Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 20450 times)
A.
Ex Member




Re: Sprememba
Reply #15 - 05.04.2001 at 08:21:16
 
Cilj je za vsakega drug, zato ni nujno da mamo za ostale prav, ko govorimo o naših...
metulj mogoče začenjava nekje na sredi, kar z ciljem tišino, saj veva mogoče je najprej vzrok!

Morda prehitevaš sebe, dol na mnenje si spisu stvari ki letijo preveč hitr,  vidim da si poletu, saj je let dolg, zato ti pravim počas, če se učimo letat in nas je strah pol male stvari najprej...
da nam ne odletiš...

sam sem pristal na tleh au au au...

najprej se leti mal, pol pa skoz višje...

strah gre stran z izkušnjami te se oblikujejo v pravila in če delaš po njih strah odpade, mi mamo opensorce, kjer je pravilo da nihče ne ve vse in da upoštevamo mnenja ostalih in na koncu skupaj sestavimo smisel.

tud strah pred tem da te majo radi gre stran s tem da določiš kdo si in veš kaj naj bi sploh mel radi!
jasno povej tole sem in tole mejte radi! pa sej punce prav znate povedat kaj ste in kaj naj občudujemo...

sicer pa sta lepa spisala s tamalko najprej se nakopičijo stvari ki, te naredijo nesrečnega in pol se moraš spodbudit če vidiš stvari prej oz dobiš šok, ker je preveč stvari in sploh ne vidiš in te lahko le to premakne.

opazovanje je glavno a analiza stanja je njegov namen, namen analize je regulacija in namen regulacije je željena vrednost, mir je vmes, ko ni motenj!

volja je drogi polj prepuščanja in cilj je enost ne tišina. lahko pa tud ne ane? Cheesy

upam, da boš še kaj dodal, ker nisem pomislil na opazovanje in bomo na koncu napisali kaj koristnega o spremembi, kar je cilj tega sestavka, torej razumet spremembe in met razdelano, kaj to je da potem lahko spreminjamo vse in sebe, torej da mamo vsi enako mnenje. To je resnico in dejstva o spremembi!

najbolj pomembno pa je da vse preberemo dvakrat in odgovorimo čez 2 ure...
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Sprememba
Reply #16 - 05.04.2001 at 15:52:39
 
A. : zakaj bi moral imeti cilj in idejo v kaj bi se zelel spremeniti. Meni se samo zdi da se mi v zivljenju prevec stvari ponavljajo in da nikamor ne pridem. Rad bi samo premik v bilo katero smer. KAM, prepustim tistemu, ki ve bolje od mene, moj um si sicer lahko izmisli Utopijo, ki nikoli ne bo uresnicena...  Skrivnostna so pota bozja.  
Cilj... , ne, cilj je izvajanje nasilja nad zivljenjem je uokvirjanje neskoncnosti.
     Menim da je se najbolj sprejemati se in spoznavati se (sej to je eno in isto: ne mores se ne sprejet ce se enkrat poznas oz. ne mores nekoga razumeti kaj govori in se ne strinjati z njim) in spremembe bodo sledile..

tnx sharon   Wink
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Metulj
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 6

Gender: male
Re: Sprememba
Reply #17 - 05.04.2001 at 22:21:05
 
Mogoce res mal previsoko letam, vendar je tu zgoraj tako krasen razgled da ne mislim  nikamor drugam razen se vise Smiley

Ce je analiza stanja namen opazovanja misli, nisem vec tako preprican. Nekaj let sem neprestano opazoval svoje misli, ki so se po nekaj sekundah/minutah ustavile oz. razblinile v nic, ker se niso mogle nekontrolirano razvijat. Potem sem te misli analiziral (z mislimi) in to analizo (misli) ponovno opazoval. Posledica je bila, da so se analize cedalje bolj krajsale ker opazovane misli niso imele moznosti neskocnega filozofiranja. In zdaj. Zdaj ne analiziram vec. Takoj ko opazim doloceno misel, intiuativno zacutim kaj/zakaj/kako/cemu in sploh ne rabim analize. Tudi ce jo grem razvijat, na koncu pridem do enakega zakljucka. Posledica vsega tega pa je mir. Ko se vse norenje v glavi ustavi in zacutis le mir.

Kaj si mislil s tem, da je koncni cilj enost? Enost z Vsem(i)? Ne vem.

HerbY, ves zakaj se ti stvari ponavljajo? Seveda ves Smiley Rad bi premik, rad bi nekam prisel, rad bi da bi se nekaj zgodilo, rad bi se prepuscal, ampak nic ne naredis zato! Cakas, da ti bo zivljenje pokazalo znamenje, pot in cakas in cakas. Ampak zivljenje ti neprestano kaze, zato mislis da se nic ne zgodi. Srecujes ene in iste ljudi, dozivljas ene in iste dogodke pa ne vidis da se ponavljajo zato ker cakajo nate. Opazujes jih, vendar nic ne ukrenes. Preprican si, da se bodo stvar pac "zgodile" same od sebe. Tak si kot lev sredi puscave, ki zaupa da mu bo zivljenje prineslo gazelo direktno v gobec. Cakas in cakas, medtem ko okrog tebe vsak dan skace vse zivo, vendar se ne premaknes.  

Ko se bos, se bo s tabo tudi vse drugo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Sprememba
Reply #18 - 06.04.2001 at 08:22:27
 
prav pa skupaj poglejmo kaj se dogaja, itak mormo skupi do rešitev prit!

najprej herby reciva, da ne veva zakaj cilj? takole se vprašajva zakaj si tu? na zemljo je vsak prišel z določenim ciljem in ta cilj mora doseč!

drugo stvar pa preberi, ko pišeš:

zakaj bi moral imeti cilj in idejo v kaj bi se želel spremeniti
Rad bi samo premik v bilo katero smer.

cilj imaš in to je premik! idejo v katero smer prepustiš drugim, e herby tole je mal zabavno nam odgovoru, zdi se mi da mal razmisl komu boš prepustu da dela s tabo kar hoče!

ma moram tole povedt od tega, prjatu upade zanč do mene pa se pogovarjava neki od lifa pol prav sedaj se prepuščam(valda nalovdu si je to itak ni razumu sam...) ok pravm(sem že vedu lekcijo dobi model...) gremo se zabavat tipa vzamem sabo ven in se prepušča družbi karkoli pač pride mu gre ok,...  pol pol stri pa pridemo v ombre pa muska in to, ampak ne tip sedi.. pridem do njega,... kaj je?  nč reče,... valda si mislm lekcija... a ti ni ok? ... ja je sam... jaz: daj pol se prepust muski... pa tip gleda kot da je ... no prepustit se pomen mal več,... sam je mogu dojet da prepuščanje ne gre... mu ni blo ok jebiga! ne prepušča se več dobu svoje je...  

ticket question se je vzorec pojavu prej ali si ga sam naredu?

ko zveš, gremo dalje...

metulj: enost je to vse, torej točno to kar praviš da moraš vidt vse kaj ti pride na pot in sprejet to, kot nekaj kar se moraš naučit, no vidva sta tu jaz tud ok torej dajmo...

veš ne zavajajmo se, s katerim senzorjem preverjaš, nima veze upoštevaj vse, zato so! širina je vrlina!
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Sprememba
Reply #19 - 06.04.2001 at 12:42:58
 
A. : prvo bi popravil tisto ko sem napisal (Anketa o Ezofestu) da, je dobr da smo razlicnih misli, da se kaj naucimo, je res ,je pa res tudi da ni dobr da smo prevec na razlicni stopnji razvoja( in prevec razlicnih misli) ker se spet ne moremo kej dost nauciti - spremeniti. Tako  jaz ne razumem A. kaj si mislil z :'ticket question se je vzorec pojavu prej ali si ga sam naredu?' prosim razlozi

Pa se o cilju: Trdis popolnoma gotovo da je vsak na zemljo prisel z ciljem. V Redu sej tudi jaz vec ali manj tako verjamem. Samo zadnjic me je frend zasokiral ko je rekel, da ego hoce imeti smisel, zakaj sem tu?, ego hoce biti pomemben, ego ne zeli da bi kot ena rozica rasel sredi travnika brez cilja...
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: Sprememba
Reply #20 - 06.04.2001 at 12:50:24
 
Hmmm..... Kdo ali kaj pa je ego? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Sprememba
Reply #21 - 06.04.2001 at 12:59:58
 
  tisto kar posameznik misli o sebi, to mislenje pa je dobil preko druzbe od ranega otrostva dalje.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Sprememba
Reply #22 - 06.04.2001 at 13:01:14
 
Ego je tisti, ki nam zmeraj nagaja Grin

Ego je tisti, ki nam pomaga Cheesy

Ko ga ne bomo potrebovali več, bo preprosto iizginil Wink

Back to top
 
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: Sprememba
Reply #23 - 06.04.2001 at 13:08:30
 
Kdo si pa potem TI?
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Sprememba
Reply #24 - 06.04.2001 at 13:16:16
 
Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Sprememba
Reply #25 - 06.04.2001 at 13:37:27
 
ok poglejva tole, kaj sem mislu bom se potrudu da razložim bolj ker vem da ne razlagam dobr, saj se trudim

ticket question je to, da ko odgovoriš veš in lahko greš, pomeni osnovo iz katere gradiš, pomeni temelj nulo kjer ni več nič nejasno in tu gradimo naprej... vprašanje je ali si se rodil v to okolje ali si sam ustvaril stvari s tem ko si zabluzil...

ok takole ego noče, ego hoče, pozab... je za tiste ki ne vejo, takole gre ti hočeš ti nočeš

ego nima veze, če narediš sistem kjer si enako pomemben kot vse, pač enost in to

ego itak je nalovdan sistem prepričanj in če namesto sistema prepričanj, da si nekaj več nalovdaš, da si enak, ego gre pa pa...

da maš smisel nima veze s tem kaj hočeš pač pa s ciljem in ko si prišel sem s ciljem ima smisle to narest!

ni ti treba bit nekaj več da maš smisle, lahko si kar si in delaš zakaj si prišel, ni se ti treba prepuščat da si v toku, lahko pluješ z njim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Sprememba
Reply #26 - 06.04.2001 at 13:54:43
 
S.:  Grin

A.: prevec vprasas kolkr bi lahko odgovoril, nevem in se mi zdi da tudi ne bi bilo razlike ce bi se ze rodil v tej situaciji ali pa ce bi si jo zdej sam skuhal situacija je taka kot je...   Undecided
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Grega
1
*
Offline

PEACE TO YOU ALL!!!
Posts: 16

Gender: male
Re: Sprememba
Reply #27 - 06.04.2001 at 19:24:18
 
A:"ego itak je nalovdan sistem prepričanj in če namesto sistema prepričanj, da si nekaj več nalovdaš, da si enak, ego gre pa pa..."

...kaj če pa nekdo nalovda sistem prepričanj "da si enak" ... a pol vedno težiš k temu da nisi drugačen kot drugi, nikoli nočeš zaostajat, nikoli prehitevat, nikoli delovati odklonsko, ...sam a ni to tudi ego
???
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sprememba
Reply #28 - 06.04.2001 at 23:14:19
 
evo mal o egu - po mojem dost dobr in na kratko napisano
http://www.gape.org/gapes/prispevki/resniceg_izvl.htm#ego

pa še malo o cilju; mal nižje bo treba pogledat; predvsem za tiste ki ste novi na konfi
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general&action=display&num=10...

pa prizemljitev da nam metulja ne odnese
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general&action=display&num=985849...

pa o srednji poti - med zemljo in nebesi
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general&action=display&num=52...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Sprememba
Reply #29 - 07.04.2001 at 09:22:13
 
 Bolj ko gledam zivljenje bolj cudno je. Shocked In zdej v tem tednu, kar je ta topic sem razmisljal o spremembah in sem ugotovil, da se dogajajo pa tega sploh ne zaznam. Sej itak, je zivljenje tok, reka, ki se skoz spreminja samo na videz je vse enako... Zdej, ko sem po dveh tednih prisel domov sem pa zares zacutil sila cudne vibracije. Starsi so mi bili kot ogledalo, kot feedback da sem lahko videl da sem ze v dveh tednih se malce spremenil. Sej ne vem mogoce samo bljuzim in je to samo vonj pomladi ampak noro Tongue

In to da se hocem spreminjat pa je verjetno cisti neizraz ljubezni. Ali pa ljubezni?
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3