Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 15661 times)
Matjaz
2
**
Offline

best regards
Posts: 52
infinity
Gender: male
Hoja po zerjavici
10.06.2001 at 07:45:05
 
Vceraj sem se udelezil rituala hoje po zerjavici. Zame je bilo to prvic in moram vam povedati, da je bilo izredno zanimivo in se pocutim kot prerojen. Srecal sem tudi podobno misleco druzbo. Toplo priporocam vsem... Smiley Smiley Smiley
P.S.
Na vcerajsnjem druzenju sem naredil tudi malo reklame za naso spletno stran.
Back to top
 

Jaz sem Jaz!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Hoja po zerjavici
Reply #1 - 10.06.2001 at 10:50:51
 
ja kje si se pa skrivu?
sploh te nism opazu; dobr mogoče bi mogu rečt gape ko smo se predstavljal, jebiga.

tud jest toplo priporočam mohorjevo žerjavico vsem začetnikom, da ne boste samo verjel ampak boste VEDELI!!!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Matjaz
2
**
Offline

best regards
Posts: 52
infinity
Gender: male
Re: Hoja po zerjavici
Reply #2 - 10.06.2001 at 11:19:09
 
Gape, jaz sem bil pri Franjotu v Zireh, zato se nisva videla.
Back to top
 

Jaz sem Jaz!
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Hoja po zerjavici
Reply #3 - 10.06.2001 at 11:49:05
 
Tudi Vesni in meni bo ta ritual ( Vrzdenec pri Horjulu) dolgo ostal v spominu. Imava podobne občutke, kot ti. Res je bilo super, še posebej pa bi rad pohvalil odlično pripravljeno delavnico mojstra Mohorja, poučno in hkrati zabavno, s katero nam je omogočil, da smo lahko odklopili svoj ego in se prepustili ognju - no, vsaj jaz sem občutil tako.
Res, blokade in strahovi v meni so padale ena za drugo... in potem sem lahko sproščeno hodil po 700 stopinjah vročine in niti pomislil nisem, da bi se mi lahko kaj zgodilo. In se mi seveda tudi ni Smiley

Z Vesno se vsem skupaj še enkrat zahvaljujeva za lep dan, ki smo ga preživeli.
Gotovo ni bilo zadnjič. Smiley Smiley Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Hoja po zerjavici
Reply #4 - 10.06.2001 at 17:38:05
 
zihr ni bilo zadnjič
ker je bil da best dan

kako pa je blo v žireh, ste se mel fajn?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Hoja po zerjavici
Reply #5 - 11.06.2001 at 08:34:32
 
zakaj pa nismo dobl na mailing?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Matjaz
2
**
Offline

best regards
Posts: 52
infinity
Gender: male
Re: Hoja po zerjavici
Reply #6 - 11.06.2001 at 09:00:25
 
V Zireh smo se imel zlo fajn. Moram povedati, da stvar zelo deluje, vsaj pri sebi vidim te spremembe. O kaksnih opeklinah ne duha ne sluha. Cheesy
Back to top
 

Jaz sem Jaz!
 
IP Logged
 
Scorpion
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 9

Gender: male
Re: Hoja po zerjavici
Reply #7 - 12.06.2001 at 12:41:06
 
Najprej en lep pozdrav vsem... oglasam se prvič sicer pa že nekaj časa spremljam vaše pogovore.. no poleg AP mi je tale hoja po žerjavici tudi full zanimiva.
Predvsem me zanima, če lahko kdo kaj konkretnega reče v razlago tega rituala. Gre tu res za stanje, ko postaneš za vročino-ogenj "neobčutljiv" ali pa je razlaga bolj fizikalna.. npr. hitrost, slaba toplotna prevodnost, itd.
Enkrat sem sicer kot opazovalec bil na nekem takem srečanju: šlo je za skupino ljudi, ki so nekaj časa pred tem preživeli v nekakšni molitvi potem pa so se veselo sprehajali po žerjavici. Fora je bila še v tem, da so v istem času k tem dajnju povabili tudi gledalce, nekaj jih je slo (seveda brez kaksnih priprav in molitev) pa so bili povsem navduseni...
Res bi bil vesel kaksne razlage na to. In seveda, če se že lahko sprehajas po ognju a to pomeni, da bi lahko v tem "stanju" dal tudi roko v kamin.. hm Smiley.. Je pomembna le vera in princip: um nad materijo?

Lp, vsem
Back to top
 
 
IP Logged
 
101
Guest




Re: Hoja po zerjavici
Reply #8 - 12.06.2001 at 13:12:29
 

Obstaja ena kul knjiga točno o tem:
Tej Baba
'Ognjena pot - Malo strahu, veliko smeha'


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Hoja po zerjavici
Reply #9 - 12.06.2001 at 13:33:22
 
men se zdi da je mešanica vsega - fizikalnih zakonov (mrzli podplati zaradi mrzle zemlje, ki tudi pohladi super vročo žerjavico, ki je razprostrta precej na tenko, žrejavica je precej dober izolator in če ne stojiš na njej ampak po njej hodiš, te pač ne opeče), po drugi strani pa je vse v glavi - če misliš da te bo speklo te bo speklo, vsaj dokler je žerjavica dovolj vroča, ko se ona že čist ohladi te pač ne more več spečt - ko udeleženci nehjo hodt čez in začnejo gledalci hodt - takrat je pomoje (bila) samo še topla. če pa se bojiš da te bo speklo te bo opeklo pa konc.
ni samo vera in princip - je pa to začetek tega da VEŠ da na koncu ni več drugega kot to kar je v glavi.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Vanja
Guest




Re: Hoja po zerjavici
Reply #10 - 14.06.2001 at 15:15:01
 
Pozdrav vsem. Sem prvič na tem forumu, se mi pa zelo dopade. Torej pišem zato, ker sem že hodila po žerjavici in moram rečt, da je občutek krasen. Ko greš čez žerjavico, se počutiš poln veselja in ljubezni-vsaj pri meni je bilo tako. Drugo jutro se pa počutiš kot prerojen. V glavi se mi je motala misel:,Če sem šla bosa čez žerjavico, bom zmogla tudi vse prepreke v življenju, ki me čakajo!'Res je vse v mislih...
V čem je fora? Probat je treba, v bistvu pa gre za princip 'hlajenja ognja z ljubeznijo', s pozitivnimi mislimi,...
Skratka priporočam toplo vsakemu hojo po žerjavici, če v sebi čuti le majhno željo po tem dogodku in po potrditvi samega sebe.
Lep pozdravček. Se še kaj preberemo! Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Hoja po zerjavici
Reply #11 - 14.06.2001 at 21:56:08
 
No prav fino Anja, da se ti dopademo. čaki malo, da DJ pride, pa MP in herby ter  A.
Mene so že lani vabili hoditi po žerjavici vendar se nisem mogel udeležit. Za letos poleti sem pa nabrskal datume pri Franjotu.

13. julij v Mariboru in 28. v Žireh.

Avgust.. 11.v Mariboru in 25. v Zireh.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Hoja po zerjavici
Reply #12 - 18.06.2001 at 20:28:20
 
Že osem let je, kar sem hodila po žerjavici in imam prijetne spomine, čeprav me je malo ožgalo. Predvidevam, da se mi je na nogo prilepila trava in se je zažgala, ko sem šla čez. Drugi dan sem pa imela močno reakcijo. Če me je pa kako drugače spremenilo pa ne vem. Je že predolgo tega.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Hoja po zerjavici
Reply #13 - 19.06.2001 at 09:12:19
 

Andres, a pol mas namen it? Tudi pri meni se nekaj kuha, da bi poskusila. Od tvojih datumov mi najbolj odgovarjajo avgustovski, seveda najbolj tisti v MB. Smiley

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Hoja po zerjavici
Reply #14 - 19.06.2001 at 22:41:51
 
Marjana!

Datumi niso moji. So od Franjota. Vendar veš, jaz se v Maribor nebi vozil.  V bistvu je tako. Vozim se rad, toda Maribor mi kot mesto ne odgovarja.  http://www.nenavado.com/slomason_maribor.html
Nekaj težkega se tam čuti zato bi glede na oddaljenost sam rajši izbral Žiri.  Bom pa verjetno šel.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4