Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 10
(Read 41273 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Vpliv glasbe
Reply #60 - 15.11.2002 at 18:13:26
 
Quote:
How many roads must a man walk down
Before you call him a man?
Yes, 'n' how many seas must a white dove sail
Before she sleeps in the sand?
Yes, 'n' how many times must the cannon balls fly
Before they're forever banned?
The answer, my friend, is blowin' in the wind,
The answer is blowin' in the wind.

Yes, 'n' how many years can a mountain exist
Before it is washed to the sea?
Yes, 'n' how many years can some people exist
Before they're allowed to be free?
Yes, 'n' how many times can a man turn his head
And pretend that he just doesn't see?
The answer, my friend, is blowin' in the wind,
The answer is blowin' in the wind.

Yes, 'n' how many times must a man look up
Before he can see the sky?
Yes, 'n' how many ears must one man have
Before he can hear people cry?
Yes, 'n' how many deaths will it take till he knows
That too many people have died?
The answer, my friend, is blowin' in the wind,
The answer is blowin' in the wind.


Evo spet en zanimiv primer. Sem malo profil urejal in spremenil podpis. In pol ure zatem naletim na tole pesem, ki je všeč gapetu. Drgač pa gape, Dylan ima še mnogo, mnogo dobrih komadov.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Vpliv glasbe
Reply #61 - 17.11.2002 at 09:01:16
 
No tule bom pripopala Eminemov  tekst, da bomo vedeli o čem govorimo (se še zmeraj obnese)


CLEANING OUT MY CLOSET

                                      ***

Have you ever been hated or discriminated against? I have, I´ve been protested and demonstrated against/Picket signs for my wicked rhymes. Look at the times. Sick is the mind of the motha crappity smackin´ kid that´ behind/all this commotions. Emotionsrun deep as ocean explodin. Tempers flaring from parents, Just blow´ them off and keep goin./ Not taking nothin from noone. give them hell long as I´m breathin. Keep kickin ass in the morning, an taking names in the evening/ Leavem with a taste as sour as vinegar in they mouth. See they can trigger me but they never figure me out/ Look at me now. I bet ya probably sick of me now. Ain´t you mama, I´ma make you look so rediculous now
*****
REFREN
I´m sorry mama I never ment to hurt you, I never ment to make you cry, but tonight I´m cleanin´ out my closet
*****
I´got some skeletons in my closet and I don´t know if noone knows it. So before they thrown me inside my coffin and close it./ I´ma expose it/ I´ take you back to 73 before I ever had a multiplatinum sellin´ CD. / I´ was a baby mamby I was just a couple of months. My f*g**t  father must have had his panties up in a bunch/ cus he split. I wonder if he even kissed me goodbye No I´dont on second thought I´just crappity smackin wished he would die./ I´look at Hailie and couldn´t picture leavin her side/ Even if I´hated him I greet my teeth and I´d try/ to make it work with her at least for Hailie´s sake I mabye made some mistakes but I´m only human But I´m man enough to face them today / What I did was stupid, no doubt it was dumb, but the smartest shit I did was take them bullets out of that gun Cuz id´a killed ´em, shit I would have shout Kim and him both. It´´s my life. I´´d like to wellcome you all to The Eminem Show
****
REFREN

Now I would never die my own mama just to get recognition Take a second to listen for you think this record is dissen./But put yourself in my position Just try to envission witnessin / your Mama popin´ prescribtion pills in the kitchen/bitchin that someone is allways going through her purse and shits missin´. Going through public housing systems, victim of Muunchausein´s syndrome/ My whole life I was made to beleive I was sick when I wasn´t.........................................................But how dare you try to take that you didn´t help me to get/ ..../Remember when Ronnie died and you said you wished it was me? Well guess what, I am dead. Dead to you as can be.
CHORUS

                                         ***


S tem besedilom zna na delih fant zadet precej  blizu eni ostrini: pa v splošnem kar dober.


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Vpliv glasbe
Reply #62 - 17.11.2002 at 11:18:32
 
bi blo dobro še mamo mogoče slišat...



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Vpliv glasbe
Reply #63 - 19.11.2002 at 23:45:17
 

A ga ni mama tožila...ne vem, če za ta komad, ampak za nekaj ga je. In namesto miljončkov pokasirala samo 25.000 $.

Poleg besedila morte videt še spot. Mene je zadel, kot mamo, bolečina in prizadetost  skozi otrokove oči. Ogledalo!

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vpliv glasbe
Reply #64 - 19.11.2002 at 23:51:45
 
Spot se še zdaj vrti na MTV. Ne sicer tako pogosto, a se.  
Jaz mislim, da smo pri tem Eminemu prišli do konca. Bo treba spet mal radio prižgat Smiley

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: Vpliv glasbe
Reply #65 - 21.11.2002 at 09:44:36
 
Tudi name ima glasba velik vpliv. Praktično poslušam vse! Vendar so mi v mislih klasiki, ki jih res rada poslušam, kajti ti ljudje so morali biti geniji, da so napisali glasbo za toliko vrst instrumentov. Od moderne pa so mi všeč pevci iz šezdesetih - sedemdesetih, osemdesetih letih. Rada poslušam Crisa Rea, Elvisa, Robert Witakerja in še kdo bi se našel. Od naših pa mi je všeč Oto Pestner, pa Aleksander Mežek. Helene Blagne pa niti najmanj ne prenašam! Pa nimam nič osebno proti njej!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vpliv glasbe
Reply #66 - 08.12.2002 at 14:07:20
 
Jaz včasih, dam gor grško Zorbo in to. Sem opazil, da mi pade  koncentracija če jo poslušam.  Sploh ne najdem prave besede ko sestavljam post, če mi Zorba špila istočasno.  Zdaj ne vem al je to kaj drugega al pa ima ravno ta komad kaj čudnega v sebi.
Sam je dober aneda?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: Vpliv glasbe
Reply #67 - 08.12.2002 at 22:55:44
 
Ja,hecno res je nekaj na tem...
Odkar pomnim so mi vedno prijale balade.Doma,v avtu,tudi v službi  (kadar pač vem dalahko-dopoldan,ali ob specifičnih gostih),vse polno CD-jev le v tem stilu.
Pomirjajo me kadar sem napeta.žalostijo kadar sem žalostna-odvisno od mojega razpoloženja.
Se pa zgodijo izjeme...
Na zabavi kjer prisustvujem z vso svojo energičnostjo,mi ne sedejo.Navadno je čas za njih,ko se odpravljam domov... Wink

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vpliv glasbe
Reply #68 - 01.01.2003 at 17:18:34
 
V tem topicu in na forumu nasploh sem že večkrat poudaril  U2 in njihovo kodo.  
V razmislek in bržkone praktični nauk vam predlagam njihovo pesem   With or without you iz plošče The yousha three .  Verjamem, da če imate težave s partnerjem bi lahko ta pesem zadostovala, da ga vsaj pomirite. ( Da se pomirite)  Tudi ni obvezno, da vaš partner ve zato. Preprosto vstavite disk in opazujte okoliščine ki bodo nastale med vama.  

Je pa ta komad dober tudi pred sexom. Verejtno še bolj, če si izberete Irko/Irca

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Vpliv glasbe
Reply #69 - 01.01.2003 at 19:16:19
 
Andres wrote on 01.01.2003 at 17:18:34:
V tem topicu in na forumu nasploh sem že večkrat poudaril  U2 in njihovo kodo.  
V razmislek in bržkone praktični nauk vam predlagam njihovo pesem   With or without you iz plošče The yousha three .  Verjamem, da če imate težave s partnerjem bi lahko ta pesem zadostovala, da ga vsaj pomirite. ( Da se pomirite)  Tudi ni obvezno, da vaš partner ve zato. Preprosto vstavite disk in opazujte okoliščine ki bodo nastale med vama.  

Je pa ta komad dober tudi pred sexom. Verejtno še bolj, če si izberete Irko/Irca

Andres

Ne vem če misliš prav, saj problem zna bit  bolj verjetno v tem, da si kompliciramo življenje tam, kjer ni potreba.

Meni je komad dober. Samo tega ne morem trditi tako na splošno, kot tudi pri vseh vprašanjih intime in individualnih nagnenj. Jezikovne in druge kode bi recimo Terrania gotovo dobro razumela, ne pa morda tega ali je boljše imet ob sebi Irca ali ne. In še vedno je možno da je metoda, kot se da sklepat, primerna le za bolj "nevrotike". Pa ne pravim zdaj, da je manj učinkovita od drugih oblik komunikacij. Ali kot od teka na dolge proge na primer. In še, če bi vedela en približno pravi odgovor na tako široko zastavljeno vprašanje, bi bila kjerkoli drugje!


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vpliv glasbe
Reply #70 - 26.02.2003 at 01:26:50
 
Se zadnje čase rola spet en nov arabski komad. Blond Travolta ali kdo je že tisti ki ga poje, skratka, na MTV mi da gor tri imena. Ni problema.
Predvsem je zanimivo, da so tovrstni komadi z arabskim prizvokom postali popularni.   Ne vem koliko imajo zvezo z napetostjo v Iraku, a je zagotovo, da je tudi v tej pesmi kot v vseh ostalih nekaj zakodirano.  
Na ta komad gledam kot na ne neko arabsko špiralo, ki je po svetu prenesla zvok, da se o muslimanih misli preveč črno. Ali povedano drugače. V svet je ta komad in takšna glasba prinesla spoznanje da je lahko dobro tudi arabsko muslimansko.  Nekaj v smislu, ne ponižujte nas, pojma nimam kako naj se izrazim.  
Zadnjič namreč sem bil v eni diskoteki v izredno mednarodno pomešani družbi, toda ko se začeli rolat ta komad se je vsem naenkrat na obrazu pokazal vsaj nasmeh, če že plesat niso šli.  

Na forumu kot opažam potrebujemo kakega sposobnega  music decoderja.  Se kdo spozna na te stvari al bom spet v manjšini?

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Vpliv glasbe
Reply #71 - 26.02.2003 at 20:40:51
 
Andres mislim da mislis na Punjabi MC, komad ki so ga dost vrteli zadnje case na MTV in vseh radijih. Tak kot en rap v arabscini, spot je pa blond arabci, kot en James Bond pa vedno imena od teh kao mafijcev al kajvemkajso pokaze spodaj. Facast komadek.
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vpliv glasbe
Reply #72 - 26.02.2003 at 20:46:30
 
Ja, Terrani, za ta komad gre.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Vpliv glasbe
Reply #73 - 26.02.2003 at 22:06:26
 
Verjetno gre za Pakistance ali Indijce, verjetno res za muslimane, zelo verjetno pa ne za Arabce.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Vpliv glasbe
Reply #74 - 26.02.2003 at 22:27:28
 
Pa še ena kitica od Shauna (Dadi Waz Badi):

Well you get what you want
and you want what you do
you get what you deserve!
Well you want what you want
and you get what you get
you get what you deserve!

( 8)Black Grape 8))
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 10