vesolja, vsako bitje živi v središču svojega vesolja, isto kot je vsaka točka fizičnega vesolja z gledišča te točke središče tega istega vesolja.

Tko jaz gledam na te stvari, in nimam težav z dojemanjem. Največ, kar si drznem rečt je: ne vem, ne poznam. Filozofijo ima pa itak vsak svojo. Pravljice pa to so lahko, ali pa niso.  

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: v kaj verjamete
Reply #5 - 11.03.2002 at 22:19:52
 
ohohoho tegale sm pa še dolžan se mi zdi ...

podpiramo 'duhovnost' zato ker smo sprobal in zdej vemo, no ja enim se je kr 'zgodil' in smo šele pol začel iskat razlage in ker te valjda uradni 'zdravniki' samo čudno gledajo ko jim začneš tumbat da te 'praska po glavi', al pa te clo odvlečejo v polje, pač pol pristneš tam kjer ti ponudijo odgovore, čeprov so od začetka tu mač ... ampka človek se navadi in potem čez čas vidi da je še vse kaj več tega na svetu kot tisto kar lahko primeš ali izmeriš.

z uno razlago tud jest enbi bil zadovoljen ... ampak ponavadi je škoda energije razlagat tako reč po tv-ju.
verejtno da se preveč promovira ... ampak ... kako bi pa ti presvetlil ljudi, kareim je zaradi nategovanja, nejasno da se bo treba počasi presvetlit, ker časa zmanjkuje ???
več ko nas je ... bolj svetimo.

kako si razlagamo ... prečiti si ... vsak po svoje, vsak ima svojo resnico ... vsak drugače dojema stvari, vsak jih celo drugače razlaga, uporablja druge besede, govorimo pa o isti svari ... in s tem ko govorimo (tipkamo) o tem si pomagamo ... en drugemu. sm že gor napisu ... fizični svet je samo odraz misli, misli ga ustvarjajo, ne pa on misli ... to je sicer dost radikalno stališče, ampak tko je ... pomoje.

vidiš ti si vsaj razlagaš, razmišljaš o tem zadnjič sm z eno prjatlco govoru, je rekla, midva pa sploh ne razmišljava o tem ... veš kolk je še takih ... in bol se obremenjujejo s problemi ki meni zvenijo popolnoma banalni.

sicer ti je pa miro zlo lepo odgovoru, mislim da to velja za večino nas tuki, dobr, razen oldija ... al se motim oldi ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: v kaj verjamete
Reply #6 - 11.03.2002 at 23:05:21
 
v kaj verjamem?

Kaj pa vem... ???
Po pravici povedano je zame pekel, vice in nebesa eno in isto...Kako? jah vse je možno samo če si živ in ne če si mrtev...pekel in nebesa so skrajnosti...vmes so pa vice...

torej verjamem, če se trudim, da dobim en rezultat...sicer bi lahko rekel, da to vem, pa sej je usen...
Nekje sem prebral, da je beseda verjeti zlo zapletena beseda in res je ni lahko razložiti...tudi sam Kristus je rekel "blagor tistim, ki bodo verjeli ne da bi videli..." - sam ne spadam med njih in zato mi je eno govorenje o stvareh o katerih nimam pojma brez veze...

Sam nisem krščen in kot  tak nimam vcepljenih direktno enih predstav o Bogu... Mi je precej ljubša filozofija jing-jang, ki pač temelji na dvojnosti, če jo združiš dobiš enost...preprosto ne  8)
Pri veri pa je tko, da morš najprej verjet v nekaj kar ni, ker itak use ustvari tvoj um...in to početi nekaj časa in stvar se s časom manifestira....sam sicer tega ne dojemam...je pa nekaj na tem...

Men je najbolj razložit pojem truda- dela na principu Taijija...tam sem delal vaje kake pol leta in doživel rezultate v katere nisem verjel, rezultate za katere nise vedel da so možni in jih sploh tisti trenutek nisem pričakoval...tko da...

edino v kar verjamem je, da imam dušo in možnost razsvetljenja....aja verjamem še v trud in zihr bi se še kej najdl...
Back to top
« Last Edit: 12.03.2002 at 15:42:18 by Magla »  

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: v kaj verjamete
Reply #7 - 12.03.2002 at 09:56:33
 
Magla wrote on 11.03.2002 at 23:05:21:
Po pravici povedano je zame pekel, vice in nebesa eno in isto...Kako? jah vse je možno samo če si živ in ne če si mrtev...pekel in nebesa so skrajnosti...vmes so pa vice...

tole si se dobr spomnu!
oni trije so torej na zamlji, tam kjer živiš v trenutku, enkrat si v peklu, pol precej v vicah in  vsake toliko časa si v nebesih. če si pa tko napedenaš pa si lahko v nebesih vedno več časa (sicer te znajo kakšni napadt da živiš v svoji mali škatlici - svetu, pa nič ne de), važno da je raj in to na zemlji.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: v kaj verjamete
Reply #8 - 12.03.2002 at 15:45:21
 
točno tako gape... pa po mojem je še lažje priti v nebesa...saj si že samo ozavestiti moraš to...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: v kaj verjamete
Reply #9 - 12.03.2002 at 15:54:36
 
tha best interpretacija  8)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: v kaj verjamete
Reply #10 - 15.03.2002 at 14:19:30
 
Podobno kot ostali, pa vseeno... Smiley

Verjamem, ker drugače ne morem. Ne bi znala točno razložiti, v kaj verjamem. Lahko rečem, da verjamem v Boga. Nisem bila sicer vzgojena v krščanskem duhu, vendar odkar pomnim, verujem, da obstaja Nekaj. Navadila sem se ta Nekaj imenovati Bog. Zadnje čase pa mi je precej bliže izraz Enost. Bolj pravi se mi zdi.

Verjamem, da obstaja vse mogoče. Verjamem, da smo ljudje zmožni narediti oz. doseči tisto, kar je v danem trenutku za marsikoga nemogoče. Nedosegljivo.

Verjamem, da hodim po svoji Poti. Verjamem, da je moja Pot moj cilj.

Kar se tiče energij - čutim jih konstantno. Kot jih vsi. Mogoče se kdo tega ne zaveda, vendar jih čuti. Tako in drugače.

Je pa ena stvar, v katero ne verjamem: da obstajajo "filmski" vampirji... Wink

Suzana Roll Eyes
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
mad_brilliant
1
*
Offline

There is no evil... only
fear...
Posts: 48

Gender: female
Re: v kaj verjamete
Reply #11 - 29.06.2004 at 14:41:10
 
Ne verjamem v Boga. Ali v boga. Verjamem da je v Jezusa, vendar nikoli ne molim. Verjamem da je bil Jezus eden izmed ljudi, ki si je zadal, da bo spremenil človeštvo... na bolje. Spoštujem ga zaradi tega.
Ne verjamem v različne bogove, v katere nekateri pravijo, da bi morala verjeti, glede na to, da mi je od vseh ver še najbližje wicca... Verjamem pa v stvari, ki jih določeni bogovi predstavljajo. Zatorej mi je všeč Odin, pa Freya in seveda Bastet.

Verjamem v angele. Predvsem v tiste, ki živijo v soncih. Verjamem v ljubezen...


Susi13 wrote on 15.03.2002 at 14:19:30:
Je pa ena stvar, v katero ne verjamem: da obstajajo "filmski" vampirji... Wink


Tudi jaz nisem verjela... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
:)Re: v kaj verjamete
Reply #12 - 29.06.2004 at 16:46:17
 
mad_brilliant wrote on 29.06.2004 at 14:41:10:
Zatorej mi je všeč Odin, pa Freya in seveda Bastet.
Daj povej kaj več o teh treh,  od kod kaj kje zakaj?


Quote:
Verjamem v ljubezen...
 Smiley kulj


LP
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: v kaj verjamete
Reply #13 - 30.06.2004 at 17:07:07
 
Smileyna nek način ne morem več biti vernik ...ker vem. .. vseeno , verjamem vase , ker sem ..to , kar sem, in vem da Absolut je...karkoli si že vsak predstavlja pod tem imenom
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: v kaj verjamete
Reply #14 - 01.07.2004 at 09:48:48
 
Verjamem, hmm, ne vem če bi 100% reku, da verjamem, se pa trudim verjet!

Iz dneva v dan bolj verjamem!

Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2