Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 10
(Read 41272 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Vpliv glasbe
Reply #45 - 28.10.2002 at 01:10:24
 
Karmen, če ga imata tamala na posterju in praviš, da je star max. 20 let, je to zagotovo raper EMINEM. In če poslušaš njegove pesmi, je vsaka druga beseda crappity smack.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vpliv glasbe
Reply #46 - 28.10.2002 at 02:00:00
 
Ja Harry Eminem bo. Hvala za pomoč.  
Karmen veš kaj je s to kodo?  Naredi test. Če ma ta mala to plato, ji reci naj jo en teden od ponedeljka do petka vrti.   V   petek zvečer ti bo  nazaj zabrusla, da se zase brigaj, pa da jo pust zdej, ker še noče spat.  Drug dan ji bo za grde besede žal.  
Sicer je pa še kup drugih okoliščin, ki to  pospešijo ali preprečijo.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: Vpliv glasbe
Reply #47 - 28.10.2002 at 02:00:00
 
Smiley eminen... 8)
Zveni mi pa kot enemi.

Ne morem pa preverit tistega besedila, ker se mi en brskalnik vriva. Pa če bo treba, ga bo že kdo našel. Hvala Harry, da si me popravil.

Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: Vpliv glasbe
Reply #48 - 28.10.2002 at 02:28:37
 
Misliš s tem Andres, da velika večina te muzike deluje s prikrito agresijo s  pesimizmom, širi obup in cinizem in še kaj?
Po moje res.  Sploh že ponavljanje iste zvočne slike pomeni eno vrsto terorja, tudi če je le kulisa.

Bom preizkusila reakcijo na tvoj predlog pri obeh, pa še ne bi rada kar predvidevala. Te plate nimamo, se jo pa da sposodit v knjižnici.


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vpliv glasbe
Reply #49 - 28.10.2002 at 02:38:16
 
Vsa glasba ima zakodiranega avtorja.   To pomeni, da vsa glasba ni depresivna.
Sem bral, da če Mozarta daš dojenčku za poslušat, je potem bolj pameten.  
No moj sin je poslušal Fugees, Knocking on the havens door in pa obvezno U2, pa Floyde.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Vpliv glasbe
Reply #50 - 28.10.2002 at 07:00:04
 
Sem pravkar prebrala ta zadnjo debato.
1. Kar ne morem verjet, da Eminem-a bolj ne poznate, ker se te stvari ne rolajo zadnjih "par tednov" temveč krepko dlje.

2. Andres, dej kakšno stvar nal bolj preštudiri in ne vedno nekaj ven pobirat in paniko zganjat.

3. Jaz ga rada poslušam, tud besedila ima zelo dobra in ker se tudi drugače ukvarjam z glasbo, vam povem, da je čist v redu. Tip ima jajca povedat tisto, kar čuti.


Zakaj v vsem, kar je drugačno od tistega, kar poslušate vidite hudiča?

Tudi hard rock in heavy metal sta v moji "mladosti" veljala za hudičevo delo, pa sem še vedno tukaj in čist normalna.

akobané

lumpy
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Vpliv glasbe
Reply #51 - 28.10.2002 at 07:01:08
 
Quote:
In če poslušaš njegove pesmi, je vsaka druga beseda crappity smack.

LP Harry


sorry, a ne drži!

akobané

lumpy
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Vpliv glasbe
Reply #52 - 28.10.2002 at 11:32:18
 
Lumpy, ne vleči me dobesedno za besedo. Veš doma imam trinajstletnico, ki obožuje rap. In med vsemi raperji, je Eminem najbolj nesramen in žaljiv. V svojih pesmih žali vse povprek. Drugače pa je rap glazba, ki me ne moti.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vpliv glasbe
Reply #53 - 28.10.2002 at 12:12:14
 
men je rep d'  best
eminem je pa car, tko k je bil svoje cajte ice t, sploh k je body count upedenu ... in tko kot ali-en s smetano ...

eminem, kolkr ga jest poznam, je belec iz bronxa ... u komadih govori svojo percepcijo resnice, ki se dogaja okrog njega, seveda brez dlake na jeziku in popolnoma neobremenjeno z drugimi - okolico ... vse njegove plate imajo v ameriki naps : parental advisory ...

on ozavešča ... najbolje kot zna ... zato je tudi nagrajen primerno ...


vpliv njegove glasbe je za mlade, ki odraščajo v vedno bolj amerikaniziranem okolju krasen, osveščujoč ... jest bi reku, bolj dober kot slab, zatorej dober, bolje kot da ga nebi bilo je da je.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Vpliv glasbe
Reply #54 - 28.10.2002 at 12:18:48
 
Eminem je mel ful frko okol familije, ne more prebolet in se pač izraža tud tako. Ma en gnev, eno sovraštvo, je pa zato bolj resničen v svojih filingih kot kdorkoli. Men je kul. Čeprav malo pretirava in igra na to struno, ki pali - pač šov biznis.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vpliv glasbe
Reply #55 - 28.10.2002 at 13:05:35
 
lumpy wrote on 28.10.2002 at 07:00:04:
Sem pravkar prebrala ta zadnjo debato.
1. Kar ne morem verjet, da Eminem-a bolj ne poznate, ker se te stvari ne rolajo zadnjih "par tednov" temveč krepko dlje.

2. Andres, dej kakšno stvar nal bolj preštudiri in ne vedno nekaj ven pobirat in paniko zganjat.

3. Jaz ga rada poslušam, tud besedila ima zelo dobra in ker se tudi drugače ukvarjam z glasbo, vam povem, da je čist v redu. Tip ima jajca povedat tisto, kar čuti.


Zakaj v vsem, kar je drugačno od tistega, kar poslušate vidite hudiča?

Tudi hard rock in heavy metal sta v moji "mladosti" veljala za hudičevo delo, pa sem še vedno tukaj in čist normalna.

akobané

lumpy




Kaksna paniko??  Sam povem za mozne posledice.  
In se nekaj. Nam vsem je ta Eminem cool zato ker smo vsi po vrsti 90% prebivalstva bolniki svoje vrste.
Ce bi bila zdrava 70%  pa na gor  bi samo tole in takole glsbo poslusala.  http://www.nenavadno.com/biokibernetika.html


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vpliv glasbe
Reply #56 - 28.10.2002 at 13:45:18
 
Grin
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Vpliv glasbe
Reply #57 - 06.11.2002 at 21:13:49
 

Mah, kaj vem, nekaj bo že res s tisto Andresovo kodo v Eminemovem komadu. Ker name je ful tko vplival, skor isto. Pa drugač repa skor ne poslušam, razen bytheway. Ampak nekaj je v besedilu, česar se potem ne moreš znebit. Isto je blo že s komadom, ki sta ga pela z Dido. Mi ni dal miru, me je ful na ene misli spravl.

Al pa se model takih tem loteva, ki me stisnejo. Res ga veliko ljudi pluva, da je žaljiv in vulgaren, ampak sej v takem svetu živimo, ne moremo pričakovat, da nam bodo tipi rožce sadil kot kak Goethe. Taka je realnost.

Mi je pa njegov rap v bistvu edin sploh všeč. Črnci mi nekak ne pridejo blizu, so v bistvu druga koltura in mentaliteta. Pa s tem ne mislim nič slab, samo blizu mi ni.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vpliv glasbe
Reply #58 - 06.11.2002 at 21:24:23
 
Valentina!

Verjetno sva se na isto frekvenco naštelala.
Tale ta blond pri Aminem, je mu mogoče res težko otroštvo.  

No, če imaš pri roki pa daj gorr še Jean Michele Jarre. Oxigene.  Boš videla, da je na posameznih delih  kodovno podobna.


Meni je prav žal, da po imenih bendov in komadov sploh ne poznam, ker bi vam v tem primeru še več napisal.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vpliv glasbe
Reply #59 - 15.11.2002 at 02:04:47
 
Eminem s tistim komad I am cleaning up my closet je dobil nagrado na MTV.  Vse lepo in prav do tu, toda menim, da je svet toliko zapacan, da izbirajo in nagrajujeo samo nezdravo glasbo. Potem je tudi veliko odvisno managarja in je.
No, tale Eminem je izdal tudi tisti drugi komad 8 miles road.  In zadnjič sem ga poslušal, ko se mi je spomin, posluh ustavil  v ozadju kjer je nabijal enoličen, monoton bas. Cel komad samo to. Svojega mnenja ne morem umakniti, zato kljub resnično cool comadu I am cleaning up my closet, menim, da ima ali je imel fant probleme.
Vračam se  nekoliko v zgodovino ko so ljudje poslušali samo orglice in harmoniko soseda ali kar kakega od domačih.
In takrat so ljudje živeli v eliko večjem sožitju kot danes.  Zanimivo.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 10