Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7288 times)
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Leta
Reply #15 - 08.09.2001 at 19:17:46
 
pr men je blo zanimiv, ker sem vedno bil tehnicen tip in nisem verjel oz. me niso zanimale duhovne stvari. Se spomnem se, ko sem si reku....mogoce me bo pa kdaj kej iz tira vrgl pa se bom spustil v duhovne zadeve...in bum...spontane astralne projekcije, ki so bile posledice paralize v spanju, katere posledica je bil sport...pa sem se kr naenkrat znajdu tuki:)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: Leta
Reply #16 - 10.09.2001 at 00:28:06
 
Človek je vedno na poti do iskanja resnice in pri tem iskanju res niso pomembna leta. Nekdo najde svojo resnico prej, drugi spet pozneje.Pomembno je le, da je to njegova resnica in, da jo končno najde!...toda kaj pa pravzaprav je resnica?
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Leta
Reply #17 - 10.09.2001 at 08:25:09
 
Resnica je, lahko tudi to, da te zlo tišči lulat in je WC zaseden in v takih trenutkih človek ugotovi, kako različen je tudi čas.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: Leta
Reply #18 - 11.09.2001 at 00:32:20
 
Strinjam se s Frenssnom, ki pravi o letij sledeče: "Vrednost življenja se ne meri z njegovo dolžino ampak z globino."..Vsak od nas pa išče, tehta, pretehtava stvari, jih sprejme ali pa ne. Vsi iščemo, vendar cilj ni vedno najbolj pomemben, včasih je pot, ki do cilja vodi veliko bolj zanimiva../posebej če vodi mimo hladilnika Wink/..ali ne?
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: Leta
Reply #19 - 11.09.2001 at 00:33:01
 
Strinjam se s Frenssnom, ki pravi o letih sledeče: "Vrednost življenja se ne meri z njegovo dolžino ampak z globino."..Vsak od nas pa išče, tehta, pretehtava stvari, jih sprejme ali pa ne. Vsi iščemo, vendar cilj ni vedno najbolj pomemben, včasih je pot, ki do cilja vodi veliko bolj zanimiva../posebej če vodi mimo hladilnika Wink/..ali ne?
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: Leta
Reply #20 - 11.09.2001 at 08:08:47
 
..."Vsi iščemo, vendar cilj ni vedno najbolj pomemben, včasih je pot, ki do cilja vodi veliko bolj zanimiva../posebej če vodi mimo hladilnika/"...

Toda, KOLESAR, če pot vodi le MIMO hladilnika, mar te ne mika, da bi ga odprl in pogledal vanj?...in, če bi v njem zagledal tebi NAJLJUBŠO jed ali pijačo mar si je ne BI privoščil?  Wink
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Leta
Reply #21 - 11.09.2001 at 16:28:04
 
Tole o globini je bilo lepo povedano, tko lepo da sem postal globoko lačen... Grin
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Leta
Reply #22 - 11.09.2001 at 16:54:15
 
Herby;
niso leta pomembna temveč, kot so že prej omenili moji predhodniki duša in njena globina.

In ravno večri sem rahlo prebiral Oshota, nekaj strani (opomba; knjigo sem enkrat že prebral, sedaj pa jo zvečer kar na slepo odprem in preberem par strani) in hecno govoril je ravno v tem primeru, o letih o reinkarnaciji. In pravi da je telo minljivo, da duša pa je vedno sveža, v trenutku, in ne gre za spreminjanje energij, temveč miselnih vzorcov, ki si jih vbijemo v glavo in začnemo postopno  verjeti v njih. V glavnem njegov odgovor (ne moj, da ne bo pomote) je da se ne brigaj za prejšnja življenja, za reinkarnacije, ker imamo s tem trenutkom sedaj dosti za opravit.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Pages: 1 2