Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 15225 times)
matrix
2
**
Offline

saman
Posts: 60
saman
Gender: male
castanjeda
12.03.2001 at 20:37:21
 
[url] http://www.myfreehost.com/vrata22/clanki/matrix/castaneda.htm  


Last modification: matrix - 03/12/01 at 20:37:21
Back to top
 

res, hočete vedeti?
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: castaneda
Reply #1 - 13.03.2001 at 09:09:02
 
Tale Castaneda je res en zanimiv tip. Ko ga bereš, se resnično pojavijo dvomi ali ni mogoče vse skupaj izmišljeno. Vendar si o tem ne bi upal soditi. Sicer kaj pa je tisto, kar določa, da je nekaj resnično?
Zagovarjam pa njegovo umetnost sanjanja, ki preverjeno deluje in je še kako resnična! Kar pa bo  za nekoga, ki bo to samo bral, najbrž  le bujna domišljija avtorja in kratkočasenje. Je torej izkušnja tisto, kar določa resničnost nečesa?
Naj omenim le še to, da je tudi Celestinska prerokba menda  le izmišljena zgodba, da o Svetem pismu sploh ne govorimo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: castanjeda
Reply #2 - 13.03.2001 at 14:44:26
 
hja
če govoriš o tem da je sveto pismo izmišljeno bi verjetno lahko reku tudi da je cel svet izmišljen - si ga je zamislil bog ali pač veliki arhitekt.
sanjanje in to je resnično glih tolk kot vse ostalo, si pač nafuraš v glavo in ostali ti pomagajo, tisti ki znajo, tko da nekomu ki je totalno v materialnem svetu zašvasan, bi težko razložu da je sanjanje resnično.
dej poglej itsallinthehead na mojmu sajtu, tm sm glih razglablju pred časom ali je svet odraz naših misli ali so naše misli odraz sveta. pa bi mogoče mal na to temo našvasal texta da malo dopolnim stran ki stoji že veliko časa pri miru, saj ni nič konkretnega prišlo v moje življenje da bi potrdilo ali ovrglo tisto katr sedaj tam piše.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
matrix
2
**
Offline

saman
Posts: 60
saman
Gender: male
Re: castanjeda
Reply #3 - 13.03.2001 at 19:27:28
 
James Redifield je sam napisal v intervjuju, da je nanj pri nastajanju celestinske prerokbe vplival castanjeda in še ena knjiga(ne vem točno katera) in da je zgodba popolnoma domišlijska.

V prispevku palčki so sem govoril tudi o tem, da smo vso celestinsko prerokbo doživeli in da je Redifield v zgodbo vpletel samo osnovne energij in procesov in še to na tako poljubnem nivoju, da kaj več o tega ne moreš zaobjet, poglobljena razlaga manjka predvsem pri energijah(vendar pa bi to preseglo okvir njegove knjige) in vidi se da je knjigo na koncu prehitro zaključil, ker je v zaključku polno nesmiselnosti in nelogičnih stvari, tako da parkrat zanika, kar je  v prejšnih sestavkih navedel. Žal sem že dolgo nazaj bral to knjigo, vendar spomnim se, da je govoril nekaj o tem, da si bomo v prihodnosti plačevali z mislimi , v prejšnem odstavku pa je povedal, da boš v prihodnosti vse kar boš želel enostavno pomislil in že boš imel...

deseto spoznanje pa posega v področje znanstvene fantasitke tako, da se na to področje nit nebi spuščal.


ps: saj pravim tipi so nas pripravljali, da lahko vstopimo v nove dimenzije in prihodnost.
Back to top
 

res, hočete vedeti?
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: castanjeda
Reply #4 - 05.12.2002 at 17:48:14
 
Carlos Castaneda.  Prebral sem nekaj njegovih knjig, tip je CAR, če se skromno izrazim.  Na začetku sem bral in se čudil kako je lahko res tako zabit, 100/h glupi ameriški študent ki ne šteka - nič, potem pa iz knjige v knjigo vedn bolj adijo scena,  bio sam šokiran bre Shocked,  že skoraj "neverjetne" stvari.  Dober je...    Mislim da bi se marsikdo lahko marsikaj naučil z branjem teh knjig...



LP, Dylan Dog


P.S.
Zanima me kam je odšel DonJuan na "koncu", njegov učitelj, takrat 1x s tistim svojim frendom, šaljivcem?  Nista umrla, zavedno in načrtno sta prestopila, to je to?
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
alex
Guest




Re: castanjeda
Reply #5 - 28.12.2002 at 02:35:16
 
ja, carlos castaneda se nam je zdel v prvih knjigah res bedak, kako nič ne šteka itd. vendar mislim, da je to bolj zaradi tega, da bi se razvila debata, da mu lahko don juan vsako stvar čim bolj natančno razloži v smislu razumljivem preprostemu človeku. zakaj? predvsem zaradi tega, ker povprečen bralec bere knjigo v stanju normalne zavesti (tonal) in stvari sploh ne bi razumel drugače kot tako, da so čim bolj natančno razčlenjene in ubesedene v jeziku tonala.
kasnejše knjige pa so pisane že čedalje bolj v stanju povišane zavesti (nagual) in povprečen bralec, ki je v stanju tonala, jih enostavno ne razume več, oziroma si o stvareh misli, da so neverjetne ali izven čutnih zaznav. seveda, če bi bralec bil dovolj globoko v stanju povišane zavesti, bi stvari bolje razumel, ampak taki sploh ne rabijo knjig, ker znanje dobivajo po telepatskih kanalih in ne po počasnem branju knjig, ki je domena tonala.
torej, na koncu se sploh vprašamo: komu so namenjene castanedine knjige???
lep pozdrav
alex
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: castanjeda
Reply #6 - 07.01.2003 at 15:14:36
 
....mislim da vsem nam.


Vsem ki jim kakorkoli te knjige prekrižajo pot, niso jim jo brez razloga in ne po naklučju,  ker jih ni, naklučij......



Lp, Dylan Dog+
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
theta
1
*
Offline


Posts: 7
sempeter
Gender: male
Re: castanjeda
Reply #7 - 02.02.2003 at 18:50:13
 
ali je kdo izmed vas neposredno komuniciral z don juanom ali katerimkoli učencem?
zanima me, če don juanova loža deluje po svetu in komunicira z odprtimi ljudmi, ali pa je ta loža precej zaprta kakor je bilo opisano v knjigi orlov dar.
lep pozdrav vsem
theta

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
MortiMer
Ex Member




Re: castanjeda
Reply #8 - 18.03.2003 at 22:41:24
 
"Loža" kakor si rekla je dokaj odprtega tipa, saj imajo Castanedini sopotniki in učenci vrsto zanimivih delavnic ki jih organizirajo po celem svetu. (V Evropi so bili npr. v Španiji, mislim da tudi v Nemčiji, verjetno pa tud v Italiji)

Več o njih pa izveš na (upam da bom znal vstaviti link) http://www.cleargreen.com Kjer pa najdeš datume delavnic pa tudi kup videov knjig in drugih informacij.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: castanjeda
Reply #9 - 22.03.2003 at 09:45:56
 
loža deluje tud pri nas:

bašek NM in tinerysity LJ

glej in spremlaj www.soncnaobvestila.cjb.net
Back to top
 
 
IP Logged
 
TULA
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 14
maribor
Gender: female
Re: castanjeda
Reply #10 - 25.03.2003 at 21:04:17
 
Wink
MENE SO NJEGOVE KNJIGE NAVDUŠILE, KAŽEJO ENO OD POTI, KI NITI -POMENSKO- NI TAKO DRUGAČNA,ČE ODMISLIŠ OKOLJE GREMO VSI PO NJEJ. RKAPITULACIJA, VRAČILO VEZANIH ENERGIJ IZ PRETEKLOSTI, BRISANJE PRETEKLOSTI,SMRT EGA, ISKUŠNJE  V GRUGIH RESNIČNOSTIH....
SAMO DROG NE PODPIRAM, ČISTO DELO Z ENERGIJAMI MI JE LJUBŠE.

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: castanjeda
Reply #11 - 14.04.2003 at 23:36:27
 
meni so te knjige prišle pod roko v prvem letniku študija in sam se res ogromno naučila iz njih, recimo celo da so mi odprle pot v duhovni svet

tukaj pa sam zasledila en link kjer tudi piše kje in kdaj  se vaje izvajo v Ljubljani
http://www.inet.hr/%7Eamodrusa/Tensegrity/zagreb.html
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: castanjeda
Reply #12 - 14.04.2003 at 23:41:10
 
še en link za radovedneže

http://www.castaneda.com
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: castanjeda
Reply #13 - 18.03.2004 at 20:10:36
 

je morda kdo gledal ta film?





http://www.aboutfilm.com/movies/c/carloscastaneda.htm

Carlos Castaneda:
Enigma of a Sorcerer

     

UK, 2004. Not rated. 91 minutes.

Featuring: Amy Wallace, Andra, Richard De Mille, Corey Donovan, Robert J. Feldman, Ron Goldstein, Valerie Kadium, Monica Martinez, Daniel C. Noel, Robert Moss, Victor Sanchez, Melissa Ward, Felix Wolf
Original Music: Ralph Torjan, Robert J. Feldman
Cinematography & Editing: Ralph Torjan
Producers: Ralph Torjan, Pamela Weir-Quiton
Director: Ralph Torjan
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: castanjeda
Reply #14 - 18.03.2004 at 22:41:15
 
nope ... ga maš na zalogi?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2