Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2748 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
nestrpnost in ostalo
28.03.2001 at 14:11:45
 
http://www.gape.org/gapes/mediji.htm#muslimani

Ste brali tisto pismo, ki kroži okrog kako v afganistanu delajo z ženskami in to. Če ga še niste si ga lahko najdete na zgornjem linku. Me je pripravilo do malo razmišljanja.

Ali je možno da je to samo še en od pripomočkov medijskega stroja ki ustvarja nestrpnost ali pač kakšno drugo negativno čustvo proti muslimanom (in v končni proti vsem drugačnim).

Vsi pač vemo kako slabi da so muslimani in to. Ali so res?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sue
1
*
Offline


Posts: 10

Gender: female
Re: nestrpnost in ostalo
Reply #1 - 10.05.2001 at 10:33:35
 
Eden izmed slovenskih predsodkov glede beguncev je, da zganjajo kriminal. No, raziskava je pokazala eno zelo zanimivo dejstvo. Po pregledu policijskih zapisnikov glede stopnje kriminala in vrste kriminala, je bilo med kr?itelji skoraj 0,0% beguncev. Najhuj?e oblike kriminala kot so umori, detomori, posilstva, pedofilija itd. izvajajo - guess whooooooo??? Avtohtoni Slovenci. Kdo pa so za vraga avtohtoni Slovenci oz. nacionalisti? Tisti, ki mislijo, da ne izpolnjujejo vseh potrebnih atributov, ki ozna?ujejo kaj pomeni biti dober Slovenec, torej tisti, ki ikajo zelo nestabilno predstavo o sebi in ne potrebujejo dodatnih "butlov", da jim jo ?e dodatno razbijajo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: nestrpnost in ostalo
Reply #2 - 10.05.2001 at 11:09:01
 
hmmm
mogoče me bo kdo označu za nacionalista; ampak tole kar si napisala pomoje ne bo res, da najhujši kriminal zganjajo avtohtoni slovenci, pomoje ga zganjajo slovenski državljani, kar pa je čisto druga pesem. obstajajo državljani ki niti ne znajo slovensko rečt dober dan. in jih sploh ni malo. povej kje si to raziskavo njdla da jo mal pogledam. me prov zanima. pa nebi reku zase da sm nestrpen ampak kar se kriminala tiče pa vem drugač kot ti. lahko da se motim ampak to bom mogu nekje prebrat, tko kot sm prebral v črnih kronikah imena in priimke ali pač vsaj inicialke, ki so zganjale kriminal, pa ne samo manjši. so bila tudi avtohtona imena ampak (na žalost) jih večina ni bila avtohtonih niti slučajno.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sue
1
*
Offline


Posts: 10

Gender: female
Re: nestrpnost in ostalo
Reply #3 - 10.05.2001 at 18:46:59
 
Slovenski dr?avljani, zakaj bi blo to karkoli drucga? ok, avtohtonost je bla zgolj moja mala ironija. Kar pa se tice slovenskih drzavljanov, ki ne znajo govort slovensko... kolikor jaz vem, da dobis drzavljanstvo moras znat jezik (kolikor toliko u redu).
Za to raziskavo sm zvedla dons zjutrej na predavanju iz predmeta metodologija druzboslovnega raziskovanja, o njej pa je pravu nas profesor. In, kar se tice nestrpnosti. V javnomnenjskih raziskavah ljudje na splosna vprasanja kot npr. Ali menite, da je okolica v kateri zivite strpna oz. nestrpna? Odgovori na taka vprasanja kazejo na visoko stopnjo tolerantnosti in strpnosti. Pri bolj konkretnih vprasanjih kot npr. Ali bi zeleli imeti za soseda roma, narkomana, begunca, azilanta, cloveka z AIDS-om, alkoholika itd. pa je stvar drugacna, saj je po odgovorih na taka vprasanja stopnja nestrpnosti visoka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: nestrpnost in ostalo
Reply #4 - 10.05.2001 at 20:05:52
 
me zanima kaj je to zaen profesor in kaj točno je s tem hotu povedat - kontext iz katerega so ti podatki iztrgani.

gor sm govoru o stroju - manipulaciji ki da če se nam dogaja - v medijih in pravtako v šoli (verjetno).
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1