Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 12781 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

podobnost se navezuje
05.05.2001 at 19:25:10
 
Podobnost se navezuje, sem pred dostimi letil zasledil v enem od medijev. Ozrl sem naokoli in nasel sem enega ali dva primera.
Od takrat je minilo ze precej casa zivljenski krog mojih znancev in prijateljev se je zasukal v razne smeri, toda se vedno ostaja nekaj kar nas navezuje.
To je podobnost tega s cimer se ukvarjamo. Recimo v zivljenju zunaj interneta sem opazil, da 80% ljudi s katerimi se druzim, in sem se druzil tudi pred leti, dela nekaj z raznimi posli. Delajo taksen ali drugacen biznis. Potem sem pogledal se po Internetu oziroma po email naslovih ljudi, ki jih poznam, oz.  sem jih srecal. Okrog 50% je taksnih ki ravno tako delajo ali zelijo delati kaksen biznis.
Miro je lahko lep primer. Jaz sem se z njim in Vesno srecal lani na kofetu in ce bi si mislil, da sta onadva nekaj kar meni ne ustreza se bi srecanju izognil oz. ga nebi zakazal. Vendar tudi Miro se daje z biznisi. Gape.  Ne bom presenecen, ce bos ti padel kaksno podobno biznis luknjo.  Takih ljudji je se vec in najvec med njimi mi navadno ponuja kaksen artikel za marketplacing. No, to je precej tezka zadeva, saj je veliko lazje delati z ostarijo.
In ti Miro, ki precej obvladas energije. Mar nimajo te veze tudi na podbnosti med prijatelji, znanci, sodelavci, sirso in ozjo druzino??


Za konec me se zanima, ce se taksne podobnosti dogajajo tudi vam. Preprican sem da se.



Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: podobnost se navezuje
Reply #1 - 05.05.2001 at 21:18:51
 
Energije nedvomno povezujejo ljudi, ki nekako spadajo skupaj. Povezujejo tudi ljudi, ki se ukvarjajo z raznimi biznisi, jasno.

Ampak mene spraševati o biznisu na začetku maja je pa brezupno, ker ga imam še preveč, poleg tega pa se 'energetsko' počasi že pripravljam na poletno užitkarjenje in brezdelje. Razen tega me maja verjetno čaka še hoja po žerjavici. Biznis me bo verjetno prijel spet ob prvem jesenskem dežju. Vsaj ponavadi je tako, lahko pa, da se tudi motim, bi rekel Gape.  

Ja na kofetu bi se pa letos spet lahko srečali, Andres. Pa še kdo s tega foruma bi se lahko pridružil(a).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: podobnost se navezuje
Reply #2 - 05.05.2001 at 22:21:41
 
Glede energij in s tem ljudmi ki spadajo ali ne spadajo skupaj menim, da se bo zavest na zemlji toliko razsirila, da z doloceno osebo sploh ne bos navezoval stikov, ker bos ze vnaprej vedel, da so medsebojne energije slabe in lahko skodujejo cez recimo  deset let.

Glede kofeta sem jaz seveda vedno za.  Res da bom poleti spet naredil okrog 1500 km po Sloveniji, toda skupni termin bomo ze nasli. Ti Miro, Vesna in se drugi iz tega foruma, ki ne bodo v tistem casu na morju. Vsaj upam tako.


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: podobnost se navezuje
Reply #3 - 05.05.2001 at 22:26:40
 
se navezuje zihr, tud logično je da če si biznismen, da maš okrog sebe biznismene, čeprov kar se mene tiče to ni glih tko, se namreč družim z mnogo malo računalničarji, se družim z vse vrste ljudmi tko da ... se navezuje, ampak ne tolk zlo okrog preživetja  - kao biznisa - bolj se mi zdi življenske usmeritve, v kar si se namenu, to kar daješ to dobivaš - tiste ki jih rabiš (hočeš - če deluješ sinhonizirano z vesoljem) jih dobivaš.
meni na pot prihajajo predvsem taki ljudje ki jih potrebujem in so redko računalničarji, od česar živim. so pa točno tisti ki jih potrebujem za naslednji korak, za katerega sem se namenil, pač delujem skladno z vesoljem in dobim tisto kar hočem - več ali manj - tisti ki jih dobim so hkrati tudi mega 'svoji' imajo svoj prav, kar je včasih precejšnja oviru pri začetku sodelovanja, ampak se vedno izide, ko se naučim lekcije, pa hkrati tudi - tisti ki so sposobni takih stvari ki jih delam, morajo bit taki, če ne niso sposobni narediti tistih stvari h katerim stremim in če so nesposobni je sodelovanje pač nemogoče - je pa vedno na koncu mogoče, sem ravno prav prilagodljiv.

uaaah me je odpelal mal ... pa nima veze, asociacije pelejo svojo pot ... zato grem dostkrat off topic (malce) ... pa saj: vse je eno in isto - vse je eno - vseeno je.

mogoče andres, da bom padu v biznis luknjo, sicer sm že parkrat razlagu, če bi vse to kar znam - vem, uporabu za služenje denarja, bi ga zihr že meu zadost, je pa problem ker vem tudi, da vzeti nekomu njegovo svobodno odločitev je SLABO zame in zanj/o in za vesolje, denar (veliko njega), se pa najlažje zasluži tako (če ne celo edino tako), da ga (za)služiš na račun nekoga drugega - mu pobiraš (kradeš) energijo.
tko da pomoje da ne, edin če ti bom prodajal znanje - storitev, pa ne take vrste, kako vem, kako bi tistle artikel tmle kupu čist pocen in ga (čimbolj) končnemu kupcu prodal čim dražje.
mogoče kako ga čim ceneje kupiti (narediti) in čim lažje (čim ceneje) spraviti do Končnega kupca.

tko da ... men se ne dogajajo take vrste podobnosti, mogoče zato ker ne mislim postati novi bill gates ampak bi samo rad prišel v raj, če bi pa uspel že živeti v njem bi mi bilo pa sploh super, al pa te nism dobr razumu.



na kofetu bi se pa res lahko sprečali, škoda k te zadnjič ni blo miro.
pa drugič.
če prej ne pa 6.julija, al junija?
sm pozabu.

aha miro, si nam novo slikco naštimu?
ti prejšnja ni bla všeč?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: podobnost se navezuje
Reply #4 - 05.05.2001 at 22:50:40
 

Jaz sem tudi opazil, da je Miro novo sliko dal gor in se mi zdi, da se je malo pomladil. No Miro, da ti ne bodo "peruti narastle",Grin takšen izgled daje predvsem velikost slike.Wink Glede datuma še enkrat Gape. od 6. julija do 9. avgusta.

Praviš gape, da se energija navezuje, če si biznismen imaš okoli sebe biznismene. Ne me narobe razumet. Jaz nisem noben biznismen, a vendarle moram kontaktirati s temi in onimi direktroji. Kaj sem v praksi opazil. Opazil sem tisto kar je več ali manj znano. Slabi biznismeni in slabi vodilni delavci so tisti, ki so na delovno mesto prišli preko družinske vezi ali preko vze naravnost iz fakultete ali srednje šole.  Dobri biznismeni so pač tisti, ki so sami nekaj naredili, so šli s celim procesom dela popolnoma sami  od začetka in  danes lahko pokažejo svoje uspehe.
To pa sta energiji dveh skupin ljudi, ki sta si popolnoma različni in navadno ne moreta sodelovati.

primer: Zaželjeno bi bilo da bi ljubljansko podjetje prodalo svoj produkt, ki velja kot najboljši na svetu nekemu podjetju, ki je zelo priznano, a ima obenem na domačem trgu tudi monopol.  To podjetje pač napada zastopnika ljubljanskega podjetja in pa konkurenco na domačem trgu z enim samim stavkom. "Zakaj ste šli k našim strankam!!!" Zastopnik in drugo podjetje, ki nima monopola se odzivata z: "Trg je prost vsi imamo svoje stranke, četudi so skupne."  Tukaj sem hotel pokazat predvsem energijo podjetij, ki je bržkone zasnovana iz vodilnih delavcev.

Andres




Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: podobnost se navezuje
Reply #5 - 05.05.2001 at 23:30:33
 
Jah, na prejšnji slikci se moj butast ksiht ni dobr vidu...

Pa še ena resna o biznisu:
Enkrat sem imel biznis res dobro napeljan, vedel sem, da lahko zaslužim veliko. In to absolutno pošteno, brez vsakega nategovanja pri cenah ipd. Pa sem začutil, da to ni dobro ne zame ne za Vesno, ki je skupaj z mano v firmi delala. Energetsko sva bila čisto na psu, to sem čutil, čeprav se takrat še nisem ukvarjal z ezoteričnimi znanji. In sva po daljšem posvetu zaprla in sva danes zelo zadovoljna s tem. Z biznisom (pravzaprav storitvami) se res še ukvarjava, amapak le toliko, da zasluživa za življenje.

Po drugi strani sem pa ugotovil, da folk vse preveč gleda skozi biznis in ni pripravljen ničesar dati, odstopiti. To je Vesna iskusila s svojo stranjo Petya http://www.si21.com/petya/, od katere razen kovanja v zvezde s strani obiskovalcev ni imela ničesar.

Petya je bila pravzaprav ideja skromno živeti od prispevkov ljudi, ki potrebujejo pomoč, se z sporočilom strinjajo in jih je (vsaj po njihovih besedah) veliko. Nikakor pa ne terjati denarja od vsakogar, saj nekateri imajo veliko, drugi pa nič.

Ljudje pa še nimajo filinga za te stvari in rajši mastno ocolajo za tarot ali pa šloganje iz kofeta. Če pa komu res pomagaš in mu spremeniš življenje - Petyi se je to nekajkrat zares posrečilo - ti rečejo hvala. In dobiš sem in tja kašen mail, kako zdaj super živijo, pa novoletno čestitiko. In tako Petya danes pomaga samo še občasno, če se ji tako zdi, da je ne zjebejo s slabimi energijami.

In valjda je to tudi glavni razlog, da danes zaračunavajo skoraj vsi, ki se bavijo z alternativo, tudi tisti, ki nekaj znajo, ne samo bleferji. Mogoče ljudje potem tudi bolj verjamejo v to, brez tega pa, kot vemo, ne gre.

Skratka, po mojem mnenju ljudje boga ne iščejo ne na Zemlji ne v nebesih ne v sebi, ampak v svojih denarnicah. In tudi če jim pomagaš, počasi odidejo nazaj k svojemu bogu.

Gape, sprememba zavesti na tem področju bo eden glavnih problemov, na katere bo naletela tvoja ideja, naj se vse skupaj začne v Sloveniji. Slovenci bi (večinoma) še raj, če bi živeli v njem, prodali za pet jurjev.

Sicer pa, v tistem vicu se je še bog zjokal nad Slovencem.

A kofe? Saj se v sredo vidimo, a ne? Poleti z Andresom pa itak.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: podobnost se navezuje
Reply #6 - 05.05.2001 at 23:35:13
 
Ja Andres, res hvala za komlimente glede slikce. Ti si pa tudi luštkan na svoji, še dobro, da te nisem spoznal še preden sem vedel, zakaj so žemske na svetu Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: podobnost se navezuje
Reply #7 - 06.05.2001 at 12:02:20
 
kako lahko zaslužiš veliko brez vsakega nategovanja?
zakaj si pol energetsko čisto na psu, če ne nateguješ?

Zihr bo petya spet zalaufala, mal še počaki Smiley

pa to ne vem če si dobr zadel 'zjebejo s slabimi energijami'. men se bolj zdi da če nekomu pomagaš, mu s tem daš del svoje energije (ta dobre), in on ti mora to energijo slej, ko prej povrniti, če ti je ne, ni v redu, ga to tepe, tebe pa tudi. tko da energijo (v zameno) je skor treba zahtevat, če pomagaš konkretni osebi, tudi če pomagaš z reikijem, kjer kao ne daješ svoje energije, čeprav jo daješ saj nek čas porabiš za delo na tej osebi, čas pa je denar, denar pa je energija, je sicer res da se pri reikiju med prevajanjem polniš tudi sam ampak to ni to, ti se polniš tko itak, tud če ne daješ nikomur, saj si prevoden, on pa ni, zato pa reabi tebe, če bi bil prevoden te nebi rabu in ti mu nebi mogu računat.

tko da petya je bila fajn predvsem s tega stališča, da je veliko ljudi pisalo z (več ali manj) vsakdanjimi problemi in petya je odgovorila na te probleme, jih razrešila (poskušala razrešiti). težava pa je ker se velika večina teh dopisovanj ni pojavila na netu, da bi si lahko tudi vsi ostali pomagali z njimi, kar je bil osnovni namen, če se prov spomnem.
vsaj skozi moje oči, če pomagaš veliko ljudem naenkrat, ne pa posameznikom, ne rabiš od njih zahtevat povračila, saj jih ne poznaš, oni pa te vseeno filajo s pozitivno energijo, saj te poznajo, kolkrtolk.



Lojze piše da je denar (danes in tukaj) bog, delo pa podbog, ostalim najlažje pomagaš tako da jim postane jasno da to (denar) ni Bog.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: podobnost se navezuje
Reply #8 - 06.05.2001 at 21:03:58
 
<kako lahko zaslužiš veliko brez vsakega nategovanja?
zakaj si pol energetsko čisto na psu, če ne nateguješ?>

Enostavno, vendar. Delaš za denar in ne tisto, kar bi rad. Formula je: živi od tistega, kar res rad počneš ta hip. Uresničenje formule je pa težko, seveda.

Petya bo spet zalaufala, to mi je jasno. Kako in v kakšni obliki, pa še ne vem natančno.

Glede problemov, ki jih Petya rešuje: imava dva nabito polna debela fascikla samo tistih stvari, ki sva jih printala. Printat sva nehala že prvo leto, tako da bi se zdaj zadeva razširila že na približno šest do sedem fasciklov. Koliko ljudi pa je dovolilo objavo pisma, pa si lahko pogledaš na strani in prešeteješ. Objavil sem vse, ki so dovolili objavo, razen kakšnih bedarij, ko se je kdo zajebaval.

<pa to ne vem če si dobr zadel 'zjebejo s slabimi energijami'. >
Kadar nisi razpoložen iz kakršnihkoli razlogov, so energije slabe ne glede na njihove izvore. Kadar deluješ z ljubeznijo in sprejemanjem, so energije dobre. In če ima Vesna kdaj poln kurac (glede na njeno anatomijo se to težko zgodi Smiley, so zanjo te enrgije takrat slabe.

Tako nekako, bi se seveda še dalo debatirat o tem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: podobnost se navezuje
Reply #9 - 06.05.2001 at 22:13:36
 
rečmo da štekam, bi se pa zihr dalo o tem (še) debatirat
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: podobnost se navezuje
Reply #10 - 07.05.2001 at 00:08:29
 
Zdej pa tud jaz štekam. Mislim, da si z eno besedo hotel povedat, da če delaš pošteno delo in te obenem veseli, potem ne moreš zaiti na slaba pota.


Obenem te še nekaj vprašam. Vsi dobri prodajalci so po svoje nabrisani, premazani z vsemi mažami, a vendarle reciva da jih to delo veseli. Ko kupcu prodajo določen proizvod so se recimo zlagali, jim nekaj naložili, vendar blago je še vedno prvovrstno v kar se čez mesec dni kupec tudi sam prepriča.
Glede na to, da je prodajalec lagal (se rajši izrazim "nalagal") ima potemtakem tudi kakšna energija vpliv na njegovo nadaljne, delo, psihično ali fizično stanje?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: podobnost se navezuje
Reply #11 - 07.05.2001 at 08:39:02
 
pomoje da ja; sej je ja 'nategnu' kupca; čeprov če ga nebi on bi ga pa kdo drug ... itd ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: podobnost se navezuje
Reply #12 - 08.05.2001 at 08:28:36
 
mal bom zmotu debato o 'biznisu' Wink

ne sam da srecujes podobne ljudi, morda celo v manjsi meri, ampak bolj srecujes oz. te obdajajo ljudje, ki jih potrebujes, da ti kej pokazejo. Pomembna pa so tudi pricakovanja torej ce pricakujes da te bojo ljudje zajebal te tud bodo, ce mislis da so vsi kreteni se znajdes med kreteni.  Kar pricakujes to dobis.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: podobnost se navezuje
Reply #13 - 08.05.2001 at 12:32:03
 
ja sej to je to, sej govorimo o podobnosti ne pa o 'biznisu' katerega si zmotu, u bistvu ne sploh. Smiley

v bistvu jest mislim da si sam programiraš tiste osebe ki te obdajajo - jih srečuješ, ravno tako dogodke.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: podobnost se navezuje
Reply #14 - 09.05.2001 at 00:03:36
 
Ja Gape. Sam si jih programiraš, ker ti takšna vrsta ljudi ustreza. Ustrezajo pa ti zato, ker nosijo podobno kodo (energijo) kot ti. Iz tega razloga se v posameznih primerih zgodi, da se dva takšna prijatelja oba ukvarjata z biznisom, toda ko sta se spoznala se jima o tem še sanjalo ni.

Herby. Ti praviš, da srečuješ ljudi, da ti kaj pokažejo, te nečesa naučijo za v prihodnje. Pozabil si napisati da je tudi obratno. Torej tudi mi vsi učimo in kažemo smernice  tem istim ljudem. in ne le oni nam. Ne le v biznisu, v čemer koli v življenju.

Andres


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2