Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15 ... 19
(Read 99408 times)
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: kaj je smisel življenja
Reply #180 - 08.10.2007 at 21:12:27
 
Po mojih izkušnjah je smisel osrečevanje drugih in samega sebe s tem da drug drugemu "služimo". Služimo je zlo grd izraz, zato v narekovajih. Žal ne najdem bolj primernega izraza, kar je itak bedno in odraz stanja v katerem smo - naj sosedu krava crkne.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
livija
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1

Re: kaj je smisel življenja
Reply #181 - 23.10.2007 at 08:02:34
 
smisel življenja je ljubiti.... sebe... druge... svet... vesolje.... Smiley

le ljubezen je bistvo sveta.... vesolja....

na žalost smo dostikrat slepi za to bistvo in se prepuščamo nizkotnom občutkom in malodušju Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
vdas
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 12

Re: kaj je smisel življenja
Reply #182 - 26.10.2007 at 15:10:59
 
Pozdrav vsem skupaj!
Velik ljudi komplicira, večina na tem svetu, ki imamo vsega preveč, nimamo pa bistva - ljubečih medsebojnih odnosov, nimamo te stvari v srcu, zato normalno, da smo tudi nezadovoljni in nam stalno nekaj manjka, prav tega. Kako pa priti do tega? Jasno Madanmohan, to je tudi povezava z vsem živim, ne le z eno osebo, začutiti in razumeti svet kot je, v enem življenju, in to zelo hitro. Tudi kar se tiče karme. Naravno želimo najti notranji mir in zadovoljstvo in zato tisti, ki je iskren venomer išče pravi smisel življenja. Se mi zdi, da je dobro iti mal pogledat in se učit med ljudi-narod, ki je zadovoljen, religiozen in imajo zelo malo ločitev, pa izjemno dobre odnose med vsemi družinskimi člani.
To sem doživel, zato vem. In za tem stoji marsikaj, cela bogata kltura. Na žalost smo v Sloveniji/zahodu ujeti v ozkoglednost. Tudi zato pravim, da je dobro se mal oddahnit in pogledat okoli, predvsem razvite kulture (ne v smislu zahodne civilizacije).
Nedvomno zadeva funkcionira. Če imaš za to odprte oči, si rešen stalnega spraševanja o smislu življenja, ker ga začneš vsak dan živeti. To pravim, še enkrat, sem izkusil, to ni le teorija, ki pa sem jo imel poprej kar preveč, moram reči. A miren in zadovoljen sem šele sedaj, končno.
Lepo se prav vsi imejte, tudi čez turobne zimske dni. Smiley
Jani
Back to top
 
 
IP Logged
 
catja
2
**
Offline

čista vest je največji
generator energije
Posts: 50

Gender: female
Re: kaj je smisel življenja
Reply #183 - 08.11.2007 at 08:49:25
 
smisel življenje ja po mojem ZADOVOLJSTVO, ko imaš dobre ljudi okoli sebe, ko si ustvarjalen, ko zveš nekaj novega, ko narediš nekaj novega.... ko napreduješ v kakršnemkoli pogledu
Back to top
 

ljubi me, ko si to najmanj zaslužim,&&ker takrat to najbolj potrebujem
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj je smisel življenja
Reply #184 - 08.09.2008 at 14:47:16
 
catja wrote on 08.11.2007 at 08:49:25:
smisel življenje ja po mojem ZADOVOLJSTVO, ko imaš dobre ljudi okoli sebe, ko si ustvarjalen, ko zveš nekaj novega, ko narediš nekaj novega.... ko napreduješ v kakršnemkoli pogledu



Vse te misli so zgolj zadovoljiti lastno ugodje-ljubezen,sreča, lepi medsebojni odnosi,mir vsem in nam, vedno mi v lastnem ego kopanju ,ki zadovoljujejo naše plemenite dobre lepe misli in naše tako prečudovite čute in ljubezen do vsega. Moje besede so; frc prostovoljno  nevedni!!!!

Smisel našega zemeljskega življenja je 'samospoznanje' lastne večno-sedanje samobitnosti,ki nam vrača naš nekoč prostovoljno zavržen status samospoznanih individualnih življenjskih vesoljnih človeških samobitnosti večno-sedanjih Elohim Večno-sedanjih življenjsko samo re-animiranih(ciklov) varuhov,sejalcev,selivcev in prostovoljnih  služabnikov celotne vesoljne življenjske samobitnosti,ki na ta način služijo sami sebi in preživetju naše vrste.. Ljubezni do vesoljnega življenja smo se mi prostovoljno odrekli,sedaj si jo pa vsi želimo najti izven sebe,ker jo več ne poznamo kot samobitno vesoljno dejstvo našega življenja.

Manj lepih sanjavih donečih besed. Želim vam moč,da boste lahko sedanjo lastno elementarno bit(telo)  podredili lastni večno-sedaj isti morfogeni življenjski matrici. Potem ne boste več sanjali,ampak boste samospoznana individulna vesoljna življenjska samobitnost,ki v sebi nosi samobitno življenjsko ljubezen.

Preveč ste že okuženi z elementarnim (atomi DNK) materialnim slepilom(telesom),ki vam onemogoča spoznati vašo večno-sedanjo življenjsko samobitnost.

Lp Alojz Wink
Back to top
« Last Edit: 08.09.2008 at 16:27:23 by Alojz in Sandib »  

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: kaj je smisel življenja
Reply #185 - 12.09.2008 at 07:14:54
 
Oldio wrote on 08.10.2007 at 21:12:27:
Po mojih izkušnjah je smisel osrečevanje drugih in samega sebe s tem da drug drugemu "služimo". Služimo je zlo grd izraz, zato v narekovajih. Žal ne najdem bolj primernega izraza, kar je itak bedno in odraz stanja v katerem smo - naj sosedu krava crkne.


Zelo blizu, Oldi  Smiley .
Za dodati je še, da je smisel Vsegaskupaj; naš Stvarnik-Bog, ki je Vse, in katerega počasi odkrivamo, ter na koncu lahko tudi osebno spoznamo  Cool Roll Eyes.

In, lep + dober spoznan dan , vam vsem skupaj želim, še napreeejjjjjjj, juheeeeejjjjjjj ... Cheesy Cool Roll Eyes...

by Boštyxz + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj je smisel življenja
Reply #186 - 14.09.2008 at 12:37:28
 
Boštyxz wrote on 12.09.2008 at 07:14:54:
Oldio wrote on 08.10.2007 at 21:12:27:
Po mojih izkušnjah je smisel osrečevanje drugih in samega sebe s tem da drug drugemu "služimo". Služimo je zlo grd izraz, zato v narekovajih. Žal ne najdem bolj primernega izraza, kar je itak bedno in odraz stanja v katerem smo - naj sosedu krava crkne.


Zelo blizu, Oldi  Smiley .
Za dodati je še, da je smisel Vsegaskupaj; naš Stvarnik-Bog, ki je Vse, in katerega počasi odkrivamo, ter na koncu lahko tudi osebno spoznamo  Cool Roll Eyes.

In, lep + dober spoznan dan , vam vsem skupaj želim, še napreeejjjjjjj, juheeeeejjjjjjj ... Cheesy Cool Roll Eyes...

by Boštyxz + # Kiss#


Bošty ti ga že poznaš v osebi M.L. Imam občutek,da malo sanjaš in malo blefiraš,za povrhu pa še lepo elegantno sam sebi lažeš in nam vsem.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj je smisel življenja
Reply #187 - 14.09.2008 at 12:37:45
 
Alojz in Sandib wrote on 08.09.2008 at 14:47:16:
catja wrote on 08.11.2007 at 08:49:25:
smisel življenje ja po mojem ZADOVOLJSTVO, ko imaš dobre ljudi okoli sebe, ko si ustvarjalen, ko zveš nekaj novega, ko narediš nekaj novega.... ko napreduješ v kakršnemkoli pogledu



Vse te misli so zgolj zadovoljiti lastno ugodje-ljubezen,sreča, lepi medsebojni odnosi,mir vsem in nam, vedno mi v lastnem ego kopanju ,ki zadovoljujejo naše plemenite dobre lepe misli in naše tako prečudovite čute in ljubezen do vsega. Moje besede so; frc prostovoljno  nevedni!!!!

Smisel našega zemeljskega življenja je 'samospoznanje' lastne večno-sedanje samobitnosti,ki nam vrača naš nekoč prostovoljno zavržen status samospoznanih individualnih življenjskih vesoljnih človeških samobitnosti večno-sedanjih Elohim Večno-sedanjih življenjsko samo re-animiranih(ciklov) varuhov,sejalcev,selivcev in prostovoljnih  služabnikov celotne vesoljne življenjske samobitnosti,ki na ta način služijo sami sebi in preživetju naše vrste.. Ljubezni do vesoljnega življenja smo se mi prostovoljno odrekli,sedaj si jo pa vsi želimo najti izven sebe,ker jo več ne poznamo kot samobitno vesoljno dejstvo našega življenja.

Manj lepih sanjavih donečih besed. Želim vam moč,da boste lahko sedanjo lastno elementarno bit(telo)  podredili lastni večno-sedaj isti morfogeni življenjski matrici. Potem ne boste več sanjali,ampak boste samospoznana individulna vesoljna življenjska samobitnost,ki v sebi nosi samobitno življenjsko ljubezen.

Preveč ste že okuženi z elementarnim (atomi DNK) materialnim slepilom(telesom),ki vam onemogoča spoznati vašo večno-sedanjo življenjsko samobitnost.

Lp Alojz Wink

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: kaj je smisel življenja
Reply #188 - 26.09.2008 at 16:53:37
 
Alojz in Sandib wrote on 14.09.2008 at 12:37:28:
Boštyxz wrote on 12.09.2008 at 07:14:54:
Oldio wrote on 08.10.2007 at 21:12:27:
Po mojih izkušnjah je smisel osrečevanje drugih in samega sebe s tem da drug drugemu "služimo". Služimo je zlo grd izraz, zato v narekovajih. Žal ne najdem bolj primernega izraza, kar je itak bedno in odraz stanja v katerem smo - naj sosedu krava crkne.


Zelo blizu, Oldi  Smiley .
Za dodati je še, da je smisel Vsegaskupaj; naš Stvarnik-Bog, ki je Vse, in katerega počasi odkrivamo, ter na koncu lahko tudi osebno spoznamo  Cool Roll Eyes.

In, lep + dober spoznan dan , vam vsem skupaj želim, še napreeejjjjjjj, juheeeeejjjjjjj ... Cheesy Cool Roll Eyes...

by Boštyxz + # Kiss#


Bošty ti ga že poznaš v osebi M.L. Imam občutek,da malo sanjaš in malo blefiraš,za povrhu pa še lepo elegantno sam sebi lažeš in nam vsem.


Tudi tvoji občutki so zmotni , Alojzij  Roll Eyes . Namreč, nikomur ne lažem  Exclaim  Lp  Cool.
Back to top
« Last Edit: 27.09.2008 at 10:05:50 by Boštyxz »  
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj je smisel življenja
Reply #189 - 01.10.2008 at 18:47:46
 
Boštyxz wrote on 26.09.2008 at 16:53:37:
Alojz in Sandib wrote on 14.09.2008 at 12:37:28:
Boštyxz wrote on 12.09.2008 at 07:14:54:
Oldio wrote on 08.10.2007 at 21:12:27:
Po mojih izkušnjah je smisel osrečevanje drugih in samega sebe s tem da drug drugemu "služimo". Služimo je zlo grd izraz, zato v narekovajih. Žal ne najdem bolj primernega izraza, kar je itak bedno in odraz stanja v katerem smo - naj sosedu krava crkne.


Zelo blizu, Oldi  Smiley .
Za dodati je še, da je smisel Vsegaskupaj; naš Stvarnik-Bog, ki je Vse, in katerega počasi odkrivamo, ter na koncu lahko tudi osebno spoznamo  Cool Roll Eyes.

In, lep + dober spoznan dan , vam vsem skupaj želim, še napreeejjjjjjj, juheeeeejjjjjjj ... Cheesy Cool Roll Eyes...

by Boštyxz + # Kiss#


Bošty ti ga že poznaš v osebi M.L. Imam občutek,da malo sanjaš in malo blefiraš,za povrhu pa še lepo elegantno sam sebi lažeš in nam vsem.


Tudi tvoji občutki so zmotni , Alojzij  Roll Eyes . Namreč, nikomur ne lažem  Exclaim  Lp  Cool.


Nevednost je v odnosu do vesoljne samobitne resnice prostovoljno osebno slepilo.Laganje samemu sebi in tistim,ki jim svojo slepoto prodajaš po letečih kravah iz Saturna.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: kaj je smisel življenja
Reply #190 - 02.10.2008 at 12:16:24
 
Spet zmota Alojzijeva ; namreč, niti sebi NE lažem  Exclaim Roll Eyes Exclaim

Pa dober + nezlagan dan, ti želimo, še naprej, juhejjj, ... Cheesy,...

by Boštyxz + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj je smisel življenja
Reply #191 - 02.10.2008 at 12:35:14
 
Boštyxz wrote on 02.10.2008 at 12:16:24:
Spet zmota Alojzijeva ; namreč, niti sebi NE lažem  Exclaim Roll Eyes Exclaim

Pa dober + nezlagan dan, ti želimo, še naprej, juhejjj, ... Cheesy,...

by Boštyxz + # Kiss#


Saj ne veš kako si zlagan,ker resnice lastne večno-sedanje žive vesoljne samobitnosti ne poznaš.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: kaj je smisel življenja
Reply #192 - 03.10.2008 at 09:54:26
 
Alojz in Sandib wrote on 02.10.2008 at 12:35:14:
Boštyxz wrote on 02.10.2008 at 12:16:24:
Spet zmota Alojzijeva ; namreč, niti sebi NE lažem  Exclaim Roll Eyes Exclaim

Pa dober + nezlagan dan, ti želimo, še naprej, juhejjj, ... Cheesy,...

by Boštyxz + # Kiss#


Saj ne veš kako si zlagan,ker resnice lastne večno-sedanje žive vesoljne samobitnosti ne poznaš.


Glej, jaz pa isto mislim zate da je ne poznaš  Exclaim. Kaj pa večnozdej  Questioning Roll Eyes Tongue Wink Smiley Cool

Pa dober dandanašnji dan vam želimo , še naprej, juheeeeejjjjjjjjjj, ... Wink Cheesy Smiley...

by Boštyxz + # company + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj je smisel življenja
Reply #193 - 03.10.2008 at 15:36:21
 
Boštyxz wrote on 03.10.2008 at 09:54:26:
Alojz in Sandib wrote on 02.10.2008 at 12:35:14:
Boštyxz wrote on 02.10.2008 at 12:16:24:
Spet zmota Alojzijeva ; namreč, niti sebi NE lažem  Exclaim Roll Eyes Exclaim

Pa dober + nezlagan dan, ti želimo, še naprej, juhejjj, ... Cheesy,...

by Boštyxz + # Kiss#


Saj ne veš kako si zlagan,ker resnice lastne večno-sedanje žive vesoljne samobitnosti ne poznaš.


Glej, jaz pa isto mislim zate da je ne poznaš  Exclaim. Kaj pa večnozdej  Questioning Roll Eyes Tongue Wink Smiley Cool

Pa dober dandanašnji dan vam želimo , še naprej, juheeeeejjjjjjjjjj, ... Wink Cheesy Smiley...

by Boštyxz + # company + # Kiss#


Bošty

Nič. Ajin- Ajin sof OR -Ajin Sof. Večno sedaj se preteklost in prihodnost zlivata v tej točki,ki jo jaz  imenujem večno-sedaj.To je navzven edina vrednost in dimenzija vesoljne samobitnosti večno-sedaj. Čav bav!!

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: kaj je smisel življenja
Reply #194 - 05.10.2008 at 11:18:10
 
Alojz in Sandib wrote on 03.10.2008 at 15:36:21:
Boštyxz wrote on 03.10.2008 at 09:54:26:
Alojz in Sandib wrote on 02.10.2008 at 12:35:14:
Boštyxz wrote on 02.10.2008 at 12:16:24:
Spet zmota Alojzijeva ; namreč, niti sebi NE lažem  Exclaim Roll Eyes Exclaim

Pa dober + nezlagan dan, ti želimo, še naprej, juhejjj, ... Cheesy,...

by Boštyxz + # Kiss#


Saj ne veš kako si zlagan,ker resnice lastne večno-sedanje žive vesoljne samobitnosti ne poznaš.


Glej, jaz pa isto mislim zate da je ne poznaš  Exclaim. Kaj pa večnozdej  Questioning Roll Eyes Tongue Wink Smiley Cool

Pa dober dandanašnji dan vam želimo , še naprej, juheeeeejjjjjjjjjj, ... Wink Cheesy Smiley...

by Boštyxz + # company + # Kiss#


Bošty

Nič. Ajin- Ajin sof OR -Ajin Sof. Večno sedaj se preteklost in prihodnost zlivata v tej točki,ki jo jaz  imenujem večno-sedaj.To je navzven edina vrednost in dimenzija vesoljne samobitnosti večno-sedaj. Čav bav!!

Lp Alojz


Dobro torejjj , okejjjjj  Roll Eyes. In, kaj sedaj ?   Huh Undecided

Lp  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15 ... 19