Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3830 times)
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
vsiljevanje
27.04.2001 at 20:00:06
 
Zadnjič sem govorila z enim fantom, ki je tudi vegetarjanec. Rekel je, da s punco, ki je meso zdrži največ 3 mesece. Da če spita se mora okrog obrnit, da mesa že ne bo vohal?
Kaj pa vi mislite o tem?
Meni so šli lasi pokonci. Sama ne jem mesa že okrog 11 let, a nikogar ne bom prisilila, da bi ga zaradi mene nehal. Če je pripravljen poslušat, mu bom povedala, zakaj je bolj pametno, da ga ne je, nadaljno odločitev pa bom prepustila njemu. Vsak se lahko spremeni le sam, ne moremo mu vsiljevati svoje volje, dobil bo le še večji odpor.
Moje mnenje je, da vsakemu, ki je pripravljen poslušat, lahko povemo svoje mnenje, kaj pa bo z njim storil, pa je njegova odločitev in samo njegova.
Vsiljevanje nekega mnenja je kratenje svobode posameznika in s tem se ne doseže ničesar.
To je moje mnenje. In vaše?
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: vsiljevanje
Reply #1 - 27.04.2001 at 21:56:50
 
jest se 100% strinjam s tabo!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: vsiljevanje
Reply #2 - 27.04.2001 at 22:13:10
 
Jaz se tudi s teboj strinjam. Kako bi sicer bilo ce bi mesojedci v postelji diskriminirali vegetarjance. Iz tega pogleda se meni nebi izplacalo biti vegetarjanec, ker od nobene nebi dobil. Grin

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: vsiljevanje
Reply #3 - 27.04.2001 at 22:51:27
 
ti pa si car andres  
Smiley Wink 8) Roll Eyes
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vesna_p
1
*
Offline


Posts: 25
Slovenija
Gender: female
Re: vsiljevanje
Reply #4 - 29.04.2001 at 08:05:31
 
Veronika, krasno - temo si uvrstila na pravo mesto, kajti če bo šla Slovenija tako naprej, bomo kmalu postali vsi vegetarijanci, jedli bomo seveda travo ... razen izbrancev seveda, saj to verjetno veš ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
sue
1
*
Offline


Posts: 10

Gender: female
Re: vsiljevanje
Reply #5 - 29.04.2001 at 11:11:13
 
Mislm, da ma ta tip problem katerega vzrok pa niso njegove mesojede posteljne prijateljice.Mesojedci, rastlinojedci, vsejedci... Veliko je teorij kaj je bil, kot jedec, prvi clovek? Eni pravijo to, drugi drugo. Teorij je toliko kolikor je teoretikov. Pravijo tudi, da je clovek to, kar je, no jst bi tle dodala, da je pomembno tud kako je; al se zaveda hrane, se zaveda sebe, se zaveda pretoka energij... Jst sem pred kratkim zacela stopati po poti vegetarijanstva, zdej kaj me je na to pripeljalo... Vzrokov je vec, in glavni vzrok niso nore krave. Men se zdi, da glede prehrambenih navad vlada v Sloveniji en diskriminatoren odnos. Ja, res je,vsi vemo, kaj naj bi bilo zdravo itd.Kdo pa to pocne? Tisti, ki se zavedajo. Ljudje imajo pravico do svobode govora, oblikovanja in izrazanja mnenj, torej je edino pravilno, da ima tudi vsak posameznik pravico do svobodne izbire kaj je, in nihce mu nima pravice ocitati te izbire. Pomembno pa je ozavescanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DJmucomir
1
*
Offline

Pijte vise mljeka a manje
nafte (Iz Alana Forda).

Posts: 36
Cjele
Gender: male
Re: vsiljevanje
Reply #6 - 10.06.2001 at 23:33:52
 
Eee, jst pa razumem tipa. Sm biu sam vegi 1.5 leta pa vem, kak filing je k ti meso zasmrdi. Po svoje pa mislim, da asketizem in seks ne gresta ravno z roko v roki. Mislim, pa da ma tipo nasploh odpor do mesenosti različnih vrst, da bi podobno zavrnil tudi vegico, ki bi mu razprla noge. Zakaj je tako, je pač prehudo razglabljat.

Sicer pa, daj predlagaj Veronika temu tipu, naj svoje razočaranke pošlje na tale forum, pa da same spravijo svojo jezo na plan  Angry.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1