Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 8519 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
umetna oploditev
03.05.2001 at 22:50:37
 
umetna oploditev zdravih samskih žensk

da ali ne?

zakaj?

ali je to samo še ena kost, da se imamo slovenci za ukvarjat z njo - de se nebi slučajno s sabo?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: umetna oploditev
Reply #1 - 04.05.2001 at 03:19:33
 
Kja pa je zdaj to Gape? Nov trend v SLO ali pa zelja po otrocih iz visjega razreda?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: umetna oploditev
Reply #2 - 04.05.2001 at 08:47:24
 
no za tiste ki ne spremljate medijev (in andresa)

dnevnik.si
http://www.dnevnik.si/clanek.asp?id=1198

najdi.si: umetna oploditev

je dilema v tem ali ja ali ne. bo referendum in to in kadar je referendum je vse kar lahko naredimo (ljudstvo) da glasujemo za eno od varijant.

je pa zelo zajebano vprašanje in zdej nas bodo 1 mesec bombardiral s tem vprašanjem, z razlogi za in proti. pač zakaj ja, zakaj ne.

ker slovenci smo itak funkcionalno nepismeni in to pa ne znamo o zadevi sami razmislt nas bodo oni sami poskušali prepričat kaj je prav za nas.

mi se bomo pa pustil prepričat, al pa ne, sicer pa sta možnosti samo 2 za ali proti.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: umetna oploditev
Reply #3 - 04.05.2001 at 12:01:35
 
Ves Gape, sem prebral samo podnaslov tega clanka in mi je ze jasno kam pelje tako umetno oplojevanje. Poglej. Ce dovolijo samskim zenskam umetno oploditev se bodo vmes nabasale se lezbijke. Ker hocejo pedri biti v tem pogledu enakopravni bodo lezbijke zanoseva za pedre ali pa bo na koncu dovoljeno predrom in lezbijkam posvojevati otroke.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: umetna oploditev
Reply #4 - 04.05.2001 at 14:01:30
 
Kaj zdej? Na topicu 'Zenske ste carice' so bila vecinoma mnenja da je vse ena energija, da ni razlik moski/zenska, kje je pol fora da je razlika ce sta dva moska oz dve zenske skup.Sej je vseeno. Ni razlike.  Meni se zdi narobe sam to da zelita dva pedra oz lezbijke bit kot obicni pari naj bodo to kar so, ne posnemat.
           Sicer pa starsevstvo..., ne bi uravnaval z zakoni, tezko. Sej npr. otrok z 'psiholosko mrtvim' ocetom ima tudi samo mater, ceprav izgleda na ven vse u redu. En oce, dva oceta,tudi trije ocetje, zakaj pa ne.  Zakaj ravno samo mati in oce. Vsak strah je odvec in je samo posledica tradicionalnih vrednot.
          V nekaterih plemenih pa otroka itak cela vas vzgaja tako da sploh nima oceta in matere, kar se nam zdi tako 'normalno'.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Dejana (Guest)
Guest




Re: umetna oploditev
Reply #5 - 04.05.2001 at 14:20:40
 
Če stvar gledamo z vidika duševnega zdravja otrok, je seveda zanje najboljša varianta družina, ki normalno funkcionira.
Dandanašnji problem pa je število ločitev (in jih bo še več). A je tista mati, ki se poroči, ima otroka in loči npr. po enem letu kaj boljša od tiste, ki je umetno oplojena? Otrok je v obeh primerih brez očeta ,v prvem primeru ga sicer ima - na papirju, zato pa je mnogokrat v navzkrižnem ognju obeh staršev, ki se cufajo zanj. Mislim, da so ti otroci bolj obremenjeni kot pa tisti, ki od rojstva živijo sami z materjo.
Ali pa druga plat- če ne dovolijo umetne oploditve, ima ženska lahko eno bežno zvezo samo zato, da ima od nje otroka. Tako ali tako lahko zanosi. Zakaj bi torej to preprečevali.
Naj navedem še en primer: ko sem živela v Angliji, sem poznala bogat par, oba sta bila homoseksualna, sta se pa dobro razumela. Zaradi enakih nagnjenj sta se dogovorila, da bosta imala (umetno)skupnega otroka, ki bo podedoval premoženje in bo obema v zadovoljstvo...

Moralno je tisto, kar je družba določila za moralno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: umetna oploditev
Reply #6 - 04.05.2001 at 14:49:53
 
no sej sm reku za karkoli se odločiš je jeba, enkrat zaradi enega drugič zaradi drugega razloga.

KOST!!!

jest bi itak vsakemu dovolu vse, samo da bi mu/ji najprej razložu zakaj je (pomoje) neki slabo zanj/o.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: umetna oploditev
Reply #7 - 29.05.2001 at 12:27:49
 
Umetna oploditev se mi načeloma zdi slaba rešitev... Ampak, kakorkoli že, prepovedoval je pa ne bi... Ne samskim ženskam, ne nikomur drugemu...
Ker ne more biti za nekoga dovoljeno in za drugega ne...

Sicer pa, vedno se zadevo da narediti na skrivaj ali pa zakon prepeljati naokrog... In za to zadevo, res ne vidm smisla, da bi se šli "križarsko vojno proti samskim ženskam" - kolikor vem, je to bolj vojna proti tistim, ki pač ne spadajo v klasični koncept družine...

Namreč, po zakonu je tako, da je ženska, ki ni poročena, avtomatsko opredeljena kot samska...

Torej je vsakdo, ki se noče poročiti iz takšnih ali drugačnih razlogov v primeru zavrnitve zakona diskriminiran. In to ne glede na to, ali živi v neformalnem paru ali ne...


Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: umetna oploditev
Reply #8 - 29.05.2001 at 12:41:35
 
e ; jest se strinjam s tabo mp3ce

a ni tale thread skor isti kot tale:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo&action=display&num=...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Tina
Guest




Re: umetna oploditev
Reply #9 - 11.06.2001 at 18:54:27
 
Referendum-škoda denarja, ki bi ga lahko država porabila za bolj pametne stvari. In v končni fazi kdo smo mi kot posamezniki ali kot skupina, da se bomo odločal o življenju drugega. No, moje življenje je samo moje in jaz odločam kako ga bom živela in kaj bom z njim naredila. Vsi pa se vedno borimo za možnost izbire, ampak žal se eni samo takrat ko gre za njihove riti. Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: umetna oploditev
Reply #10 - 11.06.2001 at 22:02:18
 
jah referendum je definitivno pesek v oči za rajo, da bi se ja ne pogovarjal o tem kar šteje ali se bognedaj ukvarjali s sabo ampak z drugimi.

zakaj je referendum kle je dobr napisu naš dj tukaj:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=slovenija&action=display&num=9920...



Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
DJmucomir
1
*
Offline

Pijte vise mljeka a manje
nafte (Iz Alana Forda).

Posts: 36
Cjele
Gender: male
Re: umetna oploditev
Reply #11 - 12.06.2001 at 20:29:35
 
Bom spet lonček prstavu, glede srečanja predsednikov. Ja strinjam se z Gapejem, da je zadeva KOST, namerno vržena in celo pogoj, da se predsednika srečata pri nas. To je bilo vse dogovorjeno, da bo mir med obiskom. Čim večje ritolizenje bolš bo. Kolk denarja šele bodo vrgl za okrasitev LJ, namest, da bi dal 50 štipendij ven. Mislim, teška pistarija se dogaja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: umetna oploditev
Reply #12 - 12.06.2001 at 22:43:38
 
no ja čeprav je tole oplojevanje kost, pa pesek v oči in to, sm vseeno dons najdu v jani en fajn text, pa si ga poglejte, če je kdo še vedno prepričan da bi komurkoli bilo potrebno prepovedati karkoli.
Kaj bi lahko še izvedeli o referendumu pa nam niso povedali
http://www.gape.org/gapes/prispevki/umetnooplojmoski.htm
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1